Yalnizim,kendimi degersiz hissediyorum

Evet bebem 6 aylik.Hala lohusa sayildigimi bilmiyordum.Paramedik bölümü mezunuyum ambulans hemşiresi yani.
Teorik olarak 6 hafta kanama ve lohusalık. Ama bebekler 1 yaşına kadar doğru dürüst uyumaz, sürekli beslenmek ister, biribirinize alışmanız zaman alır. O nedenle dedim lohusalığı. Aaa çok iyi bir bölüm. Bu sene Sınav var. Çalışmak istiyorsanız girin sınava

Sınava girmek isterdim ama 2 cocugum var ve atanmak için 90 puan almak lazım 2 cocukla o kadar yüksek puan alacak kadar çalışamam ki

Aslında faydamız var değil mi?Toplumda sanki calismayan anne asalakmis gibi lanse ediliyor
Evlatlarınızla, yuvanızla,eşinizle mutlu olamıyorsanız sizi daha başka bir şey mutlu edemez.

Tercihlerinizi, öncelikle kendinize kabul ettirin ve anlamlı yaşamaya çalışın.

Mesela hayır demeyi, politik olmayı öğrenin. İstemiyorsanız köye gitmeyip eşinizle çocuklarınızla keyifli anlar geçirmeye ve mutlu olma yollarını aramaya çalışın.

Çocuklarınız, çok ufak değillerse, bakacak birileri varsa, çevrenizde kendinize göre bir iş bulup çalışın.

İnsan, önce kendisi kendine değer verecek başarı o zaman sizinle olur. Çevreniz o zaman size saygı duyup güvenir..

Biraz da kendi kendinizi terapi edin..

Gerekirse Doktora da gidin ufakta olsa rahatlatıcı bir ilaç verir kendinize gelirsiniz.

Ama önce siz çabalamalısınız..
Çoğu insan kendini, hayatı bıraksa psikatristlik, ilaç içmeyen kimse kalmaz. Birazda bizim elimizde inanın.

Ama evlenmeyi secmissiniz sonra eşiniz izin vermiyor diye çalışmamayi yani bosanip iyi kötü bı yerden başlayabilirsiniz yada onunla evlenmeyebilirdiniz sonra bir çocuk dünyaya getirmeyi sonra ikinciyi ....hayır ne kızıyorum ne yargılıyorum silah zoruyla olmadı bunlar siz tercih ettiniz ve şimdi bu seçimlerin sonucunu yaşıyorsunuz....intahar fikrini geçin çocuklar az büyüsün iyi kötü bir yerden başlayın bu eşi ikna edin çalışın biraz sosyallesin iyi gelir size çalışsın çalışmasın herkes anne oluyor herkes evin işini eş destegi ilede olsa yapıyor aradaki tek fark çalışan kadın kafasida calisiyorsa maaş karti elinde ise duygusal olarak bağımlı değilse yeri geldiğinde ekonomik açıdan kocaya rest çekebiliyor öbür türlü iyi bir eşe dusulmediyse dünyanın binbir türlü hali var benim param durumu sık oluyor ....eşiniz herhangi bir şekilde size destek oluyorsa gene yalnız değilsiniz onun tavırları yüzünden bunalmisda olabilirsiniz onu bilemiyorum çocukları iyi yetiştirmek önemli toplumun geleceği buna bağlı eğitimli kendine yetebilen çocuklar bunun için lütfen kendinizi toparlayin onları siz dunyaya getirdiniz ve sorumlusunuz öylece olmaz onların size ihtiyacı var

Yeterli puanı alsaydınız zamanında atanırdıniz.Her devlet kurumuna giren torpille girmiyor ki.
Hadi bunu geçtim,çalışmak ve çocuk büyütmek inanın ki çok zor.Ben devletteyim.29 yaşımda atandım,atandigimda hamileydim.
Şİmdi 36 yaşındayım.
2 kızımda büyüdü okul çagındalar.Çalışıyorum ama inanın ancak onlara yetiyorum.
Arkadaşlık vs zamanında çok oldu ama bitti gitti.Herkes kendi hayatıyla meşgul.
Boşverin.
İş arkadaşligini işte bırakıyorum,ailemdende görüştüğüm çok fazla kişi yok.
BÖylesi daha iyi inanın

Evet bebem 6 aylik.Hala lohusa sayildigimi bilmiyordum.Paramedik bölümü mezunuyum ambulans hemşiresi yani.
O bölümün atamaları iyi oluyor diye biliyorum. Şimdiden " 2 çocuğum var, calisamam ki" diyorsan sen baştan kaybettin, hiç kusura bakma.

