organik şampuann lazım bana tavsiye?

Eğer organik olsun istiyorsanız hiç şampuan kullanmayın bence. No-Poo denilen bir akım var. Karbonat, elma sirkesi yetiyor da artıyor bile. Hem saç dökülmeniz varsa onlar da azalıyor. Ama baştan söyleyeyim 1,5 ay çok zorlanıyorsunuz.

çok ilginçmiş. denemek lazım ama kokuyu ne yapacağız?

denemeye henüz cesaret edemesem de youtube da iki yıldır no poo uygulayanların videoları var bir süre sonra saç ve saç derisindeki kokunun tamamen ortadan kalktığını söylüyorlar

organik şampuan meselesine gelince organik tarım mezunu olarak bunun tamamen satış stratejisi olduğunu söyleyebilirim içeriğindeki birkaç organik maddeyle organik iddasında ürün çıkarıyorlar fahiş fiyatlarla piyasaya sürüyorlar ayıp

Amway in şampuanları Zararlı kimyasallar içermiyormuş.bende çocuklara kullanıyorum.her saç tipi içinde var.bi araştırın isterseniz.
merhaba evet amway bey de kullanıyorum olabilidiğince az kimyasalı , az köpürmesinden de belli oluyor özellikle egzaması olan yada sedef hastalığı olanlar için ideal şiddetle tavsiye ederim

Şöyle ki ilk 1-1,5 ay biraz sorun oluyor. Saçlarınız yapışmış gibi hissediyorsunuz. O geçiş sürecinde de arada karbonatlı su ile kirini alıp elma sirkeli su ile yumuşatırsanız çok parlak bir hal alacaktır. Zaten maximum 6 hafta sonra saçlar düzene giriyor. Koku olarak sadece doğal saç derisi kokusu kalıyor :)
Olayın mantığı şuna dayanıyor aslında:
Şampuanlar saç yüzeyinde yer alan yağları sıfırlıyor. Saç tabakasını ve saç diplerini koruyan şey derideki doğal yağlar olduğu için vücut buna tepki veriyor ve daha fazla yağ salınımı yapıyor. Çünkü saç derisi savunmasız kalıyor dolayısı ile savunmaya geçmesi çok normal. Yani biz her şampuan ile yıkadığımızda bu süreci tekrar tekrar çalıştırıyoruz ve her seferinde daha fazla yağlanmasının önünü açmış oluyoruz. :) Kapitalist düzen bize şampuan olmazsa pis olacağımız mesajını pompaladı ve bu doğrultuda yaşıyoruz fakat daha farklı yöntemler mevcut. Sadece denemek için kararın arkasında sağlam durmak gerekiyor. :)

denemeye henüz cesaret edemesem de youtube da iki yıldır no poo uygulayanların videoları var bir süre sonra saç ve saç derisindeki kokunun tamamen ortadan kalktığını söylüyorlar

organik şampuan meselesine gelince organik tarım mezunu olarak bunun tamamen satış stratejisi olduğunu söyleyebilirim içeriğindeki birkaç organik maddeyle organik iddasında ürün çıkarıyorlar fahiş fiyatlarla piyasaya sürüyorlar ayıp

Çok üzücü neye güveneceğimizi bilmiyoruz :KK43:

Şöyle ki ilk 1-1,5 ay biraz sorun oluyor. Saçlarınız yapışmış gibi hissediyorsunuz. O geçiş sürecinde de arada karbonatlı su ile kirini alıp elma sirkeli su ile yumuşatırsanız çok parlak bir hal alacaktır. Zaten maximum 6 hafta sonra saçlar düzene giriyor. Koku olarak sadece doğal saç derisi kokusu kalıyor :)
Olayın mantığı şuna dayanıyor aslında:
Şampuanlar saç yüzeyinde yer alan yağları sıfırlıyor. Saç tabakasını ve saç diplerini koruyan şey derideki doğal yağlar olduğu için vücut buna tepki veriyor ve daha fazla yağ salınımı yapıyor. Çünkü saç derisi savunmasız kalıyor dolayısı ile savunmaya geçmesi çok normal. Yani biz her şampuan ile yıkadığımızda bu süreci tekrar tekrar çalıştırıyoruz ve her seferinde daha fazla yağlanmasının önünü açmış oluyoruz. :) Kapitalist düzen bize şampuan olmazsa pis olacağımız mesajını pompaladı ve bu doğrultuda yaşıyoruz fakat daha farklı yöntemler mevcut. Sadece denemek için kararın arkasında sağlam durmak gerekiyor. :)

