Nişanlıyım ama nişan atmak istiyorum

İçine sinmeyen bir şeyler varsa (ki var konuyu açmışsın) at bence.

Nişanlın ben bunu istiyorum demek yerine onlara hı hı evet deyip sonra kendi istediğini yapıyor ama evlenince bundan sen sorumlu tutulursun. Bize oğlumuz evet demişti sen fikrini değiştirttin diye senle güç savaşı yaparlar yıpranırsın.

Bu arada düğün salonu konusunda haksızsınız. Durumu olmayan birine düğün salonu olsun derseniz o da ödeyemem der yani parası yoksa napsın adam.

Yaklaşık 4,5 yıldır beraberiz şuan nişanlıyız ama ailesi yüzünden resmen soğudum, her zaman para lafı yapıyorlar benim yanımda durumumuz yok diyip duruyorlar , sorun para değil ama sürekli böyleler ben onlardan iki güzel söz bekliyorum. Nişanlım ile eşya almaya gittik aldık gösterdik . Hiçbir zaman siz beğendiyseniz içinize sindiyse demiyorlar. Ben olsam o kadar masrafa girmezdim ne gerek vardı ben zaten para pul istemiyorum hepsini kendimiz karşılıyoruz. Ev düğünü yapalım dediler biz düğün salonunda istedik. Kayınbabam o zaman ben karışmam değil nişanlıma ödetiyor. Alt tarafı bir yemek vericekler sürekli biz daha yemek vercez şöyle yapcaz durumumuz yok diyprlar . Nişanlımda benim ailem böyle herşeye he de geç biz gene alırız yaparız diyor hevesim kırılıyorlar. Bir kerede nasıl alcaksınız kızım nasıl ödiyeceksiniz felan yok ailem soruncada biz yardım edicez zaten düğünden sonrada yardım ederiz diyorlar ama sanmıyorum bazen nişanlım bile beni anlamıyor. Kayınbabamgile hep tamam diyecekmişim , onlar ne derse tamam diyip susacakmışım yani o kadar kararsızım ki birde etrafımdaki kimse beni nişanlımla yakıştırmıyor. Bu ne böyle yanına yakışmıyor , zaten ailesi sıkıntılı hiç gerek yok diyor. Nişanlımda hep ben bana güvendiğini söyliyor borç ödeme konusunda nasıl olsa ben evde duramazmışım çalışırmışım tek güvencesi oymul ne yapmalıyım sizce kafayı yedim
Arkana bakmadan kaç

Paradan puldan eşyadan çok ailesi için ayrılın. Ailem babam ne derse he de geç çok tehlikeli bir cümle ve siz bunu nişanlılık döneminde duyduğunuz için şanslısınız. Nikahın ertesi günü bir mucize olmayacak, asıl ondan sonrası sizin için kabusa dönecek. Kazık kadar adam babam ne derse desin diyemez. Baba biz kendi işimizi görebiliyoruz gerekirse size danışırız diyecek. Bunu demeyen adamla sevgili bile olunmaz. Sosyal kültürel durumunuz denk değil bu şimdiden kendini belli etmiş. Bu aileyle bu adamla olmaz ayrılın. 22 yaşında aceleniz ne, niye evlenmeye merak sardınız? Mesleğiniz geliriniz var mı, amcam ev verdi babam masrafları karşılıyor. Önce kendi ayaklarınız üzerinde durun.

Alt tarafı yemek dediğiniz masrafla evin eşyası dizilir artık. Millet restoran cafe boykotu yapıyor fiyatlar çok pahalı diye.

Amca ev veriyor kira ödemeden oturmanız için, tüm masraflar ortak yapılıyor ve eşinizin ailesi sadece karışıyor mu? İkiniz de yetişkinsiniz teoride kimse size yardım etmek zorunda değil. Ama yardım etmiyorlarsa yorum yapma hakları da SIFIR.

22 yaşında evlenmek için acele etmeyin hele ki aklınızda soru işaretleri varken. Ev düğünü diye bir şey olduğunu da ilk defa duyuyorum ama siz bu aileden bu gidişle daha absürt çok şey duyarsınız. Nişanlınız da sizin tarafınızda olup sizi savunacak bir potansiyelde değil gibi. Her şeye sus sus, siz çocuk musunuz?

