Serklaja rağmen rahim kısalığı ve hunileşme

Merhabalar. Son durumunuz nedir? Benim de hunileşme ve rahim kısalığı devam ediyor da 27. Haftadayım. Siz de 35 oldunuz sanırım
Evet 35+3 bugün.herşdy aynı şekilde devam ediyor. Dün kontrolüm vardı.tahim ağzı 0.7 ölçüldü😁 bebek 2750 hunileşme devam. Klinikte uzandım biraz nst ye falan girdim tekrar ölçüp eliyle rahim ağzına baktı. 1.0 çıktı. Gittiği yere kadar gidecek bu şekilde. Dayanırsam 37.hafta da dikişi alacakmış klinikte. Çok kolay bi işlem diyor doktorum.dpekulumla açıp düğümü çözüp alacağım diyor anesteziye falan gerek yok diyor. Biz normal doğum planlıyoruz ama. Kanlı nişan,devam eden ritmik ağrı ve su gelmesi durumunda arıyacakmışım doğum başlayacakmış. Bu arada nidicart ve progesteron devam.

Bu uzayıp kısalan kapanıp açılan bişey. Yatarak götüreceksiniz hiç merak etmeyin. Korkmayın sakin olun.

Süper, her bakımdan çok iyi geldiniz bu zamana kadar, darısı bizim gibi olan herkese inşallah :) nidicart kasılmalarınız engelliyor mu peki, benim vücudum iyice alışmaya başladı ondan korkuyorum sadece .

Sizde geleceksiniz ben inanıyorum hiç merak etmeyin. İnşallah herkes görür bu haftaları. Bende ne kadar korktum ağladım anlatamam size. 2 kiloyu geçsin 28 haftayı göreyim diye gecelerce dua ettim. Boşuna üzmüşüm kendimi.sizde geleceksiniz sizde dersiniz boşuna üzülmüşüm diye. Valla nidicart meselesinde sizi korkutmak istemem herkesin bünyesi farklı tabi bana iyi gelmedi nidicart.içiyorum ama kasılmalar aynen devam ağrım da var.enfeksiyon falan yok çıkmıyor.nst de ağrı çıkmıyor ama evde kıvrandırıuor beni. Birde bebek büyüdükçe dikişe baskı artıyor benm oğlanda dikişe elleriyle baskı uyguluyor. Birde benm 2 haftadır devam eden yeşilimsi sümüksü akıntım var. Doktorum bu şekilde doğum başlayacak rahim ağzı açılmak istiyor diyor

İnşallah çok teşekkür ederim:) ben de günde 8 tane kullanıyorum 2*4 olarak, vücut buna bile alışmaya başladı 3 haftada , benim de ağrılarım oluyor çünkü arada. Sizin de az kalmış o zaman , neyse ki çok çok iyi haftanızdasınız. Ben yine haftaya yazarım size merak ediyorum :)

İnşallah çok teşekkür ederim:) ben de günde 8 tane kullanıyorum 2*4 olarak, vücut buna bile alışmaya başladı 3 haftada , benim de ağrılarım oluyor çünkü arada. Sizin de az kalmış o zaman , neyse ki çok çok iyi haftanızdasınız. Ben yine haftaya yazarım size merak ediyorum :)
Ne zaman isterseniz yazın.

Sizde geleceksiniz ben inanıyorum hiç merak etmeyin. İnşallah herkes görür bu haftaları. Bende ne kadar korktum ağladım anlatamam size. 2 kiloyu geçsin 28 haftayı göreyim diye gecelerce dua ettim. Boşuna üzmüşüm kendimi.sizde geleceksiniz sizde dersiniz boşuna üzülmüşüm diye. Valla nidicart meselesinde sizi korkutmak istemem herkesin bünyesi farklı tabi bana iyi gelmedi nidicart.içiyorum ama kasılmalar aynen devam ağrım da var.enfeksiyon falan yok çıkmıyor.nst de ağrı çıkmıyor ama evde kıvrandırıuor beni. Birde bebek büyüdükçe dikişe baskı artıyor benm oğlanda dikişe elleriyle baskı uyguluyor. Birde benm 2 haftadır devam eden yeşilimsi sümüksü akıntım var. Doktorum bu şekilde doğum başlayacak rahim ağzı açılmak istiyor diyor
Merhaba, ben de 20. Haftamda detaylı ultrasonda rahim açıklığının farkedilmesi üzerine acil serkilaj ameliyatı yapıldı, şuan 24+1deyim. Aynen sizin süreçlerinizş yaşıyorum ve dediğiniz gibi her gün sonrası bugünü de atlattık diyorum, şükür ediyorum. Umarım sizin gördüğünüz haftaları görebilirim, şuan tek hedefim 28i görmek. Son durumunuz hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim, umut oldunuz bana. Sağlıkla alırsınız umarım bebeğinizi.