Aynen kesinlikle katılıyorum. Aslında düşünüldüğünde çok ciddi bir sorun. Baştan sona bütün vücudumuzu kimyasallarla temizlemeye çalışıyoruz. Kendi kendimizin katili oluyoruz. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Kesinlikle forever livingi siddetle tavsiye ederim biz ailecek kullaniyoruz urunlerini annemde beyin timoru ve diz sivi kaybi var onlara bile cok iyi geldi ki sampuani dehset guzel ben sari suyunu ve omegasini kullaniyorum sanki cildimde guzellesti ve kilo verdim .. şook oldum.. beni foreverla tanistiranlardan Allah razi olsun.. Mucize mi adi Forever Living

haklısın canım ama onuda denedim çok fena oluyoo açılmıyo devam edincede kedi tüyü gibi oluyo saçlar şekil almıyo bide banyo çook çabuk batıyo :))
benim saçlarım çok gürdü şu anki saçtan çarpı 3 kat daha saçım vardı o market şampuanlarını kullana kullana saçım çok azaldı yine gür ama eski halinden eser yok tokalar almazdı lastik tokayı iki kere döndüremiyodum..
çam terebentin kurtardı beni biraz market şampuanlarının zararlarını kırdı ama şimdi organik şampuan kullanasım var saol canım ilgin için teşekkürler sevgiler...
ben eskiden organix kullanıyordum, biraz pahalı bir ürün, eczanelerde ve gratis gibi yerlerde satılıyor. Memnundum, ki çok hassas cildim var, her ürünü kullanamıyorum. bana da yine hassas cilde sahip bir arkadaşım tavsiye etmişti. şu an ise Tresan şampuan kullanıyorum, doğal bitki özlü bir markaymış. , yine bir başka arkadaşımın tavsiyesiyle başladım. kendim üzerindeki tüm alerjik testlerden tam puan aldı diyebilirim :) biberiyeli olanını kullanıyorum, en önemli özelliği de çabuk yağlanma sorununu çözmesi. kurutmadan temiz kalmasına şaşırmıştım, ayrıca saç dökülmesini de kesinlikle azaltıyor. bu iki ürünü denedim ve memnun kaldığım için tavsiye ederim.

Ben Organic Shop .Natura Siberica.Siberian Health. Planeta organica kullaniyorum çok harikalar. Türkiyede olup olmadığını bilmiyorum .Rusyadan sipariş ediyorum .İsteyen arkadaşlar olursa yardımcı ola bilirim

Haklısın. Aslında bir sürü sertifkaları olması lazım Dünyaca kurumlardan onaylı. Ben aşagıda yazdığım markaları yeni keşfettim. Olmayan sertifika yok.En sevdigim yönü hayvanlar üzerinde test edilmemesi ve kesinlikle kimyasal katkısı olmaması. Dünyayı dolaşıb arganic kozmetik receteleri topluyorlar sonrada o receteyle harika ürünler yapiyorlar

Ben Organic Shop .Natura Siberica.Siberian Health. Planeta organica kullaniyorum çok harikalar. Türkiyede olup olmadığını bilmiyorum .Rusyadan sipariş ediyorum .İsteyen arkadaşlar olursa yardımcı ola bilirim
Ürün satışı yasaktır, bu sebeple lütfen ürün satışıyla alakalı yorumlar yazmayınız.

Hic bir şey satmıyoruz . Nerde satacam Türkiyede degilim ki Sadece kullandığım ürünleri yazdım Allah Allah ya))) Bulabilirseniz alın bana ne ???!

Merhabalar, şampuan aramaktansa kendiniz yapsanız. Ben önümüzdeki günlerde deneyeceğim. Geçtiğimiz hafta Feridun Kunak un programında izledim. Neden uygulamayalım ki?
3 su bardağı suya 1 su bardağı papatya eklenerek 10 dakika kaynatılır, süzülür.
1 kalıp zeytinyağlı sabun (doğal sabun olmalı, az kokulu olur, açık renk olur) kalıbını rendeleyip iyice toz haline getirin.
Elde edilen toz sabunu süzülmüş papatya suyuna katıp iyice karıştırarak erimesini sağlıyoruz.
Karışım ılıyınca içine ;
1 çorba kaşığı ozon yağı
1 çorba kaşığı çam terebentin yağı
2 çorba kaşığı gliserin eklenerek karıştırılır.
Süzülür bir şişeye konarak kullanılır.
Papatya kullanmak istemezseniz yerine 1 çorba kaşığı lavanta da kullanabilirsiniz dediler.

Sevgiler

kızlar şimdi baktımda kesinlikle sertifikalı olması lazım organik olması in tamam ama karar veremedim logonamı cyrene mi yoksa başka önerenilceğiniz başka organik şampuan varmı haydi yardım :))

Yeşil annenin kişisel bakım setini aldım şampuan, saç kremi, duş jeli, yüz yıkama köpüğü ve el vücut kremi

Harika kokuyor hepsi ve duş jeli ile yıkama köpüğü tenimi yumuşatıyor

Şampuan ile saç kremini de Aldığımdan beri iki kere kullandım henüz bir sıkıntı olmadı

organik şampuan ve saç kremim Le Chateau Du Bois markası. tüm ürünleri Ecocert sertifikalı, zaten inanmıyorum ben sertifikasız olana, herkes organiğim diyor. Bir de saf lavantalı olduğu için kokusu da muazzam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hic bir şey satmıyoruz . Nerde satacam Türkiyede degilim ki Sadece kullandığım ürünleri yazdım Allah Allah ya))) Bulabilirseniz alın bana ne ???!

Sitede ara ara uyarı yaparız, üslubumuza dikkat edersek sevinirim.

X