Öğrencilerin sorunları olduğunda öğretmenler ne yapabilir??

meltosh

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
1.059
52
31
Birçok öğretmenin iki ortak şikayeti vardır; yardımcı olmakta yetersiz kalışları ve yardım için el uzattıklarında geri çevrilmeleri..

evet siz öğrencilerinizin sorunlarına nasıl yaklaşıyorsunuz??

dersı dınlemeyen veya derste sureklı gozu dalıp gıden ogrencılerıle once ben ılgınerım tenefuste ozel konusur derdını sıkıntısı paylaşırım

aılesıyle gorusurum..

okuldakı rehber öğretmene yonlendırırım...

elımden ne gelıyorsa yapmaya calısırım
ders ıle ılgılı sorun sa nasıl çalışması gerektıgını anlatırım...

önce öğrencimi iyice gözlemlerim velisini haberdar edip rehber öğretmene yönlendiririm.kurban olurum onlara

sorunu olan öğrenci derslerde alnında yıldız varmışasına kendini belli ediyor.
problem olan herneyse genelde evden okula geliyor. ancak bazı meslektaşlar görmezden geliyor bazıları ilgileniyor. ilgilendiğimizde bazen yanlış tavırlarımız nedeniyle çocuklar bize güvenmeyip paylaşmak istemiyor çünkü diğer arkadaşlarından farklı olmak güçlerine gidiyor. ben dönem dönem mektup yazmalarını isterim ve edebildiğim kadar ikna etmeye çalışırım yazdıklarının aramızda kalacağına dair . ilk başlarda sorunlar gizleniyordu ama artık geçmişlerinden bügüne ne varsa yazıyorlar açık açık.
gereken neyse birlikte yapmaya çalışıyoruz ama gizlilik şart. ama çocuklar ne yapsın anne-baba onlardan daha sorunlu çıkıyor.

X