Saç Rengi ve Saç Boyama Mor şampuan ( Silver Şampuan ) Kullananların deneyimleri

Bn bugun kuaforde mor sampuanla yikattim saci, almadan once denemek istedim. Sacimi sertlestirdi ve matlastirdi, rofleli yerleri grimtrak yapti ancak boyali yerleri malesef etkilemedi :KK43: markadan markaya degisiodur belki bilemem ama bn sevmedim. Cila attirmayi daha mantikli buluorum en azindan saci parlatio.
Evet biraz sarıyı kapatıyo daha küllü renkler yapıyo acıkcası,benim için ideal tam istediğim oluyor ama tabi dediğiniz gibi sanki biaz yıpratıyor saçları :KK43: ama hafta bir iki kullanımda cokta zararlı olmaz diye düşünüyorum zaten evdeki kullanımda bir daha yıkayana kadar yani bi kere mor şampuanla yıkadıktan sonra bir iki hafta hiç yıkanmazsa gene etkisi geçiyor gibi geldi bana

John Frieda, L'oreal profesyonel seri ve Milkshake'in mor şampuanlarını kullandım şimdiye kadar. Genel izlenimim, çok nemlendirici olmadıklarından biraz sertleştirdiği yönünde o yüzden haftada 1 bununla yıkıyorum diğer zamanlarda normal şampuanımı kullanıyorum. Bir de sanki bununla yıkadıktan sonra saç kremi kullanınca biraz akıyor o ilk verdiği küllülük, ona çözüm bulamadım saç kremsiz de kullanmayı sevmiyorum keşke mor saç kremi de olsa....
Mor şampuan deyip geçmemek lazım, şampuandan şampuana tonu çok farkedebiliyor gri-mavi-mor olabiliyor. Benim saçım mesela küllü sarı-kumral boyalı ve aktıkça turunculaşan bir saç, iyice mavi olanlarından kullanınca onun turuncusuyla birleşip yeşillendirebiliyor saçımı. Mor olanlar içlerindeki kırmızı-bordo pigmentle yeşillenmesini önlüyor sanki. Kendi ihtiyaçlarınıza göre almadan rengine iyice bakın kızlar...

John Frieda, L'oreal profesyonel seri ve Milkshake'in mor şampuanlarını kullandım şimdiye kadar. Genel izlenimim, çok nemlendirici olmadıklarından biraz sertleştirdiği yönünde o yüzden haftada 1 bununla yıkıyorum diğer zamanlarda normal şampuanımı kullanıyorum. Bir de sanki bununla yıkadıktan sonra saç kremi kullanınca biraz akıyor o ilk verdiği küllülük, ona çözüm bulamadım saç kremsiz de kullanmayı sevmiyorum keşke mor saç kremi de olsa....
Mor şampuan deyip geçmemek lazım, şampuandan şampuana tonu çok farkedebiliyor gri-mavi-mor olabiliyor. Benim saçım mesela küllü sarı-kumral boyalı ve aktıkça turunculaşan bir saç, iyice mavi olanlarından kullanınca onun turuncusuyla birleşip yeşillendirebiliyor saçımı. Mor olanlar içlerindeki kırmızı-bordo pigmentle yeşillenmesini önlüyor sanki. Kendi ihtiyaçlarınıza göre almadan rengine iyice bakın kızlar...
John frieda nın mor sac kremini görmüştüm geçen watsons ta

Çok sevindim ya nedense denk gelmemiştim daha önce veya yoktur diye dikkat etmedim galiba :))))) Şampuandan daha mantıklı olabilir, tek başına bile kullanırım ben bunu

John Frieda kullandım bende bir kutu.Yeniden aynısını almam başka marka arayışına girdim 250 ml şampuan indirimsiz fiyatı 43 tl.Kesinlikle değmez bu paraya.Loreal 500 ml 50 tl'ye var mesela ondan daha umutluyum araştırmalarıma göre o daha iyi.Evet johnun etkisini gördüm bende nötrledi saçımı ama öyle aman aman bir etkisi de yok.John benim saçımı da sertleştirdi ben de fark ettim.
Watsonsa yeni bir mor şampuan gelecekti fiyatı 15 tl gibi bir şey bi kere gelmiş bitmiş bir daha gelmedi onu bekliyorum.

lorealın silver şampuanını kullanıyorum bende.kendi sacımın rengi koyu olduğu için dip boyam turuncu gibi oluyordu.mor sampuan o turunculuğu alıyor biraz ama saçı baya sertleştiriyor tabii

kızlar bu mor şampuan sadece sarı saçlardamı işe yarıyor? bakır kumral gibi renklerin kızılını almaz değilmi?

