Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

Kötü evet ama insanları kastetmedim. Ülkenin tüm kaynaklarının belli bir zümreye akıtılması, halkın buna ses çıkarmaması için de baskı altında yönetilmeyi demek. Yani hukuk ve demokrasi yok demek. Kültür ve medeniyet de etkileniyor haliyle. Azeri arkadaşlarım oldu, okumalar yaptım, ve de artık zaten İnternet var biliyoruz, görüyoruz. Çok uzun mevzu yanlış konuya girdim ama sizin konularınız üzerimde hep böyle bir hava estiriyor malesef.
Benim kocacığın gözünde ben hiçim,ilk önce babası annesi sonra diğerleri.babası öldür Nilu’nu derse o öldürür.ona nefretim sonsuz.diyorum ki misal bana araba kullanmayı öğret,o diyor ki rüyanda görürsün kadın kız araba kullanmak neye lazım?!buz patenine gidiyordum bana diyordu ne yapıyorsun buzda kaymayı?bugun buzda kayıyorsan yarın bisiklet sürürsün

Sizin adınıza rahatlayacağız, kadın artık kendi evinde kurtuldu kabileden diyeceğiz. Çoluğunu çocuğunu istediği gibi büyetecek, kimse düzenine evine yemeğine temizliğine karışmayacak diyeceğiz.
Çok teşekkür ederim kardeşim 😘😘😘

Selam!Burya konu açmakta niyetim sizce ne yapsam?sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.demek İnşaAllah Allah’ımın izniyle işçiler artık evimde çalışıyorlar.İnşaAllah 2-3 aya bitireceğini söylüyorlar.Burda birisi bana yazmıştı eltiyi kaynanayı falan boş ver evimi nasıl süsleyeceğim diye hayaller kur falan.Ama bana onu da yapma şansı görmediler ama sağlık olsun yeter ki ben kurtulayım bu evden insanlardan .ev için herşeyi kayınpeder alıyor nerde yatıp kalkacağımıza da.2 odalı ev,birisi küçük diğeri büyük.biz kocacıkla küçük olan odada kalacağız,çocuklar büyük olan odada.tabi buna itiraZımı bildirdim medenice.bana cevap olarak ;ama bir misafir gelirken sizin yatak odanızda mı oturacak?o yüzden çocuklar büyük olan odada kalacaklar.hem çocuklara kanepe alıyor açılıp bağlanandan.yani hem orda uyuyacaklar hem misafir gelirken orda oturacaklar.neyse en can alıcı kısma geliyorum.bana ne dese iyi?bu çocukları ben istediğime veririm istediğim kızı da alarım onlara.sustum İnşaAllah dedim,kızım okuayacak falan dedim.ama arkasıyca bombayı patlattı,oğlana amcasının kızını alacağız,onlara diğer evi vereceğiz ,bir tane de oğlunuz olsun o sizle kalır.ben de cevap olarak:eek:nlar abi-kardeşler.hem amca çocuklarının evliliğinde iyi çocuklar doğulmuyor hasta oluyor çocuklar.ama o dediğinden dönmedi.neyse.kimseye ölüm arzulamam da ama ki bu ne demek ya?ben çocuklarıma bile hakim olamam mı?bu nasıl terbpyesizlik o an kendi kendime düşündüm BEN NERDEN BURA DÜŞTÜM 😢😭🥺

Nilu simdi sen cok farkli olsan bir kere bu adamla evlenmezdin kendini kandirmayi birak. Bence sey yap sen once sinirlen, sonra beddu falan iste say birseyler. Ha beni konundan engellemeyi unutmussun onu da hallediver sana zahmet. Engelemmeden once sinirini benden cikarabilirsin mesela.