Özellikle evli kadınlar eşiyle, çocuğuyla geçireceği vakti ders çalışarak geçiriyor. Öyle atanıyor. Eğer bir şeyi istiyorsak , başka bir şeyden vazgeçmemiz gerekir.

Sınava hazırlanma gibi bir niyetin yoksa en azından önceden yapmadığın farklı bir alanda satış yapabilirsin.

Eşiniz istemediği için çalışmamak? Gerekçeleri neydi beyinizin. Kendi hayatınız hakkında karar vermeye başlayabilirsiniz öncelikle bir işe girseniz ya da çocuklari etkinliklere götürseniz belki çevre edinebilirsiniz.
Öyle diyorsunuz ama uzaktan söylemek çok kolay. Hanımefendinin hayat şartlarıyla sizinki bir olmayabilir. Karşı çıktığında bir tokat yiyip oturabilir. Boşanınca ortada kalabilir. Sizin kadar güçlü de olmayabilir. Hele doğuda yaşıyorsa tahmin bile edemezsiniz. Keşke her şey öyle kolay olsa. Keşke her kadın hür özgür olsa.

merhabalar
Ben 6 yıldır evliyim 2 çocuk annesiyim.Hicbir sey istedigim gibi olmadi.2 3 kisi disinda arkadasim yok(cok gorusmuyoruz)Esimin ailesi akrabalarindan 2 kisi ile gorusuyor.Benim anne ve baba tarafi hayirsiz cikti kuzenlerim arkamdan kotu konusmuslar iftira atmislar sonradan ogrendim.Simdi gorusmuyoruz Gecen butun bayram bir mesaj atmadilar yalnizdim ve kaynanamin koyunde yaslilarin evinde bulasik yikadim.Kendimi yalniz yetersiz ve değersiz hissediyorum.Universitr bitiren biri olarak atanamadim(puanım yetersiz ve torpilin yoktu) esim istemediği için çalışamadım ve hamile kaldim şimdi 2 çocuğa bakıyorum ev hanimliginda maaşı tatili yok malum evden bir şeyler satmaya calistim satamadim onu da beceremedim.Kendimi öldürsem insanliga daha faydalı olacağımı dusundum artık
Sizi anlıyorum. Şuanda yalnız olduğunuzu hissedyorsunuz ufak bir depresyon yaşıyorsunuz. Bilmenizi isterim ki yalnız değilsiniz. Sizin gibi bir çok kadın var. Bilin ki çocuklarınız ve eşiniz sizin yanınızda olduktan sonra kimsenin bir önemi yok. Eşinizle güzel valit geçirin. Çocuklarınızla aktivite yapın. Parka gidin. Kimseye faydalı olmak zorunda değilsin. Sen zaten annelik yaparak geleceğe fayda sağlıyorsun🥰 Çocuklarının her şeyi sensin. Bak yaşıyoruz, hayattayız. Evin var güzel bir yuvan var. Başka insanlara ne gerek. Ayrıca yaşlılara yardım etmek de güzel bir davranış tebrik ederim ❤️ Boş ver sen siğer insanları. Çocuklarınla hayatı yaşamaya onlarla yeniden doğmaya bak.

Öyle diyorsunuz ama uzaktan söylemek çok kolay. Hanımefendinin hayat şartlarıyla sizinki bir olmayabilir. Karşı çıktığında bir tokat yiyip oturabilir. Boşanınca ortada kalabilir. Sizin kadar güçlü de olmayabilir. Hele doğuda yaşıyorsa tahmin bile edemezsiniz. Keşke her şey öyle kolay olsa. Keşke her kadın hür özgür olsa.
Ee o zaman konu sahibinin bu konuyu açmaması gerekirdi. Çünkü herkes kendi karakterine, hayatına göre yorum yapar hâliyle.

