Lise Yorum ve Soruları Sinava hazirlaniyorum ailem kitap almiyor ben delirmeyim de kim delirsin?

Ashley

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2019
67
18
Millet cocugunun onune dunyalari serer heveslensin diye her seyini alir destek olur. Ben de universiteye hazirlaniyorum kitap istedim hic umursamiyorlar. Durumlri bence gayet iyi babam iki isde calisiyor annem de asci. Test kitaplarimi almiyorlar ama sinava hazirlanmami bekliyorlar. Inanin icimde calismak icin heves bile kalmiyor. Bir sey aldirmak icin savasiyorum mucadele ediyorum resmen. Ben cocuklarima boyle seyler yasatmak istemiyorum siz de yasatmayin cok zor. Ise girdim bulasikcilik garsonluk, temizlikcilik, getir goturculuk her seyi yaptirdilar elimden gelen her seyi yaptim ama ise kabul edilemedim. Ustune bel agrim da cabasi kipirdayamiyorum bile. Diyelim ki bir sekilde kazandim daha bunun universitesi var babam benim masraflarimi asla karsilamaz. Okul cantam bile yok yirtik. Diyorum baba canta alir misin bana sen okula canta goturmuyorsun ki diyor. Okulda giyecek kiyafetim bile yok. Acikdan okumak istiyorum. Sizce acikdan okumam mantikli mi? Az once babama dedim yine test alir misin diye sanki okuyup basimiza muhendis olucan dedi. Anneme diyorum ben sana parami vermem senin benim paramda ne emegin var diyor. Bir de diyorlar biz senin icin calisiyoruz. Bana bir akil verin ne olur😢😭

Ailem test kitaplarimi aldi biraz israr ettim ama sonunda aldilar.Sadece biraz huylarına gitmem gerekiyormuş.Ailemi cok seviyorum.Benim onlardan başka hiç kimsem yok.Zaten alıcaklarmış istediğimi biraz sabretmem gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Kuzum benim..sen azminle okuyacaksın ben öyle hissettim senin için..herkese herseye inat...çok başarılı olacaksın eminim..bulunduğun ilin belediyesine git..durumunu anlat..okuyup hayatını kurtarman için elinden ne gelirse yap..yarın öbür gün mesleğini eline aldıgında..anne ve baban övünürse seninle, size rağmen başardım..de onlara..senin gibi bir gençle ben çok gurur duydum mesela..sevgiyle kal..:KK200:

ne demek senin benim paramda ne emeğin var ya annen ne bencil bi insan.

alacakları 3 5 kitap toplasan 200 lira tutmaz mühendis olmanı bekliyorsa babana böyle soyliyceksin çalışmadan nasıl olmasını bekliyorsun diye

internet varsa bol bol ders videosu dinleyip deftere not tut
merak etme universite kazaninca da burslar alır kendin geçinirsin.

bence anne baban psikoloğa gitsin.bu kadar var yemezlik olmaz.

kütüphanelerde oldukça fazla kaynaklar var birde eğer ulaşabilirsen bir liseye git öğretmenlere söyle sana örnek kitaplarından verirler...

Dershanelere git ,mudur ile gorusmek istiyorum de kitap iste biri vermezse biri mutlaka verir.Sakin calismaktan vazgecme.Kazanacaksin inaniyorum.

X