Üst komşu

Aynı dert bende var bir de benim ki alt katta oturuyor.Sürekli kavga,gürültü,bağırış çağırış.Sürekli ağlayan çocuk, sürekli kavga çığlık,son ses müzik açmalar.Hamileyim ve kaç kere bu yüzünden salonda yatmak zorunda kaldım.aman gürültü olmasın diyen ben, artık takır tukur terlikle geziyorum.Bazı insanlar umursamaz,ben niye umursayayım.bence sizin sıkıntınızda insanların umursamazlığı daha özenli davranılmasını istiyorsunuz ben sizi anlayabiliyorum.Canına tak ediyor cidden.
Evet ben de o raddeye geldim şeytan diyor aç müziği son ses bu sefer de derler ki sen de şöyle yapiyordun

öncelikle herkesin şunu kabul etmesi lazım, binaların duvarları inanılmaz ince
bu ses geçirme durumunu bilerek belirli saatlerde en azından dikkat etmeli herkes
yani sabahın 7sinde çocuğun uzun uzun ağlamasına kayıtsız kalmak medeniyetsizliktir
kimse burada çocuk bu ağlar falan demesin
o çocuğu o saatte mümkün olduğunca susturmak için uğraşacaksın
biz zaten çocuğu değil çocukla baş edemeyen anne babayı eleştiriyoruz
onun bi çocuk olması başka insanların sessiz anının içine etme hakkı vermiyor hiçbir anne babaya
tabi ki ara sıra olabilir ama siz sürekli yaşanan bi durumdan bahsediyorsunuz

yürüme konusuna gelince
bu da binayla alakalı bi durum maalesef
bizim binada da var ve inanılmaz rahatsız edici ama kimseye de sessiz yürü diyemeyiz
ben 53 kg bi kadınım, normal yürüyüşüm o şekilde değil ama azıcık sert yürüsem ya da telaşlı yürüsem evin içinde, çıkan sesi kendim bile duyuyorum
ev sarsılıyor sanki
ona yapabilecek bişi yok benim üst ve alt katımdan da geliyor yürüme sesi

köy polemiği olmuş okudum onu da
köyde apartman mantığı olmadığı için insanlar bu kadar iç içe yaşamıyorlar ve kendi evlerinin içinde en azından
dikkat etmelerini gerektirecek bi durumları yok
dolayısıyle gece vakti evinde bağırarak konuşsa veya haldır huldur hareket etse karşı evdeki komşusu duymayacağı için rahatsız olmaz
ama apartman hayatı öyle değil. çok iç içeyiz
apartmanda köydeki müstakil tarzda evlerde olduğu gibi rahat hareket edemez kimse
Teşekkür ederim demek istediğim o aslında hadi cocuk bir kere ağladı susturamadın iki kere agladi susturamadin bu cocuk her sabah ve her yatarken bunu yapiyor belli ki bir sorun var çozmen gereken...Yürüme konusuna taktım.farkındayım ama artık kıl oluyorum kendilerine gıc yapsalar sinirime dokunuyor

İnsanlara ayı derken saygınızın gelişmiş olduğunumu düşünüyorsunuz.ayrica yorumumum oaragraf çözmekle ne alaksi var aynı oneriyi kendinize yapın zira algilariniz pek calismiyor
Ayıya ayı diyince neden saygısız oluyum ki 🤣 insan olsa insan derdim. Neyse değersiz fikirlerinizi kendinize saklayın ne düşündüğünüz açıkçası hiç umrumda değil belli ki siz de onlardan birisiniz allah komşularınıza sabır versin

Çocuklarınızın önüne TV açıp veya tel verirseniz sabahtan akşama gayet de hipnoz olmuş gibi sessizce dururlar.

Ama ben ilk çocuğum olduktan sonra evden TV yi kaldırdım. Şuan 3 çocuğum var TV, telefon veya tablet hiç biri yok. Onlara alışmadan büyütmeye çalışıyorum. Sessiz olun desem de dinlemiyorlar. Çünkü hepsinin dönemleri var biri 2 yaş sendromunu yaşıyor herşeye ağlıyor. Büyük kızım gündüzleri kreşe gidiyor gündüzleri çok ses olmuyor oyuzden ama akşamları gelince yatana kadar susmuyorlar. Kızsan ağliyorlar kizmadan güzellikle anlatsan yine ayni.

