Yardımcı olur musunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lütfen ayrıl.
Zira devam edersen, evin araban çocuğun ve sen hepiniz o sözde tarikatın malı olacaksınız.
Kendini düşünmüyorsan bari anneni düşün.
2.değil 12. evlilik bile yapılmaz böyle biriyle, lütfen kendine gel.

Önerinize ihtiyacım var..

Nişanlıyım bir kaç aydın birlikte yaşıyoruz annemde bizle yaşıyor nişanlım anneme karşı çok saygılı sorun yok ama akşamları odaya kapanıyor kitap okuyacağım bahanesiyle aslında okuyor da ..

Bu akşam sordum evlenince de mi odada oturacaksın dedim zorlama dedi sen fazlasında fazlasını istiyorsun dedi normalde hiçbir erkek istemezmiş ama o kabul etmiş iç güvey geldim fln dedi Bn öyle düşünmemiştim dedim .

Bn babamı trafik kazasında kaybettim annem devama hastası büyütüyor muyum sizce ..annem de söylemiyor beni istemiyor mu odalara kapanıyor diye hatta ağladı bir gün Bn sakinleştirdim aaljnda anneme karşı çok iyi tek sorunumuz akşam yanımızda oturmayıp balkonda vakit geçirmesi sonrası ise odasında oturması tek problem bu Bn de hiç yaklaşmadım gece tanına harıl harıl uyuyor şuan..

Nasıl davranmalıyım bilmiyor. Sizden bi yol bekliyorum şimdiden teşekkürler

Diğer konunuzda yazdığınız evleneceğiniz bu adam ise bence ayrılın bir an önce

Ablacım çok affedersin salak mısın ? Bak dümdüz soruyorum sana . Çocuk için bu adamı cekeceksen Yumurtalıkların dondur ve hemen bu gerzoyu şutla . Ya ben anlamıyorum artık burda konu açan kadınları beyniniz radyasyona mi maruz kaldı amonyak koklayıp siyanür mu iciyorsunuz iyi misiniz ya ?

Yanlış bir şey yapmak istemiyorum lütfen suçlayarak hakaret ederek cevap yazmayın nihayetinde bu konuyu aşamadığım için burdayım ve sizin de görüşlerinizi almak için. Melami hakikatı ile ilgili bilginiz var mı nasıl bir topluluk bu ? Ben nasıl vazgeçirebilirim…
Ya ne önemi var nasıl topluluk olduğu. İsterse peygamber torunu olsun hangi dinsel yapıdan tarikattan hayır geldi de bunlardan gelecek . Kendiniz bile söylüyorsunuz nikahimizi kıyan adamın kafası normal gibi değildi diye ya

Yardımcı olur musunuz?

Bnm ikinci evliliğim olacak nişanlıyım geçen sene nişanlandım ve 9 aydır aynı evi paylaşıyoruz. Rahatsız annem var ve benim evimde yaşıyoruz.Eşim benim memleketime atandı kiraya çıkmadık ve hasta annemi de bırakma durumum olmadığı için aynı evde yaşıyoruz. Maddi durumum iyi evim arabam var. Nişanlım 9 aydır hava trafik kontrolörü.Düğünümüze 2,5 ay var. Benim kafamda soru işaretleri var Bn bu şekilde olacağını hiç düşünmemiştim nişanlım melami hakikat ilmi diye bi tarikata üye . 12 yıldır üyeymiş Bn durumun bu kadar ciddi bir boyutta olduğunu düşünmemiştim. Nikahımızı efendim dedikleri biri kıydı ve kendisine efendim deniliyor top sakallı ne olduğu belirsiz biri psikolojisi bozuk sanki Bn bu durumdan hiç hoşlanmadım nişanlımla konuşup anlatmaya çalıştım ama vazgeçiremedim.Biz düğün öncesi de Dr ye gittik hamileliği öne çekti değerlerim sınırda olduğu için.Aslında aynı evde bile yaşamak istemiyordum ama biraz da mecbur bırakıldım. Üzüldü strese girdi Bn de tmm dedim hasta annem de bizimle yaşıyor annem nişanlımı çok seviyor ailem de çok seviyor ne yapacağımı şaşırdım bir de cinsellikle ilgili de problemlerimiz var Dr doğumu erkene aldığı için çalışmalara başladık nişanlım öpüşmekten hoşlanmıyor uzun zamandır kimseyle olmamış zaman ver bana diyor yani sorunlarımız var ama bu tarikat olayı canımı çok sıkıyor dedim vazgeç vazgeçmem karışma diyor sana ne kardeşim dedi az önce aldı yorganı başka odaya geçti geçerken de sen çok cahilsin dedi yani o tarikattan vazgeçmeye niyeti yok bi ara efendi dediğiniz kişi ayrıl dese bnden ayrılır mısın dedim ayrılırım demişti Bn de tmm demiştim ağlamıştım pişman olup kalkıp sarılmıştı Bn nasıl çıkacağım bu işin içinden kadın erkek karışık zikir çekiyorlar kafalarını sallayıp bir de devlet destekliymiş ..Ne yapmalıyım bilmiyorum biliyorum karışık anlattım inanın nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum bana karışma diyor dedim yüklü miktarda para istese verir misin veririm elimden geldiğince diyor Bn karşı çıkınca seni ihmal etmem diyor öncesinde de sen parayı seviyorsun diyor . Onu da ekliyor ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim hayatımı etkiler mi bu tarikat? Sorumlu olduğum annem var çünkü…
Cidden tek derdiniz sevişip çocuk yapmak mı ?

