Uzun aradan sonra mesleğe dönülür mü

blueberry5

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
43
20
23
Merhaba,
Okuduğum mesleği yapmıyorum yaşadığım şehirdeki imkanlar sebebiyle. 5 6 yıl geçse dahi imkan olduğu durumda okuduğum bölümü yapabilir miyim tecrübem yok denilecek kadar az ve bu canımı çok sıkıyor. Benim gibi olan var mı, yorumlarınıza ihtiyacım var

Bunu ezbere cevaplamak saçma olur. Siz okuduğunuz bölüme yakın hissediyor musunuz, yapabileceğinizi düşünüyor musunuz, güncel haline hakim misiniz... bunları düşünüp kararlıysanız işvereni ikna etmek sizin işiniz. Biz bölümünüzü bilmeden, sizi tanımadan ne diyebiliriz ki? Buradaki cevaplara göre karar verecekseniz başka iş bakmanızı öneririm

Merhaba,
Okuduğum mesleği yapmıyorum yaşadığım şehirdeki imkanlar sebebiyle. 5 6 yıl geçse dahi imkan olduğu durumda okuduğum bölümü yapabilir miyim tecrübem yok denilecek kadar az ve bu canımı çok sıkıyor. Benim gibi olan var mı, yorumlarınıza ihtiyacım var
Azimli sıçan duvarı delermiş. Yeter ki sizde o azim olsun. Millet kaç yaşından sonra okul bitirip ise giriyor siz niye yapamayasınız? 🤔

Merhaba,

Neden olmasın. Sadece bölümle alakalı bilginizi canlı tutun. Varsa ona uygun kurslara vs gidin.

Merhaba,

Bu mesleğinizin ne olduğuna bağlı. Çok sık değişen, güncellenen, tecrübenin önemli olduğu bir mesleğiniz varsa ara vermek sorun olabilir.

Merhaba,
mesleğin ne olduğu önemli...

Mesleğin ne olduğunu bilmiyorum hiç detay vermemişsiniz ama usta çırak yöntemi ile başlayıp bir süre gözlem yapıp daha sonra ufak ufak başlayabilirsiniz. En azından eğitimini almışssınız, usta çırak evresinde zaten aldığınız eğitimleri hatırlayacaksınız. Eğitim almadan bile her şeyi yapan var artık.

X