Onkoloji - Kanser ve Türevleri tiroid kanseri.:(

Tsh iyi de t4 degeri yuksek geldi bana.. yeni ameliyat oldugunuz icin de olabilir ama dr unuz bisey dedi mi bu konuda

En son bu degerlere gore atom almıcagıma karar vermıstı amelıyattan 6 hafta sonrakı degerlerımdı bunlar ılacımın dozunu degıstırdı sadece bu degere gore.t4 degeri ne oluyor acaba tam bılemıyorum kacta olması gerekıyor normal sartlarda

Ilacin dozunu artirdi mi?
En son bu degerlere gore atom almıcagıma karar vermıstı amelıyattan 6 hafta sonrakı degerlerımdı bunlar ılacımın dozunu degıstırdı sadece bu degere gore.t4 degeri ne oluyor acaba tam bılemıyorum kacta olması gerekıyor normal sartlarda
Ilacin dozunu artirdi mi? T4 degeri 1 civari olmali.. tam degerler oturmamis demekki.. bir sure sonra duzene girmesi lazim. Takip edin.

Ilacin dozunu artirdi mi?

Ilacin dozunu artirdi mi? T4 degeri 1 civari olmali.. tam degerler oturmamis demekki.. bir sure sonra duzene girmesi lazim. Takip edin.

Evet dozunu artırdı belkı yenı amelıyat olmuştum tam oturmamıştır bıkac ay sonra kontrolum var tekrar ozaman belkı degışmış olur.cok tesekkur ederım cevaplarınız ıcın tekrardan.saglık dolu gunler hepımıze:)

Merhaba ben 1ay önce tiroid ameliyatı oldum nodüllerim büyük alalım dendi iğneli biyopsi temiz çıktı yinede alalım dendi patolojim 3. Evre papiller karsinom Lenflere metestaz yapmış çıktı tabiki o anki şoku daha anca atabildim ... nükleer tıp sevkedildim hemen atom dendi 1eylülde diyete başlıyorum 18-19 testler 29 si heyet dediler acaba heyet gerek yok dermi doktor heyet doz ayarlaması için dedi ama umut tüm troidim alınmıştı bu arada

Cok gecmis olsun..Bende gecen yil bu ay ogrendim 2.7 cm nodul vardi.En onemlisi psikolojinin iyi olmasi ben aniden ogrendigm icin cok çöktüm..Ameliyatimi Mete Duren yapti ozel hastanede oldum.Sonrasinda atomu cerrahpasada almak istedim..Yuksek doz aldim..en son 3,ay once ikinci taramam oldu tamammen iyilestigimi soyledi doktor artik senin disaridaki saglikli insanlardan farkn yok dediginde oyle garip hissettimki kendimi buarada ameliyattan sonra 9 kilo aldim 1 yilda suan diyet yapiyorum onlari da verirsem insallah daha da mutlu olucam☺ iyot diyeti esnasinda beslenme seklin ve ilacsiz kalman metobolizmayi durduruyor.Umarim sende kolayca atlatirsinnn

Bende Cerrahpaşa da alacağım atomu benim 3çocuğum var büyükler 15 küçük 4,5 kuzum ilk kez ameliyat için 1gece ayrıldık o bile çok zordu atom sonrası nasıl olacak bilmiyorum çok zor geçecek bana dokunmadan uyuyamaz küçüğüm bu moralle güçlü gibi durmaya çalışıyorum hastane odası küçükmü cam varmı bende sorun çok

Merhaba ben 1ay önce tiroid ameliyatı oldum nodüllerim büyük alalım dendi iğneli biyopsi temiz çıktı yinede alalım dendi patolojim 3. Evre papiller karsinom Lenflere metestaz yapmış çıktı tabiki o anki şoku daha anca atabildim ... nükleer tıp sevkedildim hemen atom dendi 1eylülde diyete başlıyorum 18-19 testler 29 si heyet dediler acaba heyet gerek yok dermi doktor heyet doz ayarlaması için dedi ama umut tüm troidim alınmıştı bu arada

Gecmiş olsun inşallah gerek kalmaz.gerekirsede Allah kolaylık versin inşallah.

