K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Şiddetli Baş dönmesi ve denge kaybı

KHENA

Evli,Mutlu,Cücüklü
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
2.967
933
39
Merhaba ben yaklaşık 5-6 haftalık hamileyim. 3-4 gündür. Sabah ve akşam sağ tarafıma yattığımda şiddetli baş dönmesi yaşıyorum. Yataktan kalkamıyorum. Sadece soluma döndüğümde geçiyor. Hiç sol tarafıma yatıp uyuyamam. Dün akşam sağıma ve sırt üstü yatamadığım için soluma yattım. öylede uyuyamadım sinirden ağlamaya başladım. eşim hamilelikten olduğunu düşündü. ama bu kadar şiddetli olurmu diye tedirgin oldu. zar zor saat 1 e gelirken uyuya kaldım. dolayısıyla sabah işe kalkmakta zor oldu. ondan önce yataktan kalkmak daha zor tabi. Dünya dönüyordu yine. İşin ilginç yanı sırt üstü yatarken başım dönüyor aynı pozisyonda sadece kafamı sola çevirmek düzelmemi sağlayabiliyor. Neyse sabah baş dönmesinin getirdiği sarhoşlukla yamula yumula işe geldim. Karşıdan karşıya geçmekte çok zorlandım. öğlene doğru sıkıntı geçti.
Kadın hastalıkları doktorumu aradım. Gebelikle alakası olmadığını kulak burun boğaz doktoruna görünmem gerektiğini söyledi.

Şimdi bu anlattıklarım neyin belirtisi bilmiyorum ama bu tarz şeyler yaşayan varsa ne kadar süre sonra düzeldiler. İlaç tedavisimi dinlenme ile mi geçecek. hamileyken nasıl ilaç kullanacağım.
iş yerinden izin alıp dr a gidemiyorum. acaba acile gitsem bakarlarmı? :KK43:

kulak burun boğaz druna göörünmen lazım kulaktaki bir sıvınındı yanlış hatırlamıyprsam yer değğiştirmesi denge kaybına neden olur vertigo sanırım şikayetler buysa çınlama baş dönmesi bulantı denge kaybı geçmiş olsun dra başvurun ilaçları aksatmayın

evet dün dayanamayıp acile gittim. ama hamile olduğum için hiç bişi yapamadılar.
ilaç veremiyorlar. başıının dönmeyeceği şekilde yatacaksın. 2-3 güne geçer deiler iş yeri için rapor aldım.
deiğin gibi iç kulaktan kaynaklanıyormuş vertigo
inşallah ilaçsızda bir an önce geçer:KK43:

çok teşekkür ederim Allah razı olsun

bir sürü yazı yazdım ve yanlış bir tuşa basarak hepsini sildim. :KK43:(

başıam gelenlerle ilgili yeni haberlerin var. paylaşımda çok kişi yok ama ileride başına böyle bir şey gelen olursa onlara yol gösterici olsun diye yarın tekrar yazacağım şimdi ççok uykum var iyi geceler.

evet hanımlar yeniden başlıyorum anlatmaya...
1 haftadır çektiğim eziyetleri kimsenin çekmemesi için yazıyorum. inşallah birileri ileride faydalanır.
Bildiğiniz gibi 1 haftadır vertigo ile savaş veriyorum. gebelikten diyip geri gönderen doktorları, dayanamayıp acile gittiğim devlet hastanesindeki kbb doktorunu, işlerini doğru dürüst yapmadıkları için kınıyorum.

