Popüler Konu netflix abonesi misiniz ? En iyi netflix dizileri, film tavsiyeleri

Netflix abonesi misiniz ?

• Ankete Katılan
    192
Evet incelemeyi okudum. Dinlere gönderme olduğu konusunda aynı çıkarımda bulunabilirim. Filmde gizli bir güç var ve insanlarinsa ışığını gördüğünde etkileniyolar.
Bebekler konusuna gelirsek bu film yüzünden kafamda birçok soru işareti oluştu, sorduğunuz sorunun cevabını bende merak ediyorum. Filmde inanılmaz boşluklar var, bunları doldurmak kişiselliğe kalıyor birazda.
Ben de simdi sizinkini bitirdim evet bazi bosluklar ve hatalar vardi, mesela hastanedeyken cama yapisan bir kizla gozgoze gelmisti ama o an ona bir sey olmadi falan ama yine de filmden etkilendim.

Aslinda boyle ortaya bir sonuc koymayan filmleri izleyince vaktim bosa gecmis gibi geliyordu bunda boyle olsa bile sevdim gorme engelliler okulunda bitmesi „evrime kapi aciyor“ yorumlari falan oyle etkilendim iste. :KK66:

Dark Dark Dark...

Zamanda yolculuk temasını sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Şu ana kadar Netflix'te benim için üstüne çıkan bir dizi olmadı
Beynim yandı,listeler tuttum resmen
2.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

Katılmayanlar olacaktir elbette ama Hakan:Muhafız da son derece başarılı bir yapım bence. Insanlık için küçük Türk dizi sektörü için çok büyük bir adım.(Örnek olması bâbında yoksa biz yapmadık,biliyorum)

Gençlik/ Gizem dizisi olarak : Riverdale
Özellikle katil kim tarzı dizileri sevenler için ideal.

Hill House çok güzel ve sonu beni şaşırtan bir dizi oldu. Korku gibi başlıyor ancak içinde ciddi bir dram barındırıyor. Küçük oyuncular muhteşem oynamış.

Perfume yeni başladım şimdilik güzel gidiyor.

Dağ Evi de listemde ancak büyük beklentim yok.

Ben de simdi sizinkini bitirdim evet bazi bosluklar ve hatalar vardi, mesela hastanedeyken cama yapisan bir kizla gozgoze gelmisti ama o an ona bir sey olmadi falan ama yine de filmden etkilendim.

Aslinda boyle ortaya bir sonuc koymayan filmleri izleyince vaktim bosa gecmis gibi geliyordu bunda boyle olsa bile sevdim gorme engelliler okulunda bitmesi „evrime kapi aciyor“ yorumlari falan oyle etkilendim iste. :KK66:
Boşlukları olan bir filmdi ama 2 saat nasıl geçti anlamadım; çok heyecanlı ve sürükleyiciydi. Etkileyiciydi de dediğiniz gibi, ben çok beğendim.

Degisik bir zevk yelpazem var.Daha dogrusu ilk basta bir dizi beni sariyorsa gidiyor yoksa hic sansi yok.Mesela kisa dizi "pose" u 3 gunde bitirdim.Bana tamamen uzak bir dizi ama sardi.Onun disinda.Bayila bayila izledigim " outlander" tabiki.
"You" ,olmek icin 13 sebep,the rain..
Simdi de blu tv de damizlik kadinlarin hikayesine sardim.Degisik bir konu.
Bilim kurgu sevmiyorum ben onu anladim ama.Esim stranger things'i baya dikkatle izledi.Beni sarmadi.

Evet incelemeyi okudum. Dinlere gönderme olduğu konusunda aynı çıkarımda bulunabilirim. Filmde gizli bir güç var ve insanlarinsa ışığını gördüğünde etkileniyolar.
Bebekler konusuna gelirsek bu film yüzünden kafamda birçok soru işareti oluştu, sorduğunuz sorunun cevabını bende merak ediyorum. Filmde inanılmaz boşluklar var, bunları doldurmak kişiselliğe kalıyor birazda.

Bir şey soracagim.
Sonu sizce de biraz havada kalmadı mi?

Çünkü en son kalan adama saldıranlar da silahliydi.
Yani o yüzüne bakamayanlari da oldurmezler diye bir konu hic islenmedi.

Bir de körler okulunda yiyecek ihtiyaçlarını ne zamana kadar tedarik edecekler diye gece uyuyamamıştım ben :KK70:

Ama çok heyecanlı bir filmdi. Çok beğendim sonu disinda

Bir şey soracagim.

Bir de körler okulunda yiyecek ihtiyaçlarını ne zamana kadar tedarik edecekler diye gece uyuyamamıştım ben :KK70:

Evet ya görme okulundaki yiyecek ihtiyacının nasıl karşılanacağını bende merak etmiştim izlerken. Dışarıyla bağlantı yok, belki de yaşayan kimse kalmadı; e bunlara yiyecek nasıl gelecek:)
Sonu havada kaldı biraz, daha açık bi son olabilirdi; sadece kuruldular yani. Güzeldi, izledik işte:)

Les miserables
Rain
100
Lost in space
This is us
Vis a vis
Orange is the new black
Outcase
Sinner
Santa clara diet
Colony
Filmler nefesini tut / be quite/ı am pretty/

Bir şey soracagim.