Yol yakınken ayrılın.

Yaklaşık 4,5 yıldır beraberiz şuan nişanlıyız ama ailesi yüzünden resmen soğudum, her zaman para lafı yapıyorlar benim yanımda durumumuz yok diyip duruyorlar , sorun para değil ama sürekli böyleler ben onlardan iki güzel söz bekliyorum. Nişanlım ile eşya almaya gittik aldık gösterdik . Hiçbir zaman siz beğendiyseniz içinize sindiyse demiyorlar. Ben olsam o kadar masrafa girmezdim ne gerek vardı ben zaten para pul istemiyorum hepsini kendimiz karşılıyoruz. Ev düğünü yapalım dediler biz düğün salonunda istedik. Kayınbabam o zaman ben karışmam değil nişanlıma ödetiyor. Alt tarafı bir yemek vericekler sürekli biz daha yemek vercez şöyle yapcaz durumumuz yok diyprlar . Nişanlımda benim ailem böyle herşeye he de geç biz gene alırız yaparız diyor hevesim kırılıyorlar. Bir kerede nasıl alcaksınız kızım nasıl ödiyeceksiniz felan yok ailem soruncada biz yardım edicez zaten düğünden sonrada yardım ederiz diyorlar ama sanmıyorum bazen nişanlım bile beni anlamıyor. Kayınbabamgile hep tamam diyecekmişim , onlar ne derse tamam diyip susacakmışım yani o kadar kararsızım ki birde etrafımdaki kimse beni nişanlımla yakıştırmıyor. Bu ne böyle yanına yakışmıyor , zaten ailesi sıkıntılı hiç gerek yok diyor. Nişanlımda hep ben bana güvendiğini söyliyor borç ödeme konusunda nasıl olsa ben evde duramazmışım çalışırmışım tek güvencesi oymul ne yapmalıyım sizce kafayı yedim

Adres ver. Gelip nisani ben gelip atacagim senin icin. Burdan bir kac kadin toplar gelirim :duduk:

Ah canım eğer nişanlını seviyorsan ve kv sana kötü davranmıyorsa ve evlendikten sonra çok görüşmeyecekseniz atma bence. Ama evlendikten sonra sürekli bir görüşme olacaksa ve nişanlını da çok sevmiyorsan yol yakınken dön. Ben eşimle 10 yıllık sevgililiğin ardından çok severek ve isteyerek evlendim ama hep eğer ailesini daha önce bu şekilde tanısaydım ve 1-2 yıllık bir ilişki olsaydı kesinlikle evlenmezdim dedim. Mesela benim hikayemi anlatayım sana.
Biz eşimle birlikte üniversiteden beri ailelerimizden farklı bir şehirde yaşıyoruz düğün sürecinde de bu şekildeydi ama ikimizinde ailesi aynı şehirde. Nişanı yaptık 2 sene nişanlı kaldık bu sırada kv ye kaç kere nişan bohçası getireceğiniz zaman haber edin ben uçağa biner gelirim yanınıza dedim kadın tamam dedi geçiştirdi hep beni nişan bohçası bile getirmedi. Nişanı benim ailem yapmıştı , nişanda düğünde de kullanırsın diyerek şu yolu set taktılar sadece. Benim çeyizim fazla fazla tamamdı evimizin mobilyalarını eşim kredi kartına taksitle aldı , ailesi hiç bir şeye karışmadı , düğün salonunun parasını eşim verdi. Kayın babam sadece gelinliğimi aldı. Düğün için istediğim kuaförü söyledim kayınbabamın arkadaşıymış aradı kendisi randevu aldı sonra ben kvyi aradım randevu alırken kişi sayısı verseydik keşke bi sorsaydınız bana dedim kadın telefonda biz senden başkasının parasını ödemeyiz dedi. Sonra annem aradı ağzına sıçtı bi güzel kvnin. Düğünde de sadece 2 tane 10 ar grlık bilezik aldılar. Bizde kız tarafı kına gecesinde takıları verir erkek tarafı düğünde. Takı kutusu yapmıştık , düğünden sonra takıları almaya gittik eşimin ailesine , kv kimse bir şey takmadı dedi. Yani düğünde erkek tarafının taktığı takıların hepsini kendiler aldılar. Kimsenin bir şey takmaması imkansız 500 kişilik düğün ve eşim ilk çocuk , ilk torun. Eşime dedim ben ailenle bayram dışında görüşmem benim için bittiler o da sağolsun sen bilirsin dedi. 4,5 yıldır evliyiz ailesiyle sadece bayram ve doğum günü gibi günlerde görüşürüz. Memlekete gittiğimizde ben kendi ailemin evine giderim eşim kendi ailesinin evine gider. Ben sadece 1 gün , 1-2 saat yanlarına gider otururum eşimin hatrına , o kadar.

