Tek arkadaşım eşim

Peki bunlar problemse bende etrafımda kimseyi istemiyorum çünkü yine aynısını yapacağm
Siz memnunsanız halinizden sorun yok zaten ancak o zaman da şöyle bir soru beliriyor; neden bunu dert edip konu açtınız?

Ben mükemmelim demedim ki ne alaka bu yorumlarla benim konu
Çok iyi arkadaşsınız, herkesin her şeyine koştunuz, kimseye hayır diyemiyorsunuz vs. İlla mükemmelim diye kelimelere dökmeniz gerekmiyor ki, alt metinde bağırıyorsunuz zaten.

Evet arkadaşlar evlendim başka bir şehre geldim.burada hiç arkadaşım yok iş yerinde de ben arkadaş yapmak istemiyorum bana hepsi çıkarcı geliyor evlendiğim zaman gerçek arkadaşlarımın yüzünü gördüm düğünüme gelmek şöyle dursun tebrik bile etmediler. Oysa ben onların herşeyine gitmiştim.Aştım bunları artık, eşimle aram iyi arkadaş eş herşey oluyor bana lakin ben bu yalnızlıga epey alıştım insanlarla mrb mrb kafasındym tanımak tanışmak sormak soruşturmak istemiyorum az insan çok huzur meselesi tabi bazı zamanlar da da eşim yokken falan sıkıldığım oluyor ama genel olarak iyiyim şimdi size sormak istediğim benim gibi olanınız var mı? Yoksa biraz sosyalleşmelimiyim kendime ufaktan da olsa arkadaş yapmalımıyım (dost kazığı yemeyi özledim galiba) yoksa ben anormalmiyim bişeyler yazarsanız sevinirim
insanların nasıl baktığını niye umursuyorsun. anormal değilsin, canın arkadaş edinmek istemiyorsa zorlama kendini.
benim tek düşüncem şey oldu; eşinle vakit geçiriyorsun ama bir süre sonra sıkılabilirsiniz. kendi arkadaş çevreniz de yaşamınıza farklılık katar. bir de eşlerin kendilerine özel ayırdıkları sosyal zamanları olması gerektiğini düşünüyorum. sıkılmıyorsan sorun yok.

Ben de yoğun bir çalışma temposundan yaşadığım şehirden öyle sıkılmıştım ki.. Allaha başka şehre taşınmak için dua ettim ve evlenmek için tabi..

Şimdi başka bir şehirde yaşıyorum 1.5 yıl oldu arkadaş edinebilirim sosyalleşebilirim ya da çalışabilirim ama hiç birini yapmıyorum..

Manevi hayatımda yapmam gerekenleri yapmaya öğrenmem gerekenleri öğrenmeye vakit ayırdım..

Hayatım bir kez daha değişti

Dil öğrenme isteğim vardı dil kursuna yazıldım evimin tablolarını kendim yapıyorum eşimle şahane vakit geçiriyoruz kuaförden kuaföre sosyalleşiyorum o kadar

Boş lakırtıdansa öğrenmeyi çok istediğim ne varsa öğreniyorum yapmayı çok sevdiğim ne varsa yapıyorum

Kış pikniği tenis balık tutma kitap okuma
Belgeseller
Allah ile olma tefekkür İslami ilimler
Tarih..
Allaha şükürler olsun ki eşimle tüm hobilerimiz aynı yani hiç sıkılmıyoruz

Çalışma hayatım boyunca yalnız yaşadım
Ve çevremde çok fazla çift olarak görüşen insanlar var dı lakin onlarında aralarında hep Bi sıkıntı ve yarış olduğunu gözlemledim bu yüzden aile içinde iletişim de kalmayı daha uygun gördüm

Bu halimden çok memnunum..
Yapmak istediğin hobilerine vakit ayırabilir ve kendine öğrenmek adına daha fazla zaman ayırabilirsin

Ekseri dedikodu ve hasedlik kol geziyor yarış halinde insanlar ya da konular hep aynı oramı yaptırdım buraya gittim kocam şöyle sevgilim böyle bla bla..