İlk başladığı gün sağ tarafımdan kalktığımda baş dönmem durmuyordu.
sonra gece sağ tarafıma yada sırt üstü yatamamaya başladım. hiç durmuyordu baş dönmesi.
gece uyku sırasında bile sağa dönsem baş dönmesinden uyanıyordum.
bir müddet sonra yürürken bile sersemleşmeye başımın dönmesi eklendi.
acildeki doktorun tavsiyesi üzerine 2 gün soluma yattım. hiç bir şey değişmedi.
en son nokta sabah kalktığımda baş dönmesinden kusup banyoda yerden kalkamayacak şeklde baş dönmelerim oldu.
o gün eşim netten kbb doktoru buldu hemen randevu aldık.
kulak içindeki kristeller yerinden oynamış. manevra adı verilen bir yöntemle yerleştirdikten sonra.
24 saat dik oturur pozisyonda kafamı oynatmama şartıyla bei eve gönderdi.
24 saat uykusuz zor geçen geceden sonra kendimi ççok iyi hissediyorum.
anlayacağınız çok tecrübesiz ve hastaları başından savan doktorlarımız var. tabi hepsi için aynı şey geçerli değil.
iyi olmak için özel doktoramı gitmek gerekiyor bu ülkede hala anlamış değilim.

yaşadığım gibi şeyler yaşarsanız. lütfen iyi bir kbb doktoruna gidin gerçekten zor bir hastalıkmış. sadece sağa dönüp uyuyamamk bile insana nasıl sıkıntı yaratıyor anlatamam. sağlığımın kıymetini bir defa daha bilmem gerektiğini daha iyi anladım.

soru sormak isteyen olursa ben buralardayım. özelden de msj gönderebilirsiniz. sağlıklı günler diliyorum. Allah karşımıza iyi insanları çıkartmayı nasip etsin.

merhaba bende 2 ay önce dediğin gibi çok şiddetli bi baş dönmesi yaşadım.sabah uyandım kızım ve eşimle yatakta oynuyorduk ben sol tarafıma dönüktüm yataktan kalkayım dedim ve oturur pozizyona geldim ve o anda yaşadığıım baş dönmesinin tarifi yok kelimelerle anlatılmaz yani bir dakika falan sürdü ben çığlıklar atmaya başladım ne oluyo bana diye eşim korkudan nabıcağını şaşırdı sanırım bir dakika falan sürdü o şiddetli dönme sonra aradan bir saat geçince kahvaltı hazırladık yemekten sonra yatıp dinleneyim dedim çünki çok halsizdim sersem gibiydim başımı yastığa koymamla birlikte o şiddetli baş dönmem yine tekrarladı hemen ayağa fırladım bu seferki daha kısa sürmüştü.sonra anladımki sola ve sırtüstü yatınca oluyo o gün içinde hiç yatmadım ama kafam sersem gibiydi başımı bili sağa sola çevirdiğimde başım döndü öyle akşamı yaptım gece yatmaya korkuyordu yavaşça sağ tarafıma doğru yattım ve hiç kıpırdamamaya çalışarak uyudum ertesi gün hemen kbb doktoruna gittim şikayetimi anlatttım bunu ilacının olmadığını ve bana manevra yapıcağını söyledi sakince soluna doğru yat dedi eme ben yatmaya korkuyorum dr bey yine başım dönücek dedim benimde sen rahat ol ben burdayım seni tutucam dedi beni oturur pozizyondan ani bir hareketle soluma yatırdı tabi o anda benim başım yine fır fıfr dönmeye başladı tekrar çığlık atmaya başladım korkudan yine anie hareketle kaldırıp parmağına falan baktırıp takip etmemi söledi sonra yine yatırıp sağa sola çevirdi başımı falan hatırladığım bunlar yani iki gün sonra kortrole gel dedi bu ara içinde sersemlik olucak başında korkma dedi fazla eğilip kalkma ani hareketler yapma dedi onları uyguladum kontrole gittim aynı hareketleri yine yaptı bu safer başım öyle dönmedi allahıma şükürler olsun geçmişti .ama ben 2 aydır hiç soluma yatmadım hala korkuyorum yine olucak diye şimdide iş yaparken eğilip kalkınca dışarı çıınca bile korkudanmı bilmiyorum başımda böyle bir sersemlik var dengesizlik var ne kadar sürücek bilmiyorum düşücek gibi hissediyorum kendim alahım kimseye yaşatmasın bu hastalığı bizlerede şifa versin inşallah

Benimde aynı oluyor. Lütfen yardımcı olun , sizin geçti mi ? Neler yaptınız , tekrarlıyor benimki

bayanlar aynısı abimde var. iç kulaktaki kristaller düşmüş pozisyonel vertigo yani ismi de.

