K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz otoskleroz ameliyati olan var mı??

Merhaba arkadaşlar.uzun zamandır yazılma olmamış ama ben sizlere birşeyler sormak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim de sağ kulağımda 43 db işitme kaybı var. Bir kaç dr a gittim ama hala karar veremedim. Ameliyat olan arkadaşlar sonrasını merak ediyorum. Üç yaşında kızım var. İki ay kadar ağır kaldırmamak gerekiyor. İki ay dikkat ederiz ama sonrasında durum normalleşiyor mu?iki aylık süreci atlatınca herşey normale dönüyor mu? Allah korusun ameliyat başarısız geçerse işitme tamamen kaybedilirse işitme cihazı işe yarıyor mu? Eşim olmamı istemiyor. İşitme cihazı kullanmamın daha mantıklı olduğunu düşünüyor. Çünkü ameliyat olursam hayat boyu dikkat etmem gerektiğini düşünüyor.Ama ben artık kulağımdaki bu seslerden kurtulmak istiyorum. Bu Arada Bursa’da yaşıyorum. Burda önerebilecepiniz dr var mı? Gerçi Bursa’da ki en iyi denilen Dr lara gittim ama uçuk fiyatlar söylediler. Bi arkadaşın önerdiği dr u araştırdım Gebze’de maalesef çok fazla fiyat verdiler. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar konuyu gören varsa lütfen cevap veriri misiniz bana. Yarın başka bir dr a gidicem ve artık hemen karar vermem lazım.

Meltem hanim merhaba. Sorularinizin cevabi malesef kisiye gore degisiyor. Bu ameliyatta su olacak bu olacak gibi soylemler yalan olur. Ayni donem ameliyat oldugumuz baska bir arkadasin isitmesi daha iyi cinlamasi yok. Benim bir tik daha aşağıda ama cinlamalarim devam ediyor. Operasyonun basarili olmasi durumunda isitmenin iyilesmesi ihtimali %94tur Ancak bu sizin ne hissettiginiz ve isitme testiniz ile de cok iliskili. Ameliyat sonrasi doktorlar 2 ay diyor ama ben hala dikkat ediyorum. Biraz evhamli oldugum icin sanirim. Bunu doktorunuza sormaniz daha dogru olacaktir. Sesler ameliyatli kulagimda ayni sekilde devam ediyor ama ameliyat olnadigim kulagimda artti. Bu hastalik malesef boyle...ama synu da belirteyim diger arkadasim sesler gecti. Tamamen sizin sansiniza kalmis ve doktorun cok iyi bir cerrah olmasi (bu konuda tabi) cok onemli tabi. Eger isitme kaybedilirse ki bu iyi bir cerrahta cok dusuk bir ihtimal cihaz ise yaramaz. Ameliyat sonrasi ikinma oksurme agir kaldirma hapsirma hepsi yasak. Eger olacaksiniz bahar aylarinda olmanizi tavsiye ederim zaten yavas ilerleyen bir hastalik bu. Cunku grip olursaniz cok daha sikintili olur durum. Ozel sigortaniz yoksa doktor isiniz zor. Devlet hastanelerinde ben pek guvenemedim acikcasi ve bursada da acikcasi doktor bilmiyorum. Ameliyat sonrasi isitmeme gelince acikcasi daha iyi olan arkadaşlar vardir mutlaka, benim istedigim ve bekledigimin altinda hala bazi sesleri zor duyuyorum ama dedigim gibi solda da ilerleme suruyor. Sesler ise hic susmuyor. Beynim cok yoruluyor ama susmuyor maalesef. Eger 2. Cocugu dusunuyorsaniz ondan sonra olmanızı onerebilirim cunku onda da ilerleyecek. Ameliyat karari sizin tabi. Nacizane tavsiyem isitme cihazi deneyip eger yapamazsaniz ameliyat olmanizdir. Tabi karar sizin saglikli gunler dilerim.