Ben geldiğim şehirde kaliteli sohbet eden kimseye rastlamadım ne spor salonunda ne kuaförde ne de bahçede..
Umarım siz rastlarsınız.. Bol şans 🧡🌼🧡
Sanmıyorum rastlayayım zaten çabada sarfetmiyorum akşam olsa eşimle vakit geçirsem haftasonu gelse piknik yapsam derdindeyim bnde Kur'an-ı Kerim öğrenmek istiyordm onu öğrenmeye calışıyorm

Çok yakın bir kaç dostum var, dertleşiriz sohbet ederiz, onlar il dışında, geldiklerinde konuşuruz... Kız kardeşim var ayrıca..

Ama iş arkadaşları ile çok yakın olmak istemiyorum, görürsem sohbet ederim o ayrı... Yabani de değilim. Çok mıcmıc olmadan devam edilebilir... Sadece eş de yetmez ya... Eşimin dedikodusunu kimle yapacağım ben 😁 ama haksızsam haksızsın derler. İlla beni haklı bulamazlar 😁 fikir alışverişi aslında tam dedikoduya girmez 🤣

Tamamda şuan tek kocam var diyorm şehir değiştirdim sosyalleşek bişey yok cafe yok awm yok park bahçe de işim yok çocuğum yok okul şu bu olsn iş yerim ayrı kepaze herkes dedikoducu ve yaşıtım değiller mecburen tek tanıdığım kocam herşeyi onunla yapıyoruz keyifte alıyorum arkadaşlarmdan da hayır görmedim zaten bu duruma çok alıştm
Bu bir süreçse olabilir. Ben de ilk atamayla bilmediğimiz bir şehire gittiğimizde 2-3 sene sadece ikiniz bir hayat sürdük.
Ama bu bence böyle bir ömür devam etmezdi. Sonra kendi şehrimize döndük sosyal bir hayat kurduk.
Bir süre evet olur. Ama sadece kocayla bir hayat uzun uzun seneler devam etmez bana göre.

Belli bir yaştan sonra arkadaş dediğimiz eğer yoruyorsa insana iyi gelmiyor zaten. Lisedeymiş en son tripli tavırlı olsa da arkadaşım diyerek çekmek. Keyfiniz yerindeyse arkadaşa da ihtiyacınız yok.

Siz memnunsanız halinizden sorun yok zaten ancak o zaman da şöyle bir soru beliriyor; neden bunu dert edip konu açtınız?

Çok iyi arkadaşsınız, herkesin her şeyine koştunuz, kimseye hayır diyemiyorsunuz vs. İlla mükemmelim diye kelimelere dökmeniz gerekmiyor ki, alt metinde bağırıyorsunuz zaten.
Dert etmedim merak ettim dışardan nasıl görünüyorm acaba diye sonrasında anladımki dışardan nasıl göründüğümün bir önemi yok cünkü herkes herşeyi söyler. Evet öyle yaptım etrafımdakilere karşı size göre kendimi övüyor mükemmelim diye bağırıyor olabilirim ama ben kendimi gerizekalı olarak görüyorum kalitesiz insanlarmış ki değerimi bilmediler

Evet arkadaşlar evlendim başka bir şehre geldim.burada hiç arkadaşım yok iş yerinde de ben arkadaş yapmak istemiyorum bana hepsi çıkarcı geliyor evlendiğim zaman gerçek arkadaşlarımın yüzünü gördüm düğünüme gelmek şöyle dursun tebrik bile etmediler. Oysa ben onların herşeyine gitmiştim.Aştım bunları artık, eşimle aram iyi arkadaş eş herşey oluyor bana lakin ben bu yalnızlıga epey alıştım insanlarla mrb mrb kafasındym tanımak tanışmak sormak soruşturmak istemiyorum az insan çok huzur meselesi tabi bazı zamanlar da da eşim yokken falan sıkıldığım oluyor ama genel olarak iyiyim şimdi size sormak istediğim benim gibi olanınız var mı? Yoksa biraz sosyalleşmelimiyim kendime ufaktan da olsa arkadaş yapmalımıyım (dost kazığı yemeyi özledim galiba) yoksa ben anormalmiyim bişeyler yazarsanız sevinirim

Sosyalleşmek herkesin kendi tercihi ama ben bu herkes bana düşman kazık atmak için pusuda kafasını anlamıyorum.
Tamam ısınmadığın veya anlaşamadığın insanlar olur ama herkeste size kazık atmak için sırada değil.
Fazlasına gerek yok ama hiç arkadaş olmadanda hayat geçmez.
İnsan ara sıra kahve içmeye gezmeye çıkacak arkadaş arıyor.
Neden bağımlı gibi sürekli eşimle vakit geçireyimki.