Son düzenleme:
Nilu simdi sen cok farkli olsan bir kere bu adamla evlenmezdin kendini kandirmayi birak. Bence sey yap sen once sinirlen, sonra beddu falan iste say birseyler. Ha beni konundan engellemeyi unutmussun onu da hallediver sana zahmet. Engelemmeden once siniri benden cikarabilirsin mesela.
Seninle uğraşamam git başkasıyla kafa tut

Eşiniz kelimesinden sonra koyulan soru işareti yanlış olmuş. Soru işareti soru cümlesinin sonuna konur. Ayaklı TDK olmak değil amacım ama lütfen bu kadar basit hatalar da olmasın.
siz anlamamış olabilirsiniz ama ben tam da vurgulamak istediğim yere koydum soru işaretini. o metinde iki soru var. bence okuduklarınıza düz cümle olarak bakmayın. duygusunu hissedemezsiniz ve böyle hata yapıldığını zannedersiniz.

ilaveten resmi bir belge oluşturmadığım için de kasmıyorum ve sohbet dilinde büyük harfe de bilerek dikkat etmiyorum. umarım onun için de bi uyarı gelmez:)

Azerbaycan diktayla yönetilen bir ülke. Küçük bir azınlık dışında fazla gelişmişlik beklememek lazım.O azgınlığın da gelişmişliği parada sadece. Bana normal geliyor bu anlatılanlar o yüzden. Rus edebiyatından sahneler okur gibi okuyorum bu arkadaşın konusunu. Allah yardım etsin.
Ne alaka ya genelleme yapamazsınız🙄böyle konular türk kadınları tarafından burda her gün açılmıyormu sanki?Her ülkede bunu yaşayan kadınlar var maalesef.Bende Azerbaycanlıyım gayetde gelişmiş ülke ve gelişmekte devam ediyor çokta güzel yaşayan bağımsız aileler var herkes öyle kaynana kocaya bağli değil.Nilu artık o kadar konu açti ki herkes bizi öyle sanıyor şaşırmıyorum artık zaten sinirleniyorum ona birtürlü söylenenleri anlamıyor doğru adımları atamıyor takılıp kalmış korkuyor.O kadar söyledim çalışmazsan boşanmazsan hep böyle sorunlar yaşayacaksın ama dinleyen kim.🙄

siz anlamamış olabilirsiniz ama ben tam da vurgulamak istediğim yere koydum soru işaretini. o metinde iki soru var. bence okuduklarınıza düz cümle olarak bakmayın. duygusunu hissedemezsiniz ve böyle hata yapıldığını zannedersiniz.
🤣🤣🤣İşte öyle kafaya göre konulmaması gerek sonra hatalı kullanıldığını düşündüğümü sanarsınız ama neyse oldu ben anladım👍🏻

Ne alaka ya genelleme yapamazsınız🙄böyle konular türk kadınları tarafından burda her gün açılmıyormu sanki?Her ülkede bunu yaşayan kadınlar var maalesef.Bende Azerbaycanlıyım gayetde gelişmiş ülke ve gelişmekte devam ediyor çokta güzel yaşayan bağımsız aileler var herkes öyle kaynana kocaya bağli değil.Nilu artık o kadar konu açti ki herkes bizi öyle sanıyor şaşırmıyorum artık zaten sinirleniyorum ona birtürlü söylenenleri anlamıyor doğru adımları atamıyor takılıp kalmış korkuyor.O kadar söyledim çalışmazsan boşanmazsan hep böyle sorunlar yaşayacaksın ama dinleyen kim.🙄
Canım benim İnan ben de bu insanlara rest çekmeyi çoklkkk isterim ama biliyorum benşm gidecek yerim yok o yüzden mecbur oturuyorum Allah’a umutlarımı bağlamışım İnşaAllah geç olmadan beni kurtarır 🤲🏻mutlu aile neymiş bana da tattırır

Hem bir sorun da ordadırki ben şu aşağılıkların evindeyim bu evde de kayınpeder ne derse odur ben gidip çalışsam kendini öldürür o yüzden sabrediyorum.herhalde kendi evimde olduğunda da duyarlarsa ölürler ama banane.kv diyordu senim yaşadığın taraflarda kp’yi tanıyanlar çok kendi yapacaklarına dikkat etmelisin .düşündüm de orda da bana rahat verecekleri yok,ben ayrılınca rahat istediğim giysileri giyeceğimi umuyordum,bakıyorum orda da rahat vermezler ama onları TAKAN KİM?!

