Yeni başlayanlar için kitap önerisi

Eylul9921

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2021
1.306
1.793
Arkadaşlar merhaba. Bir aylığına yaylaya çıkmak zorundayım Ağustos ayında İnternet yok yaylada telefon bile zor çekiyor öyle söyleyeyim. Sizlerden sürükleyici dili çok ağır olmayan kitap önerileri istiyorum. Aslında kitap okumayı çok seviyorum eşimle bir karar aldık günde en az yarım saat mutlaka okuyacağız falan diye ama ben kitap sürükleyici böyle akıcı olmazsa sıkılıyorum anlayamıyorum 😔 var mı acaba bana önerebileceğiniz kitaplar

Arkadaşlar merhaba. Bir aylığına yaylaya çıkmak zorundayım Ağustos ayında İnternet yok yaylada telefon bile zor çekiyor öyle söyleyeyim. Sizlerden sürükleyici dili çok ağır olmayan kitap önerileri istiyorum. Aslında kitap okumayı çok seviyorum eşimle bir karar aldık günde en az yarım saat mutlaka okuyacağız falan diye ama ben kitap sürükleyici böyle akıcı olmazsa sıkılıyorum anlayamıyorum 😔 var mı acaba bana önerebileceğiniz kitaplar
Ahmet Ümit, Zülfü Livaneli, Orhan pamuk ile başlayabilirsiniz. Yüzde doksan bir solukta okuyup, sıkılmayacağınız kitaplar olur. 🥰

Çok teşekkür ederim öneriniz için söylediğiniz yazarların kitaplarına mutlaka bakacağım ☺️
Bu yazarların tüm kitaplarını okudum. Özellikle Ahmet Ümit ve Zülfü Livaneli’ nin hiç bir kitabından sıkılmadım. Bir solukta okunabilecek kitaplar hepsi.

Murathan Mungan'a bayılırım ben ama her kitabı herkese hitap etmez. En garanti olanı Yüksek Topuklar, kalın ama keyifle okuyup biter. Yerli yazarlara pek yanaşmam, yabancılara geçeceğim.

Gizem gerilim için 3 isim;
Jean. c. Grangé
Dan Brown
Dean Koontz.
Hiçbir kitabı hayal kırıklığına uğratmadı.

Stephen King de başımın tacıdır ama özellikle çocukluk döneminde herhangi bir kitabını okumamış insanlar yetişkinlik zamanlarında okuyanlar kadar keyif almıyor.

Bilim kurguya uzak olmama rağmen bana serideki 3 kitabını da bir çırpıda okutan isim:
Ransom Riggs yazarının Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları serisi.

Dan Brown’un tüm kitaplarını önerebilirim. Melekler ve Şeytanlar, Simyacı, Dijital Kale vs...

Ben de livaneli hastasıyım. Ama tokat gibi her kitap bi oturup sindirmek istiyor. 🥲
Evet çok haklısın. Ben de bitirdiğim her kitabında dumura uğrarım. Bir kaç gün etkisinden çıkamam. Özellikle mutluluk ve kardeşimin hikayesi beni çok etkilemişti.

Murathan Mungan'a bayılırım ben ama her kitabı herkese hitap etmez. En garanti olanı Yüksek Topuklar, kalın ama keyifle okuyup biter. Yerli yazarlara pek yanaşmam, yabancılara geçeceğim.

Gizem gerilim için 3 isim;
Jean. c. Grangé
Dan Brown
Dean Koontz.
Hiçbir kitabı hayal kırıklığına uğratmadı.

Stephen King de başımın tacıdır ama özellikle çocukluk döneminde herhangi bir kitabını okumamış insanlar yetişkinlik zamanlarında okuyanlar kadar keyif almıyor.

Bilim kurguya uzak olmama rağmen bana serideki 3 kitabını da bir çırpıda okutan isim:
Ransom Riggs yazarının Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları serisi.
Maalesef çocukluğumda bu güzel alışkanlığı kazanamadım şuan kazanmak istiyorum ileride kendi çocuklarıma da kazandırmak için ☺️ önerilerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim

X