Çocuklar gerçekten evin içinde koşmadan ziplamadan nasıl büyüyorlar ben hiç denk gelmedim de merakımdan soruyorum...

Hayır yani 90 lar çocuğuyum sokak eve girmezdim mahalle ortamında büyüdüm ama akşam eve gelince yine kudururduk kardeşlerimle. Okadar annemiz konuşurdu yine aynıydı sonunda dayanamaz anne terliği yerdik yine aynıydık.

Ama ayıp kirli mendilleri çöpleri balkonunda sürekli bulup buna kizmayacak kadar pasaklı yada anlayışlı tek bir kadın varmı bu forrumda ? Sanmıyorum bu bikere çok tahammül edilmeyesi ben mesela çocuğa tahammülluyüm ama bu konuda savcılıkta buluruz kendimizi o komşuyla ......yada sonu kötü biter yani çünkü bu benim bam telim kapisina neler bosaltirim.....neyse sakinleseyim😂bence önce konuşun çocuklara kötü falanmi davranıyor acaba olabilir herkesi kendimiz gibi bilemeyiz ben buna dikkat ederdim dövüyormu ne yapıyor yani normalde her sabah bu kadar aglarmi sağlık sorunu olmayan her çocuk .....baktınız olmuyor baktınız medeniyet çizgisinde anlasamadiniz o zaman gerekli yerlere şikayet edeceksiniz yada sizde onun hayatını zorlaştırabilir gece müzik açar gürültü yapar bir şekilde sizde onun anladığı dilden aynı rahatsizligi vererek empati yapmasını sağlayabilirsiniz yani iki yol var birimizin alanı başladığında diğerinin özgürlüğü biter hepimiz çocuk büyüttük buyutuyiruz seviyoruz çocuk düşmanı değiliz ama karşıdakinin gözünden bakmadigimiz sürece anlasamayiz ......

Ama ayıp kirli mendilleri çöpleri balkonunda sürekli bulup buna kizmayacak kadar pasaklı yada anlayışlı tek bir kadın varmı bu forrumda ? Sanmıyorum bu bikere çok tahammül edilmeyesi ben mesela çocuğa tahammülluyüm ama bu konuda savcılıkta buluruz kendimizi o komşuyla ......yada sonu kötü biter yani çünkü bu benim bam telim kapisina neler bosaltirim.....neyse sakinleseyim😂bence önce konuşun çocuklara kötü falanmi davranıyor acaba olabilir herkesi kendimiz gibi bilemeyiz ben buna dikkat ederdim dövüyormu ne yapıyor yani normalde her sabah bu kadar aglarmi sağlık sorunu olmayan her çocuk .....baktınız olmuyor baktınız medeniyet çizgisinde anlasamadiniz o zaman gerekli yerlere şikayet edeceksiniz yada sizde onun hayatını zorlaştırabilir gece müzik açar gürültü yapar bir şekilde sizde onun anladığı dilden aynı rahatsizligi vererek empati yapmasını sağlayabilirsiniz yani iki yol var birimizin alanı başladığında diğerinin özgürlüğü biter hepimiz çocuk büyüttük buyutuyiruz seviyoruz çocuk düşmanı değiliz ama karşıdakinin gözünden bakmadigimiz sürece anlasamayiz ......
Aynrn benim de çocuklara lafım yok.Kadın kızmıyor bence sesi gelmiyor tam tersine çok ilgisiz yani sabhaları yerlere ata ata agliyorlar mesela karı koca yerden alıp devam ediyorlar hic ne oldu diye bile sormuyorlar.Gece ağlmasını da oma bağlıyorum bence yatağa bırakıp gidoyor yoksa yanında annesi olan bir çocuk 45 dk kesintisiz ağlamaz.Arka arkaya çocuk yapip salan rahat tipler vardir ya tam da öyle yani sen ben cesaret edemeyiz ona kadının hicbir sey umrunda degil

