Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis

merhaba arkadaşım
kendim varis tedavisi olmadım ama bir arkadaşım çapa üniversitesinde iğneli varis tedavisi oldu. köpük skleroterapi denilen bir yöntem. kendisi görüntüden son derece memnun. hangi doktora gittiğini bilmiyorum ama eğer ilgilenirsen öğrenebilirim

merhaba arkadaşım
kendim varis tedavisi olmadım ama bir arkadaşım çapa üniversitesinde iğneli varis tedavisi oldu. köpük skleroterapi denilen bir yöntem. kendisi görüntüden son derece memnun. hangi doktora gittiğini bilmiyorum ama eğer ilgilenirsen öğrenebilirim

ben ilgileniyorum, mümkünse ayrıntıları öğrenebilir miyim, doktor adı, ücreti vs? :)

bende ilgileniyorum banada bilgi verirseniz dr?ücret? çok sevinirim...

Aslında varisinizin ne tip olduğuna bağlı olarak farklı tedaviler uyguluyorlar.. Sadece kılcal damar kümeleri ise lazer, kılcal + ince damar varsa skleroterapi, yok büyük kalın damarlarda şişme ve belirginleşme varsa ameliyat öneriyor doktorlar...

Ameliyat devlet hastanelerinde de oluyor, özel hastanelerle de, parası tamamen gittiğiniz yere bağlı, ama doktoru iyi araştırıp seçin mutlaka.. İğne tedavisi için özel hastaneye gidin derim, devlet hastanesine bir danışmak için gittiğimde yüzüme bile bakmadılar.. Gene merkeze göre ücretler tamamen değişiyor, 3 seans 1000€ diyen de var, tek seans 100€ diyen de... Ama herşeyden önce görüntü değil, mutlaka güvendiğiniz bir merkez olsun...

3'ünü de yaptırdım, sorularınız varsa yanıtlayabilirim :)

OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
muayene oldum iğne tedavisi dendi 5 seanstır gidiyorum memmunum.
özelede gittim aynı uygulama yapılıyor
farkı biri ücretsiz, özelde ise değişik farklı pahalı ücretlerle yapılıyor.

OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
muayene oldum iğne tedavisi dendi 5 seanstır gidiyorum memmunum.
özelede gittim aynı uygulama yapılıyor
farkı biri ücretsiz, özelde ise değişik farklı pahalı ücretlerle yapılıyor.

Aynı hastaneye bende gittim, ancak ismini hatırlamadığım doktor bey yüzüme bile bakmamıştı, daha önemli vakalarının olduğunu söyleyip beni yollamıştı. Ondan sinirlenip tanıdığım bir özel hastaneye gittim.

Sanırım doğru doktora denk gelmemişim.

bu iğneli tedaviyi herkes anlatıyo ama ileride bir zararı olurmu diye merak ediyorum .nekadar güvenilir bir yöntemdir.hiç sorun yaşayan oldu mu acaba ?

Yaptıralı yaklaşık bir sene oluyor, hiçbir sorun yaşamadım. Yapılan yerler tekrarlamadılar da..

Aynı hastaneye bende gittim, ancak ismini hatırlamadığım doktor bey yüzüme bile bakmamıştı, daha önemli vakalarının olduğunu söyleyip beni yollamıştı. Ondan sinirlenip tanıdığım bir özel hastaneye gittim.

Sanırım doğru doktora denk gelmemişim.

evet bir tane erkek doktor var muayenesinden çıkan hastalar sinirli bir doktor olduğunu söylüyorlar sanırım ona denk gelmişsin
benim doktorum SEHER KARAFAKI ÇİZMECİ.
çok cici bir doktor tavsiye ederim

evet bir tane erkek doktor var muayenesinden çıkan hastalar sinirli bir doktor olduğunu söylüyorlar sanırım ona denk gelmişsin
benim doktorum SEHER KARAFAKI ÇİZMECİ.
çok cici bir doktor tavsiye ederim

Çok teşekkürler, dün 2. iğne tedavimi de oldum, bir 3.ye daha ihtiyaç olursa mutlaka senin doktoruna gideceğim :) Yeter para döktüğüm özel doktora...

