Gebeliğe Hazırlık Prolaktin yüksekliği

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Gunay HL

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
14
0
Merhaba kizlar ben 3 aydır evliyim. Eşimle devamli korunmasiz ilişkiye girsekde hamile kalamiyorum. Bebek çok istiyorum. reglimin 3.gunu hastaneye gidib bazı testler yaptırdım. Hərşey yolunda çıktı ultrasonda da anormal bişey görünmedi. yalnız hormon tahlilinde prolaktin 43.08,, D vitaminim 21.32 çıktı. Yani prolaktinim yüksek, D vitaminim biraz normalden az çıktı. Bu ikisi, en başta prolaktin yüksekliğim gebe kalmama engel ola bilir mi?
Pazartesi doktoruma gidicem ama o zamana kadar sabr edemem. Fikir almaya ihtiyacm var🥺🥺
Prolaktini bu civarlarda - yani yüksek olup, İlaç tedavisi gören, ve tedavi gördüğü ayda hamile kalan varmı lütfen yazar misiniz🙏🏻🙏🥺

Merhaba kizlar ben 3 aydır evliyim. Eşimle devamli korunmasiz ilişkiye girsekde hamile kalamiyorum. Bebek çok istiyorum. reglimin 3.gunu hastaneye gidib bazı testler yaptırdım. Hərşey yolunda çıktı ultrasonda da anormal bişey görünmedi. yalnız hormon tahlilinde prolaktin 43.08,, D vitaminim 21.32 çıktı. Yani prolaktinim yüksek, D vitaminim biraz normalden az çıktı. Bu ikisi, en başta prolaktin yüksekliğim gebe kalmama engel ola bilir mi?
Pazartesi doktoruma gidicem ama o zamana kadar sabr edemem. Fikir almaya ihtiyacm var🥺🥺
Prolaktini bu civarlarda - yani yüksek olup, İlaç tedavisi gören, ve tedavi gördüğü ayda hamile kalan varmı lütfen yazar misiniz🙏🏻🙏🥺
Benimde prolaktin 35 2.cocugu düşünüyorum olmuyo

Benim 66 çıkmıştı ilk adet 3. Günü sonra 56 oldu sonra ilaç verdi düştü 10 gün önce yumurtlma gördüm reglim gectikti 24 ünde belli olacak inşallah hayirli haberleri alırım inşallah Rabbim isteyen herkese versin 🤲🤲

Proklatin stresten uzak durun ben çok yaşadım 70 di eşimde bile çıktı dostinex kulandim geçti varmı şimdi bilmiyorum engel değil rahim filmi çektim kaldım sen yeni evlisiniz yapmaz diye düşünüyorum soğan suyu iç yumurta takibi yap eczane de satılıyor sonrası olmasa dört ay sonra belki yaparlar inşallah gerek kalmaz

Soğan suyu bu arada âdet olunca kulan sabah akşam saatlerinde bı bardak on beş gün boyunca sonra birak hamile kalirsan tehlikeli onun için âdet olunca iç on beş gün boyunca sonra birak

Ovulasyon testi de adetin 9 günü başlıyor iki çizgi görünce de yumurtlama oluyor ve ilişki öneriyorlar ve ayrıca eşin de test versin ve keçi boynuzu pekmezi yesin okdr sey yaptık ki😊😊

Kızlar yeni üye oldum danışmak istediğim bişey var.benim 6 ay önce prolaktin 107 çıktı , gogsumden de sıvı geliyordu.dostinex kullandım bitince de tekrar gitmedim ama şimdi gelmiyor sıvı.bir kaç güne tekrar tahlilim var.sizde nasıl seyretmisti sıvı gelmesi filan:KK43: çok pimpirikliyim çok korkutuyor böyle şeyler beni

X