Çocuk için yapacak bişey yok bazı çocukları sabah krizleri tutuyor bu idare edilebilir ama takır takır yürümek sofra bezi silkelemek konusunda haklısınız
Üst katta değil benim alt katimdakiler böğüre böğüre sevişiyor gece 12 de tamir matkap süpürge sesi bir konuşmaları var böğüre böğüre.
Cidden bazıları dağ başında yaşamalı ne medeniyet ne görgü ne ahlak ne utanma var hayvan bağlasak daha edepli uyumlu yaşar sanırım az kaldı cinnet geçirmem insan kendi evinde de huzur bulamayacaksa sokaklar zaten leş stres ucubelik dolu evde de huzur yok

Nerden alt kat aldım bilmiyorum.Ust kat komşu bir yürüyor topuklarını vura vura diyorum simdi ayagı tavandan içeri girecek.Çocukları dersen öyle...Sürekli lapır lapır koşuyorlar.Her sabah 07.00'da böğurerek ağlamaya başlıyorlar yarım saat sürüyor sonra evden çıkıyorlar.Daha önce karşi komşusuna da sinirlenip kapiya çıkmıstı her sabah sizi dinlemek zorunda miyız diye.Çocuklar sürekli ağlıyor.Biz de çocuk büyüttük anlamıyorum nasıl ağlatıyorlar sürekli.Bir kere de sofra bezi silkmiş ıslak mendiller kağıt mendiller benim balkonumda söyleyince özür diledi ama köy yeri mi burası? Silkinmek mi kaldı? Zaten farklı bir yerden gelmişler ve belli ediyorlar koskoca apartmanda tek sorunlu var ve ben alt katlarinda oturuyorum.Kaç kere söyledim kavga etmiyorlar ama değişen bir şey yok.Ne yapacağım ben bunlara?
Çocuğu anlatıyorlar demek nedir ya? Evet deliymis onlar zevk aliyorlarmis çocukları sabahın köründe ağlasın diye. Belli ki sabah çocuklar kreşe gidiyor gitmemek için direniyor. Anne baba çalışıyor napsinlar yani. Bizde çocuk baktık kelimesine de ayrı sinir oluyorum. Hanfendi sizinki belli ki daha sakin mizacliymis. Her çocuk bir olmuyor. Siz bile kendi kardeşleriniz ile aynı mısınız? Yan komsunuz ile aynı mısınız? Çocuklar da öyle işte. Sizinki gibi olmayabilir. Sofra bezi silkme konusunda söylemişsiniz zaten. Tekrar etmedilerse sorun ne ?

Aynrn benim de çocuklara lafım yok.Kadın kızmıyor bence sesi gelmiyor tam tersine çok ilgisiz yani sabhaları yerlere ata ata agliyorlar mesela karı koca yerden alıp devam ediyorlar hic ne oldu diye bile sormuyorlar.Gece ağlmasını da oma bağlıyorum bence yatağa bırakıp gidoyor yoksa yanında annesi olan bir çocuk 45 dk kesintisiz ağlamaz.Arka arkaya çocuk yapip salan rahat tipler vardir ya tam da öyle yani sen ben cesaret edemeyiz ona kadının hicbir sey umrunda degil
Salmak değil de agladiginda görmezden gelmek gerekebiliyor yani pedagoglar bile onu oneriyor. Çocuk düşüp yaralansa kadın tabiki yanında durur destekler. Ama sırf inat için ağlayan çocuğa yapılacak tek şey davranışı büyütmemek adına görmezden gelmek.ve bu da bir süreç işi. Arkadaşın çocuğu kafasını duvarlara vururdu nerdeyse o sinir krizinde..şimdi koskaca kız oldu aklı başında gayet güzel yetişti. Ama anne baba ilgiliydi ve neler yaşadıklarını o kadar iyi hatırlıyorum ki. O çocuklar gece yarısı kalkar aglarlardi.

