Yalnizim,kendimi degersiz hissediyorum

Busra54Nur

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2018
194
-53
25
merhabalar
Ben 6 yıldır evliyim 2 çocuk annesiyim.Hicbir sey istedigim gibi olmadi.2 3 kisi disinda arkadasim yok(cok gorusmuyoruz)Esimin ailesi akrabalarindan 2 kisi ile gorusuyor.Benim anne ve baba tarafi hayirsiz cikti kuzenlerim arkamdan kotu konusmuslar iftira atmislar sonradan ogrendim.Simdi gorusmuyoruz Gecen butun bayram bir mesaj atmadilar yalnizdim ve kaynanamin koyunde yaslilarin evinde bulasik yikadim.Kendimi yalniz yetersiz ve değersiz hissediyorum.Universitr bitiren biri olarak atanamadim(puanım yetersiz ve torpilin yoktu) esim istemediği için çalışamadım ve hamile kaldim şimdi 2 çocuğa bakıyorum ev hanimliginda maaşı tatili yok malum evden bir şeyler satmaya calistim satamadim onu da beceremedim.Kendimi öldürsem insanliga daha faydalı olacağımı dusundum artık

Kendimi öldürsem insanliga daha faydalı olacağımı dusundum artık
Bu nasıl bir cümle! Nasıl faydalı olacak çok pardon 2 tane evladınız var yalnız olsanız bile evlatlarınız yeter onların parkta oynayışındaki mutluluk onları izlemek dünyalara bedel keşke cesaretim olsaydı da 2.çocuğum olsaydı valla sahte kalabalık olmasındansa yalnızlığı tercih ederim. Kimsenin beni arayıp sormaması benim kendime verdiğim değeri düşürmez. Acilen bir destek alın Psikiyatriye gidin lütfen

evlisiniz 2 tane çocuğunuz var
k.valide var, köyüne filan gdiyorsunuz, orada da birileri var ki gidiliyo bulaşık çıktığına göre de yaşıyorlar, mezarlık değil.
2-3 tane arkadaşınız var
sanırım anne babanız da hayatta

bu nasıl yalnızlık?

değersiz hissetmeniz evde çocuk bakmak ve çalışmamakla alakalı sanıyorum ama zaten gidip çalışma izni vermeyen adamla evlenmişsiniz yani değersiz hissedecek kadar çalışmak sizin için önemliydi madem neden öyle bir eş?

Eşiniz çocuklarınız var evliliğiniz mutluysa başka pekte insana gerek yok gerçekten
Çünkü insanlar hep menfaatçi dedikoducu
Huzurlu yuvan eşinin iyi bir geliri varsa daha ne olsun
Eşimin geliri var ama adam akilli geçinemiyorum tek maaş olduğu için en azındandan kendi harçlığımı çıkarayım dedim onu da beceremedim

Eşimin geliri var ama adam akilli geçinemiyorum tek maaş olduğu için en azındandan kendi harçlığımı çıkarayım dedim onu da beceremedim
Çocuklar biraz büyüyünce belki çalışırsınız eşinizi de ikna edersiniz
Ama şuan çocuk büyütmek te çok güzel çok kıymetli bir şey o çocuklar bir daha o yaşlara dönmeyecek tadını çıkarın bence

Aslında faydamız var değil mi?Toplumda sanki calismayan anne asalakmis gibi lanse ediliyor
Ne alakası var ? Aylık sigorta priminizden vazgeçip; çocuklarınızı kendi terbiyenizle yetiştirmeyi seçmişsiniz. Bu sizin ve eşinizin ortak kararı. İnsanların tuhaf yorumlarına bakıp, kendinizi mutsuz etmeyin.

Canım benim sıkılıp bunalmışsın ve kendini işe yaramaz gibi görüyorsun ama iki evlat yetiştiriyorsun, evini çekip çeviriyorsun. Bu psikolojiden bir an evel çık lütfen, zaten randevu da almışsın güzelce tedavi ol ve bu düşüncelerden sıyrıl 🙏🏻

Üzüldüm yazdıklarınıza açıkçası. Yaşayan herkesin insanlığa çok mu faydası var da siz kendinizi öldürürseniz anca faydanız olacağını düşünüyorsunuz. Lütfen böyle düşunmeyin.