Konu sahibi sürekli evin içinde olduğundan, çocuk vb sorumluluklardan dolayı çok bunalmış bu belli. O yüzden insanlar ya " bir işe gir" yazar ya da " çık gez, çocuğunu oyun grubuna gönder, çevre edin" yazar. Bu ikisinden başka verilebilecek bir tavsiye var mı? Sanmam. Mesela bu tavsiyelere konu sahibi " oyun grubu burada yok. Gezecek yer yok. Kocamsız bir yere gidemiyorum. Kocam çalışmama izim vermiyor" gibi şeyler yazarsa biz ne yapabiliriz ki?

Konu sahibi çoluk çocuktan, ev işlerinden, kaynanaya hizmetten vakit bulabilirse evde puzzle yapsın, kitap okusun, film izlesin. Başka ne yapılabilir ki?

Ama evlenmeyi secmissiniz sonra eşiniz izin vermiyor diye çalışmamayi yani bosanip iyi kötü bı yerden başlayabilirsiniz yada onunla evlenmeyebilirdiniz sonra bir çocuk dünyaya getirmeyi sonra ikinciyi ....hayır ne kızıyorum ne yargılıyorum silah zoruyla olmadı bunlar siz tercih ettiniz ve şimdi bu seçimlerin sonucunu yaşıyorsunuz....intahar fikrini geçin çocuklar az büyüsün iyi kötü bir yerden başlayın bu eşi ikna edin çalışın biraz sosyallesin iyi gelir size çalışsın çalışmasın herkes anne oluyor herkes evin işini eş destegi ilede olsa yapıyor aradaki tek fark çalışan kadın kafasida calisiyorsa maaş karti elinde ise duygusal olarak bağımlı değilse yeri geldiğinde ekonomik açıdan kocaya rest çekebiliyor öbür türlü iyi bir eşe dusulmediyse dünyanın binbir türlü hali var benim param durumu sık oluyor ....eşiniz herhangi bir şekilde size destek oluyorsa gene yalnız değilsiniz onun tavırları yüzünden bunalmisda olabilirsiniz onu bilemiyorum çocukları iyi yetiştirmek önemli toplumun geleceği buna bağlı eğitimli kendine yetebilen çocuklar bunun için lütfen kendinizi toparlayin onları siz dunyaya getirdiniz ve sorumlusunuz öylece olmaz onların size ihtiyacı var
Siz boşanmayı oyun oynamak sanıyorsunuz galiba.

Siz boşanmayı oyun oynamak sanıyorsunuz galiba.
Evlenmeyi ve kocayı sonsuz sanmadigim ve onlar olmadan yok olmadigim kesin ben illa bosanin demedim bı sakin olun konu sahibi benim lafimla ayrılacak değil sadece her tercih seçimdir orda anlatılan o bu lafın doğrusu sen ölmeyi bayılmak mi sandın olacak ayrıca iyi forumlar bana cevap yetiştirmeyin herkesin fikri kendine demokrasi bunun için var

Evlenmeyi ve kocayı sonsuz sanmadigim ve onlar olmadan yok olmadigim kesin ben illa bosanin demedim bı sakin olun konu sahibi benim lafimla ayrılacak değil sadece her tercih seçimdir orda anlatılan o bu lafın doğrusu sen ölmeyi bayılmak mi sandın olacak ayrıca iyi forumlar bana cevap yetiştirmeyin herkesin fikri kendine demokrasi bunun için var
Kimse kocayı sonsuz sanmıyor siz de sakin olun. Ben gayet sakinim. Çok net konuşmuşsunuz. Başkasına boşan diye tavsiye verilmez. Ancak konu sahibi boşanayım mı derse verilir. Çalışmasına izin vermiyor diye kötü bir koca mı oluyor? Belki de aklınızın alamayacağı kadar seviyordur bilemeyiz. Benim eşim de Türkiyedeyken çalışmamı istemiyordu çünkü o paraya yorulmamı haklı bulmuyordu. Her ay ben söylemeden hesabıma asgari ücreti yolluyordu. Şimdi benim eşim çalışmamı istemedi diye kötü mü olmuş oldu? Belki de onda da öyle bir durum vardır. Bir de konu sahibi yalnızlıktan dert yanıyor. Herkesin fikri kendine evet ama siz konu sahibini de eşini de küçümsemişsiniz. Böyle yorum olmaz. Size de iyi forumlar