Meltem hanim merhaba. Sorularinizin cevabi malesef kisiye gore degisiyor. Bu ameliyatta su olacak bu olacak gibi soylemler yalan olur. Ayni donem ameliyat oldugumuz baska bir arkadasin isitmesi daha iyi cinlamasi yok. Benim bir tik daha aşağıda ama cinlamalarim devam ediyor. Operasyonun basarili olmasi durumunda isitmenin iyilesmesi ihtimali %94tur Ancak bu sizin ne hissettiginiz ve isitme testiniz ile de cok iliskili. Ameliyat sonrasi doktorlar 2 ay diyor ama ben hala dikkat ediyorum. Biraz evhamli oldugum icin sanirim. Bunu doktorunuza sormaniz daha dogru olacaktir. Sesler ameliyatli kulagimda ayni sekilde devam ediyor ama ameliyat olnadigim kulagimda artti. Bu hastalik malesef boyle...ama synu da belirteyim diger arkadasim sesler gecti. Tamamen sizin sansiniza kalmis ve doktorun cok iyi bir cerrah olmasi (bu konuda tabi) cok onemli tabi. Eger isitme kaybedilirse ki bu iyi bir cerrahta cok dusuk bir ihtimal cihaz ise yaramaz. Ameliyat sonrasi ikinma oksurme agir kaldirma hapsirma hepsi yasak. Eger olacaksiniz bahar aylarinda olmanizi tavsiye ederim zaten yavas ilerleyen bir hastalik bu. Cunku grip olursaniz cok daha sikintili olur durum. Ozel sigortaniz yoksa doktor isiniz zor. Devlet hastanelerinde ben pek guvenemedim acikcasi ve bursada da acikcasi doktor bilmiyorum. Ameliyat sonrasi isitmeme gelince acikcasi daha iyi olan arkadaşlar vardir mutlaka, benim istedigim ve bekledigimin altinda hala bazi sesleri zor duyuyorum ama dedigim gibi solda da ilerleme suruyor. Sesler ise hic susmuyor. Beynim cok yoruluyor ama susmuyor maalesef. Eger 2. Cocugu dusunuyorsaniz ondan sonra olmanızı onerebilirim cunku onda da ilerleyecek. Ameliyat karari sizin tabi. Nacizane tavsiyem isitme cihazi deneyip eger yapamazsaniz ameliyat olmanizdir. Tabi karar sizin saglikli gunler dilerim.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Aynı şeyleri yaşamış birinden duymak çok güzel. Çünkü internette yeterli açıklama yok maalesef. Kızım sürekli kucak isteyen bir çocuk. En büyük derdim bu. İki ay çok değil idare ederim ama sonrasında da dediğiniz gibi dikkatli olmak lazım. Ben işitme konusunda çok sıkıntı çekmiyorum aslında ya da alıştım ama şu sesler çok rahatsız edici.toplulukta ayırt edemiyorum konuşmaları. Sanki sesimi duyuramıyormuşum gibi hissediyorum. Seslerin geçmemiş olması kötü olmuş. İnşallah en kısa zamanda geçer sizinkide. Siz ne kadar oldu ameliyat olalı. Bir de nerde oldunuz acaba. Çok teşekkür ederim tekrar. Geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Aynı şeyleri yaşamış birinden duymak çok güzel. Çünkü internette yeterli açıklama yok maalesef. Kızım sürekli kucak isteyen bir çocuk. En büyük derdim bu. İki ay çok değil idare ederim ama sonrasında da dediğiniz gibi dikkatli olmak lazım. Ben işitme konusunda çok sıkıntı çekmiyorum aslında ya da alıştım ama şu sesler çok rahatsız edici.toplulukta ayırt edemiyorum konuşmaları. Sanki sesimi duyuramıyormuşum gibi hissediyorum. Seslerin geçmemiş olması kötü olmuş. İnşallah en kısa zamanda geçer sizinkide. Siz ne kadar oldu ameliyat olalı. Bir de nerde oldunuz acaba. Çok teşekkür ederim tekrar. Geçmiş olsun
Siz bana mailinizi yazın ordan görüşelim

