Oyuncu Kediler ve Onlarla İlgili Herşey

bir kedinin boğazını sıkan
yarında bir insanın boğazını sıkıp öldürür..
çok üzüldüm..böyle bir kadın nasıl sağlıklı çocuk yetiştirebilirki...
yazık..çok yazık... :KK43:(

maşallah ona.iyi yapmışsın, alıştığı ortamdan ayırmamakla............................................

Sevgili Okypete, 4 gün önce Amiral marka kuma geçtik. Kristal gibi her tarafı kokutmuyor, bir yerde toplandığı için temizlemesi daha kolay, temizlemesi kolay olunca genel görünüm de daha iyi ve hepsinden önemlisi Tedi üzerini patileriyle örtebiliyor.:içelim: Teşekkürler canıma.s.a.s.a.s.

Selam arkadaşlar, ben yine bişiy sorucam; Tedi 2 tane kist aşısı olmuştu, şimdi o çok yoğun aşı dönemi geldi, sanırım haftada bir aşı olacakmış, 6 tane aşı. Bizim veteriner her bir aşı için 25 alıyor, sizce normal mi? Bu konuda daha önce bilgim olmadığı için soruyorum. Belediye veterinerlerini tavsiye edenler oldu ama; benim şöyle bi endişem var, bazen devlet hastaneleri, poliklinikler, özellikle diş hastaneleri -kendimden biliyorum, 20'lik dişimi çektirirken ağlamaktan mahvoldum- tarihi geçmiş ilaç kullanıyorlar ve etkisi yeterli olmuyor, yapılacak aşılar malum önemli... Sizce bizim veteriner pahalı mı?

Selam arkadaşlar, ben yine bişiy sorucam; Tedi 2 tane kist aşısı olmuştu, şimdi o çok yoğun aşı dönemi geldi, sanırım haftada bir aşı olacakmış, 6 tane aşı. Bizim veteriner her bir aşı için 25 alıyor, sizce normal mi? Bu konuda daha önce bilgim olmadığı için soruyorum. Belediye veterinerlerini tavsiye edenler oldu ama; benim şöyle bi endişem var, bazen devlet hastaneleri, poliklinikler, özellikle diş hastaneleri -kendimden biliyorum, 20'lik dişimi çektirirken ağlamaktan mahvoldum- tarihi geçmiş ilaç kullanıyorlar ve etkisi yeterli olmuyor, yapılacak aşılar malum önemli... Sizce bizim veteriner pahalı mı?

Canım normal. Bizimde kist aşılarımız 25 lira sadece karma 35 lira. Birde pire damlası var ensesine damlatılan eskiden 8 liraydı ama daha kalitelisi varmış ben 20 lira veriyorum onada. Bir de Allah korusun ama mantar olursa 2 tane mantar aşısı oluyor 50 lira 1 tanesi. Allah yaşatmasın biz yaşadık kötü dönemlerdi atlattık aşı sayesinde çok şükür. Ben her yıl ne olur ne olmaz diye koruma amaçlı yaptırmayı düşünüyorum:çok üzgünüm:

ben antalya da kist, karma aşılarına 15 ytl veriyorum. herbiri 15 ytl. hafta da bir aşı nasıl yani ilk benim ki, kistini ve parazitini oldu..1 ay sonra karma oldu. 15 gün sonra kuduz,1 ay sonra hıv,oldu. ve 3 ayda bir kis,parazit yapıldı. her sene karma ve kuduz 1 kere yapıldı.devlet hastanelerin bilmiyorum. yaptırmadım,ama yaptıran var. ben antalya da yaşadığımdan mı 15 ,acaba. belki istanbul da daha pahalıdır.........................

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım normal. Bizimde kist aşılarımız 25 lira sadece karma 35 lira. Birde pire damlası var ensesine damlatılan eskiden 8 liraydı ama daha kalitelisi varmış ben 20 lira veriyorum onada. Bir de Allah korusun ama mantar olursa 2 tane mantar aşısı oluyor 50 lira 1 tanesi. Allah yaşatmasın biz yaşadık kötü dönemlerdi atlattık aşı sayesinde çok şükür. Ben her yıl ne olur ne olmaz diye koruma amaçlı yaptırmayı düşünüyorum:çok üzgünüm:

Canım, umarım bir daha olmaz o canım yaramazlara:nazar:, onlar hep sağlıklı olurlar umarıma.s.

ben antalya da kist, karma aşılarına 15 ytl veriyorum. herbiri 15 ytl. hafta da bir aşı nasıl yani ilk benim ki, kistini ve parazitini oldu..1 ay sonra karma oldu. 15 gün sonra kuduz,1 ay sonra hıv,oldu. ve 3 ayda bir kis,parazit yapıldı. her sene karma ve kuduz 1 kere yapıldı.devlet hastanelerin bilmiyorum. yaptırmadım,ama yaptıran var. ben antalya da yaşadığımdan mı 15 ,acaba. belki istanbul da daha pahalıdır.........................