Çocuğu anlatıyorlar demek nedir ya? Evet deliymis onlar zevk aliyorlarmis çocukları sabahın köründe ağlasın diye. Belli ki sabah çocuklar kreşe gidiyor gitmemek için direniyor. Anne baba çalışıyor napsinlar yani. Bizde çocuk baktık kelimesine de ayrı sinir oluyorum. Hanfendi sizinki belli ki daha sakin mizacliymis. Her çocuk bir olmuyor. Siz bile kendi kardeşleriniz ile aynı mısınız? Yan komsunuz ile aynı mısınız? Çocuklar da öyle işte. Sizinki gibi olmayabilir. Sofra bezi silkme konusunda söylemişsiniz zaten. Tekrar etmedilerse sorun ne ?
O zaman her sabah kronikleşen ağlamalara uzman görüşüyle çözüm bulacaklar. Sizin gibi internette çocukları ağlarken kendi haline bırakın diyen uzmanımsı psikologları dinledilerse zaar.
Herkes başımıza uzman olmuş.
Ben de her çocuk bir değil, benim çocuğum bla bla diyenlere sinir oluyorum. Diyemiyor ki benim eğitim ve kültür seviyem bu kadarına el vermiş anca bu kadar eğitebilmişim.
O yüzden aynı şeyi söyleyeceğim yine. Önce kendinizi eğitin!

Evet ben de o raddeye geldim şeytan diyor aç müziği son ses bu sefer de derler ki sen de şöyle yapiyordun
aynen öyle oluyor valla
kendi yaptıklarını görmüyorlar sonra sen bişi yapınca aa sen de bunu yaptın
ben alt kat gece 2-3te gürültü yapıyor diye aşağı vurdum
en hızlı sonuç alabileceğimi düşündüğüm yöntem oydu açıkçası
kapısına gitmem gecenin 2sinde, uyarmak için sabahı beklesem benim uykum p.ç olacak
ben de vurdum yani
anladılar ve sustular
2-3 gün sonra tekrar aynı saatlerde gürültü olunca yine vurdum
sustular, ertesi gün ev sahibime şikayet etmişler sizin kiracı aşağı vurup duruyor diye :KK70:

O zaman her sabah kronikleşen ağlamalara uzman görüşüyle çözüm bulacaklar. Sizin gibi internette çocukları ağlarken kendi haline bırakın diyen uzmanımsı psikologları dinledilerse zaar.
Herkes başımıza uzman olmuş.
Ben de her çocuk bir değil, benim çocuğum bla bla diyenlere sinir oluyorum. Diyemiyor ki benim eğitim ve kültür seviyem bu kadarına el vermiş anca bu kadar eğitebilmişim.
O yüzden aynı şeyi söyleyeceğim yine. Önce kendinizi eğitin!
Arkadaşım ben de çocuk alanında çalışıyorum. İnternetle vs ile isim yok.bu alanda yüzlerce akademik egitmenle calisiyoruz. En büyük sorun aman ağlamasın diye anneanne babaneler ile her dediği yapılmış çocuklardan çıkıyor. Çünkü çocuk doyumsuz oluyor. Davranış pekiştirme diye birşey var. Psikoloji kitapları da okuyabilirsiniz. Ağlayarak dediğini yaptığınızda çocuk o davranışı koklestirir. Ama görmezden gelinen davranış zamanla Soner. Bu basit temel bir kural zaten. Ayrıca eğitim dediğiniz şeyde bir süreç. Bazen sancılı olabilir ama belli yaştan sonra aile davranışı duzelttikce çocuk da düzelme egrisine girer. Ağlama krizleri normaldir. Cozumlenme gerektirir ama bu da sürec içerisinde gerçekleşir. Demeye çalıştığım şey bu. Yani baskısci dayakla korkutan bir aile değilseniz çocuk bunu yapma kızıyorum deseniz bile hemen tamam demeyecektir.
Neyse başka yanıt yazmayın lütfen siz doğru bildiğiniz şekilde eğitin çocuklarınızı. İnsanlarında eğitim şekline müdahale etmeyin. O süreçteki ağlama krizlerine de yapacak bişi yok..kısmet deyin geçin.

