Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Numaralı lens hakkinda

Niloyaaniloyaaa

Nilay
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Mart 2020
439
352
hanimlar merhaba,

bugun gozlerimi olcturmeye gittim ce 2.5-2.25 derecemin astigmat ve miyopumin oldugunu ogrendim. Mutsuzum cunku ben hep etrafi kendi gordugum gibi gordugum icin normali o saniyodum ta ki lens takana kadar😁
Lens recete edildi bana.

sgk kapsaminda yazan lens güncel olarak kac para olur acaba? Suan elimde cok para yok o yuzden fiyat bilgisi eger bilen varsa almak istedim ona gore yarin alacagim:)

Alacağınız lense ve markaya göre degişiyor lensler. Bende hep kendim alıyorum sgk karşılamıyor galiba. Ben aylık olarak alıyorum bir İnternet sitesinden 110 TL civarı oluyor genelde. Ama optikte alırsanız 150 civarı gibi bir fiyat çıkıyor diye biliyorum. Yakınlarda bir arkadaşım sormuştu.

Alacağınız lense ve markaya göre degişiyor lensler. Bende hep kendim alıyorum sgk karşılamıyor galiba. Ben aylık olarak alıyorum bir İnternet sitesinden 110 TL civarı oluyor genelde. Ama optikte alırsanız 150 civarı gibi bir fiyat çıkıyor diye biliyorum. Yakınlarda bir arkadaşım sormuştu.
Hadi ya..maasim haftaya yaticak elimde 100 tl var haftaya kadar beklemek istemedim.

hastanede calistigimdan dolayi bugun bana lens verdiler denemek icin taktim ama solusyonu yoktu birisi az once gozumden dustu yere dustu digeri cikmadi atmak zorunda kaldim.Uzuldum acikcasi😁 yani 7-8 saatte olsa ultra hd gormek etrafi asiri guzel bi duyguydu..

Hadi ya..maasim haftaya yaticak elimde 100 tl var haftaya kadar beklemek istemedim.

hastanede calistigimdan dolayi bugun bana lens verdiler denemek icin taktim ama solusyonu yoktu birisi az once gozumden dustu yere dustu digeri cikmadi atmak zorunda kaldim.Uzuldum acikcasi😁 yani 7-8 saatte olsa ultra hd gormek etrafi asiri guzel

hastanede calistigimdan dolayi bugun bana lens verdiler denemek icin taktim ama solusyonu yoktu birisi az once gozumden dustu yere dustu digeri cikmadi atmak zorunda kaldim.Uzuldum acikcasi😁 yani 7-8 saatte olsa ultra hd gormek etrafi asiri guzel bi duyguydu..
Bir hafta çabuk geçer 😊ben kullanmaya başlayalı 4 seneyi geçti. Gerçekten göz konusunda sıkıntısı olmayan insanlara çok özenirdim. Lens sayesinde birazda olsa anladım.

hanimlar merhaba,

bugun gozlerimi olcturmeye gittim ce 2.5-2.25 derecemin astigmat ve miyopumin oldugunu ogrendim. Mutsuzum cunku ben hep etrafi kendi gordugum gibi gordugum icin normali o saniyodum ta ki lens takana kadar😁
Lens recete edildi bana.

sgk kapsaminda yazan lens güncel olarak kac para olur acaba? Suan elimde cok para yok o yuzden fiyat bilgisi eger bilen varsa almak istedim ona gore yarin alacagim:)
Sgk lens karşılamaz. 1 yıllık lens masrafım 500-600 lira benim.

Bir hafta çabuk geçer 😊ben kullanmaya başlayalı 4 seneyi geçti. Gerçekten göz konusunda sıkıntısı olmayan insanlara çok özenirdim. Lens sayesinde birazda olsa anladım.
Kesinlikle bugun tvsen uzaklasip uzaklasip tvye baktim mutluluktan😁😁 otobuste disariyi izledim yani..Bilsem onceden alirdim
Gozlerinde sikintisi olmayan insanlara bende cok ozeniyorum

13 yildir lens kullaniyorum, sgk hic karsilamadi 😁 ben yillik aliyorum. Bir internet sitesi uzerinden kampanyalari takip ediyorum. Simdi yazarsam reklam olur. Arastirsan bulursun. 100 tlye artik lens alamazsin sanirim.

