Tiyatro ve diksiyon kursu...

Gokce Buglem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
36
22
Herkese merhaba arkadaşlar...

Uzun zamandır siteyi dışarıdan takip eden biri olarak aranıza yeni katıldım. Takip ettiğim kadarıyla buradaki muhabbetler, paylaşımlar, arkadaşlıklar reel'den daha samimi daha dürüst. Bu sebepten herkese teşekkür ederek konuma geçiyorum.

Ben Ankara' da yaşıyorum. Son zamanlarda özel hayatımda bir takım sıkıntılar var. Çok yoğun stres altındayım ve artık fiziksel yada ruhsal sağlığımın ciddi anlamda bozulmasından korkuyorum. Ve biraz olsun kafamı dağıtmak, kendimi keyif alabileceğim bir şeylerle meşgul etmek için yetişkinlere verilen tiyatro yada diksiyon kurslarından birine gitmeye karar verdim. 41 yaşında devlet memuruyum, bu saatten sonra oyuncu veya spiker olmak gibi bir hayalim yok. Amatör olarak, stres atmak ve kafayı biraz rahatlatmak eğlenmek amaçlı sizin gittiğiniz yada bana önerebileceğiniz böyle bir kurs var mı ?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. (Konuyu yanlış platform altına açmış olabilirim emin değilim )

Konu kimsenin ilgisini çekmedi sanırım :) Yada ben yanlış platformdayım. Olsun bu şekilde bile biraz kafam dağıldı yazmak iyi gelecek belli ki :)

Merhaba;
Daha renkli atölyeler de olabilir esasında bilmiyorum ilgi alanınıza göre.
Tiyatro tabiki iyi, gezi klüplerine falan da katılabilirsiniz.

Merhaba;
Daha renkli atölyeler de olabilir esasında bilmiyorum ilgi alanınıza göre.
Tiyatro tabiki iyi, gezi klüplerine falan da katılabilirsiniz.

Teşekkürler cevabınız için.Buraya yazarken bir taraftan da araştırma yaptım netde. Diksiyon için Başkent İletişim Merkeziyle tiyatro için de Ankara Akademi Sanatla görüşmeye karar verdim. Fiyat ve süreye göre bir tercih yapıcam. Diksiyon derslerinden çok eğlenceli ve insanın özgüvenini, iletişim yeteneğini arttıran bir eğitim diye bahsetmişler.

Olabilir tabiki fiyat ve ilgi alanıyla alakalı.
Devlet memuru olduğunuz için belki açık havada bir etkınlıkler olabılır dıye düşündüm.
Diksiyon güzel, insanın kendi kendine güveni artıyor, toplumda artı bir hava oluyor. :ukala: :KK76:

Teşekkürler cevabınız için.Buraya yazarken bir taraftan da araştırma yaptım netde. Diksiyon için Başkent İletişim Merkeziyle tiyatro için de Ankara Akademi Sanatla görüşmeye karar verdim. Fiyat ve süreye göre bir tercih yapıcam. Diksiyon derslerinden çok eğlenceli ve insanın özgüvenini, iletişim yeteneğini arttıran bir eğitim diye bahsetmişler.

Atölye derken resim falan mı demek istediniz? hiç öyle bir yeteneğim yok maalesef, el sanatları pek yapabileceğim bir şey değil. Tiyatroya yeteneğim olduğundan da değil ama hep ilgimi çekmiştir. Gezi kulüpleri bana iyi gelebilir ama eşimde stres yaratır :) Gerçi O'nun tiyatro kursu araştırdığımdan da haberi yok öğrenince biz evde oda tiyatrosu yapalım da diyebilir :) Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Olabilir tabiki fiyat ve ilgi alanıyla alakalı.
Devlet memuru olduğunuz için belki açık havada bir etkınlıkler olabılır dıye düşündüm.
Diksiyon güzel, insanın kendi kendine güveni artıyor, toplumda artı bir hava oluyor. :ukala: :KK76:

Atölye derken resim falan mı demek istediniz? hiç öyle bir yeteneğim yok maalesef, el sanatları pek yapabileceğim bir şey değil. Tiyatroya yeteneğim olduğundan da değil ama hep ilgimi çekmiştir. Gezi kulüpleri bana iyi gelebilir ama eşimde stres yaratır :) Gerçi O'nun tiyatro kursu araştırdığımdan da haberi yok öğrenince biz evde oda tiyatrosu yapalım da diyebilir :) Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Merhaba,

Siz Ankara için sormuşsunuz ben İzmir de yaşadığım için size bir tavsiyem olamayacak fakat İzmirde de sizin gibi araştıranlar mutlaka vardır ben en azından onlara bir uyarıda bulunmuş olayım. Bende yaklaşık bundan 2 sene önce İzmirde bir tiyatro kursu araştırdım uzun zaman google yazdığınız anda karşınıza iyi bir reklamla çıkan Sahne Tozu Tiyatrosu nu inceledim baktım usta tiyatrocular falan gösteriliyor çok iyi görüntüler videolar anlatımlar herşey harika profosyonel tamam buldum dedim ve gittim kayıt oldum. Gittiğime gideceğime pişman oldum. o sitede gösterilen isimlerden birtanesini 2 yıllık kurs süresinde sadece bir kere söyleşiye getirip gösterdiler hepsi bu. onun dışında eğitimi veren bir erkek hoca vardı aynı zamanda tiyatronun oyuncusu benim bulunduğum sınıfa malesef bu kişi denk geldi. eğitim mi aldık aşağılanıp hakaretleremi maruz kaldık bilmiyorum berbat bir deneyimdi. kişisel gelişimini tamamlayamamış insanlar eğitim vermeye çalışıyo adamın kendi komplekslerini gidermek için üzerimizde ego tatmin ettiği o kadar belliydi ki ama siz hocadır diye saygı gösteriyosunuz. bir keresinde biz grup halinde hocamızla konuşurken o anda orada bulunmayan başka bir arkadaşımız için aşağılayıcı ve doğruluğından şüphe ettiğimiz ithamlarda bulunmuştu. bu durumu görüp buna mağruz kalmamak için kurstan ayrılanlarında arkasından yine baş tol olmayacağı için ayrıldı falan demişti. tiyatrodan soğuduğum bir deneyim oldu. o zamandan beri değil kursa gitmek oyun bile izlemiyorum.

Merhaba ben de bugün Başkent İletişim Merkezine talep formu gönderdim diksiyon kursu için, irtibata geçecekler.
Siz gittiniz mi ?

Merhaba ben de bugün Başkent İletişim Merkezine talep formu gönderdim diksiyon kursu için, irtibata geçecekler.
Siz gittiniz mi ?
Bende Ankara’da yaşıyorum.Bu genç bir hoca var Mennan Şahin Çankayada Truva Akademi diye bir kurumun hocasıymış İnstagram etiketleri ve yorumları çok iyi burayı biliyor musunuz peki eğitim alan var mı buradan en ısındığım hoca o oldu🤦‍♀️

X