Cok yemek yememek gerek zaten yediklerin okadar kisitliki ama makarna patates falannhaslayip yiyordum basit diye ondan kilo aldim.ne testi yapacaklar acabaa nodulunuzun boyutu nekadaridi

Sanırım amelıyatınızı mete durenle olmuşsunuz ben anlaradayım adını cok duydugum için kendisine mail atmıştım ve Allah ondan bın kere razı olsun maşllerime hep karsılık verdı ve ankarada iyi bir nukleer tıp doktoruna yonlendırdı beni.ve onun sayesınde içim rahat bir sekilde nukleer tıp ta takıbımı yaptırıyorum.hala boyle insanlar varmış sagolsun maşllerimi cevapsız bırakmadı hiç col sanslısınız amelıyatınızı oyle bır doktorla olmuşsunuz.

Annenızın tum tıroıd bezı alınmadı sanırım yenıden nodul olustuguna gore
iyi huylu olduğu düşünülerek alınmadı . alınırsa ömrünün sonuna kadar ilaç kullanması gerekir dendi.
Ama sonuç kötü çıktı ve şuanda da ilaç kullanıyor.
Bazı şeyler yaşanmadan bilinmiyor maalesef.
En başta komple alınsaydı şimdi ikinci ameliyat riski olmayacaktı.

iyi huylu olduğu düşünülerek alınmadı . alınırsa ömrünün sonuna kadar ilaç kullanması gerekir dendi.
Ama sonuç kötü çıktı ve şuanda da ilaç kullanıyor.
Bazı şeyler yaşanmadan bilinmiyor maalesef.
En başta komple alınsaydı şimdi ikinci ameliyat riski olmayacaktı.

Evet kesınlıkle oyle saglıkla kurtulsun inşallah

Merhaba arkadaslar benim 1 yıl önce tüm tiroid bezim alındı.6 aylık pertiyotlarla triglobulin ölçümünde herzaman 0.100 cıkardı ancak suanda 0.367 cıktı doktorum anlamlı bir değişme olmadıgını 6 Ay sonra bakacagımızı söyledi tekrar.aranızda tg degeri bu sekilde yukselen varmı acaba?

Okudkca aglayasim geldi benim de nodullerim var tehlikeli olanindan doktor 6 ayda bir takip onerdi korkuma gidemiyorum genc oldugum icin yakistiramiyordum ama yakalananlarin hepsi 25-30 yasinda surekli bogazimda takilma balgamlilik hissi var Allah'im kesin kanserim.Nasil karsilayacagimi ne yapcami bilemiyorum daha 2 yasinda cocugum var

Okudkca aglayasim geldi benim de nodullerim var tehlikeli olanindan doktor 6 ayda bir takip onerdi korkuma gidemiyorum genc oldugum icin yakistiramiyordum ama yakalananlarin hepsi 25-30 yasinda surekli bogazimda takilma balgamlilik hissi var Allah'im kesin kanserim.Nasil karsilayacagimi ne yapcami bilemiyorum daha 2 yasinda cocugum var
Hic korkma annemde kanaerli hucre var . Bu konuyu açtığımda bende ne yapacagimi bilmiyor haldeydim. Ama inanki kontrol altina alındığında sakin ilerleyen bir hastalik hic korkmayin ve mutlaka kontrollere gidin.

Hic korkma annemde kanaerli hucre var . Bu konuyu açtığımda bende ne yapacagimi bilmiyor haldeydim. Ama inanki kontrol altina alındığında sakin ilerleyen bir hastalik hic korkmayin ve mutlaka kontrollere gidin.
Cok lorkuyorum doktor kansersin dedigi anda hayat bitecekmis gibi geliyor surekli erteliyorum

İnsan kendine yakistiremiyor hep baskasinin basina gelirmis gibi geliyor insallah kotu bir sey cikmaz

