Son elektrik faturanız kaç TL geldi?

Her gün istisnasız bulaşık makinesi çalışır. Haftada 4 5 kez çamaşır bir o kadar da kurutma çalışır en qz Haftada 2 3 kez fırın çalışır. Ketil kahve makinesi vb yok. Tv hep açık. 2 tane buzdolabi çalışıyor.900 geldi
2 bozdolabı iyi yakıyor size de yüksek gelmiş diyeceğim ama bulaşık makinası sık çalışıyormuş kurutma da varmış yine iyi mi gelmiş demek lazım 😄

2 bozdolabı iyi yakıyor size de yüksek gelmiş diyeceğim ama bulaşık makinası sık çalışıyormuş kurutma da varmış yine iyi mi gelmiş demek lazım 😄
Ben de oyle düşünüyorum 2. Buzdolabi icin ama mecburen kullaniyorum ve olmasa ne kadar gelecek cok merak ediyorum. Bu kullanima gore yine iyi diyorum bazen.

Kullanmadığım elektronik eşyayı asla prizde tutmam. -Geceleri tv fişini çekmem sadece.-
Bu ay çok şaşırdım ama 322 geldi. 500-600 ödedik geçtiğimiz 3 ay. Muhtemelen kombiyi az yaktım havalar güzeldi diye. Kombi çok elektrik harcıyor. Her gün bulaşık makinası, çamaşır makinası, eğer hava yağmurluysa da kurutma makinası çalışır. Haftada 2-3 kez fırın, haftada 2-3 kez robot süpürge, haftada 2-3 kere normal elektrik süpürgesi çalışır. Klimayı da evin soğuduğunu düşününce açıyorum günde 3 kez bile çalıştırdığım oluyo. Airfryer baya elektrik yakıyo olmalı ki onu çalıştırmadığım aylarda daha normal fatura.

Elektrik 220 doğalgaz 1000 tl geldi bu ay. geçen ay Elektrik 315 doğalgaz 800 gelmişti.

Normalde 300 400 tl gelen faturamız bu ay 783 tl geldi 224 olan kotayı aştığımız için kw başına iki katı ücret oluyormuş klimamız 7/24 bir ay boyunca hiç kapanmaz böyle iken bile en fazla 300 küsür ödüyorduk bu ay nasıl bu kadar fazla oldu anlayamadık bulaşık makinasını bu ay fazla çalıştırdım keza fırın da öyle bunlara bağlıyorum sizlerin faturası kaç TL geldi?
Tv izlemem,bulaşık makinem yok,
Ufak buzdolabım var 200 gibi geldi ,bulaşıkları elde yıkayın

Elektrik için değil de bize su 645 tl gelmiş sağolsun okutan beyfendi fazladan rakam yazmış şikayet ettik düştü eğer emin değilseniz şikayet edin

Her gün bulaşık makinesi çalışır
Hafta sonu full çamaşır ve kurutma makinesi cumartesi sabah bir başlıyorum pazar akşama kadar sürüyor.
Tv açmayız
480 gelmiş

Normalde 300 400 tl gelen faturamız bu ay 783 tl geldi 224 olan kotayı aştığımız için kw başına iki katı ücret oluyormuş klimamız 7/24 bir ay boyunca hiç kapanmaz böyle iken bile en fazla 300 küsür ödüyorduk bu ay nasıl bu kadar fazla oldu anlayamadık bulaşık makinasını bu ay fazla çalıştırdım keza fırın da öyle bunlara bağlıyorum sizlerin faturası kaç TL geldi?
Nasıl yani 7/24 çalışan klima varken nasıl 300 400 fatura ödüyorsunuz ki benim şubat faturam 1133 dü 🤷‍♀️

Nasıl yani 7/24 çalışan klima varken nasıl 300 400 fatura ödüyorsunuz ki benim şubat faturam 1133 dü 🤷‍♀️
1 ay önceki faturamıza göre 375 mi ne ödedik genel itibariyle hep böyle ödüyoruz A+++ bildiğim kadarıyla o yüzden çok yakmıyordu yazın da soğukta 7 24 açıktır ilk defa bu kadar yüksek ödedik 786

Fişi takılı olan ketıl ve kahve makinasının bile fişlerini çektim klima 24 derecede enerji tasarrufu modunda bakalım bu ay ne olacak çamaşır makinası da iyice dolmadan çalıştırmayacağım bulaşık makinası da öyle
Ütü, fırın ve kettle elektrik faturasına baya yansıyor. Klima konusunu bilmiyorum.

Biz de 1300 küsür ödedik ısındık mı eh işte alt kat karı koca işteler pek yakmıyorlar biz veriyoruz coşkuyu 😂
Biz bir kaç gün 40'ta yaktık sadece diğer günler hep 35, bi kac gün de 30. 1430 geldi. :KK43: Bu ay ilk doğalgaz tecrübemizdi. Bütün odalar açıktı kapatmadık ısı kaybı olmasın diye. Bu kadar çok gelince şok oldum ya

Son aylarda hep 600 TL dolaylarında elektrik ödedik.
Sadece 2 kişiyiz.

Öyle çay -kahve makinesi , kurutma makinesi , klima gibi şeyler de kullanmıyoruz.

Biz deprem oldu evden çıktık günden beri evde yokuz sadece 2 buzdolabı çalışıyor 64 günlük fatura 577 gelmiş🤷‍♀️🤷‍♀️
Çok geçmiş olsun ama buzdolabının çok yaktığını söylemişti babam babamlarda 2 buzdolabı var birini kurbanda kullanıyorlar 150 tl fark ediyor demişti yine de 577 çok gelmiş

X