kızlar merhaba

bende 2017 mayıs ayında sağ kulak stapedektomi ameliyatı oldum.İnanın çok düşündüm araştırdım hatta 3yıl cihaz kullandım ama esas huzuru ameliyattan sonra buldum.Tabii çınlamalar geçmiyor onu bilin ama duyma seviyeniz arttıkça zaten çınlamanın önemi olmuyor.Ameliyatımı yapan doktorum Prof. Dr. Adnan Ünal izmir Ekolde. Kendisine minnettarım.Şimdi sol kulak var sırada ama bunda kararsızım sol biraz daha sıkıntılı diyenler var. Fikri olan var mı?

Merhaba
kızlar merhaba

bende 2017 mayıs ayında sağ kulak stapedektomi ameliyatı oldum.İnanın çok düşündüm araştırdım hatta 3yıl cihaz kullandım ama esas huzuru ameliyattan sonra buldum.Tabii çınlamalar geçmiyor onu bilin ama duyma seviyeniz arttıkça zaten çınlamanın önemi olmuyor.Ameliyatımı yapan doktorum Prof. Dr. Adnan Ünal izmir Ekolde. Kendisine minnettarım.Şimdi sol kulak var sırada ama bunda kararsızım sol biraz daha sıkıntılı diyenler var. Fikri olan var mı?

Merhabalar, uzun zamandır kimse yazmamış, ben de şimdi mailime düşünce bakim dedim bir arkadaş daha bulmuş olduk sanırım. bu ameliyatla çınlamaları geçenler de var duyduğunuz frekanslarla ilgili. Benim ameliyat sonrası 4000 ve üzeri frekansın üzerinde işitme kaybım değişmediği için sağ yani ameliyatlı kulağımda çınlama malesef sürüyor. Sol kulakla ilgili zor olduğuna dair bir duyumum olmadı. O da çınlıyor gerçi. Ama farklı olduğunu sanmıyorum. Ameliyat sonrası zaten her türlü en az 2 ay zor geçiyor. Benimle aynı dönem 2016 eylülde sol kulağından ameliyat olan bir arkadaşım memnun petitözge, hatta işitmesi benden daha iyi durumda. Benim de sol kulağım kötü şu anda 40 dblere geldi. Ama olmıcam büyük ihtimalle cihaz aldım. Hoş o da kendi kulağın gibi değil ki. Neyse buna şükür. Ben açıkçası biri benim ve sağlam kalsın istiyorum karar sizin. İkisinden de ameliyat olan eternity334 iki kulağından da ameliyat olmaktan memnun musun, paylaşır mısın bizimle... Bu arada meltemsahin ameliyat oldunuz mu merak ettim durumunuz nasıl ? CITLANBIK sen nasılsın haberlerinizi bekliyoruz otoskleroz kardeşler... :)

Öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum. Otoskleroz teşhisi konulan arkadaşlara sorum olacak. Öncelikle Ankara'da yaşadığımı bana bir teşhiş koyamadıklarını ifade etmek istiyorum. Şikayetlerim:

Şikayetlerim Eylül 2017 de başladı bunlar:

Konuştuğum zaman kendi sesim rahatsız edici bir şekilde içeriden sol kulağıma geliyor şikayetiyle tatildeyken memlekette KBB uzmanına gittim. O zaman çınlama yoktu. Odyo testinde 1000 Hz den yüksek frekanslarda 30 dB civarında kayıp görüldü. Doktor işitme kaybın var geçmez dedi. Vastarel diye bir ilaç verdi. Muayene çok içime sinmediği için kullanmadım. Daha sonra çınlama da başladı ve Ekim ayında Ankarada bir Prof. Dr'a muayene oldum. İşitme testi yaptırdıktan sonra kulak içi kanalı MR çektirdi ama bir şey görmedi. Vasoserc diye bir ilaç verdi 3 ay kullan dedi. Kullandım fakat bir faydasını görmedim.

