Sevgilim vefat eden annesini özlüyor napmalıyım

hasrett100

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
30
17
19
4 yıl önce annesini kaybetti ve ilk defa annesini özlediğini bana söyledi dile getirdi. O kadar çok canımı acıttı ki bu durum anlatamam ne yapmalıyım nasıl davranmaliyim bilmiyorum. Bu durumu yaşayanlar bilir sadece Allah hayatta olan annelere uzun ömürler versin vefat edenlerinde mekanı cennet olsun.🥺

4 yıl önce annesini kaybetti ve ilk defa annesini özlediğini bana söyledi dile getirdi. O kadar çok canımı acıttı ki bu durum anlatamam ne yapmalıyım nasıl davranmaliyim bilmiyorum. Bu durumu yaşayanlar bilir sadece Allah hayatta olan annelere uzun ömürler versin vefat edenlerinde mekanı cennet olsun.🥺
Ne yaparsanız yapın annenin boşluğunu doldurmaz. Hepimiz ara ara toprak altındaki sevdiklerimizi özlüyor ve yas tutuyoruz.

Benim babam da normalde hic konuşmaz böyle şeyleri
geçen aylarda canı sıkkındı, durup dururken odama geldi yarın babasının ölüm yıldönümü olduğunu ve kaç sene geçtiğini söyledi.
Cok üzüldüm, ben de düşündüm ne yapabilirim diye. Kuran vs okutmak olabilir ama öyle şeylerle ben degil annem ilgilenir. Benim de çok güvendiğim bir kadın var,bazen bağış gönderdiğim. Onun bir aşevi var . Oradakilerin her şeyiyle ilgileniyor, bebeklere süt alıyor Hasta çocukları vs tedavi ettiriyor. Dedem adına hasta bir çocuğun tedavisi için uygun gördükleri rakamı gönderip bağış sonrası benimle paylaşılan fotoğrafı bastirip babama verdim.mutlu oldu bence.
IMG_20240502_145629.jpg

Hazır anneler günü geliyor , isterseniz siz de benzer bir sey yapin.
Benim bağış yaptığım kişi aynebilim - neşeli günler derneği

annesini özlemesi çok olağan bir durum. yeri gelecek anlatacak, yeri gelecek belki omzunuzda ağlayacak.
ona destek olup yanında olduğunuzu hissettirmek dışında yapacağınız bir şey yok.
en önemlisi de
Çalisiyo kendisi her gün birlikte olamıyoruz ama haftada 1-2 gün mutlaka beraberiz. Arkadaş çevresi çok etkiliyor diye düşünüyorum dikkat etmeden konuşup davranıyorlar
annesini özlemesi çok olağan bir durum. yeri gelecek anlatacak, yeri gelecek belki omzunuzda ağlayacak.
ona destek olup yanında olduğunuzu hissettirmek dışında yapacağınız bir şey yok.
en önemlisi de bu.

geçen aylarda canı sıkkındı, durup dururken odama geldi yarın babasının ölüm yıldönümü olduğunu ve kaç sene geçtiğini söyledi.
Cok üzüldüm, ben de düşündüm ne yapabilirim diye. Kuran vs okutmak olabilir ama öyle şeylerle ben degil annem ilgilenir. Benim de çok güvendiğim bir kadın var,bazen bağış gönderdiğim. Onun bir aşevi var . Oradakilerin her şeyiyle ilgileniyor, bebeklere süt alıyor Hasta çocukları vs tedavi ettiriyor. Dedem adına hasta bir çocuğun tedavisi için uygun gördükleri rakamı gönderip bağış sonrası benimle paylaşılan fotoğrafı bastirip babama verdim.mutlu oldu bence.Eki Görüntüle 3421921
Gerçekten çok iyi çok güzel bir davranış teşekkür ederim

Gerçekten çok iyi çok güzel bir davranış teşekkür ederim
Bu arada benim sevgilimin de annesi 4 yıl önce vefat etmiş. Sık sık onun hakkında sohbet ederiz, anne babasinin tanışma hikayesi hakkinda konuşuruz (gazete ilaniyla tanismislar, o ilanın bir kopyasini istedim, ev dekorasyonunda kullanacağız) , çocukluk anılarını dinlemeyi severim, hatta ismiyle ilgili bir teorim var dedesi o yüzden mi koymuş diye - daha dün bile annesinin isminin hikayesi üzerine konustuk. Huyunu, suyunu vs biliyorum rahmetlinin. Bir sürü aile hikayesine hakimim. Hem dinlemek çok hoşuma gidiyor. Hem de sevgilim anlattıkça çok mutlu oluyor. Bazen 'simdi anlatana kadar böyle bir animın olduğunu bile unutmuştum' diyor.
Bence annesi hakkında günlük sohbetler etmek onu da mutlu edebilir. Çocukluk anıları vs hakkında sorular sorabilirsin

