Evlat Edinme Sağlıklı olduğum halde evlat edinmelimiyim?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

yildizz_han

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2015
76
74
Kızlar merhaba benim bir yasında bir oğlum var doğumum çok zor ve sıkıntılı geçti 47 saat sancı çektim gerekli olduğu halde doktorum sezeryana karşı çıktı başka bir hastahaneye sevk edildim vs. Şu an da doğumdan çok korkuyorum ve bir daha asla yapmak istemiyorum ama ileride çocuk istiyorum bugün bir başlık okurken sağlıklı olduğu halde evlat edinen bir kadını okudum ve aklıma takıldı acaba ben de ileride böyle bir şey yapabilirmiyim diye siz ne düşünüyorsunuz bu konu da?

Bende 3. Çocuğumu evlat edinmek istiyordum ama şuan ne kendi doğurduğum nede evlat edindiğim bir çocuğa bakabileceğimi hiç düşünmüyorum
Bence zaman tanı kendine baktın yine korkuyorsun doğurmaktan ozaman düşün derim

Bence yapmamalısın... ileride sorun yaratabilir.. hem sağlıklıyken ne gerek var. Tek çcocukta yeterli bu devirde .. bilemiyorum ama bana biraz mantıksız geldi.

Evlat edinmenin sağlıklı veya sağlıksız (yani doğurmak anlamında) olmakla ilgisi yok. Bu bir gönül meselesi ve üzerinde çok fazla düşünülmesi gerekir. Doğurmaktan korktuğunuz için evlat edinmek istemek son derece sığ bir düşünce. Bir insanı evlat yerine koyup büyütmekten bahsediyoruz. Bana gerekçeniz doğru gelmedi dürüst olmak gerekirse.

Evlat edinmenin sağlıklı veya sağlıksız (yani doğurmak anlamında) olmakla ilgisi yok. Bu bir gönül meselesi ve üzerinde çok fazla düşünülmesi gerekir. Doğurmaktan korktuğunuz için evlat edinmek istemek son derece sığ bir düşünce. Bir insanı evlat yerine koyup büyütmekten bahsediyoruz. Bana gerekçeniz doğru gelmedi dürüst olmak gerekirse.

Düşüncelerim buydu. Haziri varken imza atayim dedim :)

Bence yapmamalısın... ileride sorun yaratabilir.. hem sağlıklıyken ne gerek var. Tek çcocukta yeterli bu devirde .. bilemiyorum ama bana biraz mantıksız geldi.
Tek çocuk yeterli ama bir de kızım olsun çok isterim zaten şimdilik sadece aklımdan geçti henüz ciddi birşey yok oğlum çok küçük zaten.

Elbette yapabilirsin ama bunu doğurmaktan korktuğun için yapmak istemen pek doğru degil.Bu işler gönül işi ben yazında o sıcaklık hissini alamadım ne yazık ki

Hem de sağlıklıyken ne gerek var derken ne kastettiniz? Evlat edinmek sadece çocuğu olmayan insanların son çare olarak başvurduğu bir yol degildir.
Buradaki kişinin duruma göre önermeyebilirsiniz ama bu şekilde bir cümle kurarak kestirip atmak yanlış.

Elbette yapabilirsin ama bunu doğurmaktan korktuğun için yapmak istemen pek doğru degil.Bu işler gönül işi ben yazında o sıcaklık hissini alamadım ne yazık ki
Doğurmaktan korkmam evlat edinme isteğimin destekleyicisi ana sebebi değil kaldı ki ben bir çocuğu kucağıma aldığım an da tüm sevgimi ve şefkatimi verebileceğime eminim. olmasaydım asla aklıma getirmezdim zaten.

Gerekçeniz pek hoş değil, bana göre tabii. . .
Ben olsam edinmezdim.
Olaya helal haram bakımından bakıyorum o yüzden .
Bu konular da burda yasak zaten, hiç deyinmeyeyim.

Ama siz o düşünceyle hareket etmeyin bana kalırsa

Bence zaten dunya da var olup, o sevgiye muhtac bir cocuga kucak acmak, dogurmaktan daha buyuk bir erdem, ki zaten anneligi de tatmissiniz. Esiniz de konuya sicak bakiyorsa, neden olmasin?
Eşim benden daha istekli ona kalsa şimdiye çoktan evlat edinmiştik çocukları çok seviyor ve bakabilecek olsak ev çocukla dolardı:)

Kızlar merhaba benim bir yasında bir oğlum var doğumum çok zor ve sıkıntılı geçti 47 saat sancı çektim gerekli olduğu halde doktorum sezeryana karşı çıktı başka bir hastahaneye sevk edildim vs. Şu an da doğumdan çok korkuyorum ve bir daha asla yapmak istemiyorum ama ileride çocuk istiyorum bugün bir başlık okurken sağlıklı olduğu halde evlat edinen bir kadını okudum ve aklıma takıldı acaba ben de ileride böyle bir şey yapabilirmiyim diye siz ne düşünüyorsunuz bu konu da?
çocuğunuz olduğu için evlat edinemessiniz canım ancak koruyucu aile olursunuz

Tabii ki yapabilirsin, neden yapmayasın. Çocuklar arasında ayrımcılık yapmayacağın sürece sorun yok.

Ben çocuk sahibi olsam da olmasam da bir canı yuvadan kurtarmak ona anne baba olmak isterim. Ancak bu süreç hem aile hem çocuk hem de diğer kardeşler için pek kolay değil. Özellikle kız ve erkek çocuklar kardeş gibi büyüselerde haramlık helallik durumları var , ayrıca bu ciddi bir sorun da olabilir, bir çok yerden duyuyoruz akrabaları tarafından taciz edilen çocukları özellikle de kız çocuk alındığında etraftakilerin yaklaşımları bile endişe verici olabilir. Herkesi tabiki sapık olarak görmüyorum. Etrafımda böyle birşeyi yakıştıracak biri de yok ama üniversitedeyken bir yetimhanedeki çocukları haftasonu dışarı çıkarmak gibi bir proje yapıyorduk, 2 erkek ısrarla kız çocuğu almak istemişlerdi ve bu beni çok rahatsız etmişti. Sonra neyseki gruptan bir kız arkadaşla beraber alıyorlardı çocukları, hiç yalnız kalmamış o nedenle yanlış önyargılı yaklaştığımı farketmiştima ama yine de o olaydan sonra aklımdan çıkaramadığım bi durum oldu. Çok iyi analiz edilmeli.

Hem de sağlıklıyken ne gerek var derken ne kastettiniz? Evlat edinmek sadece çocuğu olmayan insanların son çare olarak başvurduğu bir yol degildir.
Buradaki kişinin duruma göre önermeyebilirsiniz ama bu şekilde bir cümle kurarak kestirip atmak yanlış.

Ben kendi düşüncemi yazdım onaylarsınız yada onaylamazsınız o sizin tercihiniz. Bana göre yanlış. Hepsi bu.

Şu an 5 aylık bir oğlum var.. bende eşime bi tane kız bebek evlat edinelim hem onuda emziririm süt çocuğumuz olur, namahrem olmaz. Hemde bir çocuğun hayatını kurtarırız, onu elimizden geldikçe iyi bir insan olarak yetiştiririz dedim.
Çok istiyorsan kendin doğur dedi. Oturdum açıkladım ama böyle bir şeyi yapamayacağını söyledi.
Ama bir gün muhakkak bir çocuğun koruyucu annesi olmak istiyorum. Bu konuda eğitim almaya başladım. Çocuklarımı büyütüp çocuk esirgeme kurumunda çalışamaya başlarım inş..

X