Ankarada varis tedavisi için devlette veya özelde hastane önerisi olan varmı arkadaşlar?

mrb arkadaşlar dizimin arkasında oldukça belirgin bir varisim var beni çok rahatsız ediyor. size şunu danışmak istiyorum. hangi bölüme gittiniz acaba? kalp ve damar cerrahına mı?

evet.kalp-damar cerrahisine gitmeniz gerek.fakat bende kaç senedir var ve gittiğim hiçbir devlet hastanesi tedaviye yanaşmadı.varis çorabı giyin diyip gönderdiler.yıllar geçti birazcık olan damarların hem şişti hemde yaygınlaştı.bende özele gitmeye karar verdim.özel bi üniv. hastanesinden randevu aldım.eylül ün ortasında gidicem inş.endovasküler ablasyon diye bi yöntem uygulanıyormuş aradım tek damarı 2800 e kapatıyoruz dediler.bi de orada muayene olucam bakalım o dr ne dicek.artık bıktım bir an evvel kurtulmak istiyorum Allah ın izniyle...

kızlar varis için dolaşım sistemi hastalıklarınamı çıkmak gerekiyor birde ben kiloluyumm yapmazlar dimi :KK5:

kızlar varis için dolaşım sistemi hastalıklarınamı çıkmak gerekiyor birde ben kiloluyumm yapmazlar dimi :KK5:
evet bir kalp damar cerrahisine görünmeniz gerekiyor ama kiloyu sorun edip, (bence ön yargıyla yaklaşıp) bu işi ertelemeyin.derdi veren Rabbim şifasını da verir inşallah biraz sabredip çabalayım yeterki..

merhaba kızlar,varis çorabı tabiki bazı noktalarda işe yarıyor fakat rahatsız edici olabildiği noktalar da yok değil.Alternatif olarak önerebileceğim diğer başlıktada(varis Çorabı)yazdığım gibi venowave bence düşünülebilir.

ben de varistren çok çekenlerdenim. daha önce ameliyat olmuştum şimdi yine aynı bacakta takrarladı. kaç tane devlet hastanesi, ve doktor dolaştım, varis çorabı giy deyip azarlaytıp gönderdiler resmen. hiçbir tedavi vermediler. ameliyatlık safaya gelirse tekrar amweliyat olursun dedi hatta bir tanesi. bir diğeri,sen buna varis mi diyorsun bişeyin yok senin dedi. fakat resmen damarlar parmak gibi dışarıda. görüntüden zi,yade ağrım çok. sizin varisleriniz ağrı yapmıyormu??tekrar ameliyat olmak istemiyorum. okmeydanında tedavi olan arkadaşlardan ricam doktorun önce özeline mi gittiniz, çünkü pek çok doktor özeline gitmeden devlet hastanesinde insanın suratına bile bakmıyor..birde meraak ettiğim bir nokta var, skleoterapide ilaç verilen damar yokoluyor bildiğim kadarıyla zaten ben daha önce ameliyat oldum ve sürekli damar yoketmek nereye kadar, dolaşım nasıl sağlanacak..bunlar kafama takılıyor..

ben de varistren çok çekenlerdenim. daha önce ameliyat olmuştum şimdi yine aynı bacakta takrarladı. kaç tane devlet hastanesi, ve doktor dolaştım, varis çorabı giy deyip azarlaytıp gönderdiler resmen. hiçbir tedavi vermediler. ameliyatlık safaya gelirse tekrar amweliyat olursun dedi hatta bir tanesi. bir diğeri,sen buna varis mi diyorsun bişeyin yok senin dedi. fakat resmen damarlar parmak gibi dışarıda. görüntüden zi,yade ağrım çok. sizin varisleriniz ağrı yapmıyormu??tekrar ameliyat olmak istemiyorum. okmeydanında tedavi olan arkadaşlardan ricam doktorun önce özeline mi gittiniz, çünkü pek çok doktor özeline gitmeden devlet hastanesinde insanın suratına bile bakmıyor..birde meraak ettiğim bir nokta var, skleoterapide ilaç verilen damar yokoluyor bildiğim kadarıyla zaten ben daha önce ameliyat oldum ve sürekli damar yoketmek nereye kadar, dolaşım nasıl sağlanacak..bunlar kafama takılıyor..

size çok geçmiş olsun. bence tedavinizin planlamasında bir yerlerde bir sıkıntı olabilir. ben bir arkadaşımın annesinin varislerini ameliyat eden doktora gittim. bana ameliyat önermedi. önce mutlaka detaylı muayene yapıyor. sorunun neden kaynaklandığını söylüyor. dopler ultrason ile muayene yapıp damarda tıkanıklık mı var kaçak mı var bu problem damarın neresinde önce onu tespit ediyor damarların haritası gibi bir şey çiziyor ona göre işlem öneriyor ve yapıyor. tedavi sonrası nelerin olacağını bizi nelerin beklediğini de detaylı anlatıyor. benim tedavimde herşey anlattığı gibi oldu. arkadaşımın annesinin bacakları hakikaten çok kötüydü mosmordu nerdeyse. şu an hem kendisi çok rahat hem de estetik açıdan çok güzel oldu. benim de bir sıkıntım yok. rahatım. dr deniz durak ı şiddetle tavsiye ederim. en azından bir muayene olun derim.

selam kızlaar.. Reklamını yaptığım bir ürün var. Daha doğrusu varisten çeken ve doğal tedavi yöntemini anlatan kişinin yazdığı bir e-kitap. Tanıtımına bakmak isterseniz özelden link atabilirimm..

X