10 gündür kendine gelemedi. İşi bıraktı bu yüzden. Kbb doktorları anlamadım da nörolog anladı.
Pes dedik yaaani. Meğer çok kişide varmış bu.

evet dün dayanamayıp acile gittim. ama hamile olduğum için hiç bişi yapamadılar.
ilaç veremiyorlar. başıının dönmeyeceği şekilde yatacaksın. 2-3 güne geçer deiler iş yeri için rapor aldım.
deiğin gibi iç kulaktan kaynaklanıyormuş vertigo
inşallah ilaçsızda bir an önce geçer:KK43:

merhaba, vertigo gerçekten çok rahatsız edici bir rahatsızlık durumu , seni çok iyi anlıyorum çünkü bende çok uzun süredir var.Beeli sürelerde rahatsızlık ortaya çıkıyor ilaç ve manevra tedavisi sonrası geçiyor ancak kesin tedavisi malesef yok,belli sürelerde tekrar ediyor.Senin durumunda yani hamilelik durumunda evet ilaç kullanman sakıncalı olabilir ama doktorunun yaptıracağı manevralar , egzersizler ile rahatsızlığı kısa sürede atlatacağını düşünüyorum.Bence en kısa sürede iyi bir kulak burun boğaz uzmanına görünmelisin , kendisi ilaç tedavisi olmadan sorunun çözümünü sağlayacaktır.
çok geçmiş olsun.

Kizlar merhaba 2014 eylülunden beri vertigoyla savasiyorum bi dünya olact kullandım kortizon bile yedim mayıs ayında manevra yapıldı o zamandır hiç baş donmem yoktu cuma günü gebe olduğumu öğrendim pazardan beri donmem geri geldi ilaçları yaklaşık 2 aydır bırakmıştim KBB doktorumu aradım dramamine adlı ilacimi icebilcegimi söyledi fakat ben içmek istemiyorum napicam bilmiyorum mağaza mudur yardimcisiyim ve isim çok aktif otursam olmuyo oturmasam dayanamıyorum :KK43:

Merhaba ben yaklaşık 5-6 haftalık hamileyim. 3-4 gündür. Sabah ve akşam sağ tarafıma yattığımda şiddetli baş dönmesi yaşıyorum. Yataktan kalkamıyorum. Sadece soluma döndüğümde geçiyor. Hiç sol tarafıma yatıp uyuyamam. Dün akşam sağıma ve sırt üstü yatamadığım için soluma yattım. öylede uyuyamadım sinirden ağlamaya başladım. eşim hamilelikten olduğunu düşündü. ama bu kadar şiddetli olurmu diye tedirgin oldu. zar zor saat 1 e gelirken uyuya kaldım. dolayısıyla sabah işe kalkmakta zor oldu. ondan önce yataktan kalkmak daha zor tabi. Dünya dönüyordu yine. İşin ilginç yanı sırt üstü yatarken başım dönüyor aynı pozisyonda sadece kafamı sola çevirmek düzelmemi sağlayabiliyor. Neyse sabah baş dönmesinin getirdiği sarhoşlukla yamula yumula işe geldim. Karşıdan karşıya geçmekte çok zorlandım. öğlene doğru sıkıntı geçti.
Kadın hastalıkları doktorumu aradım. Gebelikle alakası olmadığını kulak burun boğaz doktoruna görünmem gerektiğini söyledi.