Ben çocuklara durduk yere takmıyorum ki,ikisi birleşip,beni sinirlendiriyorlar ben de yükseliyorum onlara.madem acıyorsunuz onlara peki ne yapsam?mesela demin girmişler eltimin odasına çağırıyorum seslenmiyorlar gelmiyorlar,yani ben 50 kere şunlara söyledim gitmeyin oraya,beni dinlemiyorlar.elticik de kendi çocuğuna sinirleniyordu.girdim odasına az kalmıştı düşeyim,suyu dökmüşlerdi yere,ayağım kaydı,gittim odalarına götürdüm onları,oğlanı ittim,kızı da attım yatağa,bağırmaya başladım.neymiş efendim ben bunlardan uzak durmanızı söylüyorum niye 2/1 onların odasındasınız?!çağırıuorum gelmiyorsunuz.elticikle konuşsam da gıcık oluyorım zaten ona gıcık olduğum için çocukları onun odasına bırakmıyorum.peki siz olsanız yerimde ne yapardınız?tam doğru söyleyin
Ah ah çocuklar heder oluyor. 1 tane aklı başında insan yok evde.

Hem bir sorun da ordadırki ben şu aşağılıkların evindeyim bu evde de kayınpeder ne derse odur ben gidip çalışsam kendini öldürür o yüzden sabrediyorum.herhalde kendi evimde olduğunda da duyarlarsa ölürler ama banane.kv diyordu senim yaşadığın taraflarda kp’yi tanıyanlar çok kendi yapacaklarına dikkat etmelisin .düşündüm de orda da bana rahat verecekleri yok,ben ayrılınca rahat istediğim giysileri giyeceğimi umuyordum,bakıyorum orda da rahat vermezler ama onları TAKAN KİM?!
Öldürsün işte kurtulursunuz🙄
Hep yalan bunlar kanma ne sana ne kendisine hiç bir şey yapmaz ve yapamaz kendini savun hep.Allah aşkına yabanci ülke Rusiya da senin kp 5 10 kişi ancak tanır sanki kendi ülkesi ya tüm çevre tanısın tanısalar bile umurlarinda olmaz herkes senin kv kp gibi taş devrinde kalmadı.Bunlar hepsi bahane seni korkutmak için ve başarmışlarda.Hep peşinde olacaklar hep karışacaklar sen böyle susup oturursan.

Öldürsün işte kurtulursunuz🙄
Hep yalan bunlar kanma ne sana ne kendisine hiç bir şey yapmaz ve yapamaz kendini savun hep.Allah aşkına yabanci ülke Rusiya da senin kp 5 10 kişi ancak tanır sanki kendi ülkesi ya tüm çevre tanısın tanısalar bile umurlarinda olmaz herkes senin kv kp gibi taş devrinde kalmadı.Bunlar hepsi bahane seni korkutmak için ve başarmışlarda.Hep peşinde olacaklar hep karışacaklar sen böyle susup oturursan.
Siz beni yanlış biliyorsunuz ben onların her dediğini yapmam ki.mesela lazere karşı çıktılar ama ben gittim yaptırdım,geçenlerde mağazaya gidiyorduk kaynana karıştı şu eteği giyme diye ama ben giydim bana surat yaptı sonra geçti

Siz beni yanlış biliyorsunuz ben onların her dediğini yapmam ki.mesela lazere karşı çıktılar ama ben gittim yaptırdım,geçenlerde mağazaya gidiyorduk kaynana karıştı şu eteği giyme diye ama ben giydim bana surat yaptı sonra geçti

Git çocuklarına bir bak biraz şu bencilliğini bırakıp. Çocuklara evde köpek gibi davranıyorsun. Sonra da insanlık bekliyorsun.

X