yeni bebiş yeni iş

Gerçekten doktor sizi bağlayan unsurlardan biri mi🙄

Ben özelde kontrole gittim hep. Ama 33.haftada Preeklampsi sebebiyle doktorum benimle devam etmek istemedi ve beni devletin doğum hastanesine gönderdi.

Yani demem o ki doktor bağlayıcı unsur olamaz. Eskisehirde de eminim doktor vardır.
geçmiş olsun

bunu hep diyorum kadınlar sırf konfor için özel tercih ediyor -tamam etsin konfor da bi hak

ve fakat, Allah esirgesin de annede ya da bebekte bir sıkıntı olsa bir de fark ederlerse (bazen fark edemiyorlar da) özelde hemmen devlete postalıyorlar...çoğu özelde yenidoğan yoğun bakımı filan da yok zaten. eee ne anladık ki?

devlette lüks yoktur, evet. belki özel kadar rahat edilmez ama devlette doktor günde 150 hasta bakıyor deneyimli bir devlet hastanesi doktoru her türlü özeldeki otelcilik hizmeti veren doktoru cebinden çıkarır.

neyse, bizim kadınlardaki doğum anksiyetesi bambaşka bir şey zaten.

Kızlar selam.Bursa da yaşıyorum.İki üç ay sonra bir aksilik olmazsa bebeğim dünyaya gelecek.Bu süre zarfında eşime Eskişehir den teklif geldi.Çok istediği bir yerdi açıkçası ay sonu gidecek.Sen de gel diyor ama doktorum burada,yeni ev taşıdık vs yanaşmadım açıkçası.Burada annem yanımda olacak.

Sorum şu sizce ben de gitmeli miyim.İlk bebek olacağı için nasıl bir ruh halinde olurum bilmiyorum.Zaten doğumuma yakında buralarda olmayacak.Ne düşünüyorsunuz

Siz olsanız gider misiniz? Yoksa burada annenizle kurulu düzeninizde mi bebişinize bakarsınız

Ben giderdim kesinlikle. Mesela annelerin doğuma gelip gelemeyeceği belli değil vize problemi cıkabilir bizde ama bebeğimi eşimsiz dünyaya getireceğime annemsiz ve biraz düzen olmadan getiririm. Benim mesela bütün ruh halimi eşim çekebilir en çok eşimden destek görürüm. Annem destek olmak istese de onun kızı olduğum için eşim gibi kırıp incinmemek korkmaz bende canım gibi sevsem bile anneme eşim gibi nazlanmam. Bir de doğumdan hemen sonra eşiniz gelse bile dönmesin gerekecek ikinizin çocuğu o hayata bir kez gelecek birlikte sorumluluk alıp süreci birlikte yürütmeniz daha güzel olur, o da baba olduğunun bilincinde daha hızlı olur sorumluluk alır. Anneniz gelebilir doğuma sonra siz iyiyseniz geri seyahat edebilir.

Evinizi hiç taşımayacak mısınız?
Eskişehir’de nasıl bir düzeniniz olacak?
Eşiniz geçici bir eve mi çıkacak?
Bursa daki ev hep açık mı kalacak?
Siz çalışıyor musunuz?

Evinizi hiç taşımayacak mısınız?
Eskişehir’de nasıl bir düzeniniz olacak?
Eşiniz geçici bir eve mi çıkacak?
Bursa daki ev hep açık mı kalacak?
Siz çalışıyor musunuz?
Bursadaki ev kalacak evet.Eşyalı ev tutulacak.Ben çalışmıyorum ama benim de 7 ay sonra sehir değiştirme durumum var (atama)

Bursadaki ev kalacak evet.Eşyalı ev tutulacak.Ben çalışmıyorum ama benim de 7 ay sonra sehir değiştirme durumum var (atama)

Ev tutulacaksa bir hafta Eskişehir de bir hafta Bursa da kalabilirsiniz mesela. Orada çok kurulu bir düzen olmayacağı için evinizin konforunda olmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.
Ben diğer arkadaşlar gibi çok katı bakmıyorum olaya.
Sonuçta gitmek eşinizin tercihi o kadar önem veriyorsa bu dönemde iş değiştirmeyi erteleyebilir.
Siz evinizde kalıyor olacaksınız.
Ne bileyim konu doktor da değil ama evimi doğuma 2 ay kala ben de bırakmak istemeyebilirdim.

Tabikide yeriniz eşinizin yani . En kotu ihtimal ile bebeğinizin doğumuna dek güncel evinizde annenizle bekler 40i çıkınca da eşinizin yanına gidersiniz. Siz gidene dek eşiniz esyalari taşıyıp düzeni kurar size iş kalmaz

eşim her hafta gelecek. bir gün evden çalışma artı hafta sonu.yine de sorun mu gerçekten kestiremiyorum.
Yinede olmaz ömür boyu her hafta insan gelmek istemeyebilir her hafta il dışına hasta olur,yorgun olur yogun olur,hadi önümüz yaz ama kışın nasıl olacak bunun yağmuru var karı var kar yagarsa yollar kapanır sel olursa aynı şekilde gelinip gidilmesi zor olur.

