Şekersiz 14 Gün Var Mısınız??

4. Gündem merhabaaa🤭🤭

Merak edip tartılmis olabilirim 3 günde-1.3 yapmışımdir🤭🤭 sadece dun 10 dakka spinning Bike yapabildim spor olarak sıfır yürüyüş sıfır sporla giden bu

5. gündennn selamlaaarr

sıfırşeker
sıfır alkol
az tuz
bol su
yoğurt ayran süt
mevye günde 1 porsiyon

veee devaammm
çarşamba tartı günü :KK49::KK49:
yeni listem ve sonuçlarımla 2. haftaya geçicem
reglimin de 2. günü
tartıya kadar regl bitmiş olacak çok iyi denk geldi :)

sizler ne alemdesiniz?

Düğünümden sonra 20 kilo aldım 1 senede diane kullanıyorum oda kilo yaptı bence
PCOS'un genel gidişatı kilo almaya özellikle bel basen bölgesi yağlanmaya sebep oluyor.

Dr kontrolünde ben de kullandım diane, ama açıkçası regl düzeni dışında bi işe yaradığını söyleyemem. hatta hormon yüklemesi sebebiyle insan kendini daha da şişmiş hissediyor. göğüsler iki katı büyüyor hissi veriyor insana.

ben zaman zaman soğan kürü yaparım. kistler temizlensin diye.

artık ilaç da kullanmıyorum. 38 yaşımdayım. 2 yıldır düzenli spor yapıyorum. nasıl olduysa 2 yıldır reglim de düzenli.
spora başladığımda beslenmeme de dikkat ederek başladım. hatta bu dönemin için bir kez 21 günlük şekersiz denemem oldu. başarmıştım. :KK70:

Şimdi o iradem yok nedense.

o sebeple PCOS düzensiz her şeyi sever. Ondan kurtulmak ya da etkilerini azaltmak için;

-Rafine Şekersiz ve mevsiminde düzenli beslenme
-düzenli uyku (en ama en geç 11de uyumuş olman gerekir. bak dikkat edersen yatmış demedim, uyumuş dedim :) )
-2 lt su
-stresi azaltmaya çalışmalısın.
-düzenli spor (her gün yürüyüş de olabilir. evde lesli de olabilir. en sağlıklısı dışarıda yürüyüştür. kendi tempon ne ise o tempo senin için idealdir.)

5. gündennn selamlaaarr

sıfırşeker
sıfır alkol
az tuz
bol su
yoğurt ayran süt
mevye günde 1 porsiyon

veee devaammm
çarşamba tartı günü :KK49::KK49:
yeni listem ve sonuçlarımla 2. haftaya geçicem
reglimin de 2. günü
tartıya kadar regl bitmiş olacak çok iyi denk geldi :)

sizler ne alemdesiniz?
patates sayılıyor mu :KK70:
bugün bir kaç dilim yedim de :KK22:

günaydıınnnn :KK76::KK76:

bugün 2. haftama geçiyorum
diyetisyen görüşmem var
1 haftada (sporsuz) -1.8 kilo vermişim benim için ideal ve normal çünkü full evden çalışıyorum hareket alanım nerdeyse yok ve regl dönemimdi... bence başarılı :KK70: ama diyetisyenim ne der allah bilir :KK70:

Şekersiz dersem yalan olur.

Şekeri azaltmada 2. günüm

Sabah
kahve
ceviz fındık badem

Öğlen
Çeltik kebabı
salata

Akşam
Kuru fasulye
Salata

X