Kimse kocayı sonsuz sanmıyor siz de sakin olun. Ben gayet sakinim. Çok net konuşmuşsunuz. Başkasına boşan diye tavsiye verilmez. Ancak konu sahibi boşanayım mı derse verilir. Çalışmasına izin vermiyor diye kötü bir koca mı oluyor? Belki de aklınızın alamayacağı kadar seviyordur bilemeyiz. Benim eşim de Türkiyedeyken çalışmamı istemiyordu çünkü o paraya yorulmamı haklı bulmuyordu. Her ay ben söylemeden hesabıma asgari ücreti yolluyordu. Şimdi benim eşim çalışmamı istemedi diye kötü mü olmuş oldu? Belki de onda da öyle bir durum vardır. Bir de konu sahibi yalnızlıktan dert yanıyor. Herkesin fikri kendine evet ama siz konu sahibini de eşini de küçümsemişsiniz. Böyle yorum olmaz. Size de iyi forumlar
Ben kimseyi küçumsemem siz böyle yorumladiniz diye böyle olacak değil bu eşine kötü eş diye birşey yazmadım onu nerden cikardiiysaniz sizin eşinizle ilişkiniz beni hiç ilgilendirmez ben boşan diye tavsiye vermedim hayat secimlerdir dedim sadece kime nasıl yorum yapacağım beni bağlar burası okul değil şöyle denir böyle denir siizde mekanin sahibi değilsiniz bende size fikrinizi sormadım açıklama istemedim konu sahibi siz değilsiniz ona yada eşine hakaretde etmedim bı yazmasaniz artık bana

merhabalar
Ben 6 yıldır evliyim 2 çocuk annesiyim.Hicbir sey istedigim gibi olmadi.2 3 kisi disinda arkadasim yok(cok gorusmuyoruz)Esimin ailesi akrabalarindan 2 kisi ile gorusuyor.Benim anne ve baba tarafi hayirsiz cikti kuzenlerim arkamdan kotu konusmuslar iftira atmislar sonradan ogrendim.Simdi gorusmuyoruz Gecen butun bayram bir mesaj atmadilar yalnizdim ve kaynanamin koyunde yaslilarin evinde bulasik yikadim.Kendimi yalniz yetersiz ve değersiz hissediyorum.Universitr bitiren biri olarak atanamadim(puanım yetersiz ve torpilin yoktu) esim istemediği için çalışamadım ve hamile kaldim şimdi 2 çocuğa bakıyorum ev hanimliginda maaşı tatili yok malum evden bir şeyler satmaya calistim satamadim onu da beceremedim.Kendimi öldürsem insanliga daha faydalı olacağımı dusundum artık

Durumunuza ve hissetiklerinize üzüldüm ama birazda kendiniz yapmışsınız.
Neden 6 seneye bu halde 2 çocuk sığdırdınız?
Ve neden eşiniz çalışma dedi diye onu dinliyorsunuz?
Arkadaş akrabadan ibaret değilki. Hatta ben asla bi akrabamla arkadaşlık kurmam. Sadece bayram seyran ara ara görüşürüm.
Edindiğim arkadaşlarımın çoğu ya üniversiteden kalma yada kurslardan işten vs.
Ölmeyi düşünmek yerine hayatınızın iplerini tekrar geri almalısınız.
İllaki etrafınızda gidecek kurs/ part time bir iş veya gönüllü aktiviteler vardır.

merhabalar
Anne olmuşsunuz ! 2 çocuk varken intihar bencillik. Psikolojik destek alabilecek maddi imkan var mi

X