Canım, evet Antalya bayağı bi uygunmuş verdiğin fiyatlara bakarak... Önce 2 kist olmuştu aralıklarla, bugün ilk karmayı oldu, haftaya tekrar karma olacak. Bu arada belediye veterineri sahipli yumurcaklardan para alıyormuş, zaten bahsettiğim gibi ilaçların tarihi ya da kalitesi yüzünden pek cazip değil. Canım, senin yaramazın resmi yok mu buralarda? Umarı hep sağlıklı olur:nazar:a.s.

Canım, evet Antalya bayağı bi uygunmuş verdiğin fiyatlara bakarak... Önce 2 kist olmuştu aralıklarla, bugün ilk karmayı oldu, haftaya tekrar karma olacak. Bu arada belediye veterineri sahipli yumurcaklardan para alıyormuş, zaten bahsettiğim gibi ilaçların tarihi ya da kalitesi yüzünden pek cazip değil. Canım, senin yaramazın resmi yok mu buralarda? Umarı hep sağlıklı olur:nazar:a.s.
var da ben teknoloji özürlü olarak beceremiyorum. bir arkadaşım gelecekti güya bana öğretecekti resim koymayı. onun gelmesini bekliyorum.

Selam canlarım, biz ablamla cumartesi günü sokakta bi yavru kedi gördük, minik, nasıl güzel bişiy. Sanıyorum cins bi kediydi, tüyleri siyaha yakın ve bol tüylüydü, çok uzun tüyleri vardı. Biz Tedi' yi veterinere götürüyorduk, Tedi kafesindeydi, o sokakta pislik içinde(bizim Tedi de sokaktan geldi biliyorsunuz). Evet sokakta bir sürü kedi var ama; bu benim aklımdan bir türlü çıkmıyor. Sanıyorum sahibi atmıştır, sokağa yeni atılmış gibiydi, halen ev kedisi havası vardı üzerinde. Benim bakışımı görünce ablam 'sokakta gördüğümüz her kediyi eve alamayız di mi?' diye söylendi ama; biliyorum onun da aklında kaldı. Zaten Tedi'nin bu aralar veteriner masrafı biraz fazla, sık gidecek, şu an 2. bi kediyi kaldıramayız biliyorum ama; resmen bunları yazarken boğazımda düğüm oluştu. Bir de Tedi var tabi ki! Onun şu an 9 haftalık civarı olduğunu tahmin ediyoruz, 2. kediyi kabul edecek mi, bilemiyorum. Hem tam çok sevilme dönemindeyken, daha küçük bi kedinin gelmesi O'na haksızlık olmaz mı diye düşünmüyor da değilim. Evimize yakın olsa gidip ufaklığı kontrol edicem ama; biraz uzakta. Umarım, birileri alıp ona iyi bir yuva verir ya da biz bu geçici olduğunu umduğumuz sıkışıklıktan çok kısa sürede kurtuluruz ve o bizim yuvamızın bi parçası olur. Sonuçta kediyi gördüğümüz çevre iyi bi çevre, o da cins bi kedi zaten, birileri şimdiye kadar evine almıştır, bakıyordur di mi?

canım, inşallah biri sahiplenmiştir. ben bu insanları anlamıyorum. alıyorlar sonra sıkılıp sokağa atıyorlar. o kedi ev yaşantısına alışmış. dışarda yaşamını nasıl sürdüreceğini bilmiyor. nereden yemek bulacak, soğuğa nasıl dayanacak. bir de sokak kedilerinin vücutları dirençlidir.mikroplara karşı vücutlarının bağışıklık sistemi kuvvetlidir. bu dna larındada kodlanmıştır. o yaşam şartlarına adapte olmuşlardır. ama cins kediler öyle değildir.bağışıkl sistemleri zayıftır. kolay hastalanırlar. sokaktaki her türlü mikroba karşı açıktırlar. allah o kediciğin yardımcısı olsun. çok üzüldüm.

canım, inşallah biri sahiplenmiştir. ben bu insanları anlamıyorum. alıyorlar sonra sıkılıp sokağa atıyorlar. o kedi ev yaşantısına alışmış. dışarda yaşamını nasıl sürdüreceğini bilmiyor. nereden yemek bulacak, soğuğa nasıl dayanacak. bir de sokak kedilerinin vücutları dirençlidir.mikroplara karşı vücutlarının bağışıklık sistemi kuvvetlidir. bu dna larındada kodlanmıştır. o yaşam şartlarına adapte olmuşlardır. ama cins kediler öyle değildir.bağışıkl sistemleri zayıftır. kolay hastalanırlar. sokaktaki her türlü mikroba karşı açıktırlar. allah o kediciğin yardımcısı olsun. çok üzüldüm.

