Davranış Bozuklukları Otizimli Çocuğu Olan Anneler

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Merhaba son durumunuz nedir acaba? Şuanda ayni durumdayiz falesef:KK43: Biz Yanki Yazgan'a götürdük, nörolojik muayne istemedi. Haftada 2 seans ergo terapi, 3 günde özel eğitim dedi
mrb emirgul kizim 22 aylik oldu anlamsiz kelimeler artti hatta surekli mirildanma bingildanma halinde.al at diyo anlamli.gel otur haydi al ver anliyo.ama babana git bunu gotur gettir yok.kapiyi kapat gibi seyler yok.goz temasimiz iyilesti.parmagiyla isaret etmeye basladik.disari cikmaya bayiliyo by by yapiyo bize.disari cikarken ayakkabilarini pantolonumu getirir. Yada giydirmemiz icin hemen oturur.egitimde daha ucuncu seanstayiz.nesne takibimkz var.sakiz cigner cekirdek yer.kapiya anahtar sokmaya calisir.bi yere cikarken sandalye kullanir.ellerinden tutup ziplamak ister bayilir buna.hayvan sesleri cikarmaya calisir.ismine seslendigimizde disardayken daha cabuk donuyo.hatta genelde donuyo ama evde sadece diger odadaysa geliyo.salonda duymuyomus gibi.tehlikenin cok farkinda dusebileceginin elinn yanabileceginin farkinda.ocagin firinin cakmagin cisss oldugunu biliyo cisss diyo.ama hala oyuncaklarini firlatiyo.surekli hareket halinde durmuyo.simdilik durum bu yakinda cocuk psikologuna gitmayi dusunuyorum arastiriyorum.oyle iste

mrb emirgul kizim 22 aylik oldu anlamsiz kelimeler artti hatta surekli mirildanma bingildanma halinde.al at diyo anlamli.gel otur haydi al ver anliyo.ama babana git bunu gotur gettir yok.kapiyi kapat gibi seyler yok.goz temasimiz iyilesti.parmagiyla isaret etmeye basladik.disari cikmaya bayiliyo by by yapiyo bize.disari cikarken ayakkabilarini pantolonumu getirir. Yada giydirmemiz icin hemen oturur.egitimde daha ucuncu seanstayiz.nesne takibimkz var.sakiz cigner cekirdek yer.kapiya anahtar sokmaya calisir.bi yere cikarken sandalye kullanir.ellerinden tutup ziplamak ister bayilir buna.hayvan sesleri cikarmaya calisir.ismine seslendigimizde disardayken daha cabuk donuyo.hatta genelde donuyo ama evde sadece diger odadaysa geliyo.salonda duymuyomus gibi.tehlikenin cok farkinda dusebileceginin elinn yanabileceginin farkinda.ocagin firinin cakmagin cisss oldugunu biliyo cisss diyo.ama hala oyuncaklarini firlatiyo.surekli hareket halinde durmuyo.simdilik durum bu yakinda cocuk psikologuna gitmayi dusunuyorum arastiriyorum.oyle iste
Tabiki taniyi işin uzmanlari koyar ama yazdiklariniza bakilirsa kizinizda otizm yok buda çok sevindirici. Bazi konularda gelişimsel gerilikleri olabilir onlarida zaten özel eğitim ve sizin ilginizle aşacaktir. Darisi başimiza inş

merhabalar,ben yeni üye oldum mesaj yazmistim sanirim cikmadi sayfada neyse...
benim kizimda 3,5 yasinda erken cocukluk otizmi teshisi aldi.ama doktorumuz dercesinin hafif oldugunu 6 yas civarinda normal cocuklar gibi olabilecegini söyledi.
yazdigin belirtiler bizdede var.müzige asiri ilgisi var sarki sözlerini ezberleyip onlari tekrarliyor,insanlari tanimada sorunumuz yok herkesi taniyabiliyor,oynadigi oyunlar hep ayni,suyla oynamayi cok seviyor,asiri hareketli yemek yerken bile hareket halinde,sorulara cevap veremiyor,kendisine ismiyle hitap ediyor ben kelimesini henüz hic kullanamadi,ismini söyledigimizde elinde ilgilendigi biseyler yoksa bakiyor,bir de herseyi agzina alma huyu var oyuncaklar filan hep agzinda,yemegi yemeden önce dilini uzatip dilinin ucuyla tadina bakiyormus gibi yapiyor,parmak ucunda yürüyor bazen.
Merhaba, nerdeyse 10 yil geçecek yazdığınızdan beri ama kizimda bütün yazdığınız belirtiler var, ve kızıma da hafif otizm tanisi kondu. Doktorun dediği gibi oldu mu, 6 yaşına geldiğinde geçti mi sizde??

Merhabalar, careyi bu ortamlarda arıyorum. Sizin yazdiginiza istinaden dusuk düzey olmasi sonucu bu yasaniyor sanirim. Bir de insanlarin anlamasini, anlasilmayi beklemek ve uzerine korkunc bir karanlik coktu ustume. Sizler burda yazali epet zaman olmus burdaki konusmalara cok benzer olduğu icin sormak istedim neler yapikdi badi sonuclar alindi....

Merhaba, nerdeyse 10 yil geçecek yazdığınızdan beri ama kizimda bütün yazdığınız belirtiler var, ve kızıma da hafif otizm tanisi kondu. Doktorun dediği gibi oldu mu, 6 yaşına geldiğinde geçti mi sizde??
Simdi de 3 sene gecti ayni korkularla yaziyorum cocugunuz iyi mi?... Neler yaşadınız?

X