Nasıl kusurlu bulunmadan bosanabilirim ?

Sırf evlenmiş olmak için evlenirseniz sonuç bu olur. Yeter ki evleneyim diye hareket etmişsiniz resmen. 8 aylık evlilikte nafaka bağlansa bile ne kadar bağlanır sanıyorsunuz? Yediğiniz ekmeği çok gören adamla aynı evde kalmaya devam etmenin de hiçbir manası yok. Boş bir hırs içindesiniz.

Bedava aldı ne ya?
E gitmeseydiniz bedavaya kafanıza silahmı dayadılar?
evleneyimde nasıl evlenirsem evleneyim dediniz heralde.
8 aylık evlilik için çok fazla nafaka alabileceğinizi sanmıyorum söylemişlerde zaten adama ceza verdiğinizi falan sanıyorsunuz ama alacaginiz nafaka ile marketten iki kilo meyve aancak alırsiniz sanirim.
3 5 lira için o çileyi çekmenize değmez, gider imzayı paşa paşa atar üstüne birde lokma dağıtırdım

Ben dugunsuz gelinliksiz bedavaya evlendim.Zannettimki el üstünde tutulurum değerim bilinir yardım ediyorum sandım zırnık alınmadı bı fotografimiz bile yok telle çektiğimiz hariç evin eşyası önceden bekarken kullandıkları vs.Beni bedava aldı şimdide bedava boşama niyetinde bana nafaka alamazsın haram kanıt topluyorum belgeliyorum hicbisey vermiycem sana diyen birisi,gel anlasmali bosanalim bitsin hemen diyen netten boşanmayla ilgili yazılar okuyan birisi ,beni kızdırıp yoktan kavga çıkarıp sonra kavga anında ses kaydını alan birisi ,ilk aylardan beri kavga ettiğimizde ağız dalaşı vs ekran görüntüsü alıp ablasına annesine kanıt diye atıyormuş.Bosanma istegiyse anası ablası beni begenmiyormus diye yapıyor daha iyilerini bulacaklarmis ona şimdi kanıt delil toplama derdinde.
Beni evlenmeden öncede istemiyorlardı ne değişti diyorum sorun sensin diyor.Beni tabi i caizse hevesi geçene kadar oynayıp atmak için almış gibi hissediyorum.
Ağız dalaşı vs var ama namussuzluk yapmadım evden dışarı çıkmam evimi temiz tutar görevlerimi yerine getiririm.
Şu an evden çıkmıyorum çünkü ailesinin derdi beni evden atabilmek annesi yerlesicek ben çıkınca ben varken gelemiyor.
Birde çıkıp eline koz vermek istemiyorum.Ne yaparsam nafakami alır surundurerwk bosayabilirim.
Tanıdıklarımiza söylüyorum boşanmak istemiyorum o uyduruyo falan diyo telinde görmemiş olsam arattigini bende öyle düşüneceğim ama dışarı farklı ailesine farklı bana farklı davranıyor.
Yol yordam gosterebilcek var mı ?
Yeri geliyo ekmek almiyo git çalış kendin ye diyo ,abur cubur aliyo yiyip atiyo gözümün önünde bende alcam aldığından dersem üzerime yuruyo sindirmek için ,bende ses kaydı almaya çalışıyorum boyl demiştin diyorum hayır demedim yalan soyluyosun falan diyo kafayı yiycem ben bu kadar sinsi olmayı becemiyorum bu kadar yalanla başa cikamiyorum.Ne yapmalıyım.
Sen mal mısın para karşılığı alınıp satılacaksın? Bedava gitmek ne demek? Eee tanımadığın internetten tanıştığın adamla koştura koştura evlenmeseydin silah mı dayadılar? Para koparmak için evlendiysen o iş öyle olmuyor

Boşuna çekiyorsunuz, yedi aylık evlilik için bu heriften ne alabileceksiniz? Çocuğu olanlar bile nafaka alırım diye güveniyor, çocuk başı çok komik nafakalar alıyorlar. Kaldı ki adamın öyle nafaka verebilecek sürekli geliri, düzenli işi olduğunu sanmıyorum. Hatta erkek işsizse erkek de nafaka talep edebiliyor kadından, onu biliyor musunuz? Derdiniz aceleniz neydi?