Profilinizde yaşınız 25 görünüyor. Gerçekse eğer evli çocuklu hayata çok çok erken atılmışsınız. Gençlik yaşayamadan sorumluluk altına girmişsiniz. Bence hata burda. Neyse olan olmuş.

Çocuklarınızın okul çağı geldiğinde yeniden siz de başka okul okuyabilirsiniz, meslek edinebilirsiniz kurslarla vs, yeniden kpss çalışabilirsiniz. Henüz çok gençsiniz karalar bağlayıp oturmayıp harekete geçerseniz her şey değişir. Hem sosyal çevreniz de oluşur böylece.

Okumak veya çalışmak için de eşinizin iznine ihtiyacınız asla yok. Neden başta onu dinlediniz ki? Bu da ikinci büyük hata. Biraz dişli olmalısınız.

6 yıllık evlilik ve iki çocuk olduğına göre daha küçükler annesi senin en büyük servetin yavruların eğer çocuklarına bakacak birisi varsa topla saçını başını atıl iş hayatına hem hayat standartlarınızı yükseltirsiniz hem kendi psikolojiniz toparlanır hem cebinde para olsun hem çocuklarının geleceğine yatırım yap inanın şimdilerde çocuk okutmak bile çok zor masraflar değişiyor artıyor. Aileniz sizi ne emeklerle okuttu şimdi artık karşılığını almalısınız

Ne alakası var ? Aylık sigorta priminizden vazgeçip; çocuklarınızı kendi terbiyenizle yetiştirmeyi seçmişsiniz. Bu sizin ve eşinizin ortak kararı. İnsanların tuhaf yorumlarına bakıp, kendinizi mutsuz etmeyin.
Yorumunuzu okuyunca iyiki evlat yetistiriyorum dedim.Desteginiz için teşekkür ederim

6 yıllık evlilik ve iki çocuk olduğına göre daha küçükler annesi senin en büyük servetin yavruların eğer çocuklarına bakacak birisi varsa topla saçını başını atıl iş hayatına hem hayat standartlarınızı yükseltirsiniz hem kendi psikolojiniz toparlanır hem cebinde para olsun hem çocuklarının geleceğine yatırım yap inanın şimdilerde çocuk okutmak bile çok zor masraflar değişiyor artıyor. Aileniz sizi ne emeklerle okuttu şimdi artık karşılığını almalısınız
Maalesef çocuklara bakacak kimsem yok annem uzakta bazen migreni tutuyor kayinvalidem de bel fıtığı var 2 çocuk uzun süre bakamiyor, 3 ay sonra kızım anaokuluna gidecek oğlum da 6 aylik büyüse bile kremler çok pahalı 10binden aşağı kres yok.

Aslında faydamız var değil mi?Toplumda sanki calismayan anne asalakmis gibi lanse ediliyor

Olmaz olurmu hemde çok fazla var. Çocuk yapmak her kesin kendi tercihi fakat çocuk yapanlar toplumun geleceğini doğuruyor ve yetiştiriyor. Ayrıca çalışmayan kadınlara karşı bir ön yargı görmedim. Belki siz öyle hissediyorsunuzdur.

Anladığım kadarıyla bebeğiniz var 6 aylık. Daha lohusa sayılırsınız. Bebek 1 yaşına kadar bu süreç aynı yani. Hem 2. Çocuğa alışma süreci hem de bebeklik evresi zor. Ondandır bu haliniz.
Ne okudunuz mesleğiniz nedir? Belki 1. Çocuk okula başlayınca 2. De kreşe gider birşeyler yaparsınız. Bence hayattaki en zor meslek ev hanımı anne olmak. Yani boş bir birey değilsiniz.

X