Ruh sağlığı hastanesinde yatmak iş hayatını etkiler mi arkadaşlar

Kedi_sever_insan

Kedi aşığı 😻❤️
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2022
77
6
22
Ben daha önce bunalım geçirip intihara teşebbüs ettim ve ailem beni ruh sağlığına yatırdı, 1 ay tedavi gördüm ve şuan gayet iyi hissediyorum. ama bir arkadaşım senin iş bulman artık biraz zor dedi çok moralim bozuldu, sicilin yandı felan dedi 😕😏kpss çalışılıyorum birde üniversite düşünüyorum iki yıllık sizce boşa mı uğraşıyorum, ben bir suç işlemedim ki ama?

Bi tanıdığımız asker polis mülakatlarına girdi hangisi olursa diye, lisede sınav stresinden falan psikiyatriye gitmiş o da antidepresan vermiş ama az kullanmış kutuyu bitirmemiş bile. Mülakatlarda bu ilacı görünce psikolojik sıkıntısı var gibi düşünüp almamışlardı askerliğe de polisliğe de ve bu bahsettiğim 4 yıllık üni mezunu yani ilacın üzerinden baya bi zaman geçmiş. Tek bildiğim örnek bu her meslek bu şekilde katı kurallı olmayabilir senin nasıl olur bilmiyorum

Ben daha önce bunalım geçirip intihara teşebbüs ettim ve ailem beni ruh sağlığına yatırdı, 1 ay tedavi gördüm ve şuan gayet iyi hissediyorum. ama bir arkadaşım senin iş bulman artık biraz zor dedi çok moralim bozuldu, sicilin yandı felan dedi 😕😏kpss çalışılıyorum birde üniversite düşünüyorum iki yıllık sizce boşa mı uğraşıyorum, ben bir suç işlemedim ki ama?

adli sicil kaydında yattığınız hastane olmaz ki:)

güvenlik soruşturmasında da öyle

asker, polis falan olmayacaksanız bu bilgilerinize bakılmıyor ki

en fazla sağlık raporu isterler o da genel bişi

asker poliste bakılıyor inan ona bile ne derece bakılıyor artık emin değilim.
onun dışında siciline işleyen bir durum değil, arkadaşın fena sallamış
sağlık raporu istenir o da genel şeyler, göz ciğer filmi vs. vs.

Pilot hostes asker polis savunma san. Vb mesleklere basvurmayacaksaniz sorun olmaz diye dusunuyorum. Heyet raporu istenen işlere girerseniz de psikiyatriste anlatirsiniz kötü bir donemdi, tedavi oldum ve bitti şeklinde. Ben 2007 de yatmistim o zamanlar e nabiz gibi bir sistem olmadigi icin hic karsima cikmadi. Benden agir durumda olan bir arkadasim cok cool bir sirkette yuksek maasla calisiyor ve yılda 1-2 ay atak döneminde hastanede yatar iyilesir cikar işine devam eder. Tedavi oluyorsan sorun yok, ben bile şu an kamudayim. 17 yillik bir psikiyatri gecmisim var, eğitim/calisma hayatinin bittigi filan yok sadece yelpaze biraz daralmis olur seceneklerde.

Şimdi öncelikle ne kadar önce ?
Son bir senelik ilaç dokumunuzu istiyorlar bazi kurumlarda.
Ama nitelik önemlidir,sonuç itibariyle intihar vakası oldugu için hastane adlı bir rapor tutmuş olmalı.
Bu girişim, sizde gözle görülür,kalıcı,fiziksel ve fonksiyonel bozukluğa ilişkin bir zarar vermis ise o zaman Kati rapor yazilir.
Sicilinizde görünür ancak katı kurallara (Polis,Asker vs) bağlı olmayan dairelere girebilirsiniz şeklinde biliyorum ben.
Çok emin değilim,sadece hatırladığım kadarıyla yardımci olmaya çalıştım.

Ama nitelik önemlidir,sonuç itibariyle intihar vakası oldugu için hastane adlı bir rapor tutmuş olmalı.
Bu girişim, sizde gözle görülür,kalıcı,fiziksel ve fonksiyonel bozukluğa ilişkin bir zarar vermis ise o zaman Kati rapor yazilir.
Bu girişim,sicilinizde görünür ancak katı kurallara (Polis,Asker vs) bağlı olmayan dairelere girebilirsiniz şeklinde biliyorum ben.
Birkaç ay öncesine kadar diyelim

Sicilinizde görünür ancak katı kurallara (Polis,Asker vs) bağlı olmayan dairelere girebilirsiniz şeklinde biliyorum ben.

ilaç dökümünü kim istiyor ilk defa duydum

Bu girişim,sicilinizde görünür ancak katı kurallara (Polis,Asker vs) bağlı olmayan dairelere girebilirsiniz şeklinde biliyorum ben.
hangi kurum ilaç dökümü istiyor allah aşkına? ilaç dökümünü isteyen bir yer duymadım çok merak ettim.
kaldı ki kvkk sayesinde eskiden talep edilen genel diyebileceğimiz bilgileri bile isteyemiyoruz.
6701 sayılı kanunun ve kvvk'nın buna müsaade edeceğiniz hiç zannetmiyorum.

ilaç dökümünü kim istiyor ilk defa duydum
Heyet ister, psikolojik değerlendirmeden önce son 1 senelik dökümünüze bakılır.
Bazı reçeteli ilaçlar yapılan işin mahiyetine gore yüksek risk grubuna girebilir.
Her kurum için geçerli olmayabilir.
Benim zamanımda böyleydi.

Heyet ister, psikolojik değerlendirmeden önce son 1 senelik dökümünüze bakılır.
Bazı reçeteli ilaçlar yapılan işin mahiyetine gore yüksek risk grubuna girebilir.
Her kurum için geçerli olmayabilir.
Benim zamanımda böyleydi.

hmm mesela ağır iş makinesi kullananlara falan isteniyordu sanırım

anladım şimdi

Güvenlik güçleri (asker- polis vb.) kısmında karşınıza çıkar.
Belki linçleneceğim ama bence olmayın da zaten, silah taşıma ruhsatı herkese her şekilde verilmemeli.
Onun dışında illa elemek, işi başkasına vermek isterlerse bahane olarak sunabilirler. Yoksa ruh sağlığı da önemli ,elbette tedavi olacağız bir sıkıntımız varsa.
Ben bunu hep şuna benzetiyorum. Lunaparka gidince kamikazede "kalp hastaları binemez" uyarısını görürüz. Kalp hastaları ona binmez ama başka bir alete biner, eğlencesini orda yaşar. Bu da öyle bir şey bence.

Güvenlik güçleri (asker- polis vb.) kısmında karşınıza çıkar.
Belki linçleneceğim ama bence olmayın da zaten, silah taşıma ruhsatı herkese her şekilde verilmemeli.
Onun dışında illa elemek, işi başkasına vermek isterlerse bahane olarak sunabilirler. Yoksa ruh sağlığı da önemli ,elbette tedavi olacağız bir sıkıntımız varsa.
Ben bunu hep şuna benzetiyorum. Lunaparka gidince kamikazede "kalp hastaları binemez" uyarısını görürüz. Kalp hastaları ona binmez ama başka bir alete biner, eğlencesini orda yaşar. Bu da öyle bir şey bence.
Doğru diyon da zaten ben polislik, askerlik düşünmüyorum,ve şizofreni gibi bir hastalığım Yok.

X