Siz calismiyormussunuz eşinizin yanına gitmeniz daha doğru olur hem sizin hem de bebek için.

Kızlar selam.Bursa da yaşıyorum.İki üç ay sonra bir aksilik olmazsa bebeğim dünyaya gelecek.Bu süre zarfında eşime Eskişehir den teklif geldi.Çok istediği bir yerdi açıkçası ay sonu gidecek.Sen de gel diyor ama doktorum burada,yeni ev taşıdık vs yanaşmadım açıkçası.Burada annem yanımda olacak.

Sorum şu sizce ben de gitmeli miyim.İlk bebek olacağı için nasıl bir ruh halinde olurum bilmiyorum.Zaten doğumuma yakında buralarda olmayacak.Ne düşünüyorsunuz

Siz olsanız gider misiniz? Yoksa burada annenizle kurulu düzeninizde mi bebişinize bakarsınız
eşini bırakma, annen gelemez mi bebek doğunca 1 2 hafta

Ben anlayamıyorum. Siz artık evlisiniz. Beraber almanız gereken karar değil mi şehir değişmek? Eşiniz bu teklif geldiğinde size fikrinizi sormadı mı? Ben gidiyorum sen de istersen gel mi dedi. Bu bebek ikinizin de bebeği farkındasınız değil mi? Annenizle sizin değil ama. diğer taraf eşiniz. Doktorum burda diyorsunuz da sanki eşiniz de mahremiyet bölgesine gidiyor orda doktor yok🙄. Ben anlayamıyorum gerçekten

İkinci bebeğimde eşimin işi sebebiyle doğuya 2 seneligine tekrar dönmüştük,mevcut evimi eşyalı kiraya verip,gittim,evde bulamadım,1 ay boyunca tek göz odada ögretmenevinde kaldık.
Sonra ev bulup ikinci el eşya alıp yerlsştik.
Zorunlu görev bitti.Tamamen hayat boyu yaşayacağımız şehre geldik.Sıfırdan eşya aldık dizdim.Çok şükür düzenimizi kurduk.
En zor şartta bile eşim nerdeyse ben orda oldum.Birlikte atlattık tüm süreçleri.
Hayat sizin karar sizin.Saglikla gelsin bebeginiz

Erkeklerin bebekle bağ kurması ona emek vermesiyle, onunla vakit geçirmesiyle oluyor. Bebeğiniz babasıyla bağ kuramaz. Böyle büyüteceğinize boşanın zaten her hafta sonu mahkeme emriyle görmesinden farkı yok

Tabikide gitmelisin ay ne saçma konu🤦🏼‍♀️
Eşin doğu görevi olsa doğuya falan gitse anlarımda 2saat uzaklıkta bir yere gidiyor.
Ayrıca söyle söyleyim doğma büyüme eskişehirliyim. Sen evde çocukla uğraşırken kocanın tek başına evde oturacağını sanmıyorum. Eskişehir eğlence acısından çok iyi bir şehir hayatta kocamı tek bırakmazdım 😎

2 3 ay durduk yere kocamdan ayrı kalmazdım, bebişe bakım için de eşim destek olurdu. Ayrıca adamı bebeğinden uzak bırakmaya hakkınız yok ,babası o da onun çocuk sadece sizin değil.Anneniz gelir çok yardım etmek istiyorsa

Beni doğumdan sonra eşim giydirdi.yanimda oldu. Doğumun ve çocuğun zorluklarını gördükçe bana üç beş kat fazla yardımcı oldu. Şimdi adam gelecek haftada bir agucuk gukucuk bitti.
Kadın için de duygusal bir süreç insan cidden eşini istiyor yanında. Bir de anne gelse bile maksimum 10 gün durmalı. Yoksa bebek bakımından uzak kalıyor insan o bağı kurmakta zorlanabiliyor. Ve evet koca da görecek o zorluğu. Baba olduklarını hamileyken anlamıyorlar zaten . E doğumda da anlamazsa ne zaman anlayacak. Biz eşimle sıraya koymuştuk ilk 2 ay kimin koynunda uyuyacak diye. O kadar şahane bir duyguki o da tattı bol bol ben de. Çabuk geçiyor o zamanlar kimse kimseden bunu çalmamalı.

Eşinizin beklediği bir işse, gitmeye yanaşmamayı anlayamadım.
Anneniz doğum sonrası kısa bir süre yardımcı olabilir ama eşinizin yeri ayrı değil mi? Birbirlerinin alternatifi değiller. Eşinizin ve bebeğinizin de birarada olmaya ihtiyacı olmayacak mı? Annenizle büyütmeyi düşündüğünüz bebeğinizle, eşiniz nasıl bağ kuracak? Babayı devre dışı bırakmak bu sonra eşim sorumluluk almıyor dertlenmeniz büyük olasılık.
Ayrıca sizin de atanma ihtimaliniz varmış, öyle bir durumda mecburen ayrı kalma durumunuz olabilir. Bu süreyi birarada geçirmek daha doğru kesinlikle.
Ben çok kocacıyım sanırım ya, kendisinden bu sebeple ayri kalmak alternatif bile olamaz.

X