Site adı verebiliyormuyuz bilmiyorum ama araştır biraz bende lens kullanıyorum. 3 aylık olanlardan alıyorum ve kullanıma bağlı baya uzun gidiyor. Hatta son aldığımda indirim vardı ve 100 tlnin altında almıştım. O değilde şu dünyayı görmek için para veriyoruz bide çok koyuyor🤣🤣🤣

Ben de 15 yıldır lens kullanıyorum. Marka ismi veremiyoruz galiba ama meşhur Bi optik firması var "yine görüşürüz efendim" diye reklamı var hatta ata ile başlıyor onda devamlı kampanya oluyor 3 kutu alınca biri bedava. Numaraların farklı olduğundan 4 kutu alıp bir senelik lensi uygun fiyata getirebilirsin.

Sgk lens değil sadece gözlüğü karşılıyor onun çerçevesi de dandik oluyor. Ben yaklaşık 2 sene önce numaralı lens aldım. O zamana göre diğer lenslerden daha pahalıydı ama çok kaliteliydi. Bazıları rüzgarda kuruluk yapıyor belli bir saatin üstünde gözde kalınca batma kızarıklık oluyor. Kaliteli lenslerde böyle sorun yok günlük lensi max 12 saat taksam bile hiç kızarıklık vs olmuyordu. Bence almışken iyi bir şey al dandik lensler hayattan soğuttur

Ben anlamadim. Bende de miyop astigmat var. Lens astigmat sorununu cozmuyor.Miyop icin super ama astigmat sorununuzu cozmez. Gozluk vermedi mi doktorunuz? Ben bu yuzden gozluk kullaniyorum. Acaba astigmatiniz az diye mi lens verdi?

Sgk lens değil sadece gözlüğü karşılıyor onun çerçevesi de dandik oluyor. Ben yaklaşık 2 sene önce numaralı lens aldım. O zamana göre diğer lenslerden daha pahalıydı ama çok kaliteliydi. Bazıları rüzgarda kuruluk yapıyor belli bir saatin üstünde gözde kalınca batma kızarıklık oluyor. Kaliteli lenslerde böyle sorun yok günlük lensi max 12 saat taksam bile hiç kızarıklık vs olmuyordu. Bence almışken iyi bir şey al dandik lensler hayattan soğuttur
Lensi tum gun taktiginizda gozunuzdeki proteinler lensin uzerine biriktigi icin batma kizarma olur. O yuzden yatarken cikarilip solusyonuna konur ve haftada bir gun de temizleme solusyonu ile uzerindeki proteinler temizlenir.

Ben anlamadim. Bende de miyop astigmat var. Lens astigmat sorununu cozmuyor.Miyop icin super ama astigmat sorununuzu cozmez. Gozluk vermedi mi doktorunuz? Ben bu yuzden gozluk kullaniyorum. Acaba astigmatiniz az diye mi lens verdi?
Torik lensler var astigmatı da çözen. Biraz daha pahalı sadece.

Lensi tum gun taktiginizda gozunuzdeki proteinler lensin uzerine biriktigi icin batma kizarma olur. O yuzden yatarken cikarilip solusyonuna konur ve haftada bir gun de temizleme solusyonu ile uzerindeki proteinler temizlenir.
Day&night lensler de var, bir ay boyunca çıkarmadan kullanılabilen.

Lens i devlet karşılamıyor. Alirsaniz internetten alabilirsiniz guvenilir sayfalardan, kesinlikle optiklerden ucuz. Yine sorar karşılaştırırsiniz tabi. Belki muhite gore degisir. Lensmarket lensdunyasi vs buralardan aliyorum ben, marka olarak da acuve oasys kullanıyorum yillardir, oldukca memnunum. Her gece yatmadan muhakkak çıkarın size ne derseler desinler lensle uyumayin sorun olmaz. Arkadasimin gozune yapışmıştı haftalik lens.

X