Sosyalleşmek herkesin kendi tercihi ama ben bu herkes bana düşman kazık atmak için pusuda kafasını anlamıyorum.
Tamam ısınmadığın veya anlaşamadığın insanlar olur ama herkeste size kazık atmak için sırada değil.
Fazlasına gerek yok ama hiç arkadaş olmadanda hayat geçmez.
İnsan ara sıra kahve içmeye gezmeye çıkacak arkadaş arıyor.
Neden bağımlı gibi sürekli eşimle vakit geçireyimki.
Keşke ne demek istediğimi anlabilmiş olsaydınz ben herkes bana düşman öcü kaka diye belirtmedim arkadaşlarmdan gördügüm kötülükten dolayı yeni insanlar tanımak istemiyorum diyorum ve bunda anormallik var mı diye sordum eşim evet tek arkadaşm ama bu birazda mecburen oluyor hiç tanımadığım insanların olduğu bir şehre geldim

Keşke ne demek istediğimi anlabilmiş olsaydınz ben herkes bana düşman öcü kaka diye belirtmedim arkadaşlarmdan gördügüm kötülükten dolayı yeni insanlar tanımak istemiyorum diyorum ve bunda anormallik var mı diye sordum eşim evet tek arkadaşm ama bu birazda mecburen oluyor hiç tanımadığım insanların olduğu bir şehre geldim

Ben sizi gayet iyi anladım ama sanırım duymak istemediğiniz şeyler yazılınca anlamak istemiyorsunuz.
Her insan arkadaşından kötülük görebilir. İnsan ailesinden bile görebiliyor.
Ozaman kimse kimseyle konuşmasın yanlız hayat yaşasın.
Sizi rahatsız etmeyebilir ama belli bi süre sonra eşinizde bunalacaktır sürekli sadece ondan ilgi beklemenizden.
Yani bence her bireyin kendi hayatı sosyal çevresi olmalı.
En azından işe girebilirsiniz part time/ spora gidebilirsiniz/ hobi edinebilirsiniz.
Ne bileyim komşularınızla tanışabilirsiniz.
7/24 arkadaşlarla olmaya veya sırlarınızı çarşaf çarşaf dökmeye gerek yok ama hadi bi kahve içelim diyebilecek bir arkadaşı olmalı insanın.

Ben sizi gayet iyi anladım ama sanırım duymak istemediğiniz şeyler yazılınca anlamak istemiyorsunuz.
Her insan arkadaşından kötülük görebilir. İnsan ailesinden bile görebiliyor.
Ozaman kimse kimseyle konuşmasın yanlız hayat yaşasın.
Sizi rahatsız etmeyebilir ama belli bi süre sonra eşinizde bunalacaktır sürekli sadece ondan ilgi beklemenizden.
Yani bence her bireyin kendi hayatı sosyal çevresi olmalı.
En azından işe girebilirsiniz part time/ spora gidebilirsiniz/ hobi edinebilirsiniz.
Ne bileyim komşularınızla tanışabilirsiniz.
7/24 arkadaşlarla olmaya veya sırlarınızı çarşaf çarşaf dökmeye gerek yok ama hadi bi kahve içelim diyebilecek bir arkadaşı olmalı insanın.
Evet beni çok iyi anlamışsınız:)) zaten halihazırda çalışan birisine işe girebilirsiniz diye öneride bulunuyorsnz

Evet beni çok iyi anlamışsınız:)) zaten halihazırda çalışan birisine işe girebilirsiniz diye öneride bulunuyorsnz

PART TİME yazdım hanımefendi.
Hani yarı zamanlı çalışıp geri kalan zamanda sosyalleşmek adına aktiviteler için zaman bulun diye. FULL TİME çalışınca vakit kalmayabiliyor ya hani.