Merhaba, ben de 20. Haftamda detaylı ultrasonda rahim açıklığının farkedilmesi üzerine acil serkilaj ameliyatı yapıldı, şuan 24+1deyim. Aynen sizin süreçlerinizş yaşıyorum ve dediğiniz gibi her gün sonrası bugünü de atlattık diyorum, şükür ediyorum. Umarım sizin gördüğünüz haftaları görebilirim, şuan tek hedefim 28i görmek. Son durumunuz hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim, umut oldunuz bana. Sağlıkla alırsınız umarım bebeğinizi.
Don kontrolüme Çarşamba gittim. Tekrar kontrolüm salı günü. Ne durumdayım bilmiyorum yani. Ama ben 35+6 oldum. Ara ara ağrılarım oluyor. Görürsünüz inşsllah hiç moral bozmayın

Don kontrolüme Çarşamba gittim. Tekrar kontrolüm salı günü. Ne durumdayım bilmiyorum yani. Ama ben 35+6 oldum. Ara ara ağrılarım oluyor. Görürsünüz inşsllah hiç moral bozmayın
Çok teşekkürler darısı başımıza 🙏 siz de bir avazda alın kucağınıza sağlıkla umarım

Merhaba. Genelde dikiş alınsa da 1-2 hafta sonra bebek gelmek istiyor diye okuyordum her yerde :) siz atlattınız çok şükür, darısı bizlere inşallah.

Merhaba. Genelde dikiş alınsa da 1-2 hafta sonra bebek gelmek istiyor diye okuyordum her yerde :) siz atlattınız çok şükür, darısı bizlere inşallah.
😁😁Olabilir tabi ama bende hem vajina kanalında hemde rahim ağzında çift taraflı hunileşme var. Rahim ağzı 1.1 ve 0.7 arası uzayıp kısalıyor.doktor bu verilere göre öngörüyormuş yani. Yoksa buradan bir arkadaşla tanışmıştım onun 28 de hunileşme kapanmış ve servis uzamıştı. Mesela o normal doğuramadı. Açılmadı kızın kanalı. Nasipte ne varsa onu göreceğiz bakalım.
İnşallah hergün dua ediyorum hem kendime hemde bizim gibi olanlara.çok şükür bitti geldi geçti.sma deldi geçti yani 😁

Merhaba bugün kontrol vardı bebek 3 kilo olmuş 37+0 için pazartesiye gün verdi dikişi alacakmış o gün doğuracağımı düşünüyor
Şükür olsun bu günleri gördünüz, şimdiden tebrik ediyorum, çok zor bir süreci de bitirmiş olacaksınız geçmiş olsun. Benim de dündü kontrolüm, 23 mm ölçüldü, dayanacağız bakalım :) hunileşme çok normal diyor doktorum bu süreç için. Anneliğe bu yoldan hazırlanmak varmış 🙏

Şükür olsun bu günleri gördünüz, şimdiden tebrik ediyorum, çok zor bir süreci de bitirmiş olacaksınız geçmiş olsun. Benim de dündü kontrolüm, 23 mm ölçüldü, dayanacağız bakalım :) hunileşme çok normal diyor doktorum bu süreç için. Anneliğe bu yoldan hazırlanmak varmış 🙏
23 mm çok kısa değill hiç korkmayın.çok şükür gördüm evet sizlerde görürsünüz inşallah

Merhaba. Dikişinizi aldırdınız mı acaba, nasıl geçti ağrılı bir şey mi
Merhaba evet dün aldırdım. Kimseyi korkutmak istemem ama benim canım yandı yani. Çok kısa sürdü 10 dk spekulum ile açtı tentirdiyot ile yıkadı dikişi tutup kesti ve çekti ama açarken dahil baya acıdı. Acı eşiğim düşüktür ondan da kaynaklı olabilir. 2 3 saat bekledik hastane de ama 2 cm açılma oldu daha fazla açılmadı.eve geldikten sonra hafif kanama olabilir demişti kanama falan olmadı ama bugün sabahtır kahverengi sümüksü yoğun akıntım geliyor.annem nişan olduğunu söylüyor bilemiyorum.yarın tekrar kontrole çağırdı.bu arada squat yap sürekli yürü dedi. Haftalardır tutmak için yattığım oğlanı doğsun diye gezmediğim yer kalmadı 😁

X