Izleyip bitirince ayni seyleri dusunup kafamdaki sorularla solugu eksi de aldim, okuduklarimla tatmin oldum.

Bugun de baska bir film (Atlikarinca) konusu hakkinda yonetmenin yorumlarina iliskin bir yazi okudum. Filmlerde konular islenirken bir olayi, durumu „gostermek“ yani dogrudan bu boyledir demek yerine sinema icerisinde bircok anlatim dili oldugundan bahsediyordu. Sinemanin isi gostermek degil anlatmak tarzinda bir ifade kullandi.

Malorie ve cocuklar ordan sag kurtuldular ve gun isigina guvenli alanda cikabildiler.

Gerci Bird Box´ un kitabini okumadan salt film uzerinden belki yeterli cikarimi yapamiyor olabilirim, bende oyle dunyayi uzaylilar istila etti, bulasan virusle insanlik kotuluge evrildi seyi olmadi, daha ruhani bir aciyla yaklastim ya da okudugum bazi seyler zihnimi o dogrultuya cevirdi, benim tatminim izleyince olmadi okuyup, arastirinca tamamlandi.

Izleyip bitirince ayni seyleri dusunup kafamdaki sorularla solugu eksi de aldim, okuduklarimla tatmin oldum.

Bugun de baska bir film (Atlikarinca) konusu hakkinda yonetmenin yorumlarina iliskin bir yazi okudum. Filmlerde konular islenirken bir olayi, durumu „gostermek“ yani dogrudan bu boyledir demek yerine sinema icerisinde bircok anlatim dili oldugundan bahsediyordu. Sinemanin isi gostermek degil anlatmak tarzinda bir ifade kullandi.

Malorie ve cocuklar ordan sag kurtuldular ve gun isigina guvenli alanda cikabildiler.

Gerci Bird Box´ un kitabini okumadan salt film uzerinden belki yeterli cikarimi yapamiyor olabilirim, bende oyle dunyayi uzaylilar istila etti, bulasan virusle insanlik kotuluge evrildi seyi olmadi, daha ruhani bir aciyla yaklastim ya da okudugum bazi seyler zihnimi o dogrultuya cevirdi, benim tatminim izleyince olmadi okuyup, arastirinca tamamlandi.
Ben de bi ekşiyi okuyayim bari :)

Merhaba,
Netflix aboneliğiniz var mı ? var ise beğendiğiniz dizi ve filmleri paylaşır mısınız ?
La Casa de Papel.... etkisinden hala kurtulamadigim iki kere izleyip bir kaç kez daha izleyip vermek istediği tüm mesajları kafamda toplamak istediğim tek dizi... 3cü sezonda Berlin bi şekilde gelmezse yapımcısına küseceğim tek dizi:KK70:
Şiir gibi bir dizi, kitap gibi bir dizi.... kesinlikle izlenmesi gereken anlatmakla anlatılamayacak bir dizi...

Ben de bi ekşiyi okuyayim bari :)
Dinler tarihini bilen, sosyoloji, psikoloji okuyup bilgisi olanlarin bakis acisiyla bambaska anlamlar cikiyor, cogu kitap, film, dizi elestirilerini ordan takip ediyorum.

Sanat tarihi okuyan biri cikip filmde kullanilan aksesuarin ne amacla kullanildigina isik tutabiliyor benim icin siradan bir samdan onun icin alt metinde buyuk bir bilgi var :KK66:

La Casa de Papel.... etkisinden hala kurtulamadigim iki kere izleyip bir kaç kez daha izleyip vermek istediği tüm mesajları kafamda toplamak istediğim tek dizi... 3cü sezonda Berlin bi şekilde gelmezse yapımcısına küseceğim tek dizi:KK70:
Şiir gibi bir dizi, kitap gibi bir dizi.... kesinlikle izlenmesi gereken anlatmakla anlatılamayacak bir dizi...
Cekimlerde gordum geliyor, galiba ilk plan asamasina da deginecekler, ayrica hedeflediklerinden az parayla gittiler geri gelip devamini almalilar berlininaskerleriyiz <3

Degisik bir zevk yelpazem var.Daha dogrusu ilk basta bir dizi beni sariyorsa gidiyor yoksa hic sansi yok.Mesela kisa dizi "pose" u 3 gunde bitirdim.Bana tamamen uzak bir dizi ama sardi.Onun disinda.Bayila bayila izledigim " outlander" tabiki.
"You" ,olmek icin 13 sebep,the rain..
Simdi de blu tv de damizlik kadinlarin hikayesine sardim.Degisik bir konu.
Bilim kurgu sevmiyorum ben onu anladim ama.Esim stranger things'i baya dikkatle izledi.Beni sarmadi.
Damızlık kızları çok beğendim çok başarılı ama uzun süredir yeni bölüm yok

Ben henüz la casa de papel, black mirror, sherlock holmes, dexter, patron bebek izledim. Hepsi mükemmeldi. Kusursuzdu yani diziler. Sherlock biraz daha fazla bebeğim oldu, ne yalan söyleyeyim. :110:

En sevdiğim dizileri yazmak istiyorum..

Black mirror
Breaking bad
Orange is the new black
Ölmek için 13 sebep
La casa de papel
The sinner

X