PART TİME yazdım hanımefendi.
Hani yarı zamanlı çalışıp geri kalan zamanda sosyalleşmek adına aktiviteler için zaman bulun diye. FULL TİME çalışınca vakit kalmayabiliyor ya hani.
Hani normal çalışan insanların çoğu zaten belirli saatlerde çalışıyorya ünv öğrencisi değiliz sonuçtaa 9-5 yaniii

Ben de sizin gibiyim ama ben çok sosyal biriyim arkadaş çevresi olan biriyim hep de darbe yiyen biriyim. Burası farklı bir şehir arkadaşlık yaptığım kişiler de farklı insanlar herhalde hiçbir zarar gelmez diye düşündüm. Tam öyle karar veriyordum ki güzel bir darbe yedim

Ben de aynı durumdayım açıkçası… dediğin gibi başka şehire evlendim. Allah var, o arkadaşlarımın hepsi geldi. Doğum yaptım, gene geldiler. Telefonda sürekli konuşuruz. Ben gittikçe görüşürüz. İzinleri vs ayarladıkça onlar da gelirler… ama burada da insan biri olsun istiyor bazen dediğin gibi. Zaten eşime de hep şey diyordum “ burada hiç arkadaşım yok, kendi arkadaşımı kendim doğuracağım “ 😄 öyle de yaptım. Şimdi 5 aylık minik bir kızım var. Gündüzleri onunla, akşamları eşimi de dahil edip takılıyoruz… az önce bile eşim iş güç arasında eve geldi. Mangallık bir şeyler aldım. Pazar günü pikniğe gidelim. İstemezsen başka bir plan da yapabiliriz dedi… öyle kendi kendimize takılıyoruz kızımla biz de
Peki gebe kalamayanlar ne olacak 🥰

Ben bu çevredeki herkesten kazık yemeyi anlamıyorum sanırım. Evet arkadaş kazığı yedim ama hala devam eden eski arkadaşlarım da var. Yeni ortamlarda kurdum. İnsan sosyal bir canlıdır. Kocanın yeri ayrı arkadaşın yeri ayrı. Ben bu kadar arkadaşsız kalmayı anlamıyorum açıkçası.
Menfaat ilişkisi başlayınca arkadaşlık bitiyor

Gerçekten sizin neden arkadaşınız olmadığını anlayabiliyorum.
Bencede sosyalleşmeyin eşiniz yeter size.
Lafımı geri aldım. İyi akşamlar.
Cünkü ben istemiyorum:)) aslında anlamak istediğinizi anlıyorsnz oysa ben en başta herşeyi belirttim siz baştan savma yorum yaptığınz içinn açiklama durumunda kaldım galibaaa siz buna bozuldunz

Ben zaten insanlar değişti artık arkadaşlık kalmadı çok kazık yedim diye hayıflananların da iyi arkadaşlar olduğuna inanmıyorum.
Yani herkes kötü değildir. Bak kendine gelince sen iyi birisin çevren kötü sana kazık atıyor diyorsun. Senin gibi insanlar da mutlaka vardır. Dünyanın tek iyi insanı sen kalmadın ya.
Ya alma verme dengesini kuramıyorlar. Ya sürekli dert anlatıp zorda olunca insanlara gidiyorlardır.
Bir tanıdık öyle çok şikayet eder benim çevremde. Kimse aramıyor herkesten kazık yiyor çünkü sürekli dert anlatan, havadan sudan sohbet edemeyen bir insan: sohbeti açmıyor aslında.
Yada evlenince arkadaşlarım gitti diyenlerin de çoğu sadece kocasını çocuğunu anlatan tipler. İnsanlar hay senin kocana diye sıkılıp gidiyor. Sonra insanlar da kıskanç diye hayıflanıyorlar
Ben kendim için söylediklerinizin aksini düşünüyorum mesela haklı olabilirsiniz bazı yerlerde. Genel yapım sıcakkanlı ve samimi çok da insan seçemiyorum insanlara yardımcı olmak istiyorum dertlerini dinliyorum ama sonra benim bir problemim olduğunda bir bakıyorum hiç kimse yok etrafımda

X