Aralık ayında başka bir doktora gittim. Doktor şikayetlerimi dinleyince ostoklerozdan şüphelendi. Detaylı bir işitme testi yaptırdı saf ses ortalaması hava: 20 kemik: 18 çıktı. Doktor işitme testinden sonra sen bir travma geçirmişin (yüksek ses vb.) sana bir tedavi vermiyorum deyip gönderdi.
Ancak şu anda sesimin kendi kulağıma gelmesi ve çınlama devam ediyor. Özellikle kendi sesimin sol kulağıma gelmesi konuşurken beni aşırı rahatsız ediyor. Tahammülümün azalmasına ve çabuk sinirlenmeme sebep oluyor.

Sorum Şikayetlerin ostekleroz hastalığı şikayetleri ile örtüşüyor mu? Özellikle, ostekleroz rahatsızlığı olunca sesiniz kendi kulağınıza geliyor mu? Bir de bana bir öneriniz var mı?

Çok teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.

Öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum. Otoskleroz teşhisi konulan arkadaşlara sorum olacak. Öncelikle Ankara'da yaşadığımı bana bir teşhiş koyamadıklarını ifade etmek istiyorum. Şikayetlerim:

Şikayetlerim Eylül 2017 de başladı bunlar:

Konuştuğum zaman kendi sesim rahatsız edici bir şekilde içeriden sol kulağıma geliyor şikayetiyle tatildeyken memlekette KBB uzmanına gittim. O zaman çınlama yoktu. Odyo testinde 1000 Hz den yüksek frekanslarda 30 dB civarında kayıp görüldü. Doktor işitme kaybın var geçmez dedi. Vastarel diye bir ilaç verdi. Muayene çok içime sinmediği için kullanmadım. Daha sonra çınlama da başladı ve Ekim ayında Ankarada bir Prof. Dr'a muayene oldum. İşitme testi yaptırdıktan sonra kulak içi kanalı MR çektirdi ama bir şey görmedi. Vasoserc diye bir ilaç verdi 3 ay kullan dedi. Kullandım fakat bir faydasını görmedim.

Aralık ayında başka bir doktora gittim. Doktor şikayetlerimi dinleyince ostoklerozdan şüphelendi. Detaylı bir işitme testi yaptırdı saf ses ortalaması hava: 20 kemik: 18 çıktı. Doktor işitme testinden sonra sen bir travma geçirmişin (yüksek ses vb.) sana bir tedavi vermiyorum deyip gönderdi.
Ancak şu anda sesimin kendi kulağıma gelmesi ve çınlama devam ediyor. Özellikle kendi sesimin sol kulağıma gelmesi konuşurken beni aşırı rahatsız ediyor. Tahammülümün azalmasına ve çabuk sinirlenmeme sebep oluyor.

Sorum Şikayetlerin ostekleroz hastalığı şikayetleri ile örtüşüyor mu? Özellikle, ostekleroz rahatsızlığı olunca sesiniz kendi kulağınıza geliyor mu? Bir de bana bir öneriniz var mı?

Çok teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba sliven,

İşitme testinde hava ve kemik yolu saf ses ortalamaların aynı çıkmış hemen hemen, otosklerozla pek ilgili değil gibi senin sorunun. Ama yaklaşık 2 yıldır ben de kendi sesimi az duyuyorum diğer kulağımdan değil ama ses içimden geliyormuş gibi hissediyorum ve ameliyatım sonrası bu durum değişmedi. benim hava ve kemik yollarım çok farklı tabi. Sesim ince benim ve tiz sesleri ameliyat öncesi de sonrası da zaten çok az duyduğum için olduğunu düşünüyorum bu durumun. Şu an ameliyatsız kulağıma cihaz kullanıyorum bir nebze azaldı ama yine de eskisi gibi değil tabi. Otoskleroz ile ilgili kemiklerin durumunu gösteren bir basınç testi yapıyorlar, timpanogramda da bu görülüyor aslında, doktor bakmıştır sanırım. İşitme testlerine bakmak lazım, ve doğru yapan biri çok önemli tabi. Çınlamaların üzgünüm ama geçmeyecektir. :KK43: Tıp çınlamaya bir çözüm bulmuş değil. Bazı otosklerozlu kişilerde ameliyat sonrası geçiyor çınlama, ama benim malesef sürüyor. Çınlamaya çözüm bilen varsa ve bana yazarsa çok sevinirim. Çünkü gerçekten çıldırtıyor. Sağlıklı günler dilerim...