Bu arada benim sevgilimin de annesi 4 yıl önce vefat etmiş. Sık sık onun hakkında sohbet ederiz, anne babasinin tanışma hikayesi hakkinda konuşuruz (gazete ilaniyla tanismislar, o ilanın bir kopyasini istedim, ev dekorasyonunda kullanacağız) , çocukluk anılarını dinlemeyi severim, hatta ismiyle ilgili bir teorim var dedesi o yüzden mi koymuş diye - daha dün bile annesinin isminin hikayesi üzerine konustuk. Huyunu, suyunu vs biliyorum rahmetlinin. Bir sürü aile hikayesine hakimim. Hem dinlemek çok hoşuma gidiyor. Hem de sevgilim anlattıkça çok mutlu oluyor. Bazen 'simdi anlatana kadar böyle bir animın olduğunu bile unutmuştum' diyor.
Bence annesi hakkında günlük sohbetler etmek onu da mutlu edebilir. Çocukluk anıları vs hakkında sorular sorabilirsin
Bu konu hakkında hiç konuşmadık desem yani kendisi dile getirmiyo sadece çok özlediğini söylüyo onu üzmemek için bende anne konusunu açmamaya çalışıyorum

Bu konu hakkında hiç konuşmadık desem yani kendisi dile getirmiyo sadece çok özlediğini söylüyo onu üzmemek için bende anne konusunu açmamaya çalışıyorum
Tabii "annenle ilgili bir şey anlat" diye değil de sevgilinin çocukluk anilarin konuşarak, ailesinin tanışma hikayesini sorarak vs gibi hayatın doğal akışında anı anlatır gibi annesinden bahsedebilirsiniz. Yoksa ben de asla açamam üzecek şeylerin konusunu. Annesinin 4 sene önce vefat ettiğini bile ilişkimizin iki buçuk yılı dolunca daha yeni öğrendim. Normalde ergenlikte vefat etmiştir diye düşünüyordum. Parça parça, parça parça anlatiyor istediği kadar. Ama benim sevgilime iyi geliyor annesiyle ilgili anıları yaşatmak. Belki sizin sevgilinize de iyi gelir anılarını paylasmak

Cok üzüldüm, ben de düşündüm ne yapabilirim diye. Kuran vs okutmak olabilir ama öyle şeylerle ben degil annem ilgilenir. Benim de çok güvendiğim bir kadın var,bazen bağış gönderdiğim. Onun bir aşevi var . Oradakilerin her şeyiyle ilgileniyor, bebeklere süt alıyor Hasta çocukları vs tedavi ettiriyor. Dedem adına hasta bir çocuğun tedavisi için uygun gördükleri rakamı gönderip bağış sonrası benimle paylaşılan fotoğrafı bastirip babama verdim.mutlu oldu bence.Eki Görüntüle 3421921
Ayy çok duygulandım ya😢 çok güzel düşünülmüş bir hediye bende annem ve teyzelerim için anneler gününde bu tarz birşey yapsam çok sevinirler🫠

Ayy çok duygulandım ya😢 çok güzel düşünülmüş bir hediye bende annem ve teyzelerim için anneler gününde bu tarz birşey yapsam çok sevinirler🫠
Bence de yap, çok mutlu olurlar.
Bu aynebilim hesabı sahibi cidden harika bir kadın. Hem kambocya'daki aşeviyle uğraşıyor, hem Samsun'da alt gelirlilerin gittigi bir okulda yemek dağıtıyor, hem birilerine burs veriyor, hem Hatay'da konteyner kent yaptırdı, hem kambocyadan evlat edindiği dünya güzeli bir kızı var. Ben birine hediye seçmediysem ya da o kişi uzaktaysa falan hemen çocuklara dondurma bağışlıyorum, mis gibi hediye oluyor:) ya da maaşımdan altın/dolar vs aldıysam küçük bir miktar da ona atıyorum, param bereketlensin diye.
Anneler günü için de bence güzel bir hediye olur

Bence de yap, çok mutlu olurlar.
Bu aynebilim hesabı sahibi cidden harika bir kadın. Hem kambocya'daki aşeviyle uğraşıyor, hem Samsun'da alt gelirlilerin gittigi bir okulda yemek dağıtıyor, hem birilerine burs veriyor, hem Hatay'da konteyner kent yaptırdı, hem kambocyadan evlat edindiği dünya güzeli bir kızı var. Ben birine hediye seçmediysem ya da o kişi uzaktaysa falan hemen çocuklara dondurma bağışlıyorum, mis gibi hediye oluyor:) ya da maaşımdan altın/dolar vs aldıysam küçük bir miktar da ona atıyorum, param bereketlensin diye.
Anneler günü için de bence güzel bir hediye olur
Evet sayfayı inceledim gayet te makul ücretler her bütçeye uygun bence bu sene öyle yapacağım anneme ve teyzelerime her sene hediye alırım ama bu daha makbul gibi iyiki paylasmissiniz Allah razı olsun🙏

Walla benim eski eşim 7 yaşındayken annesini kaybetmiş,her tartışmada anasizim anasızım anam yoktu ne yapayım yaptı bana,benim binbir tane travmam var ama acısını kimseden çıkarmadım,anasını ben öldürmüşüm gibi bir muamele,Allah rahmet eylesin konunun bir de bu tarafı var diye hatırlatmak istedim

Teselli vermeden sadece dinleyip ona anlaşıldıgını hissettirip acısını paylaştığınızı dile getireceksiniz o kadar.
Yaşınız da küçük sanırım bu arada 😊

Hiç bir şey yapmadan desstek olun. Başını dizinize koyun ağlasın. Böyle durumlarda insanları dinlemek lazım. Susarak yorum yapmadan ama hep yanındayım mesajı vererek.

Özlem normal bir duygu. Acı bitiyor bir süre sonra özlemi kalıyor. O istedikçe konuşabilirsiniz, o açmazsa konuyu siz açmazsınız. Başka da yapılacak bir şey yok maalesef. Allah sabır versin inşallah.

X