Bu basliga yazmak yorum yapmak istemiyorum ama ortada henuz hucre dahi olmamis bir cocuk var, konu sahibi bu adama bir cocuk vermek için cabaliyor.

Ne kendini ne de dogmamis cocugunu yakma. O cocuk sadece senin cocugun olmaz, ustunde soz sahibi olan onlarca insan olur, ziyan etme kendini de dogmamis sabini de.

Bu ulke daha 1 sene once 6 yasinda evlendirilen kiz cocugunu konustu, bunu unutma.

Yardımcı olur musunuz?

Bnm ikinci evliliğim olacak nişanlıyım geçen sene nişanlandım ve 9 aydır aynı evi paylaşıyoruz. Rahatsız annem var ve benim evimde yaşıyoruz.Eşim benim memleketime atandı kiraya çıkmadık ve hasta annemi de bırakma durumum olmadığı için aynı evde yaşıyoruz. Maddi durumum iyi evim arabam var. Nişanlım 9 aydır hava trafik kontrolörü.Düğünümüze 2,5 ay var. Benim kafamda soru işaretleri var Bn bu şekilde olacağını hiç düşünmemiştim nişanlım melami hakikat ilmi diye bi tarikata üye . 12 yıldır üyeymiş Bn durumun bu kadar ciddi bir boyutta olduğunu düşünmemiştim. Nikahımızı efendim dedikleri biri kıydı ve kendisine efendim deniliyor top sakallı ne olduğu belirsiz biri psikolojisi bozuk sanki Bn bu durumdan hiç hoşlanmadım nişanlımla konuşup anlatmaya çalıştım ama vazgeçiremedim.Biz düğün öncesi de Dr ye gittik hamileliği öne çekti değerlerim sınırda olduğu için.Aslında aynı evde bile yaşamak istemiyordum ama biraz da mecbur bırakıldım. Üzüldü strese girdi Bn de tmm dedim hasta annem de bizimle yaşıyor annem nişanlımı çok seviyor ailem de çok seviyor ne yapacağımı şaşırdım bir de cinsellikle ilgili de problemlerimiz var Dr doğumu erkene aldığı için çalışmalara başladık nişanlım öpüşmekten hoşlanmıyor uzun zamandır kimseyle olmamış zaman ver bana diyor yani sorunlarımız var ama bu tarikat olayı canımı çok sıkıyor dedim vazgeç vazgeçmem karışma diyor sana ne kardeşim dedi az önce aldı yorganı başka odaya geçti geçerken de sen çok cahilsin dedi yani o tarikattan vazgeçmeye niyeti yok bi ara efendi dediğiniz kişi ayrıl dese bnden ayrılır mısın dedim ayrılırım demişti Bn de tmm demiştim ağlamıştım pişman olup kalkıp sarılmıştı Bn nasıl çıkacağım bu işin içinden kadın erkek karışık zikir çekiyorlar kafalarını sallayıp bir de devlet destekliymiş ..Ne yapmalıyım bilmiyorum biliyorum karışık anlattım inanın nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum bana karışma diyor dedim yüklü miktarda para istese verir misin veririm elimden geldiğince diyor Bn karşı çıkınca seni ihmal etmem diyor öncesinde de sen parayı seviyorsun diyor . Onu da ekliyor ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim hayatımı etkiler mi bu tarikat? Sorumlu olduğum annem var çünkü…
Evlenmeden çocuk yapmaya mı çalışıyorsunuz bir de? Sakın.