Merhaba sliven,

İşitme testinde hava ve kemik yolu saf ses ortalamaların aynı çıkmış hemen hemen, otosklerozla pek ilgili değil gibi senin sorunun. Ama yaklaşık 2 yıldır ben de kendi sesimi az duyuyorum diğer kulağımdan değil ama ses içimden geliyormuş gibi hissediyorum ve ameliyatım sonrası bu durum değişmedi. benim hava ve kemik yollarım çok farklı tabi. Sesim ince benim ve tiz sesleri ameliyat öncesi de sonrası da zaten çok az duyduğum için olduğunu düşünüyorum bu durumun. Şu an ameliyatsız kulağıma cihaz kullanıyorum bir nebze azaldı ama yine de eskisi gibi değil tabi. Otoskleroz ile ilgili kemiklerin durumunu gösteren bir basınç testi yapıyorlar, timpanogramda da bu görülüyor aslında, doktor bakmıştır sanırım. İşitme testlerine bakmak lazım, ve doğru yapan biri çok önemli tabi. Çınlamaların üzgünüm ama geçmeyecektir. :KK43: Tıp çınlamaya bir çözüm bulmuş değil. Bazı otosklerozlu kişilerde ameliyat sonrası geçiyor çınlama, ama benim malesef sürüyor. Çınlamaya çözüm bilen varsa ve bana yazarsa çok sevinirim. Çünkü gerçekten çıldırtıyor. Sağlıklı günler dilerim...
Cevabınız için teşekkürler. Bu hafta tekrar odyo testi yaptırdım. Sol kulağımdaki işitme azalması neural işitme kaybı olarak görünüyor. Ne ara oldu anlayamadım. Sanırım yavaş yavaş gelişti. Altında yatan sebep malesef bulunamadı. Size de Allah'tan şifa dilerim.

Valla ne diyeyim bilemedim, aklım karıştı şimdi. Çok da artık düşünmek istemiyorum ya, lazer ya da kesik o kemik çıkacak sonuçta protez takılacak ve bununla yaşamaya alışmak zorundayız malesef. Çok üzülüyorum nerden başıma geldi bu diyorum, hayatım altüst oldu ama desem ne çare, başka dermansız derdimiz olmasın ne yapayım insanlar ne dertlere göğüs geriyorlar. Benim bayramdan sonrayı bulur zaten ameliyat işim, çünkü dediğin gibi ablam ancak o zaman gelebilecek bana bakmaya. Bakalım herşey yolunda gider inşallah, demişsin ya iç ses diye o bana ameliyat olma diyor aslında, ama ilerlediğini düşünürsek başka da çare yok gibi, Allahım yardımcımız olsun, inşallah diğer kulağında yoktur, benim onda da var ama daha iyi sağ kulağıma göre, dileğim onun ilerlememesi, zaten bu halde de çok az duyabiliyorum. Herşeyin yolunda gitmesi dileğiyle çok çok geçmiş olsun sana da, atlatmışsın sen, kontrolden sonra iyi haberlerini bekliyorum. Sağol tavsiyelerin için çok teşekkürler...

