Reaktif Lenf Bezi

Eşime yeni kadın al bununla ömür geçmez dedi 😁
Ben bakilmadigi icin stresleniyorum aslinda . Eger biyopsi veya bir ultrason felan cekilseydi skinti etmiycektim o kadar . Ama icimi ferahlatacak hic bir arastirma yaptirmadi 2 doktorda . Bnde kasinti oluyor stress ten diyor . Basim agriyor diye gidiyorum stress ten diyor . Ama sen icini ferah tut sana gereken analizler yapilmis .

Kanser öyle 2 hafif ağrı yapayım gideyim diye bişey değildir. Arkadaşlar kanser öyle bişey ki size nefes aldırmaz ağrıdan. Sabaha kadar 4 dönersiniz. Hastalık hastası olup kendinizi yormayın size de yazık çevrenize de. Hayatın keyfini çıkarın. Zaten ölüp gidicez siz böyle yaparak geri kalan ömrünüzü çöpe atıyorsunuz. 1 kere geliyoruz dünyaya. Rutin kontrollerinizi yaptırın gerisi zaten Allah’a kalmış 🤷🏻‍♀️
Keske kendime anlata bilsem bunlari . Cok haklisin . Ya bnm sadece kan tahlili yapildi baska hic bir arastirma yaptirmadi doktor o nedenle icimde endiseler oluyor . Basta kasintilar vardi sonradan lenf bezlerim sisti

Ben bakilmadigi icin stresleniyorum aslinda . Eger biyopsi veya bir ultrason felan cekilseydi skinti etmiycektim o kadar . Ama icimi ferahlatacak hic bir arastirma yaptirmadi 2 doktorda . Bnde kasinti oluyor stress ten diyor . Basim agriyor diye gidiyorum stress ten diyor . Ama sen icini ferah tut sana gereken analizler yapilmis .
Kan 4 yere ultrason yapıldı bende bıyopsı 2 yıl önce yapıldı

Sizi yoran lenf değil kaygılarınız.umursamayin bakın benimkiler 20o9 dan beri reaktif.artik onlarla yaşamayı öğrendim.ancak sunu da ekleyeyim covid asisindan sonra tüm bedenimde sıkıntı yaşadım bu lenflerim daha hareketli hale geldi.bu konuyu sizle konustugumdan beri de elim sürekli lenflerimde.doktor elleme demisti bana.su anda ağrı oluştu mesela.muayene ederken bile çok sakin ve zarar vermeyecek şekilde ettiler .stres de beni etkiliyor .eminim sizi de etkiliyordur.insallah bir sıkıntı olmayacak.
Merhaba sürekli oynamak sanıyorum uyardığımız için sisiyor ağrı yapıyor.
Ama bazı doktorlar da stresten ellemekten lenf bezi sismez mutlaka enfeksiyon sebeplidir diyor

Ama bazı doktorlar da stresten ellemekten lenf bezi sismez mutlaka enfeksiyon sebeplidir diyor
Belki daha önce şişmemiş lenf oynamakla şişmeyebilir ama daha önce şişmiş ve sönmüş olan kesinlikle oynamayla alevleniyor. Kendimden biliyorum. En son şişliğim indiğinde tamamen inmiş mi diye emin olmak için muayene ederken çok bastırdım ve uğraştım, sonuç olarak birkaç saat sonra aynı yer tekrar şişmişti ve acıyordu. Dokunmadım birkaç güne tekrar gitti. Gerçi ben bu hafta muayene olacağım, koltuk altımdaki şişmeler lenften mi yoksa başka bir şey mi göreceğim, emin değilim. Mr sonucunuz çıktığında paylaşır mısınız lütfen merak ediyorum ben de.