Hiçbir şekilde etkilenmeyeceksin diyor bu benim özelim beni ilgilendirir diyor eğer sorun etseydim yalnız kalmayışımızı ederdim annemi kastediyor bunu diyerek.Benden karar bekliyor eğer bu sebepten bırakırsan beni hakkımı helal etmem dedi gözleri doldu.Bana düşünmem için zaman verdi.Bekliyor .. Sil baştan nasıl olacak derslerim var son sınıftayım.Nasıl üstesinden geleceğim bilmiyorum nişan yapıldı eşim dostum herkes biliyor onu da çok sevdiler.. Ben ne yapacağım bilmiyorum ..

Hiçbir şekilde etkilenmeyeceksin diyor bu benim özelim beni ilgilendirir diyor eğer sorun etseydim yalnız kalmayışımızı ederdim annemi kastediyor bunu diyerek.Benden karar bekliyor eğer bu sebepten bırakırsan beni hakkımı helal etmem dedi gözleri doldu.Bana düşünmem için zaman verdi.Bekliyor .. Sil baştan nasıl olacak derslerim var son sınıftayım.Nasıl üstesinden geleceğim bilmiyorum nişan yapıldı eşim dostum herkes biliyor onu da çok sevdiler.. Ben ne yapacağım bilmiyorum ..
Nişanın amacını biliyorsunuz dimi? İnsanlar birbirini tanımaya çalışıyor evlilik öncesi, olmuyorsa yolları ayırıyor. Nişanım yapıldı nasıl ayrılırım cümlesi absürt yani.

Sorun etseydim bunu ederdim lafı da zaten sorun ediyorum demek ayrıca. Sadece köprüyü geçene kadar sesi çıkmıyormuş, alttan alttan da söylemiş bunu. Gözleriniz mi doluyor kıyamam

bende bu tarz cemaatlere bağlı çok insan tanıyorum vazgeç demen sadece senin günahkar ve nasipsiz olduğunu düşündürtür ona başka hiç bir etkisi olmaz ve doğacak çocuğu da o şekilde yetiştirmek isteyecek bilgine

senin için sroun deilse devam et ileride seni de katılman için zorlamayacaksa ya da çocuğunuzu

Nikahımızı efendim dediği kişi yaptı .. Dr kontrolünde amh sınırlı olduğu için erkene aldık çocuk işini. Bir de ricam insanları alay eder bir üslupla yargılamayın .Bir iki gülümseme like için bunları yapmayın demek ki kendi içimde çözemedim ki buraya geldim …empati kuralım lütfen

Nikahımızı efendim dediği kişi yaptı .. Dr kontrolünde amh sınırlı olduğu için erkene aldık çocuk işini. Bir de ricam insanları alay eder bir üslupla yargılamayın .Bir iki gülümseme like için bunları yapmayın demek ki kendi içimde çözemedim ki buraya geldim …empati kuralım lütfen
Nikahınız kalabalık mıydı var mıydı herkes?

Zorlamayacağım diyor .. ama bn sanki soğudum iyi değilim bi bardak su almaya halim yok..
seni belki zorlamaz kocaman kadınsın o sınırı çekersen zorlamayabilir ama çocuğunuz olursa mutlaka ona aşılayacak sen istemezsen çatışmalar başlayacak çünkü bu ideolojik bir fark

Ayni tarikat degil ama bagli oldugu inanistan baska bir tarikate bi ablamiz girdi.

Abla girdiginde evliydi, kocaman kocaman boyunca cocuklari vardi.

Genc ve guzel bir kadindi, once kocasini bosattilar, sonra kizini evlendirmeye kalktilar 14-15 yaslarinda. Adam kizini ve ogullarini alip ulke değiştirdi.

Kadinin umrunda değil. Emzirdigi cocuklari, dogurdugu cocuklari umrunda değil cunku saglikli dusunme yetisini uzun sure once kaybetti.

simdi uygun gorulen bir adamla imam nikahi kiydi yasiyor.
Cocuklari yuzune dahi bakmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X