Jinekoloji vajinusmusum ne yapmam gerekiyor

theworldismineee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
18
4
28
kızlar merhaba 1 yıllık evliyim ve vajinusmus hastasıyım. doktora gidip tedaviye başladım vagmed dilatör seti almamı söyledi doktorum ve 4.boy dilatöre kadar çalıştık doktorum 5e gerek olmadığını söyledi ve eşli denemeye geçtik maalesef başarısız oldum. daha da esnemesi için 5.boyla da çalışmaya başladım ve onu da çok rahat bi şekilde yapabiliyorum artık ama eşli denemeye geçemiyorum ya gene girmezse birleşme olmazsa diye düşünüyorum ve erteliyorum.nasıl bi yol izlemeliyim. şimdiden teşekkür ederim

Bende doktor ve dilatör tedavisiyle bu sorunu yendim. 3 seans gittim doktora. Neden olmadı acaba sende anlayamadım. Eşin doğru yaklaşıyor mu acaba?

kızlar merhaba 1 yıllık evliyim ve vajinusmus hastasıyım. doktora gidip tedaviye başladım vagmed dilatör seti almamı söyledi doktorum ve 4.boy dilatöre kadar çalıştık doktorum 5e gerek olmadığını söyledi ve eşli denemeye geçtik maalesef başarısız oldum. daha da esnemesi için 5.boyla da çalışmaya başladım ve onu da çok rahat bi şekilde yapabiliyorum artık ama eşli denemeye geçemiyorum ya gene girmezse birleşme olmazsa diye düşünüyorum ve erteliyorum.nasıl bi yol izlemeliyim. şimdiden teşekkür ederim
Olumsuz düşünmee , dilatorde başarılı oluyosan kendini serbest bırak zevk almaya bak, olmayacak diye düşünme hep olumlu düşün. 15, 16 yaşında , çocuk yaşta doğum yapanlar varsa sen iliskiyimi basarmiyacn. Ordan bebek çıkıyor, zevk alırsan akışına bırakırsan hallolur

Merhabalar ben de 1 yıl önce dilatörler ile vajinismusu yendim. Aparatları tamamen gözüm kapalı yaptıktan sonra eşli denemeye geçtim.
Eşli denemeye geçtiğimde 3. denemede başarabildim. Hemen olacak diye bir şey yok denemekten korkmayın bence ☺️
Bir de nefes egzersizi ve kegele ağırlık vermiştim ilişkiye girerken de yaptım bunları. İlişki esnasında kayganlaştırıcı ve prezervatif kullanın daha rahat edersiniz

Bende doktor ve dilatör tedavisiyle bu sorunu yendim. 3 seans gittim doktora. Neden olmadı acaba sende anlayamadım. Eşin doğru yaklaşıyor mu acaba?
eşim bütün hakimiyeti bana bırakıyor ama ben başlarken bile ya olmazsa diye düşünüyorum ve olmadıkça daha çok geriliyorum böyle olduğu içinde imkansız hale geliyor

benim mottom şu; herkes yapıyorsa bende yaparım ama bu psikolojik olarak zor bir durum gözlemlediğim kadarıyla. evet zor olabilir ama yabancı bir cisim giriyorsa birlikleri için yaratılmış olan da girer diye düşünüyorum. neticede oradan bebek çıkıyor. bayanın üstte olduğu pozisyonlar bir tık daha yardımcı oluyor diyor bu rahatsızlığı yaşayan arkadaşlar. birinden şey duymuştum "ev benim anahtar da elimde ama kapıyı açıp giremiyorum"😊 insallah en kısa sürede çözersiniz. mutluluklar dilerim

Merhabalar ben de 1 yıl önce dilatörler ile vajinismusu yendim. Aparatları tamamen gözüm kapalı yaptıktan sonra eşli denemeye geçtim.
Eşli denemeye geçtiğimde 3. denemede başarabildim. Hemen olacak diye bir şey yok denemekten korkmayın bence ☺️
Bir de nefes egzersizi ve kegele ağırlık vermiştim ilişkiye girerken de yaptım bunları. İlişki esnasında kayganlaştırıcı ve prezervatif kullanın daha rahat edersiniz
teşekkür ederim :) dilatörle çalıştıktan sonra sanki hemen herkes yeniyor diye düşünüyordum

teşekkür ederim :) dilatörle çalıştıktan sonra sanki hemen herkes yeniyor diye düşünüyordum
Evet çünkü beyninizde korkulacak bir durum olmadığını kabullenmiş oluyorsunuz ve vücut kendisini serbest bırakıyor. Bir de altta olduğunuz pozisyonu tercih edin ve penisi aparat gibi düşünüp siz kontrol edin. İnşallah yenersiniz 🥰