Son düzenleme:
Enfeksyon 0.3 yok yanı ve benımde 2-3 yıldır varlar az oynayayım reaksiyona gırıyor yaşlı radyolıjı doktoru rekatıf lenf bezının kanserle ısı yok dedi bunlardan bırsey olmaz dedi gonderdı artık özelde doktorlar 3 ayda gel 6 ay diye diye çağırıyor çünkü maaş az dedı adam 3 yıldır olsa senı durdurur mu dedı çıkmış bunlar geçmez de falan dedi hayatına bak dedi bak benim 23x7 en büyüğü ve multipl yanı çok fazla var ben 2 yıl önce 2 kez bıyopsı de oldum arada 19 cm e düşüyor arada 25 e cıkıuor ve enfeksyon yok sadece ıdrar yolu o kadar hassaslar ve elleyınce reaksiyon oluyor internete baksan 1 cm üstü dırekt bıyopsı hatta adam bı kasıgından aldırmış temız gelmıs doktor yorum yazmış dıgerınden de aldır ben 2 kez bıyopsı aldırdım aldırdığı lenf bezımın dokusu bozulmuş doktora bırsey olur mu dedim hayır bıyopsı aldırdığın ıcın da oluyor bu dedi dıgerlerınde neden yok dedi kanlanma varmı şekli nasıl bunlar yol gösterir dedı kanlanma falan yok dedı gonderdı

Enfeksyon 0.3 yok yanı ve benımde 2-3 yıldır varlar az oynayayım reaksiyona gırıyor yaşlı radyolıjı doktoru rekatıf lenf bezının kanserle ısı yok dedi bunlardan bırsey olmaz dedi gonderdı artık özelde doktorlar 3 ayda gel 6 ay diye diye çağırıyor çünkü maaş az dedı adam 3 yıldır olsa senı durdurur mu dedı çıkmış bunlar geçmez de falan dedi hayatına bak dedi bak benim 23x7 en büyüğü ve multipl yanı çok fazla var ben 2 yıl önce 2 kez bıyopsı de oldum arada 19 cm e düşüyor arada 25 e cıkıuor ve enfeksyon yok sadece ıdrar yolu o kadar hassaslar ve elleyınce reaksiyon oluyor internete baksan 1 cm üstü dırekt bıyopsı hatta adam bı kasıgından aldırmış temız gelmıs doktor yorum yazmış dıgerınden de aldır ben 2 kez bıyopsı aldırdım aldırdığı lenf bezımın dokusu bozulmuş doktora bırsey olur mu dedim hayır bıyopsı aldırdığın ıcın da oluyor bu dedi dıgerlerınde neden yok dedi kanlanma varmı şekli nasıl bunlar yol gösterir dedı kanlanma falan yok dedı gonderdı
Evet bence de elleyince kesinlikle uyardığımız için sisiyor. Ama bazı doktorlar evet ellemeyin derken bazısı ellemekle sismez diyor. Enteresan

Evet bence de elleyince kesinlikle uyardığımız için sisiyor. Ama bazı doktorlar evet ellemeyin derken bazısı ellemekle sismez diyor. Enteresan
Ben lenfler konusunda çoğu doktorun çok bılgısı olduğunu düşünmüyorum.Ozlellikle prımle çalışan özel hastanede 3 aya gel 6 aya gel diyorlar .3 yıldır ortalama 20-25 cm boyutlarında adam dıyorkı hadı 1 ayda dönmedi 5 ayda dönmedi 3 yılda olmadıysa ne degısecek dedı antıbıyotık bile vermedi bunlar zamanında şişmiş hepsi küçülmek zorunda değil dedi gonderdı ben sürekli bakıyorum bazen taş gıbı sısıyor bazen de normal duruyor b us de 25 cm dıgerınde 22-23 cm hep aynı boylarda bıyopsı kan dpktor gelme dıyor rekatıfın kanserle işi yok diyor ama genc yeni doktorlar hep şüpheli yaklaşıyor doktor bana kendin doktor ol dedi elledıkce reaksiyona girerler dedi bırak unut bı bakmışsın gecmıs gıtmıs dedı

Evet ama 1 ay oluyor amelıyat olalı daha bacağım acıyor ne zamana geçer sizce
Bugun doktora gittim ultrason verdi baska kan tahlilleri verdi illa bir sebebi vardir bosu bosuna buyumezler dedi . Baskasina gittim digerleri incelemedigi icin . Kac gundur bacak ve kol kemik agrilarim ve gece terlemelerim artti ve lenflerde baska yerlerdede cikti . Eger hepsi temiz cikarsa insallah . Onlar sertlesir kalirmis oyle doktor bndede varlar dedi .

