Aile Planlaması Prezervatif içimde kalmış! Panik haldeyim lütfen ysrdım edin!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

roxannee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2011
82
0
Bu sabah 4-5 civarı ilişkiye girdik erkek arkadaşımla. Prezervatifi atıp atmadığını sordum çok uykuluyduk çünkü attım dedi. Sonrs bütün gün dışardaydım hiç tuvalete de girmedim ve eve geldim. Bir de ne goreyim vajina girişimde duruyor! İçi bomboş.

Başındaki lastiği çıkardığını söylüyor, içimde de tamamı değil bir kısmı vardı sanki. O sinir ve panikle sadece içine baktım ve içi boştu.

Az önce gidip norlevo aldım ama yaklaşık 14-15 saat oldu ve bu ay adetim 13ünde başlamıştı yani tam 14. Günümdeyim

1-1.5 ay önce doğum kontrol hapı yüzünden hep ayın 1inde başlayan adetim bu ay yani nisanda tarih değiştirdi. Bundsn öncr hrp syın 1-3 arasıydı. Acaba yumurtlama dönemim de değişmiş midir? Hamile kalır mıyım?

Bu arada hala doğum kontrol hapı kulanmıyorum. Mart ayının 3ünde bsşlsyıp 8 gün kullanıp bıraktım ondan tarihlerim değişti.

Ertesi gün hapını bilmiyorum kaç saatte alınması gerektiğini.

Ama hamilelik riski var, üstelik yumurtlama dönemi olması yüksek ihtimal olan bir tarih.

Bu arada özel olmazsa markası neydi acaba prezarvatifin?

ertesi gün hapları ilişkiden 3 gün sonraya kadar etkilidir, korkmayın

Hiç bilmiyorum neydi :KK43:( ulturson musyneye gitsem anlaşılır mı acaba??

Ertesi gün hapını bilmiyorum kaç saatte alınması gerektiğini.

Ama hamilelik riski var, üstelik yumurtlama dönemi olması yüksek ihtimal olan bir tarih.

Bu arada özel olmazsa markası neydi acaba prezarvatifin?

canım 10 gün sonra kanda cıkar.ben sanmıyorum birsey olacağını ya yatağa yada başka yere akıp gitmiştir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım 10 gün sonra kanda cıkar.ben sanmıyorum birsey olacağını ya yatağa yada başka yere akıp gitmiştir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ya umuyorum öyledir. Farkettiğimde vajina girişindeydi içinde değildi yani. Ama eve geldim çamaşır değiştirdim falan hiç farketmedim. Belki içindeydi ve sonra çıktı bilmiyorum. 14. Günüm bide tam riski gün kafayı yicek gibiyim. Keşke daha erken farkedip hapı alsaydım. Yarın gidip yumurtam çatlamış mı çatlamamış mı baktırıcam sanırım

Ay fena oldum, dikkatsizlik iste, olacagi varmis...
En mantiklisi, beklemek yerine gidip kan testi yaptirmak, bence bir sey yoktur ama risk var gibi duruyor...
Ertesi gun hapini iyi dusunmussunuz...
Kan testi nasil, ne zaman yapiliyor bilmiyorum, bilen arkadaslar bir yonlendirsin lutfen...

Ay fena oldum, dikkatsizlik iste, olacagi varmis...
En mantiklisi, beklemek yerine gidip kan testi yaptirmak, bence bir sey yoktur ama risk var gibi duruyor...
Ertesi gun hapini iyi dusunmussunuz...
Kan testi nasil, ne zaman yapiliyor bilmiyorum, bilen arkadaslar bir yonlendirsin lutfen...

Bütün gün bunları arastırıp durdum zaten:KK14:

Normal bir kadının yumurtlama dönemindr hamile kalma şansı 30% muş. Norlevodr ilk 24 saatte %85 etkili deniyor
Yani allah korusun kalırsam çok şanssızım demektir:KK14:

Ne zaman yaptırabilirim kan testini 10gün deniyor ama?

Bütün gün bunları arastırıp durdum zaten:KK14:

Normal bir kadının yumurtlama dönemindr hamile kalma şansı 30% muş. Norlevodr ilk 24 saatte %85 etkili deniyor
Yani allah korusun kalırsam çok şanssızım demektir:KK14:

Ne zaman yaptırabilirim kan testini 10gün deniyor ama?

Sperm hücresi vücut içinde 5-7 gün canlı kalabiliyor diye biliyorum. Yani bir döllenme durumu varsa bu süre içinde yaşanır. Sen rahatlamak için birinci haftana yakın gidip kan testi yaptır bence.
Umarım sonuç istediğin gibi olur. :)

Kızlar doktora gittim dün. Yumurtam çatlamış. Dedi ki belki tam ilişkin olduğu gün belki ondan önce çatladı atıldı bilemeyiz. Hamile olma ihtimalin düşük, ama mümkün değil diyemem :KK14:

Beklemek o kadar zor ki.. Haftaya çarşamba kan testi için gideceğim:KK15:

27si sabahı oldu ilişki daha erken kan testi sonuç verir mi?

Bir de tam yumurtalıklarımın orda göbeğimde şişlik gaz ağrı var.. Psikolojik midir??

Off çok zor cidden:2:

bildiğim kadarıyla ertesi gün hapları rahim duvarını kazıyor yani döllenmiş yumurtanın rahimde tutulmasını engeller hamile kalacağını sanmıyorum

Tam 14. günde meydana geldiği için biraz sıkıntılı gibi görünse de kullandığın hap zaten bu gibi kazaların istenmeyen hamileliklere yol açmaması için üretilmiş bir kimyasal. İçini ferah tut. Hamile kalma ihtimalin çok çok az. Döllenmiş olsan bile bu haplar rahmi de temizleme etkisine sahip.

Hep söylerim, kocalarınız sevgilileriniz boşaldıktan sonra içinizde uzun uzadıya kalmayı seviyorsa prezervatifin içinizde kalmamasına dikkat edin diye. Erkek ereksiyonu boşaldıktan sonra neredeyse birkaç saniyede hemen bitiyor zira.

X