benim mottom şu; herkes yapıyorsa bende yaparım ama bu psikolojik olarak zor bir durum gözlemlediğim kadarıyla. evet zor olabilir ama yabancı bir cisim giriyorsa birlikleri için yaratılmış olan da girer diye düşünüyorum. neticede oradan bebek çıkıyor. bayanın üstte olduğu pozisyonlar bir tık daha yardımcı oluyor diyor bu rahatsızlığı yaşayan arkadaşlar. birinden şey duymuştum "ev benim anahtar da elimde ama kapıyı açıp giremiyorum"😊 insallah en kısa sürede çözersiniz. mutluluklar
Evet çünkü beyninizde korkulacak bir durum olmadığını kabullenmiş oluyorsunuz ve vücut kendisini serbest bırakıyor. Bir de altta olduğunuz pozisyonu tercih edin ve penisi aparat gibi düşünüp siz kontrol edin. İnşallah yenersiniz 🥰
evet doktorum bana 4. boy onu da yarıya kadar çalış demişti. zaten bana 4. boy penis göre çok küçük geliyordu olmayacağını düşünüyorum ve nitekim de olmadı sonra doktora gitmeyi bırakıp 5.boy ile çalışmaya başladım onu da bi haftadır yapıyorum ve artık o da çok rahat olmaya başladı. peki ilişkiye başlamadan önce aparatla çalışmalı mıyım yoksa herşeyi akışına mı bırakmalıyım

evet doktorum bana 4. boy onu da yarıya kadar çalış demişti. zaten bana 4. boy penis göre çok küçük geliyordu olmayacağını düşünüyorum ve nitekim de olmadı sonra doktora gitmeyi bırakıp 5.boy ile çalışmaya başladım onu da bi haftadır yapıyorum ve artık o da çok rahat olmaya başladı. peki ilişkiye başlamadan önce aparatla çalışmalı mıyım yoksa herşeyi akışına mı bırakmalıyım
Bence tamamen akışına bırakın, tadını çıkarmaya çalışın ve birleşme anı geldiğinde derin nefes alın, penisi yerleştirin ve eşiniz ittirieken nefesinizi verin. O an kaslarınızı sıkmamak çok önemli. Eğer yapamazsanız hiç üzülmeyin deneye deneye olacak:)

hikaye okumak, belki biraz erotik video izlemek sizi olaya hazırlayabilir. cinsellikten böylesine çekinmek ne zor. benim ablam da bu durumu 26 ay yaşamış yazık. bir sürü tedavi görmüş o da. tabi bilmiyorduk. yaşamayan bilmez muhtemelen ama dediğim gibi sevismeye çalışın. direkt konu odaklı olunca yapamıyorsunuz demek ki. ne bileyim kendinizi sevgili olarak düşünüp tatlı bir kaçamak yapıyor gibi hayal etseniz. gerci muhtemelen herseyi yapmissinizdir

hikaye okumak, belki biraz erotik video izlemek sizi olaya hazırlayabilir. cinsellikten böylesine çekinmek ne zor. benim ablam da bu durumu 26 ay yaşamış yazık. bir sürü tedavi görmüş o da. tabi bilmiyorduk. yaşamayan bilmez muhtemelen ama dediğim gibi sevismeye çalışın. direkt konu odaklı olunca yapamıyorsunuz demek ki. ne bileyim kendinizi sevgili olarak düşünüp tatlı bir kaçamak yapıyor gibi hayal etseniz. gerci muhtemelen herseyi yapmissinizdir
kesinlikle herşeyi yaptım sonuç odaklı düşündüğüm için bulunduğum anın tadını bile çıkaramıyorum

Önsevişme ne kadar sürüyor? Yeterince ıslanıyor musunuz? Dilatörle tamamen rahat olduktan sonra eşli denemeye geçmek daha iyi olur. Öncesinde de önaevişmeyi uzun tutmanız lazım, iyi tahrik olup ıslanırsanız daha rahat giriş olur. Bir de bol bol sevişin, penatrasyonu denemeyin (penis vajina birlikteliği).

İlk önce dilatörü dene hemen sonrasında ilişkiye gir. Beyninde olumlama yap hep. Ben bebek yağı kullanıyordum. Kayganlaştırıcı bende işe yaramadı

anladım dilatörleri hep kayganlaştırıcı ile yaptığım için ilişkide de kayganlaştırıcı deniyordum. bebe yağı ile deneyeceğim
Son aşamaya gelmişsiniz artık yaparsınız. İlk önce güzel sıcak bir banyo yapın sonra deneyin. Eşinizi de dilatörmüş gibi düşünün. Birde içine girerken nefes al ver ıkın.
Dilatör içinde iken de sık bırak tekrarlama yapın içeride ki kaslar alışsın. Orada kemik yok hepsi kas. Bebek kafası çıkıyor ordan 🙈

X