Çocuk Hastalıkları sağ böbreğinin küçük olması...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

cicikizsinem

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
2.132
416
39
4 yaşındaki kızımın sağ böbreğinin küçük olduğunu geçenlerde hasta olduğunda ultrason sonucunda öğrendim.
3 gündür huzursuzum zaman zaman ağlama atakları geçiriyorum.
24 ünde çocuk nefroloji ye gideceğiz ama burda bana yardımcı destek olmak isteyen başına bu tarz bişey gelmiş biri varsa dinlemek istiyorum 24 üne daha çok var :KK43:(

4 yaşındaki kızımın sağ böbreğinin küçük olduğunu geçenlerde hasta olduğunda ultrason sonucunda öğrendim.
24 ünde çocuk nefroloji ye gideceğiz ama burda bana yardımcı destek olmak isteyen başına bu tarz bişey gelmiş biri varsa dinlemek istiyorum 24 üne daha çok var :KK43:(
Benim kuzenimde de ayni sorun var suan lisede masallah sadece su tuketimine dikkat etmesi gerekiyor onun disinda bir problem olmuyor.gonlunuzu ferah tutun doktorlar sizi yonlendirecektir zaten gecmis olsun.

Geçmiş olsun. Tek böbrekle doğan ve sağlıklı hayatlar süren, tek böbrekli olduğunu yıllar sonra rastlantı sonucu öğrenen insanlar var. Biri de benim babannemdi. Yani insan çocuğunun kirpiği düşsün istemez, anlıyorum sizi. Ama içinizi de ferah tutun. Belki birkaç şeye diğer insanlara nazaran daha dikkat etmesi gerekecek ama muhtemelen hayatında hiçbir engel teşkil etmeyecek, tehlike yaratmayacak bu durum.

Benim oğlum doğuştan tek böbrekli...çok şükür bir sıkıntısı yok.. İçinizi ferah tutun..

Geçmiş olsun. Tek böbrekle doğan ve sağlıklı hayatlar süren, tek böbrekli olduğunu yıllar sonra rastlantı sonucu öğrenen insanlar var. Biri de benim babannemdi. Yani insan çocuğunun kirpiği düşsün istemez, anlıyorum sizi. Ama içinizi de ferah tutun. Belki birkaç şeye diğer insanlara nazaran daha dikkat etmesi gerekecek ama muhtemelen hayatında hiçbir engel teşkil etmeyecek, tehlike yaratmayacak bu durum.
Dayım 55 yaşında ögrendi tek böbrekli olduğunu:)

Ben buyuyunce esitlendigini duymustum. Yigenime de anne karnindayken ayrintili ultrasonda bir bobregi kucuk ama telas edilecek birsey yok cocuk yas aldikca esitlenir demisti doktor. Gerci yanilmis bobrekleri esit dogdu ama yine de bize korkulacak bisey olmadigini esitlenecegini soylemisti.

Ben buyuyunce esitlendigini duymustum. Yigenime de anne karnindayken ayrintili ultrasonda bir bobregi kucuk ama telas edilecek birsey yok cocuk yas aldikca esitlenir demisti doktor. Gerci yanilmis bobrekleri esit dogdu ama yine de bize korkulacak bisey olmadigini esitlenecegini soylemisti.
böbreğin sonradan büyüyeceğini bilmiyordum. araştırdığım kadarıyla böyle bir bilgi yok.

Aynı yerde mi, ultrason cihazı çeken kişinin uzmanlığı filan bazen faklı sonuçlar çıkıyor
Benim bebeğim de 9 aylikken gözünden ameliyat oldu, Allah dermansız dert vermesin gönlünüzü ferah tutun
aynı yerde ama haklısın nöroloji zaten fonksiyonlarına bakacak sanırım o da acılı bir işlem biraz :KK43: sonda filan :KK43:

Çocuğunuzu takip ettirin elbet ama kendinizi bu kadar hirpalamayin. Tek böbrekle dünyaya gelen bir sürü çocuk var . Geçenlerde bir hanım sormuştu çocuğumun tek böbreği olduğunu öğrendik diye yipratiyordu kendini. Elinizde olmayan şeylere kahrolmayım .evet üzücü ama kahrolacak kadar değil . Bizlerde düşen şey şükretmek eli kolu var mı meleginizin ? Aklî melekeleri yerinde mi ? Bunlara bakıp sukredin 🙏🏻🙏🏻 biz anneler istiyoruz ki meleklerimiz koşsun ama düşmesin . Rabbim dermansız dert vermesin 🙏🏻 içiniz rahat olsun inşallah büyük sorun teşkil etmez hayatında 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 meleginizde saglikla büyüsün inşallah 🙏🏻
Bu arada bazı hanımlar bazı tetkiklerin acılı olduğunu yazmış değil bilin istedim. Voding denilen bir flim çekiyorlar meleginizin mesanedini serumla doldurup idrarını yapmasını izliyorlar ve onlar da böbrekleri izliyor. Ben de küçüktüm ve hiç canım yanmamisti içiniz rahat olsun

Belki bizim bobreklerimizde küçük ama yasiyoruz degil mi.

Birde su var devlet hastanesinde diyorum ki tüm tahlillerimi istiyorum diyorum degismiyor b 12 tsh vs bunlara bakıyorlar biseyin yok deyip gönderiyorlar mesela. Ben bi doktor sunumada baktircam tv de duydum su rahatsizliginiz varsa baktirin diyo ordaki doktor dedim her gorduklerinize nasil bakalim diyor. Özel desen parali.. atiyorum bende merak ettim suan bobreklerimi doktora gidip ne diycem bi bakarmisiniz mi diycem aslinda her sene ulkede ki insanlarin bütün doktorlara görünmesi zorunlu gibi bir yasa çıkarılsa

böbreğin sonradan büyüyeceğini bilmiyordum. araştırdığım kadarıyla böyle bir bilgi yok.
Ben doktorun yalancisiyim 😊 biz de epey korkmustuk ve boyle demisti. Caninizi sıkmayin. Ben 40 yasinda tek bobrekli oldugunu yeni ogrenen insanlar taniyorum. Rabbim 2 tane vermis ya. Stres yapmayin cocugunuza da rabbim hayirli omurler nasip etsin insallah 😊

geçmiş olsun ama bu kadar üzülmenize gerek yok, tek böbrekle doğanlar var, böbreklerinin ikisi de iflas edenler var.doktor su tüketimiyle ilgili yönlendirir sizi, eşitlenebilirler de ilerde.

Benim bi yakın arkadaşım çok yakın zamanda alakasız bi nedenden dolayı doktora gitti ve tek böbrekli doğduğunu öğrendi. 23 yaşında bu zamana kadar da hiç eksikliğini hissetmedi :)

X