Merhaba, ben de bu ameliyatınolacağım Ama çok korkuyorum:KK43:((

Ameliyat oldunuz mu? Sonuç nasıl, umarım iyidir. Doktor ve hastane bilgisi paylaşabilir misiniz şuan gözyaşları içimdeyim:KK43:(((

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Amin inşallah sonrasinda da gUzel olur herşey.
Ameliyat olmasan böyle yaşanmaz. Olsan iyileşme sansimiz yüksek. .allah korusun iyileşmese bile en azından denedik diycez. Daha kötü olma ihtimali yok zaten duymuyoz :) valla benim sağ kulakta da var.başlangıç seviyesinde. Ondan olur muyum bilmiyorum karar vermek için çok erken. Hele bir şu sol kulağın durumunu bir goreyim.nasıl olacak süreç onu sona dusunurum. Ama basladiysa bu kireclenme ayni kalmaz.yavas yavas sinsi sinsi ilerler. Hamile kalirsam daha da hizli ilerler.Yeğenim 2 kulağından oldu 6 ay arayla benden küçük erkek. Devlet hastanesinde oldu. O kadar memnun ki dünya varmiiş diyor..gencecik delikanlı. . Hastalık bu işte Allah daha beterinden korusun. Dermansız dert vermesin. Dediğin gibi daha ne hastaliklar var.. tabi herkesin derdi kendine büyük. . 5 ve 6 eylül de kontrol pansuman var inşallah güzel şeyler söyler doktor.

Merhaba nasılsınız? Yeğeniniz hangi hastanede oldu? Dr ismi paylaşabilir misiniz? Sizin durumunız şuan nasıl bilgi verme imkanınız varsa çok sevaba geç cek;(((

Merhaba nasılsınız? Yeğeniniz hangi hastanede oldu? Dr ismi paylaşabilir misiniz? Sizin durumunız şuan nasıl bilgi verme imkanınız varsa çok sevaba geç cek;((( C CITLANBIK

Merhaba nasılsınız? Yeğeniniz hangi hastanede oldu? Dr ismi paylaşabilir misiniz? Sizin durumunız şuan nasıl bilgi verme imkanınız varsa çok sevaba geç cek;((( C CITLANBIK [/QUOTE
Merhaba bu konuda pek geri dönüş alamiyorsun artik bu grupta genelde ben yaziyorum benim doktorum Prof. Dr. Nazım Korkut acibadem maslak hastanesinde. Doktorum cok iyidir. Citlanbik arkafasimizin doktoru da asm de prof. Dr. Sertaç Yetişer. Eski yazismalardan görürsünüz zaten. Ama tercih sizin tabi. Ameliyat sonrasi biraz sıkıntılı ama geciyor merak etmeyin. Eskisinden daha iyi duyuyor ameliyatli kulagim ama eskisi gibi malesef olmadi. Diger kulagimda ilerledi. Ondan da olmam gerekiyor. Ama cihaz kullaniyorum. Cihazlada cok iyi duymasam da idare ediyorum. Ameliyat sonucu tamamen sizin mevcut durumunuz ve doktorunuzun basarisi ile ilgili. Isitme testiniz ne durumda bilemem. Tavsiyem sureci uzatmayin yoksa cok yipranirsiniz. Uzulmeyin ben de cok uzuldum agladim hala da uzuluyorum ama malesef bu hastaligin iki secenegi var ya cihaz kullanacaksiniz ya da ameliyat olup sansinizi deneyeceksiniz. Ne beter hastaliklar var uzulmeyin napalim bence bir an once karar verin. Bu arada cinlamalar gecmiyor yani benim gecmedi. Cok gecmis olsun...

Çok teşekkür ederim evet çok ağlıyorum ama yapacak birşey yok :KK43:(( ameliyata bi türlü karar veremiyorum cihaz daha mı iyi dersiniz 32 yaşındayım ve bekarım acı bir durum :KK43:((( siz ameliyat öncesi ve sonrasını kuyasladığınızda hangisini tercih ederdiniz size maliyeti ne kadar olmuştu bu arada ?

Son düzenleme:
X