Canım, Ablam bugün işe giderken sabah ve akşam bakmış, ufaklık yokmuş. O civarda yaşayan servisten arkadaşlarına sormuş, cins kedileri gören birilerinin hemen aldığını söylemişler. Bu ufaklığa da öyle olduğunu umuyoruz. İstanbul'u biliyor musun, bilemiyorum, kediyi Ataşehir'de gördük. Ataşehir'de çok büyük siteler var ve yaşayan insanlarda alışkanlık olmuş, ortalıktaki kedileri eve almasalar bile sitelerin bahçelerine alıp bol bol mama veriyorlar,:hooray: sadece kedilere değil sanırım, ortalıkta öyle aç-susuz hayvan pek görünmüyor. En kötü ihtimalle öyle olmuştur:teytey: Bir de kedi tekir ve iran karışımına benziyordu, bazı insanlarda bu tarz takıntı vardır ya, sahibi ondan dolayı atmış olabilir:eek:klava:

Canım, Ablam bugün işe giderken sabah ve akşam bakmış, ufaklık yokmuş. O civarda yaşayan servisten arkadaşlarına sormuş, cins kedileri gören birilerinin hemen aldığını söylemişler. Bu ufaklığa da öyle olduğunu umuyoruz. İstanbul'u biliyor musun, bilemiyorum, kediyi Ataşehir'de gördük. Ataşehir'de çok büyük siteler var ve yaşayan insanlarda alışkanlık olmuş, ortalıktaki kedileri eve almasalar bile sitelerin bahçelerine alıp bol bol mama veriyorlar,:hooray: sadece kedilere değil sanırım, ortalıkta öyle aç-susuz hayvan pek görünmüyor. En kötü ihtimalle öyle olmuştur:teytey: Bir de kedi tekir ve iran karışımına benziyordu, bazı insanlarda bu tarz takıntı vardır ya, sahibi ondan dolayı atmış olabilir:eek:klava:
istanbulu bilmezmiyim ben istanbulluyum zaten.ben erenköyde yaşamıştım. sahiplenildiğine çok sevindim fıstığın. ..

Canım arkadaşlarım, benim size yine bi sorum olacak. Bugün veterinerde 'kedi çekici sprey' adında bişiy vardı, markasını hatırlamıyorum, fiyatı 25 idi. 35 civarı olanlar da vardı. Tedi gece benimle uyuyor ama; gündüzleri bulduğu kuytu bi köşeye giriveriyor; koşu bandının altı, kanepenin içi, banyo dolaplarının altı... Ve buralarda uyuyup kalıyor. Sprey tarzı bişiyle Tedi'yi en azından gündüzleri kendi sepetine çekmek mantıklı geldi ama; fiyat biraz fazla geldi açıkçası. Marketlerden baktım uygun fiyatlısı olabilir diye, bulamadım. Önerebileceğiniz bi marka var mı ya da doğal bi yolla Tedi'yi yatağına çekebilir miyim? İşin aslı doğal bi ürün olsa -bi bitkinin kokusu gibi- sanırım daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler...

Şekerler, kendi soruma ben cevap verim, bugün aktarlara baktım, kediotu adında bi ot var imiş, bir yerde buldum ama; uyutur dediler, çok emin olamadım...

Ablaları, benim Tedim 7 aylık oldu ve neredeyse 5 kilo olacak. 1,5 ay kadar önce veterinere gittiğimizde 4 kiloydu ve veteriner ''uzun boylu bi kedi, boyuna göre kilosu iyi demişti'' 20 gün kadar sonra veterinere gittiğimizde yine sorucam ama; sonuçta mamayı da ordan alıyoruz malum... Sizce çok mu 5 kilo? Gece, karnıma bi atlayıveriyor, siz düşünün basıncı!:sm_confused: Bir de henüz sıvı bırakmasa da hani şu elimize ve kıyafetlerimize yapışıp, viyaklama dönemi 2 aydır bitemedi, bu dönem bu kadar uzun mu sürüyor?a.s.

Merhaba,

Eğer yapısı itibari ile boylu ise normaldir çünkü benim oğlum Badem de standardın üzerinde boy olduğundan kilosu normal.

Kızgınlığa gelince çok şükür bizimki hiç öyle bişeylere saldırması cindy hariç:)

Veterinere sormuştum bende çok uzun sürdü diye tabi bizimki normal evde dişi kedide var ama demişti ki bana erkek kedi dışarıdan bir dişi sesi duysa bile kızışır geçer bu dönemi rahat olun.

X