Nerden alt kat aldım bilmiyorum.Ust kat komşu bir yürüyor topuklarını vura vura diyorum simdi ayagı tavandan içeri girecek.Çocukları dersen öyle...Sürekli lapır lapır koşuyorlar.Her sabah 07.00'da böğurerek ağlamaya başlıyorlar yarım saat sürüyor sonra evden çıkıyorlar.Daha önce karşi komşusuna da sinirlenip kapiya çıkmıstı her sabah sizi dinlemek zorunda miyız diye.Çocuklar sürekli ağlıyor.Biz de çocuk büyüttük anlamıyorum nasıl ağlatıyorlar sürekli.Bir kere de sofra bezi silkmiş ıslak mendiller kağıt mendiller benim balkonumda söyleyince özür diledi ama köy yeri mi burası? Silkinmek mi kaldı? Zaten farklı bir yerden gelmişler ve belli ediyorlar koskoca apartmanda tek sorunlu var ve ben alt katlarinda oturuyorum.Kaç kere söyledim kavga etmiyorlar ama değişen bir şey yok.Ne yapacağım ben bunlara?
Bende aynı problemi yaşadım kısmen hala da yaşıyorum. Uyara uyara yonttuk biraz. Ama bende artık takıntı oldu. Gece uyurken uyku tıpası takıyorum. Bir de benim üstümdeki arada içip naralarda atıyor. Uyku tıpası çözüyor. 3M sünger olanlar ideal

Arkadaşım ben de çocuk alanında çalışıyorum. İnternetle vs ile isim yok.bu alanda yüzlerce akademik egitmenle calisiyoruz. En büyük sorun aman ağlamasın diye anneanne babaneler ile her dediği yapılmış çocuklardan çıkıyor. Çünkü çocuk doyumsuz oluyor. Davranış pekiştirme diye birşey var. Psikoloji kitapları da okuyabilirsiniz. Ağlayarak dediğini yaptığınızda çocuk o davranışı koklestirir. Ama görmezden gelinen davranış zamanla Soner. Bu basit temel bir kural zaten. Ayrıca eğitim dediğiniz şeyde bir süreç. Bazen sancılı olabilir ama belli yaştan sonra aile davranışı duzelttikce çocuk da düzelme egrisine girer. Ağlama krizleri normaldir. Cozumlenme gerektirir ama bu da sürec içerisinde gerçekleşir. Demeye çalıştığım şey bu. Yani baskısci dayakla korkutan bir aile değilseniz çocuk bunu yapma kızıyorum deseniz bile hemen tamam demeyecektir.
Neyse başka yanıt yazmayın lütfen siz doğru bildiğiniz şekilde eğitin çocuklarınızı. İnsanlarında eğitim şekline müdahale etmeyin. O süreçteki ağlama krizlerine de yapacak bişi yok..kısmet deyin geçin.
Başka yanıt yazmayın talebiniz bende karşılık bulmadı. Ayrıca yazım şeklinizden “çocuk alanında” çalışmanızı pek mutlak bulmadım.
Basma kalıp bilgiler yazıyorsunuz, bu söylediklerinizi internette yazan zaten bir dolu sözüm ona psikolog var. O çocukların ne için ağladığını bilemezsiniz. Anneanne babaanne örneği ne için mesela? İki bilgi içeren cümle kurucam diye çorba ediyosunuz konuyu.
Her sabah ağlayan çocuk şımarıktan mı ağlıyor böyle bir teşhisi nasıl koydunuz? Çok basit hızla giderilecek bir ihtiyaçtan olamaz mı yani?
Çocuğun ağlamaları “iktidar” savaşı için ise ebeveyn tarafından karşılık bulmamalı ama temel ve duygusal ihtiyaçları içinse ebeveyn tarafından o ihtiyaç giderilmeli yani sizin çocukta şımarıklık olarak nitelendirdiğiniz o ağlamaların kaynağı çok basit sarılma ihtiyacından da olabilir. Okulda tüm gün kendini tutup evde anlamsızca ağlamaları da çoğu kez bu sebeptendir. Tüm gün anne figürünü arayan çocuk onu bulduğunda tüm duygularını boşaltır. Siz bunu şımarıklık olarak nitelendirip çocuğu kendi haline bırakırsanız onu nitelikli eğitmiş olmaz aksine yalnızlık hissini aşılarsınız. Çocuğu ağlamalara terk edip, ağlar ağlar susar mantığı diye bir şeyi benim aklım almıyor. Aynı şey uyku eğitiminde de yapılıyor mesela. O da çok başka sorun zaten.
Merak etmeyin psikoloji kitaplarını daha bebeğim doğmadan okumaya başladım ve evet ben böyle eğitiyorum. Sizin çalışmalarınız bende yer bulamaz. Ben mantığıma uyan işinin ehli kişilerin kitaplarını okuyup tavsiyelerini uygulamaya devam edeceğim. Teşekkürler.