Bugun uzuldugunuzu söyledıgınız seylere 'çözüm bulmak ve ailesi ile aranıza set çekmek yerine ' he de geç '' diyen adam evlendiğiniz ve cocugunuz oldugu zaman '' onlar anne babam onlara karsı gelmeyekcesin ! '' demeye başlayacaktır.. Bu döngü hiç şaşmaz.. İyi düşünün.

Paradan puldan eşyadan çok ailesi için ayrılın. Ailem babam ne derse he de geç çok tehlikeli bir cümle ve siz bunu nişanlılık döneminde duyduğunuz için şanslısınız. Nikahın ertesi günü bir mucize olmayacak, asıl ondan sonrası sizin için kabusa dönecek. Kazık kadar adam babam ne derse desin diyemez. Baba biz kendi işimizi görebiliyoruz gerekirse size danışırız diyecek. Bunu demeyen adamla sevgili bile olunmaz. Sosyal kültürel durumunuz denk değil bu şimdiden kendini belli etmiş. Bu aileyle bu adamla olmaz ayrılın. 22 yaşında aceleniz ne, niye evlenmeye merak sardınız? Mesleğiniz geliriniz var mı, amcam ev verdi babam masrafları karşılıyor. Önce kendi ayaklarınız üzerinde durun.

Alt tarafı yemek dediğiniz masrafla evin eşyası dizilir artık. Millet restoran cafe boykotu yapıyor fiyatlar çok pahalı diye.
Bir mesleğim var hekimim zaten ama sorun vermeleri değil en azından sözlü olarak bizi bocalamaları

Canım s
Canm sen burdaki elitlerin laflarına bakma onlar bilmezler burda tecrübe konuşuyor o adamlara bir bay bay de. Mesele para değil bu tür insanlar paraları oldukları halde cimriliklerinden bunu yaparlar. Son geline de nedense hep altınlar dizerler. Maalesef sen en sevdikleri oğluna denk gelmemişsin.

Parayı önemsemiyorum diyorsunuz ama parayı önemsiyorsunuz.

Ben anlattıklarınızdan bunu anladım.
Önemsemiyorum , sadece sürekli benim yanımda hiç durumları yok gibi herşeyim para lafını yapıyorlar biz onlardan para konusunda hiç destek verin demedik ama insanın da hevesini hep kırıyorlar en ufak birşey yapıcaz şunu şöyle yapalım dediğimizde hemen baltalıyorlar , Allah’a şükür güzel bir mesleğim var , kendi ayaklarımızın üstünde duruyoruz ama onların benim yanımda sürekli acıtasyon yapması çok absürt benim ailem bizim için hep yardımcı oluyor sadece para konusunda değil bu arada manevi olarak da bize en iyisi sizin kendi içinize sinen siz kullanacaksınız siz beğendiyseniz biz zaten beğenmişizdir ama onun ailesi asla böyle demiyor hep memnuniyetsizlik

Esas konu insanların yakışmıyorsunuz demesi. Seven insan asla bu fikre kapılmaz çünkü. Sizin aklınıza bu cümle 4,5 yıl sonra girdiğine göre eskisi kadar sevmiyorsun demektir zaten. Ailesi size destek olmak zorunda değil evlenmeye karar veren herkes kendi masrafını kendisi karşılamakla yükümlü. Diğeri kendi gönüllerinden geçerse imkan ölçüsünde destek vermeleri olur. İsteğe bağlıdır zorunlu değil.
Ben buna katılmıyorum eğer ailenin imkanı varsa çocuğunu desteklemeli, imkânı yoksa amenna

X