Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Şaşılık ameliyatı

susaden

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
546
7
45
merhaba arkadaşlar sağ gözümde dışa doğru kayma var ekimin ilk haftası dünya göz hast.prof dr halil ibrahim altınsoy ameliyatımı yapacak ama iki gözümden olacağım çünkü diğer gözümdede gizli şaşılık varmış estetikte belli olmuyo ama bunun için her iki gözümden olmam gerekiyormuş bu ameliyatı olanınız varmı açıkcası biraz korkuyorum çift görme tekrarlama ve ameliyat sonrası acı falan filan olurmu die korkuyorum doktorum bana güven herşey iyi olcak dedi çünıkü bende görme problemi yok onun için tekrarlicanı sanmıyorum dedi olanlarınız varsa deneyimlerinizi paylaşırsanızı sevinirim

ya arkadaşlar bu ameliyatı olanlar lütfen cevap yazın yardımınıza gerçekten ihtyacım var ameliyat sonrası çok ağrı sızı oluyomu birde çift görme oluyomu

iyi günler.
dünyagöz prof dr h.ibrahim altınsoy a şaşılık ameliyatı olacağım ileri tarih verildi..rica etsem bilgi verirmisiniz..ameliyat kaç saat ve ücreti hakkında..

teşekkürler

ya arkadaşlar bu ameliyatı olanlar lütfen cevap yazın yardımınıza gerçekten ihtyacım var ameliyat sonrası çok ağrı sızı oluyomu birde çift görme oluyomu

iyi günler.
dünyagöz prof dr h.ibrahim altınsoy a şaşılık ameliyatı olacağım ileri tarih verildi..rica etsem bilgi verirmisiniz..ameliyat kaç saat ve ücreti hakkında..

teşekkürler

geçmiş olsun ben henüz ameliyat olmadım ekimin ikinci haftası olacağım inş.doktorumun bana dediği h.ibrahim altınsoy yapacak benim ameliyatımıda bir saat sürer dedi ben her iki gözmüden olacağım.. size ameliyat fiyatı il ilgili bilgi vermedilermi ..kaç yaşındasın içe kaymamı var dışakaymamı tek gözdenmi ameliyat olcaksın yoksa iki gözdenmi

Yok henüz fiyat söylenmedi..30 yaşında içe kayma sağ göz..şaşılık ve göz tembelliği var..prof h.ibrahim hoca çok yoğun randevu erken alınmıyo..fiyat konusundada kimse ücret söylemiyor.ü

teşekkürler

siz henüz muayne olmadınızmı ameliyat kararını kim verdi anlamadım .ben h.ibrahim altınsoya muayne oldum hoca bna ameliyat dedi ve aşağı muhasebeye indik fiyatı öğrendik iki göz olduğu için indirimli 3 milyar tettiklerle birlikte 3250 ödüyeceğiz sen hala muayne olmadınmı

Ben geçen sene ameliyat oldum hemde devlet hastanesinde :KK1: Yakınlarım çok kızdı nasıl güvenebildin diye ama bi cesarettir geldi.2 doktor göz muayene etti ikisi birlikte ameliyatımı yaptılar öncesinde tabi ekgsinden tut akciğer grafisine kadar test yaptılar.Sonrasında anestezi doktoruna gidip sorularına cevap verdim.Ameliyat günü verildi.Ameliyatta lokal istedim ama doktor tehlike yaratabileceğini genel anestezinin daha iyi olacağını söyledi.Genel anestezi ile ameliyat oldum.Ameliyattan sonra sadece anestezinin etkisinden şikayetçiydim mide bulantısı kendini halsiz hissetme o derece ki hep uyumak istedim.Gözümde ilk gün hafif ağrı oldu o kadar.3-4 kere kontrole çağırdılar gittim.Şuan çok şükür gözüm iyi şaşılık göz tembelliğinden dolayı tekrarlayabilir dediler - çünkü görme oranı %50 - ama tekrarlamadı :nazar:
Benim ameliyat ve sonrası rahattı korkulacak hiç birşey yok merak etme.Hatta belki lokal anestezi ile daha rahat edersin ama o zaman gözde bir ağrı olur mu bilemem doktoruna sorman daha iyi olur.Şimdiden geçmiş olsun :KK54:

çoook teşekükrederim verdiğin cevap için açıkcası bende çok korkuyorum bende tek gözde şaşılık olmasına rağmen doktorum iki gözden ameliyat yapcak uyandıgımda her yeri çift görmekden korkuyorum .doktorum gözlerini kapatmicam dedi ameliyat sonrası ben korkarım dedim çünkü:)sizin kini kapattılarmı sizde iç şaşılıkmıydı dış şaşılıkmı tekgözdenmi iki gözdenmi oldunuz yaşınız kaç benim yaşım 33 onun için tırsıyorum açıkcası doktorum korkma dedi ama işte şu çift görme hadisesi olursa diye korkuyorum sende oldumu

çoook teşekükrederim verdiğin cevap için açıkcası bende çok korkuyorum bende tek gözde şaşılık olmasına rağmen doktorum iki gözden ameliyat yapcak uyandıgımda her yeri çift görmekden korkuyorum .doktorum gözlerini kapatmicam dedi ameliyat sonrası ben korkarım dedim çünkü:)sizin kini kapattılarmı sizde iç şaşılıkmıydı dış şaşılıkmı tekgözdenmi iki gözdenmi oldunuz yaşınız kaç benim yaşım 33 onun için tırsıyorum açıkcası doktorum korkma dedi ama işte şu çift görme hadisesi olursa diye korkuyorum sende oldumu

Şuan 20 yaşındayım 19 yaşında ameliyat oldu.İç şaşılık değildi sağ gözümde dışa doğru kayma vardı.Yani tek gözden ameliyat oldum.Dikişli ameliyattı.Tek göz olduğu için 2-3 gün bandajlı gezdim,tek gözle idare ettim.Sonrasında bandajı çıkarttım.Ameliyat sonrasında doktor uyardı ama yinede 2 hafta çok toz olan bölgelerde bulunma,güneşte ve fazla sıcak bölgede durma diye.1 hafta uydum 2.hafta gezdim tozdum kurallarımı biraz bozmuştum ben ama çok şükür :nazar: gözde kırmızılık falan kalmadı.Hiç korkma benim 1 sene oldu çift görme olayına rastlamadım.Ha herkeste aynı sonuçta olmaz o ayrı bir durum.Ama sen yinede şanslısın yani çok iyi bir hastanede ameliyat olacaksın doktorunu da araştırmışsındır büyük ihtimalle.

canım çok teşekkürederim çok iyi moral verdin bana benimde tek gözümde var dışa doğru ama benim tek şanssızlığım artık bilemiyorum şanssızlıkmı demek lazım tek gözümde olmasına rağmen iki gözümden ameliyat olacağım onun için korkuyorum kapalı etrafı görmeden açıkcası korkarım ben :)doktoum kapatmicaz dedi ama yinede işte belli olmuyo bunların işleri evet doktorum prof halil ibrahim altınsoy iyi bir cerrah olduğunu duydum inş. bende memnun kalırım hayırlısı diyelim

canım çok teşekkürederim çok iyi moral verdin bana benimde tek gözümde var dışa doğru ama benim tek şanssızlığım artık bilemiyorum şanssızlıkmı demek lazım tek gözümde olmasına rağmen iki gözümden ameliyat olacağım onun için korkuyorum kapalı etrafı görmeden açıkcası korkarım ben :)doktoum kapatmicaz dedi ama yinede işte belli olmuyo bunların işleri evet doktorum prof halil ibrahim altınsoy iyi bir cerrah olduğunu duydum inş. bende memnun kalırım hayırlısı diyelim