Matrix so silver kullandim... tahtakalede kuafor malzemeleri satan yerde tavsiye etmislerdi. Hic memnun kalmadim..saclarim olaplex ile acilmis sandre sari idi... kullaninca küllenip cirkin bi renk oldu...

mor şampuanda lorael proffessionel diyorum başka bir şey demiyorum. çok net ve belirgin bir biçimde tek seferde işlem tamam. ara ara da john frieda renk yenileyici mor şampuan kullanıyorum aslında "mor şampuan kullananlar küllü sarı saç bakımı önerilerim" diye aratın googleda blog'uma yazmıştım mor şampuanla ilgili yorumlarımı. Ben koyu kestane gibi bir renk tonundan açık küllü sarı rengine geçiş yaptım evde kendim yaptım ve kuafördekinden güzel oldu maliyeti de çok düşük oldu.

mor şampuanda lorael proffessionel diyorum başka bir şey demiyorum. çok net ve belirgin bir biçimde tek seferde işlem tamam. ara ara da john frieda renk yenileyici mor şampuan kullanıyorum aslında "mor şampuan kullananlar küllü sarı saç bakımı önerilerim" diye aratın googleda blog'uma yazmıştım mor şampuanla ilgili yorumlarımı. Ben koyu kestane gibi bir renk tonundan açık küllü sarı rengine geçiş yaptım evde kendim yaptım ve kuafördekinden güzel oldu maliyeti de çok düşük oldu.
Merhabalar koyu kestaneden açık küllü kumrala evde nasıl geçiş yaptın lütfen detaylı anlatır mısın?

O odkt canım burda kısacık anlatırsam eksik kalabilir bloguma yazdım istersen oradan okuyabilirsin detaylı olarak. site adresi vermek yasak google’a “küllü sarı nasıl boyanır” yaz en üstte çıkıyor yazım canım. sorun olursa ordan veya burdan yazarsın yine.

Bende yeni bir ürün aldım daha yeni kullanıyorum maciter kozmetik firmasının ürettiği onaylı bir ürün araştırdığıma göre ayrıca fiyatı gayet makul. Ürün açıklamasına şöyle yazmışlar:
silver_450x600.jpg

Yararları
Beyaz, gri ve platin rengindeki boyalı ve doğal saçlar için özel olarak geliştirilmiştir.
Viyole pigmentler içeren yapısı, istenmeyen sarı yansımaları engeller.
Formülündeki meyve ekstreleri, saçı besler, korur ve parlaklık kazandırır.
Süt proteinleri katkısıyla saça derinlemesine bakım yapar ve güçlendirir.
Canlı ve solmayan saç renkleri oluşturur.
Sodyum ve sülfat tuzları içermeyen yapısıyla saça nazikçe bakım yapar.
site adresi:

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlaar loreal matrix silver şampuan kullanan var mı memnun musunuz? sipariş verdim 3 güne gelir saçım küllü sarı turunculaşmıştı bugun boya yaptım bu sefer de gelen diplerim vardı 2cm. Oralar turuncu gibi oldu
Şampuanı sadece diplere mi sürmeliyim

Bende büyük bir hevesle aldım, saçlarım gayet güzel platindi yalnız oldukça grileştirdi ve sertleştirdi. Özellikle uçlar çalı gibi oldu. Totalde 5 kere ancak kullanmama rağmen inanılmaz kurutuyor. Saçlarımıda koyulaştırdım kumrala, çünkü o canlı parlak sarı saçlarım gri mat birseye dönüşmüştü.

saclarımı cok yogun sarılı soguk ombre yaptırdım fakat somestrda her gun klor ve tuzluya maruz kalan garıp saclarım çirkin bir sarıya donmustu ve boyamayı dusunurken arkadasımın önerisiyle denedım matrıx so sılverı suan ustler kullu uclarda ılk yaptıgım gibi platin küllü dolayısıyla boyamama gerek kalmadı hemde ılk kullanımda. Yalnız doreye donusen sarılarda deneyımledıgımın altını tekrar cızıyorumum.

Kızlar benim uçlar küllü sarı dipker küllü kumral diplerimin rengini açar mı silver şampuan? Altta küllü sarı vardı üzerine kumral boyanmıştı

Peki sizlerin mor şampuan deneyimleriniz nasıl ?
Sonuç alabildiniz mi ? Hangi markanın mor şampuanının daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz ?

Mor şampuan anlamında kullandığım iki ürün oldu. Biri selective silver şampuan, diğeri L’Oréal professional silver şampuan. Kesinlikle L’Oréal professional silver şampuanı öneririm. Sarı veya platin renk saçların sıcak tonlara dönüşmesini engelliyor. Ben gri rengi sevdiğim için şampuanı bol miktarda sürüp yaklaşık 7-10 dk bekletiyorum ve hızlı durulama yaparak bu şampuanla gri rengi yakalıyorum. Her banyoda kullanıyorum.

X