Ay üst katınızda çocuk varmış, evet sinir bozucu ama yine de çocuktur işte denebilir.

Bizim üst katta koca koca insanlar yaşıyor ve dediğiniz gibi ayak vura vura yürüyor kadın. Eşimle evde deniyoruz nasıl böyle ses çıkar diye yeminle ayağımız acıyo. Bir de takunya gibi bi şeyle dolanıyor evde tak tak. Bir de temizlik hastası. Pazar günü 10.00 da başlar 3 saat ev süpürür. Pazar günü 12.00 ye kadar uyuma hakkın yok yani. Kapılar çarpılır sürekli.

Büyük insanlar bunları yapınca benim daha bi sinirlerim bozuluyo

Bende aynı problemi yaşadım kısmen hala da yaşıyorum. Uyara uyara yonttuk biraz. Ama bende artık takıntı oldu. Gece uyurken uyku tıpası takıyorum. Bir de benim üstümdeki arada içip naralarda atıyor. Uyku tıpası çözüyor. 3M sünger olanlar ideal
Ayy ben de takıntı yaptım sevdiğim biri olsa eminim duymazdım ama artık her seylerine gıcık kapiyorum dediginize bakayim gerçekten evlerin ses yalitimi yok sifon sesi bok kokusuna kadar her sey geliyor

Ay üst katınızda çocuk varmış, evet sinir bozucu ama yine de çocuktur işte denebilir.

Bizim üst katta koca koca insanlar yaşıyor ve dediğiniz gibi ayak vura vura yürüyor kadın. Eşimle evde deniyoruz nasıl böyle ses çıkar diye yeminle ayağımız acıyo. Bir de takunya gibi bi şeyle dolanıyor evde tak tak. Bir de temizlik hastası. Pazar günü 10.00 da başlar 3 saat ev süpürür. Pazar günü 12.00 ye kadar uyuma hakkın yok yani. Kapılar çarpılır sürekli.

Hah ben de onun yürümesine kılım zaten cocuklar lapır lapır koşuyor ona çok takılmıyorum hadi cocuk akıl edemez diyorum ama yetiskin kadının mağarada büÿümüs gibi davranması sinir ediyor

Çocuk için yapacak bişey yok bazı çocukları sabah krizleri tutuyor bu idare edilebilir ama takır takır yürümek sofra bezi silkelemek konusunda haklısınız
Üst katta değil benim alt katimdakiler böğüre böğüre sevişiyor gece 12 de tamir matkap süpürge sesi bir konuşmaları var böğüre böğüre.
Cidden bazıları dağ başında yaşamalı ne medeniyet ne görgü ne ahlak ne utanma var hayvan bağlasak daha edepli uyumlu yaşar sanırım az kaldı cinnet geçirmem insan kendi evinde de huzur bulamayacaksa sokaklar zaten leş stres ucubelik dolu evde de huzur yok
Bazen Avrupa'da yaşamam gerektiğini düşünüyorum ben kuralcı bir insanim kural kadınıyım sen uyarsın uymazsın beni ilgilendirmez 😃ama en ufak şeyde polis ceza yaptırım olmadıkca insanlar terbiye edilmiyor

Nal çakılıdır belki ayağına

Salmak değil de agladiginda görmezden gelmek gerekebiliyor yani pedagoglar bile onu oneriyor. Çocuk düşüp yaralansa kadın tabiki yanında durur destekler. Ama sırf inat için ağlayan çocuğa yapılacak tek şey davranışı büyütmemek adına görmezden gelmek.ve bu da bir süreç işi. Arkadaşın çocuğu kafasını duvarlara vururdu nerdeyse o sinir krizinde..şimdi koskaca kız oldu aklı başında gayet güzel yetişti. Ama anne baba ilgiliydi ve neler yaşadıklarını o kadar iyi hatırlıyorum ki. O çocuklar gece yarısı kalkar aglarlardi.
Valla diğeri de benim pskolojimi bozuyor

X