Mutfak Püf Noktaları Salcali su kıvamı

1q2w3e4r5t

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
367
194
Yemeklerimin suyu salcayla butunlesmiyor kivam almiyor ve rengi kipkirmizi yağlı olmuyorrrr. Nerde eksik yapiyorum bulamadiimmm yardiimmm eder misiniizz

Salçayı da kavuruyor musun malzemeni koymadan önce bi de suyunu çok mu koyuyosun acaba?
Bide salça markası da önemli bence.

Domates salcasi daha kivamli yapar yemeği, biber salcasi da daha kirmizi. Ben karistirarak kullanirim. Ev salcasi kullaniyorsunuzdur tahminimce aslinda oyle olmamasi lazim . Daha fazla kullanmalisiniz belki de.
Hazir salca kullaniyorsaniz ondan da olabilir.

Salçayı da kavuruyor musun malzemeni koymadan önce bi de suyunu çok mu koyuyosun acaba?
Bide salça markası da önemli bence.
Sogandan sonra kavuruyorum salcayida ev salcasi kendimiz yaptik suyu biraz fazla olabilir belki ama az koyuncada pismiyor az su koydugumda da renhi kipkirmizi olmuyor

Domates salcasi daha kivamli yapar yemeği, biber salcasi da daha kirmizi. Ben karistirarak kullanirim. Ev salcasi kullaniyorsunuzdur tahminimce aslinda oyle olmamasi lazim . Daha fazla kullanmalisiniz belki de.
Hazir salca kullaniyorsaniz ondan da olabilir.
Domates biber karisik ev salcasi kullaniyorum. Yagla salcayi artip deneyeyim bide bilmiyorum yemekler guzel gozukmuyor kivamsiz oluyor

yemeklerinizin rengi salcayla alakali kivamsiz olmasi da suyu cok koymanizdan kaynakli muhtemelen.cok su hem lezzetsiz yapiyor yemegi hem de yagi suyu ayri duruyor yemekten.az su koyup kisip ateste yavas yavas pisirin

Sogandan sonra kavuruyorum salcayida ev salcasi kendimiz yaptik suyu biraz fazla olabilir belki ama az koyuncada pismiyor az su koydugumda da renhi kipkirmizi olmuyor
Tamam malzemeni de kavur bir süre daha. Suyunu da çok koyma. O kıvam belli eder kendini zaten. Toz biberi başta at kavururken. Tuzunu da artık tencere kapağını açmayacağın zaman at kapat. He altı da çok açık olmasın. Pişmiş yemeğe su katılmaz yalan😆 bi bakarsın pişmediyse az daha sıcak su eklersin.

X