Nişanlım tesettüre girmemi istiyor

Hırt herife bak, madem oyleydisee ne diye sizinle evlenmek istiyor?
Kaldi ki siz bu soruyu ona soramiyor musunuz?
Kriterlerine uymuyorsam benimle işin neydi diye?

Yapacağınız tek şey nişanı bozup, yolunuza bakmaniz.

Bu hırt heriften bir mok olmaz.

Bu konu zorlanacak bir konu degildir, bundan bile bihaber, cahilce yaşayıp gitsinler sülalece, girmeyin aralarına.

Kesinkle doğru söylüyorsunuz bu çocuk oyuncağı değil zorla olmaz böyle yapmaya devam ederse zaten ailem müdahale edicek
Valla ailene gelene kadar kendin koy sınırını derim konu sahibi. Kendi kararlarınızı verin, sinirinizi cizin. Ailenizin de size güveni artar. Herkes kendi işiyle ilgilensin. Densiz adam ya

Ben yaşadım ama eşim yani o zaman nişanlı olduğum kişi değil ailesi söyledi kabul etmedim böyle baskılara boyun eğmek devamını getirir kendi istediğin zaman bu kararı almalısın
Şöyle bir şey de var ben kuran kursuna gidiyordum o zaman tesettürlü görmüşlerdi ailesi beni ama evimize gelip gittiklerinde normal halimdi
Benim nişanlımda ailesi istiyor diye beni zorluyor daha evlenmeden bu şekildeyse evlenince neler olur diye düşünmedim değil yani

Tesettürlü gelin isteyen en başında öyle bir tercih yapsaymış. Kadınlar olarak oyun hamuru değiliz ki şekillendirip bir ürün ortaya çıkarsınlar. Köprüyü geçene kadar ayıya,dayı de sonra da dönüp milleti şekillendir. Yok öyle bir dünya.

Benim nişanlımda ailesi istiyor diye beni zorluyor daha evlenmeden bu şekildeyse evlenince neler olur diye düşünmedim değil yani
Ailesi birşey söyledi mi bu konuda sana
ben yapmadım onlar istiyor diye Eşim de alışırlar belki ilerde deyip konuyu kapat demişti sonrasında alıştılar yada bana birşey diyemediler

Valla ailene gelene kadar kendin koy sınırını derim konu sahibi. Kendi kararlarınızı verin, sinirinizi cizin. Ailenizin de size güveni artar. Herkes kendi işiyle ilgilensin. Densiz adam ya
Ben zaten ısrarla kabul etmeyeceğimi söylüyorum ben birileri için değil sadece Allah için tesettüre girerim diyorum böyle devam ederse nişanı aticam

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
Baştan nişan yapmasaymış tavrı çok çirkin

Benim nişanlımın annesi zorluyor kapan kapan diye
Konuşun ya kararına saygı duyup kabul etsinler yada atarım nişanı diye söyleyin bakalım sonrası nasıl gelişecek ama bu konuyla başlayıp size sürekli benim istediğim olacak diyecek nişanlın o yüzden şimdiden asla taviz verme

Olay sadece tesettur değil.
Kendi fikirleri olmayan, yönlendirmeye acik, ailesinin sozleriyle sizin hayatiniza hukmetmeye calisan, birey olamamış, tutarsiz, evlendiginizde de burnunuzdan getirecek birisi kendisi
Aslında hiç öyle biri değildi ne nişanlım ne ailesi çok samimiydik beni kendi kızları gibi severlerdi fakat nişandan sonra hemen kapanmamı istediler çok kötü bir durum insanların yüzü yeni ortaya çıkıyor işte

X