Rica ederim :) Prof. ve Türkiye'nin en iyi hastanesinde birinde çalışıyor.Mutlaka iyidir.Korkma 1 haftaya kızarıklığı azalır 2-3 haftaya tamamen geçer.Görmede sorun yaşayacağını sanmıyorum.Şimdiden çok geçmiş olsun :)

sen şanslıymışsın gözlerin erken iyileşmiş bazılarını okuyorumda 3 4 ayda geçmeyen kızarıklıklar arada gidip geln çift görmesi oLanlar yada kayması tekarlayanlar çok .inş. bakalım ollalımda görelim bende genl anestezi olcam doktorum v benim tercihim böyle şahsen iki gözüde lokal dayanamam narkozuda çok sevdiğimi söyleyemicem ama naaplıımız sızıımız olmaımz inş. bende çarçabuk iyileşirim umarım.ameliyat sonrası egzrsiz uyguladınmı peki

sen şanslıymışsın gözlerin erken iyileşmiş bazılarını okuyorumda 3 4 ayda geçmeyen kızarıklıklar arada gidip geln çift görmesi oLanlar yada kayması tekarlayanlar çok .inş. bakalım ollalımda görelim bende genl anestezi olcam doktorum v benim tercihim böyle şahsen iki gözüde lokal dayanamam narkozuda çok sevdiğimi söyleyemicem ama naaplıımız sızıımız olmaımz inş. bende çarçabuk iyileşirim umarım.ameliyat sonrası egzrsiz uyguladınmı peki

İnş. sizde hemen iyileşirsiniz.Bence de şanslıydım sanırım :) Yok egzersiz falan uygulamadım 4 kere kontrole gittim sonunda gözlüğümün numarasını değiştirdiler o kadar ha birde damlalar verdiler onları kullandım.Yarın kontrole gidicem işte camlar değişicek mi ona bakıcam.

iyi bakalım:)ben şahsen gözlükleri atmayı düşünüorm nefrt diyorum gözlükten inş. lens takmak gibi bir şansım olur ilerki süreçte :)hangi hastanede oldun ameliyatını

8 EKİM P.TESİ 17.30 DA belli olacak..yazdıkların için teşekkürler ederim..sağol..yeni gelişme olursa yaz..korkuyorum ben..göz tembelliği var ve görme %10 şaşılık tekrar eder diye göz bankasındaki doktorum yapmamıştı ameliyat..

hadi hatyırlısı canım bende bugün ameliyat günü için aRİCAM peki sana halil bey ne söylesdi ameliyat için detaylı konuşdumu seninle korkma bence görme oranın yüksek olmaması biraz kaymayı tekrarlattırırmı diye düşündürücü aam önemlşi olan halil beyin sana ne dediği tek gözünden olcaksın korkma ameliyat zor değilmiş ben naapyim iki gözümden olcam:)

off ki of bende inanılmaz korkuyorum çok hemde :KK43:şanmsımı denemek isityorum kendime şans veriyorum bu konuda

8 ekimde beli olcaksa ameliyatımız aynı döneme denk gelicek sanırım sen benden olcaksın inş. bana deneyimlerini paylaşırsın

30 Yaşındayım.10 senedir renkli lens kullanıyorum.renkli lens şaşılıkta bir mucize ama lensi çıkarınca göz yne kayıyor.halil bey 8 ekimde görecek beni beni göz bankasındaki huban atillaya gidiyorum onunda alamı şaşılık ve tembellik..ama ameliyat eskiye döner diye cesaret edemedi..inşallah diğer göze operasyon yapılmaz zaten şaşı gözde görme az ..sağlam gözümü riske alamam..işte bu yüzden gerginim..bide rapor kaç gün olur ameliyatlarda bilemiyorum..çalışıyorum..

sana şifa diliyorum..benden şanslısın..

X