Şimdi bu anlattıklarım neyin belirtisi bilmiyorum ama bu tarz şeyler yaşayan varsa ne kadar süre sonra düzeldiler. İlaç tedavisimi dinlenme ile mi geçecek. hamileyken nasıl ilaç kullanacağım.
iş yerinden izin alıp dr a gidemiyorum. acaba acile gitsem bakarlarmı? :KK43:

Kizlar merhaba 2014 eylülunden beri vertigoyla savasiyorum bi dünya olact kullandım kortizon bile yedim mayıs ayında manevra yapıldı o zamandır hiç baş donmem yoktu cuma günü gebe olduğumu öğrendim pazardan beri donmem geri geldi ilaçları yaklaşık 2 aydır bırakmıştim KBB doktorumu aradım dramamine adlı ilacimi icebilcegimi söyledi fakat ben içmek istemiyorum napicam bilmiyorum mağaza mudur yardimcisiyim ve isim çok aktif otursam olmuyo oturmasam dayanamıyorum :KK43:

merhaba bende 1 aydir baş dönmesi ve dengesizlik yaşıyorum.Butun testlerim yapildi hepsi normal.Sadece d vitaminim cok dusuk.Birde boyun damarlarimdaki kan akisi azmış.
doktorlar normal diyor,ama benim icim rahat degil ve gün sayiyorum dogum icin.Daha 24 haftalik hamileyim ve cok var doguma.Bu durumda ne yapmak lazim bilemedim.Siz ne yaptiniz :KK43:

lütfen böyle bir durum yaşayan varmu.Günde 1 defa bas donmem oluyor ama dengesizligim hic gecmiyor.Emar bile cektiler.Nasil gecirecegim bu hamileligimi hiç bilmiyorum :KK43:(

lütfen böyle bir durum yaşayan varmu.Günde 1 defa bas donmem oluyor ama dengesizligim hic gecmiyor.Emar bile cektiler.Nasil gecirecegim bu hamileligimi hiç bilmiyorum :KK43:(
Canım bu aralar kulak burun boğaz doktoruna gittin mi? Belki yaşadığın durum hamileliğin ile ilgili olmayabilir? Arzu edersen sana çok iyi bir kulak burun boğazcı önerebilirim.

Canım bu aralar kulak burun boğaz doktoruna gittin mi? Belki yaşadığın durum hamileliğin ile ilgili olmayabilir? Arzu edersen sana çok iyi bir kulak burun boğazcı önerebilirim.
merhaba vertigo konusunda uzman doktorun adını paylaşırsanız belki birilerine faydası olur.

benimde ara ara ataklarım oluyor. istanbulda kime gideceğimide bilemiyorum. olmadık bir hareketle daha kötü duruma düşmekten korkuyorum

kulak burun boğaz doktoruna gitmen faydalı olacaktır ama önemli olan vertigo konusunda deneyimli bir doktor bulmuş olman , değişik manevra hareketleri yaptırıyorlar ilk harekette baş dönmen tekrarlayacaktır , 1 kaç gün dik pozisyonda uyuman gerekecek sonra sersemlik hissin azalacaktır. bazen 2 yıl atak gelmeye bilir ama dönem dönem oluyor ve ne tetikliyor hiç bilinmiyor.

en azından bende ne tetikledi bilemiyorum. ve doktor arayışındayım

Arkadaşlar bu ilacı kullandınızmı bilmiyorum.ama bana dua ediceksiniz.bende yıllar önce vertigo oldum.stres en büyük sebebi bu hastalığın .stres ve üzüntü.Betaserc ilacın adı.doktorunuza bunu yazdırın..ve sıkıntıdan uzak durmaya çalışın

merhaba vertigo konusunda uzman doktorun adını paylaşırsanız belki birilerine faydası olur.

benimde ara ara ataklarım oluyor. istanbulda kime gideceğimide bilemiyorum. olmadık bir hareketle daha kötü duruma düşmekten korkuyorum
Doktor Cemal Gümrü, vertigo konusunda çok iyidir. Şişli’de Özel Kadıoğlu Hastanesinde. Kesinlikle öneririm, çok fayda sağlayacaktır vertigo ataklarına.

X