Allah korusun daha öyle bi sonuç almamışsınız bile kendinizi boşanyıpratıyosunuz.kaldiki öyle bi sonuc cıksa bile tedavisi kesin olan bi hastalık bu.benim kızımda 2 yasındaydı amelıyat oldugumda tiroid bezim alındi ilaç kullanıyorum sadece suanda her sabah 6 ayda birde düzenli takip bu kadar..ayrıca her nodul kanser olacak diye bişey yok kuzenimin yıllardır nodulleri var ve zaten bu hastalık belirti vermiyo merak etmeyin yutkunma zorlugunuz falan baska bişeydendir ama şöylede bişey var bence biran önce gidin baktırın ki Allah korusun olumsuz bişey cıkarsa ne kadar erken giderseniz o kadar iyi mesela benim erken dönemde bulunması sebebiyle atom almadım sadece ameliyat oldum cünkü tümor küçüktü.Umarım güzel sonuçlar alırsınız sevgiler.

Merhaba arkadaslar ben daha oncede yasmistim gecen yil papiler troid kanseri oldum tedavim bitti takip ediliyor sadece artik.dun hamile oldugumu ogrendim cok mutluyum ama bir okadarda endiseli..Yasadiklarimdan dolayi herseye karamsar bakmalari atamadim bi turlu.Aranizda ayni durumu yasayan var mi hamilelikte risk.olusturan bir durum var mi nasil takip edildiniz degerleriniz nasildi ilac dozunuz degistimi? Ben bugun tsh baktirdim 0.04 cikti tg degimde 0.23 cikti ama ocakta tg degerim 0.20 imis neden yukselmis.olabilir acaba teaekkurler simdiden

Merhaba sizin sonucunuz ne oldu acaba tg degeriniz?benimde bu ay 0.100 altında cıkan degerim 0.367 cıktı cok endişelendim.sizin degeriniz tekrar düştümü acaba cevaplarsanız cok sevinirim .

Allah korusun daha öyle bi sonuç almamışsınız bile kendinizi boşanyıpratıyosunuz.kaldiki öyle bi sonuc cıksa bile tedavisi kesin olan bi hastalık bu.benim kızımda 2 yasındaydı amelıyat oldugumda tiroid bezim alındi ilaç kullanıyorum sadece suanda her sabah 6 ayda birde düzenli takip bu kadar..ayrıca her nodul kanser olacak diye bişey yok kuzenimin yıllardır nodulleri var ve zaten bu hastalık belirti vermiyo merak etmeyin yutkunma zorlugunuz falan baska bişeydendir ama şöylede bişey var bence biran önce gidin baktırın ki Allah korusun olumsuz bişey cıkarsa ne kadar erken giderseniz o kadar iyi mesela benim erken dönemde bulunması sebebiyle atom almadım sadece ameliyat oldum cünkü tümor küçüktü.Umarım güzel sonuçlar alırsınız sevgiler.
Senin nasıl belirti verdi yani nasıl anladın bir de kaç yasindasin

Senin nasıl belirti verdi yani nasıl anladın bir de kaç yasindasin

Rutin meme muayenesinde ultrason bakan doktor öylesine boynumada baktı nodül falan varmı diye o doktor hep bakrmıs meme muayenesine gelenlere.ilk başta bi tane nodul vardı takip edelim dedi yaklaşık bir yıl sonrada biraz süphelendim dedi biyopsi istedi.olumsuz sonuc alınca ameliyat oldum tüm tiroid bezim alındı 33 yasındayım suanda bir yıl önce ameliyT oldum.ben sadece asırı kilo vermiştim ve kilo alamıyodum.ondan mı bilemem tabi ama başka hiçbir belirtim olmadı yani tesadüftü tamamen.Allah o doktordan bin kere razı olsun.ankarada yasyan varda özel bilgi hastanesi radyoloji uzmanı hilmi köseoğlu mükemmel insan benim nodülümdeki ufacık bi değişiklikle süphelendi ve şükürler olsun erken dönemde tedavimi oldum.benimki 9 mm papiller karsinom du.bir cmm bile olmadan farketti.

X