Uykuya dalma

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.465
2.635
35
Kızlar merhaba. 21 günlük bebeğim bugün itibariyle uykuya dalmakta çok sıkıntı yaşamaya başladı. Emerken uyuyor,sonrasinda 10 dakika kadar o şekilde iyice dalmasini da bekliyorum ama yerine koyduğum an gözlerini açıyor. Bugün ilk kez sabah 6.30da uyanıp 14.30a kadar toplamda yarım saat falan uyudu onunda çoğunda kucagimdaydi. Uyumadigi süre zarfında da sürekli emmek istiyor ama çok emince de kusuyor. Önerileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Emzirin doyduğuna emin olduğunuzda o şekilde memede uyumasına izin vermeyin çenesine deyin alttan uyansın güzel emsin uyuyakalmasın sonrasında gazını çıkartın altıda temizse yatırın reflü yatağınıza yoksa da hafif eğimli bi yere göğsüne minik minik pıt pıt yapıp uyutun derim. Emzik alıyorsa da kullanın o şekilde beyaz gürültü açın destek vermeyin huysuzlanırsa pıt pıt yapın. Bu şekilde alıştırırsanız ilerde çok rahat edersiniz

Emzirin doyduğuna emin olduğunuzda o şekilde memede uyumasına izin vermeyin çenesine deyin alttan uyansın güzel emsin uyuyakalmasın sonrasında gazını çıkartın altıda temizse yatırın reflü yatağınıza yoksa da hafif eğimli bi yere göğsüne minik minik pıt pıt yapıp uyutun derim. Emzik alıyorsa da kullanın o şekilde beyaz gürültü açın destek vermeyin huysuzlanırsa pıt pıt yapın. Bu şekilde alıştırırsanız ilerde çok rahat edersiniz
Emzik tutmuyor malesef deniyoruz ama olmuyor. Uyandirirsak bir daha hiç uyumuyor. Anca yine emmesi lazım uykuya dalması için 😐

Benim bebegimde de 20. Gün ayni uyku problemi başlamışti ve sadece kucakta uyuyordu yerine koydugum an cin gibi aciyordu gozlerini. 6 ay kucagimda uyuttum yerine koyamadim sonrasinda kendi kendine duzeldi ama siz benim gibi yapmayin aman uyusun diye kucakta uyumaya alistirdim cok zor oldu bebegi tutan kisi asla is guc halledemiyordu😂 gazini cikarmadan uyutmayin gazi vardir bide emzige alistirmaya calisin ise yariyor gercekten . Tabi reddediyosa bisi diyemem ama siz yine emzik sunmaya devam edin. Tam dalmadan once yerine koyun pat pat yapin poposuna . Ben tabi bu tavsiyelerin hepsini yaptim ama sonuc alamadim umarim sizde ise yarar .

Ben de genel olarak uyku ile alakalı her şeyi denemediğim çok az şey kalmıştır. Size tavsiyem kucağınızda uyuyorsa bol bol sarılmanın ve dinlenmenin tadını çıkarın. Gerçekten buna yapacak pek bir şey yok. Yok koyayım uyusun diye dertlenir ve inat ederseniz bu sefer de uyumayacak. Kabullenmek en doğrusu oluyor.

Bir de yarım saat-45 dk arasında bir fıkırdanır çocuğunuz, sonra güvenliyim oh diye bir daha dalar. İşte o dalmadan sonra on dk falan bekleyip yerine koymayı deneyin. O zaman genelde kalkmıyorlar. Ben böyle bulmuştum çözümü.

X