Boşuna çekiyorsunuz, yedi aylık evlilik için bu heriften ne alabileceksiniz? Çocuğu olanlar bile nafaka alırım diye güveniyor, çocuk başı çok komik nafakalar alıyorlar. Kaldı ki adamın öyle nafaka verebilecek sürekli geliri, düzenli işi olduğunu sanmıyorum. Hatta erkek işsizse erkek de nafaka talep edebiliyor kadından, onu biliyor musunuz? Derdiniz aceleniz neydi?
Düzenli geliri var orada sıkıntı yok sıkıntı adamın sebepsiz bana eziyet etmesi bosaninca ortada kalacak haberi yok aile saydıkları onu kullanma derdinde ama bunu göremiyor.
Sadece o ailesini mutlu etmek istemediğim için diretiyorum yoksa kaç kuruş gelecek sanki.Adam bana kuruş vermiyo nafakada bin vwrse iki bin verse gene zoruna gider oda yeter.O parayı harcamam zaten veririm her ay bı derneğe neyime yariyacak

Hem cinslerimin bu nafaka sevdasi yuzunden üç kurusluk adamlara topluca rezil oluyoruz, ona yanıyorum. Cevremde bir suru bosanan kadin var, hepsi en az 15-20 yillik evliliklerdi, cok travmatik bosanma surecleri oldu ama 1 lira talep etmediler, gururlariyla ezdiler kocalari olacak adamlari.

Ayrica evlenirken istemedigin herseyi simdi dert etmen garip, evlenirken niye istemedin cok mu sartti bu adamla evlenmek? Mecbur muydun, nedir yani?

Ben dugunsuz gelinliksiz bedavaya evlendim.Zannettimki el üstünde tutulurum değerim bilinir yardım ediyorum sandım zırnık alınmadı bı fotografimiz bile yok telle çektiğimiz hariç evin eşyası önceden bekarken kullandıkları vs.Beni bedava aldı şimdide bedava boşama niyetinde bana nafaka alamazsın haram kanıt topluyorum belgeliyorum hicbisey vermiycem sana diyen birisi,gel anlasmali bosanalim bitsin hemen diyen netten boşanmayla ilgili yazılar okuyan birisi ,beni kızdırıp yoktan kavga çıkarıp sonra kavga anında ses kaydını alan birisi ,ilk aylardan beri kavga ettiğimizde ağız dalaşı vs ekran görüntüsü alıp ablasına annesine kanıt diye atıyormuş.Bosanma istegiyse anası ablası beni begenmiyormus diye yapıyor daha iyilerini bulacaklarmis ona şimdi kanıt delil toplama derdinde.
Beni evlenmeden öncede istemiyorlardı ne değişti diyorum sorun sensin diyor.Beni tabi i caizse hevesi geçene kadar oynayıp atmak için almış gibi hissediyorum.
Ağız dalaşı vs var ama namussuzluk yapmadım evden dışarı çıkmam evimi temiz tutar görevlerimi yerine getiririm.
Şu an evden çıkmıyorum çünkü ailesinin derdi beni evden atabilmek annesi yerlesicek ben çıkınca ben varken gelemiyor.
Birde çıkıp eline koz vermek istemiyorum.Ne yaparsam nafakami alır surundurerwk bosayabilirim.
Tanıdıklarımiza söylüyorum boşanmak istemiyorum o uyduruyo falan diyo telinde görmemiş olsam arattigini bende öyle düşüneceğim ama dışarı farklı ailesine farklı bana farklı davranıyor.
Yeri geliyo ekmek almiyo git çalış kendin ye diyo ,abur cubur aliyo yiyip atiyo gözümün önünde bende alcam aldığından dersem üzerime yuruyo sindirmek için ,bende ses kaydı almaya çalışıyorum boyl demiştin diyorum hayır demedim yalan soyluyosun falan diyo kafayı yiycem ben bu kadar sinsi olmayı becemiyorum bu kadar yalanla başa cikamiyorum.Ne yapmalıyım.
Bosanın

Beni aldı(!), bedavaya aldı(!)
Öncelikle kendinizden bir metaymış gibi bahsetmekten vazgeçin.
Toplumda böyle gorulecegim sonuçta aldı kullanıldı atıldı ? Kimbilir niye atmış kusurluydu?!
Dert etseydim başta yardım ediyorum sanıp beklentisiz evlenmezdim.Her ay bişey alır eksiğimi koyarım dedim öylede yaptım rizkimdan gezdim asla gezmedim tozmadim.Balayi hak getire.
Onbeş yıllık süpürge bozuldu süpürge aldık.
Sonundada onca sıkıntı çekmeden sonra evine git anlaşmalı bosanalim diyor.Sebep ne? Ailem seni sevmiyor evlenmeden öncede sevmiyorlardi istemiyorlardi.Gozunun üstünde kasın var diyolar sebep yok.

