Sabun Kalıbı Yerine Ne Kullanabilirim ?

risi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2018
11
9
Selam Hanımlar,

Biliyorsunuz artık kullandığımız sabunda bile binbir tane kimyasal
var:KK20:

Bu yüzden bende kendi sabunumu
yapmaya karar verdim Hoppa

Sabun kalıbı yerine ne kullanabilirim ?:KK14:

Son düzenleme:
Selam Hanımlar,

Biliyorsunuz artık kullandığımız sabunda bile binbir tane kimyasal
var:KK20:

Bu yüzden bende kendi sabunumu
yapmaya karar verdim Hoppa

Herşey tamamda , sabun kalıbı yok . Sabun kalıbı yerine ne kullanabilirim ?:KK14:

kahve fincanı olabilir.bişeyin kapağı olabilir şampuan kapağı falan,krem kutuları olabilir.aklımagelenler bunlar.:süslü:

Evet olabilir, teşekkürler ...
Dün gece zeytin yağlı sabunu sıcak suda önce rendeledim.suda erittim birkavonaza koydum şampuan yapmayaçalıştım sabah kavonoza baktım tekrar sabun gibikatılaşmış acaba organık değilmiydi ,organik diye almıştım.o_O

Malzeme olarak ne kullanıyorsun canım.yapılışı falan nasıl belki bende yapabiirim.merakım var böyle şeylere:KK69:

Sabun kalıbı satılıyor canım. Kiloyla. O eritiliyor. Ben mikrodalgada eritmiştim. Sonra içine esans katıp kalıplara dökmüştüm. :) Nişanım için. :)

Sabun kalıbı satılıyor canım. Kiloyla. O eritiliyor. Ben mikrodalgada eritmiştim. Sonra içine esans katıp kalıplara dökmüştüm. :) Nişanım için. :)
Normal fırında yapılırmı peki:KK69:esans nasıl bi esans kullanılıyor.sabun için özel esanslarmı var?:kahve:

mikrodalgada erittiğiniz gliserin olmasın hanımlar? kimyasal diye kaçtığınız sabun çeşidi olur kendisi.
ben de nikah şekeri kursunda ondan kokulu renkli sabun yapmıştım ordan biliyorum. yalnız hocamız mikrodalgada ısıtmayı pek tercih etmememizi söylemişti, sonra aynı makinede yemek ısıtırken mikrodalgaya yapışan sabun partikülleri (veya öyle bişi işte) yemeklere tesir eder demişti.

her neyse. konu sahibi bacım, pastacı tarzı yerlerde slikon kalıplar oluyor. 6lı düz yuvarlaklar falan. hatta 1 milyoncularda da oluyor onlar sanırım. onları kullanabilirsiniz kalıp olarak.

mikrodalgada erittiğiniz gliserin olmasın hanımlar? kimyasal diye kaçtığınız sabun çeşidi olur kendisi.
ben de nikah şekeri kursunda ondan kokulu renkli sabun yapmıştım ordan biliyorum. yalnız hocamız mikrodalgada ısıtmayı pek tercih etmememizi söylemişti, sonra aynı makinede yemek ısıtırken mikrodalgaya yapışan sabun partikülleri (veya öyle bişi işte) yemeklere tesir eder demişti.

her neyse. konu sahibi bacım, pastacı tarzı yerlerde slikon kalıplar oluyor. 6lı düz yuvarlaklar falan. hatta 1 milyoncularda da oluyor onlar sanırım. onları kullanabilirsiniz kalıp olarak.
Kokulu renkli sabun nasıl yapılıyor canım.ben çokseverimkokulu sabunları,yanlız benim mikrodalga fırınım yok ocaklı fırın kullanıyorum onda yapılırmı?:KK69:

Sabun kalıbı yazıyordu canım. Bilmiyorum ki gliserin mi.
Ben süs niyetine dağıtmıştım amacım organik ürün üretmek değildi o sebeple gliserin olabilir tabi :) kullanmadım çünkü sabunluk vasfından haberim yok. :)

Kokulu renkli sabun nasıl yapılıyor canım.ben çokseverimkokulu sabunları,yanlız benim mikrodalga fırınım yok ocaklı fırın kullanıyorum onda yapılırmı?:KK69:

Benmari usulü de eritilebilir sanırım canım. İlla mikrodalga olacak değil ya. :KK68:

Benmari usulü de eritilebilir sanırım canım. İlla mikrodalga olacak değil ya. :KK68:
İnternette baktımyapılışına da sabun bazı falan diyor.o madde nereden temin edilir aktardanmı,bide bu esans odamıaktardan alınıyor ne diye geçiyor adı acaba:KK69:

İnternette baktımyapılışına da sabun bazı falan diyor.o madde nereden temin edilir aktardanmı,bide bu esans odamıaktardan alınıyor ne diye geçiyor adı acaba:KK69:

Sabun bazını böyle parti malzemeleri satan yerden almıştım ben. Hani mavi tabaklar kınamızı hoşgeldiniz tablosu satılan yerler var ya ondan almıştım. Esans da parfüm bildiğin. 1 damla damlatmıştım naif bir koku versin diye.

evet biz içi su dolu bi tencereyi ocağa koymuştuk, içine de cezve koymuştuk. sabun bazlarını o cezvelerde ısıtıp kalıba dökmüştük. o gliserin için boya da alabiliyosunuz

eminönüne yakınsanız balkapan handa zemin katında başak kimya var. malları iyidir. sabun bazıkokulu taş vs vs satıyorlar

Sabun bazını böyle parti malzemeleri satan yerden almıştım ben. Hani mavi tabaklar kınamızı hoşgeldiniz tablosu satılan yerler var ya ondan almıştım. Esans da parfüm bildiğin. 1 damla damlatmıştım naif bir koku versin diye.
Hımm tamam canım teşekkürler.:KK69:

evet biz içi su dolu bi tencereyi ocağa koymuştuk, içine de cezve koymuştuk. sabun bazlarını o cezvelerde ısıtıp kalıba dökmüştük. o gliserin için boya da alabiliyosunuz

eminönüne yakınsanız balkapan handa zemin katında başak kimya var. malları iyidir. sabun bazıkokulu taş vs vs satıyorlar

Evet yakınım, teşekkür ederim. :KK68:

Sanırım sabun kapları bulundugunuz bölgede satılmıyor
Öyleyse kucuk silikon kek kaplarıda olabilir az az doldurursunuz

Bu arada sabun tarifini görmek isterim
Yapabilecegim bir seyse bende yaparım kızım gunde on kere el yıkıyor

X