Sliuistu kitap okuma günleri 8. anketi

Yeni kitaplarımız

• M.Turhan TAN- Hürrem Sultan

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    11
  • Anket Kapalı .
kitap okuma günü nedir. kitabı okuyup tartışıomusunuz. ben de katılmak istiyorum. bilgi verir misiniz

kitap okuma günü nedir. kitabı okuyup tartışıomusunuz. ben de katılmak istiyorum. bilgi verir misiniz

Evet, her ay anket açıyoruz ve en çok oy alan kitabı okuyoruz.
Sonra da yorumluyor ve tartışıyoruz.
İstersen ekleyeyim hemen.
Tek şartımız katıla kişinin istikrarlı olması.

kızlar,
benim kitap bu ay bitmez:)) ama inşallah bitireceğim. ankaradaki adnan ötüken kütüphanesine kaydolurken neler isteniyor, bilen var mı?

ben de okuyorum. 70. sayfa civarındayım. ingilizce okuduğum için yavaş gidiyor. sürükleyici bir kitapmış.

kızlar,
benim kitap bu ay bitmez:)) ama inşallah bitireceğim. ankaradaki adnan ötüken kütüphanesine kaydolurken neler isteniyor, bilen var mı?

Canım keşke ingilizcesini okumasaydın, anlaşılan sırf ingilizce olduğu için bitmiyor. Ben türkçesini okudum 3 günde bitti yanlış hatırlamıyosam çok akıcı bi kitap. Sonucta kitabın orijinal dili de ingilizce değilki, ben de kütüphaneden baktım ingilizcesi de vardı ama portekizceden çeviriymiş o da. gerek yok diye düşündüm, halbuki ben Türkçeyi öğreneli bi kaç sene oluyor.

Kitabı bitirdim ve çok etkilendim.
Adam ödülü sonuna kadar hak etmiş bir yazar.
Böyle iyi bir yazarla tanışmış olduğum için gerçekten mutluyum.
Kitabın konusunu okuyunca filmini de izlemeliyim diye düşünmüştüm ama artık filmini izlemek istediğimden emin değilim.
Hem kitap kadar etkileyici olmama ihtimalini düşünerek istemiyorum hem de özellikle bazı sahneleri sadece gözümde canlandırmak bile yetti.
Bir de görsel haline katlanamayabilirim.
Sanırım bu sahneler düşünüldüğünde romanın en şanssızı aslında doktorun karısı.

Canım keşke ingilizcesini okumasaydın, anlaşılan sırf ingilizce olduğu için bitmiyor. Ben türkçesini okudum 3 günde bitti yanlış hatırlamıyosam çok akıcı bi kitap. Sonucta kitabın orijinal dili de ingilizce değilki, ben de kütüphaneden baktım ingilizcesi de vardı ama portekizceden çeviriymiş o da. gerek yok diye düşündüm, halbuki ben Türkçeyi öğreneli bi kaç sene oluyor.
evet, ben zaten ingilizce okumakla hata yaptım. kütüphaneye bir türlü gidip, üye olamayınca netten ingilizcesini bulup okuyayım dedim. dille ilgili bir sorun yok ama yavaş gidiyor işte. insan kitabı eline alınca daha hızlı okuyabiliyor. ben yine de bitireceğim inşallah.
sen Türkçe bilmiyor muydun canım?

kitabi begendiginize cok sevindim bu kitabin 2.side varmis sanirim adida gormek kitabi ararken ogrendiydim

benimde bitti kitap
çok beğendim herşeyiyle kurgusu çok iyi ve ilginç
bir kişiden başlayarak bütün bir toplum körleşiyor
uygarlıkdan eser kalmıyor
tabiri caizse neredeyse insanlıklarını yitiriyorlar
tüm kavramlar değerler yerlebir oluyor
tek görebilen doktorun karısı burada şanslı mı şanssız mı ikisi birbirine karışıyor
keşke bende görmeseydim diyebileceği zamanlar oluyor
insanoğlu hırsıyla bencilliğiyle hayvani dürtüleri ile yeni bir düzen bir örgütlenme oluşturamıyor

sanırım yazar şunu düşünmemizi istiyor
bizde yaşadığımız bu dünyada açlıklara tecavüzlere zorbalıklara gözyumuyoruz
kendi kirimizi insanoğlunun kirini görmüyoruz bembeyaz bir körlük içerisindeyiz.

son olarak herzaman söylüyorum yine söyleyeceğim
iyiki bu anket faaliyetine katılmışım sayenizde çok değerli bir eserle daha bir yazarla daha tanıştım.
benim edebiyatla ilgili çok fazla bir bilgim yok
kitap sitelerinden araştırarak okulda edebiyatçı arkadaşlara danışarak seçiyorum
bu anket olmasaydı ya bir arkadaş tavsiyesi
yada bir sitede dikkatimi çekmesi sonucu kitaptan haberdar olacaktım
yani kim bilir ne zaman
yeni anketimizde buluşmak üzere

Bugün şubatın son günü.
Yarın yeni anketi açarsın değil mi gnyd64?

evet, ben zaten ingilizce okumakla hata yaptım. kütüphaneye bir türlü gidip, üye olamayınca netten ingilizcesini bulup okuyayım dedim. dille ilgili bir sorun yok ama yavaş gidiyor işte. insan kitabı eline alınca daha hızlı okuyabiliyor. ben yine de bitireceğim inşallah.
sen Türkçe bilmiyor muydun canım?

ben 6 yıldır türkiyedeyim ama ilk senelerde hiç öğrenme girişimim olmadı =) ilk defa 2 sene önce türkçe kitap okudum ömrümde, ömer seyfettin falaka, ee başlangıç seviyeleri =))) haklısın bitmez o şekilde, ben netten hayatta okuyamm

ya kızlar bende dahabitiremedim, bir taraftanda sınavlara çalıştığım için ağır gidiyorum..:26:

X