o adamdan gelecek 3 kurusun hesabini mi yapiyorsunuz? bosayin kurtulun hayatiniza bakin. burada kimse hukuki bilgiler vermez size. oncelikle iyi bir avukat bulun, guzelce ayrilin yolunuza bakin. ama su basta soylediginiz cumlelerinize katiliyorum uslubunuz yanlis olsa da. evlenirken kadin ne kadar fedakarlik yaparsa yapsin, kimse deger bilmiyor, zaten yapmak zorundaymis gibi davraniliyor.

o adamdan gelecek 3 kurusun hesabini mi yapiyorsunuz? bosayin kurtulun hayatiniza bakin. burada kimse hukuki bilgiler vermez size. oncelikle iyi bir avukat bulun, guzelce ayrilin yolunuza bakin. ama su basta soylediginiz cumlelerinize katiliyorum uslubunuz yanlis olsa da. evlenirken kadin ne kadar fedakarlik yaparsa yapsin, kimse deger bilmiyor, zaten yapmak zorundaymis gibi davraniliyor.
O üç kuruş onu deli ederde ondan dertleri para bı ekmek parası kaçırmak abur cubur alıp bana almayıp kendilerince bana eziyet etmek anasinda yiyosa eve erzak almamak niye boğazıma girecek diye

Eşinizin durumu anladıgım kadarıyla kötü nafaka cıkar mı bilmem ama arkadaslarımdan gördüğüm 500 tl anca çıkar nafaka

onu geç, kendini mal gibi görüp bedavaya aldi diyor, cok itici bir cümle
Uc kurus nafaka icin ne kadar çok uğraşmış.
calismaktansa, şu nafakaya bel baglayanlar az değil. Ama seymasub olmadiklarini unutuyorlar 🫣
Nafaka diye ne beklediğimi yada amacladigimi düşünüyorsun ki Şeyma Subaşı oluyorum ? Bana altın takılmamış alayip çıkayım altin için evlenmiş olayım.
İticisiniz.

Düzenli geliri var orada sıkıntı yok sıkıntı adamın sebepsiz bana eziyet etmesi bosaninca ortada kalacak haberi yok aile saydıkları onu kullanma derdinde ama bunu göremiyor.
Sadece o ailesini mutlu etmek istemediğim için diretiyorum yoksa kaç kuruş gelecek sanki.Adam bana kuruş vermiyo nafakada bin vwrse iki bin verse gene zoruna gider oda yeter.O parayı harcamam zaten veririm her ay bı derneğe neyime yariyacak
Hadi bir avukat tuttunuz hâllettiniz, toplam alacağınız nafaka ki süresiz nafakayı unutun, bir süpürge parası etmez. Yanına mı kalacak dediğiniz üç kuruş para. Değer mi? Sizi parazit gibi gören kuru ekmeği bile sakınan birinin evinde kalmaya neden devam edesiniz? Kendinize saygınız, kadınlık onurunuz için yapmayın bunu, gençliğinize yazık.

Eşinizin durumu anladıgım kadarıyla kötü nafaka cıkar mı bilmem ama arkadaslarımdan gördüğüm 500 tl anca çıkar nafaka
Ev kendisinin 33 bin aliyo seneye araç sahibi olacak aylık ödemesini yapiyor aslında sıkıntı içinde değiliz sadece bana böyle davranıyor.Ailesiyle görüşmeye başlayınca bu kusmalar yoktan kavgalar bosanicamlar kan kusturmalar katlan katlanabilirsen.
Şimdiki vardiyasında anasına ablasına gitmediginden sakın bosanalimlari rafa kaldırdı aşkım canım dibimden ayrılmıyor.Ne istersin eve gelirken alayım diyor
Yarın anasına gidince gene aynısını yaşayacağız ve ben bu stresi kaldiramiyorum.Bir insan nasıl bu kadar manipüle edilebilir ve aile etkisinde kalır beyniyikaniyo geliyo resmen

X