Bugun doktora gittim ultrason verdi baska kan tahlilleri verdi illa bir sebebi vardir bosu bosuna buyumezler dedi . Baskasina gittim digerleri incelemedigi icin . Kac gundur bacak ve kol kemik agrilarim ve gece terlemelerim artti ve lenflerde baska yerlerdede cikti . Eger hepsi temiz cikarsa insallah . Onlar sertlesir kalirmis oyle doktor bndede varlar dedi .
Kanda ultrasonda reaktif çıkarsa o doktora de kı bı tanıdığımda 20-30 tane var ve 3-4 yıldır varmış hala da hayatta boyutu da en büyüğü 2.5 cm de bozulsun kalsın olur mu şimdiye kadar burda belkı 10 doktor gördü hıcbırı demedi bunu

Kanda ultrasonda reaktif çıkarsa o doktora de kı bı tanıdığımda 20-30 tane var ve 3-4 yıldır varmış hala da hayatta boyutu da en büyüğü 2.5 cm de bozulsun kalsın olur mu şimdiye kadar burda belkı 10 doktor gördü hıcbırı demedi bunu
Diger doktorlarin dediginide soyledim arastirmadan olmaz dedi once bir sebeb varmi diye bakmamiz lazim dedi . Digerleri ultrason felan yapmamislardi . Kanda da bazi hastaliklara bakilmamisti ( cmv , hepatit , lupus, papiyoma virus , toxoplasmos … vs ) , bogazin agridimi hic diye sordu , kedi cimaladimi , korunmasiz iliski oldumu diye sordu hic biride olmadi . Iste eger ultrason temiz cikarsa onlarla yasiycaksin kaybolmazlar kalsifiye olurlar dedi .

Diger doktorlarin dediginide soyledim arastirmadan olmaz dedi once bir sebeb varmi diye bakmamiz lazim dedi . Digerleri ultrason felan yapmamislardi . Kanda da bazi hastaliklara bakilmamisti ( cmv , hepatit , lupus, papiyoma virus , toxoplasmos … vs ) , bogazin agridimi hic diye sordu , kedi cimaladimi , korunmasiz iliski oldumu diye sordu hic biride olmadi . Iste eger ultrason temiz cikarsa onlarla yasiycaksin kaybolmazlar kalsifiye olurlar dedi .
Evet bende de öyle dedi kasıgımın yanında bacak ıclerımde bile varmış ben bılmıyordum bu arada o testler bende de yapıldı belki 60-70 tane test ultrason tabıkı de önce onlar temizse alış dıyorlar esımde de varmış kocaman yanı tek bızlerde degıl geçmiyorlar benımkıler iyice yerlesmıs durumda tek bogazımda olsa takmıcam da kasıgımdakiler daha sert ve büyük doktor da ultrasonda kanlanması şekli bıze yol gösterir dedı kayıyorsa korkma yanı 3 yılda yenılerı de çıktı kayıyor küçükler ama herkes bunlara alış diyor

3 doktor gordum 2 si umursamadi en son arastirmak lazim sebeblerini dedi . Hepsi farkli farklı konusuyor .
Çünkü çoğunda varlar ve %95 enfeksyon kaynaklı kontrolsüz çoğalıp şişip kalıyor mesela benim oncekı us de 25 cm daha öncesi 21 cm yeni yapılan 23 cm anlayacağın boyutu büyüyüp küçülüyor ne güzel 1 yıl takmamıştım evlılık falan Sımdı hepsi geçti kendime takmaya başladım geçen Bırı hem radyolıjı doktoruna sormuş reaktif kotuye döner mı ıkısı de dönmez demiş .Reaktıf demek enfeksyon sonrası sısmıs demek yanı kanserle falan ısı yok yazmış o doktor içimi rahatlattı .Çıksa belki 1 gun ölecegız böyle hayatı zehir ederek her gün .Bende bazen doktora gıdınce bazısı diyor ki e olmuş ne olacak bunlardan bısey olmaz diyor hele Hematoloji kana baktı us baktı takıp Bıle vermedi bu büyük boyuta yanı hayatına bak dedi

