Vakif Ve Dernekler

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.882
29.966
60
Türkiye Kütüphaneciler Derneği - Link Silinmiştir.
Derneğin tarihçesi, yapısı, amaç ve şubeleri hakkında bilgi veren resmi sitesi.
Batı Trakya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (BATEV) - Link Silinmiştir.
Batı Trakya ve Balkan Türklerine eğitim, kültür ve sağlık konusunda hizmet vermek ve aralarındaki yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla kurulan vakfın yönetimi, etkinlikleri ve duyuruları.
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı - Link Silinmiştir.
Türk milli savunma sanayinin geliştirilmesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan vakıf ve çalışmaları hakkında bilgiler.
Açık Toplum Enstitüsü - Türkiye İrtibat Bürosu -http://www.osiaf.org.tr
Merkezi Newyork'ta bulunan enstitü, Soros Vakıflar Ağı'nın bir parçası olarak, dünyada açık toplumların gelişimini ve devamlılığını sağlamak için, eğitim, sosyal değişim ve hukuk reformu alanlarında bir dizi programı desteklemektedir.
Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) - Link Silinmiştir.
Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesini amaçlayan vakfın sitesinde, hakkında bilgiler ve duyurular, bilişim meslek etiği, bilişim standartları ve diğer projeleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.
UNICEF Türkiye - Link Silinmiştir.
Birleşmiş Milletler'in dünya çocuklarını korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla kurduğu yardım kuruluşu, Türkiye şubesiyle çocuk ve kadın haklarının korunması ve ilerletilmesi için sağlık, eğitim, koruma, gelişim ve topluma katılımın sağlanması gibi konularda destek vermektedir.
Umut Vakfı - Link Silinmiştir.
Uzlaşma ve barışı sürdürüp geliştirme becerilerini bireylere benimsetmek amacıyla kurulan vakfın sitesi, Türkiye'de ve dünyadaki silahsızlanma ve barış etkinlikleri ile ilgili bilgiler içermekte.
Fiziksel Engelliler Vakfi - Link Silinmiştir.
Engellilerin koordinasyonunu sağlamak, yardımlar yapmak, tedavilerinde yardımcı olmak ve sorunlarını ele alarak çözmek için kurulan vakfın yatırımları, projeleri ve çalışmaları.
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) - Link Silinmiştir.
Dernek, üyeleri ve yatırımları hakkında bilgiler, turizm istatistikleri, turizmde yatırım süreci.
Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme Vakfı (YÖRET) - Link Silinmiştir.
Vakıf ve projeleri hakkında bilgiler, bağlantılar, yayın ve eğitim çalışmaları.
Vehbi Koç Vakfı - Link Silinmiştir.
Amacı Türk insanının kalitesini geliştirmek olan vakfın eğitim, sağlık ve kültür alanındaki çalışmaları.
Enformasyon ve Dökümantasyon Hizmetleri Vakfı - Link Silinmiştir.
Kütüphane, kitaplık arşiv gibi enformasyon ve dökümantasyon birimleri ile ilgili hizmetler konusunda faaliyet gösteren vakıf.
Yalın Enstitü Derneği - Link Silinmiştir.
Yalın düşünce sistemi ve uygulamalarına yönelik eğitim, danışmanlık ve yayın hizmetleri sunuyor.
Umut Çocukları Derneği - Link Silinmiştir.
Aile ortamından kopmuş, sokaklarda yaşayan çocukları topluma ve ailelerine geri kazandırmayı amaçlayan bir dernek. Haberler, duyurular, çalışmalar ve projelerle ilgili bilgiler, kişilerin nasıl yardımcı olabileceklerine dair öneriler.
Birleşik Kafkasya Derneği - Link Silinmiştir.
1951 yılında kurulmuş, bağımsız-birleşik bir Kuzey Kafkasya idealini kendisine hedef edinen ve bu yolda çalışmalar içinde bulunan derneğin sitesinde Kafkasya üzerine haberler ve analizler, dernek üzerine bilgiler bulunmakta.
Pasifik Ülkeleriyle Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği (PASIAD) - Link Silinmiştir.
Güney Kore'den Pakistan'a Pasifik ülkeleriyle Türkiye'nin sosyal ve ticari ilişkileri ile ilgili haberler, vize, gümrük, ulaşım, fuarlar, etkinlikler ve ülkeler hakkında bilgiler.
Türkiye Diyanet Vakfı - Link Silinmiştir.
Vakfın sayfasında kuruluş amacı, yayınları, öğrenci yurtları, verdiği burslar, eğitim merkezleri ve kadın kolları etkinlikleri ile ilgili bilgiler bulabilir, hazırladığı Kuran-ı Kerim mealini okuyabilirsiniz.
Türkiye Futbol Federasyonu Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı - Link Silinmiştir.
Türkiye Futbol Federasyonu'nda kayıtlı ve vize almış futbolculara, bunların eş ve çocuklarından fakir ve bakıma muhtaç olanlara, sosyal yardımlarda bulunmak amacı ile kurulmuştur.
Mevlana Vakfı - Link Silinmiştir.
İskenderun Mevlana Vakfının web sitesi. Mevlana ile ilgili bilgiler, hakkında söylenen sözler ve makaleler içermekte.

X