Çünkü çoğunda varlar ve %95 enfeksyon kaynaklı kontrolsüz çoğalıp şişip kalıyor mesela benim oncekı us de 25 cm daha öncesi 21 cm yeni yapılan 23 cm anlayacağın boyutu büyüyüp küçülüyor ne güzel 1 yıl takmamıştım evlılık falan Sımdı hepsi geçti kendime takmaya başladım geçen Bırı hem radyolıjı doktoruna sormuş reaktif kotuye döner mı ıkısı de dönmez demiş .Reaktıf demek enfeksyon sonrası sısmıs demek yanı kanserle falan ısı yok yazmış o doktor içimi rahatlattı .Çıksa belki 1 gun ölecegız böyle hayatı zehir ederek her gün .Bende bazen doktora gıdınce bazısı diyor ki e olmuş ne olacak bunlardan bısey olmaz diyor hele Hematoloji kana baktı us baktı takıp Bıle vermedi bu büyük boyuta yanı hayatına bak dedi
21 cm 23 cm den bahsediyorsunuz bu boyutlar çok ciddi değil mi ? 2 cm olunca alınıp pataolojiye gidiyor doğru anlıyorum değil mi cm leri

3 doktor gordum 2 si umursamadi en son arastirmak lazim sebeblerini dedi . Hepsi farkli farklı konusuyor .
Çünkü çoğunda varlar ve %95 enfeksyon kaynaklı kontrolsüz çoğalıp şişip kalıyor mesela benim oncekı us de 25 cm daha öncesi 21 cm yeni yapılan 23 cm anlayacağın boyutu büyüyüp küçülüyor ne güzel 1 yıl takmamıştım evlılık falan Sımdı hepsi geçti kendime takmaya başladım geçen Bırı hem radyolıjı doktoruna sormuş reaktif kotuye döner mı ıkısı de dönmez demiş .Reaktıf demek enfeksyon sonrası sısmıs demek yanı kanserle falan ısı yok yazmış o doktor içimi rahatlattı .Çıksa belki 1 gun ölecegız böyle hayatı zehir ederek her gün .Bende bazen doktora gıdınce bazısı diyor ki e olmuş ne olacak bunlardan bısey olmaz diyor hele Hematoloji kana baktı us baktı takıp Bıle vermedi bu büyük boyuta yanı
21 cm 23 cm den bahsediyorsunuz bu boyutlar çok ciddi değil mi ? 2 cm olunca alınıp pataolojiye gidiyor doğru anlıyorum değil mi cm leri
evet evet çok doğru 27 cmlerı görmüşukleri var eski görüntülerimde ama 2 bıyopsı yapıldı ordan para alınıp gönderildi sonuç enfeksiyonel ve 3 yıl önce ılk bakıldığında hilusları bellı degıldı rekâtif degıldı su an döndüler .Doktor kalıplaşmış artık dedi geçmezler dedi .hematolojı gördü yanı endeskopı kolonoskopı yapıldı enfeksyon ve klınık mıkrobiyolojı 60-70 test yapıldı yanı çıkmadı doktorun dedıgı 3 yıldır var ne degısecek dedi takıp bile vermedi Hematoloji hele hele üstünde durmadı 10-11 dotkor gördü bunlara alış denıldı doktorlar sıtesınde gördüm doktor yazmış ki her büyük demek değil yazmış 3-4 cm olup çıkmayan çokmuş onemlı olan kg kaybı ateş terleme zaten 48 kg hep ateş yok crp 0.3 yanı sedım falan normal önce korteksı Bıle yoktu su an kalın kortekslı doktorlar alış deyıp gönderiyor olsa çıkmaz mıydı

X