Mide balonu yutuyorum

Canım seni çok iyi anlıyorum çünkü hayatım boyunca ben de çokça diyet yaptım. Ama bırakma , umutsuzluğa düşme. Mide ameliyatı da olsan dikkat etmezsen kilo alıyorsun. Yapacak bişey yok dikkat edeceğiz. Bir de benim gibi yaşın ilerlediyse daha zor gidiyor kilolar. Diyetisyen kastan kazanmışsın diyor peki sen tartı verilerinde ne görüyorsun? Gerçekten yağ azalmış kas ağırlığın artmış mı? İnan frenlemezsek bunca emek boşa gidecek. Çektiklerini düşün ve dikkat et kendine. Bir de psikolojik destek de al istersen.
Teşekkür ederim canım desteklerin için 🫶🏻 dün doktor görüşmem vardı. Ne kilo almisim
Ne vermişim. Ama bu hissedemediğim tokluk üzerine konuştuk ve doktor zor bir ihtimalde olsa da bir kaç kişi de başlarına gelmiş balonun hacminin küçülmüş olabileceğini söyledi. Endoskopi ile bakmayı önerdi eğer böyle bir durum varsa balon firması ücretsiz karşılıyor 3 ay içinde yenisi takılıyor. Bunun üzerine doktor bana bir kaç soru sordu;
- durmadan aralıksız su içebiliyor musun? Rahatsız ediyor mu?
- çok yemek yediğinde rahatsızlık hissediyor musun? Vb. Gibi. hepsine cevabım maalesef hayır oldu.
Artık mide yanması dahi hissetmiyorum. Kendimi kaybetsem bir hamburger bir patates üzerine de kola içsek bile balonla alakalı sorun yaşamam gayet yerim. Rahatlıkla su da içebiliyorum🤷🏻‍♀️ bir koca bardak suyu kafanıza dikebiliyor musunuz dedi. Evet hiç düşünmeden dedim hatta.
Doktor endoskopi için karar verip ona dönüş yapmamı bekliyor. Bu süreçte ben de kendimi ölçüp tartacağım.

15 ağustosta takıldı balon bu kadar kısa bir süreçte bu şekilde olmamın normal olmadığını söylediler. Böyle bir şey başıma gelmiş olabilir mi acaba? Benimle yakın tarihlerde taktıran arkadaşlar neler yaşıyorsunuz sizde de benzer şeyler var mı?

Kızlar moral olsun size benim kilo takılmıştı ya bu hafta şeytanın bacağını kırdım ve kilo verdim 🎊🎊🎊. Ama tabi bu hafta sporu arttırdım biraz sanırım onun da etkisi oldu
Gözün aydın canım çok sevindim adına 😍 ne kadar sürede kaç kilodan kaç kiloya düştün acaba? Yoğun tokluk hissi hala devam ediyor mu?

Merhaba arkadaşlar; 18 ekimde yutulabilir balon işlemi oldum, burada da bahsetmiştim olacağımı. İlk andan itibaren anlatayım süreci. Şöyle kolay böyle falan demeyeceğim. Bence yutması da o kadar kolay değil çünkü. Şöyle bişey var ki ben herşeyi göze alarak giriştim bu işe, çünkü kilomdan, diyetlerden, bir türlü verememekten çok çok rahatsızdım ve her yolu denemiştim. Desteksiz yutabildim ama yabancı bir cisim olduğu için plastik hissi insanı çok bulandırıyor. İlk aşamada mideye taş gibi oturuyor. Refakatçi olmadan gitmiştim. Dönüşte de hemen arabaya binip aile hekiminden rapor aldım, eczaneden ilaçları aldım, marketten ilk 3-7 gün için ihtiyaç duyacağım elma suyu, laktozsuz protein sütler falan aldım ve ve dönebildim. Ertesi saat belirtiler kendini göstermeye başladı, bulantı kasılma gibi. Açık söylemek gerekirse 2. yudum duyu 5 dakika bekleyerek bile içtiğimde tekrar ağzımdan çıktı, asla ilaçları bile iki yudum du ile içemiyorsunuz. Her sefer sadece 1 yudum ve en az 10 dakikak bekleniyor. İlk gece uyuyamadım hiçbirşekilde. Ağrı eşiği düşük biri değilim. 2 sezeryan oldum. Gebelik sürecini de düşünün. Gebeliğin son haftaları bilenler bilir, bebek okadar baskı yapar ki hem mideye hem kasıklara oturarark uyursunuz. İşte öyle bir duygu. Ama üstine bir de kasılmalar oluyor. 2. gün hiç beslenemediğiniz için ( ki ben operasyon gününün öncesi gece 12 de yemeyi kestim, daha da uzadı beslenme aralığı) aşırı yorgunluk ve başağrısı oluyor. Hiç ızdırap çekmeden direkt gidip doktorun verdiği serumu yaptırıdım. Serum iyi geldi, bence mutlaka gerekli çünkü başta susuz kalmak haşırı halsiz bırakıyor. Ogün sürekli yattım uyudum. Bugün 3. gün sabah yudum yudum 100 ml elma suyu içtim. Bir de unsuz pirinçsiz yoğurt çorbası (yumurta terbiyeli). Tuz da attım çorbaya, iyi geldi mineral eksiğini giderdi. 87 ile başladım bu arada. Salı günü tartı günüm bakalım. Şimdi akşam iyi hissettim diye 2 tane çekirdeksiz üzüm attım ağzıma üst üste ve maalesef hemen kramplar başladı. Sonuç olarak kolay değil kesinlikle. Ve yukarıda kub8 kub8 'nın bahsetiği gibi devamını sonunu iyi getirmek için diyetisyen eşliğinde gidip asla tekrar eski düzene dönmemek gerekli. En azından kilo korumaya geçene kadar, arzu edilen kiloya kadar yani. Ben bunları göze aldım, niyetim yeni bir sayfa açmak o nedenle canım istese bile bu sıkıntılardan sonra kendine gel artık diyeceğim kısmetse ve 60'lı kiloları görmeden bırakmayacağım. Aşırı tutucu diyetlerden çok porsiyon kontrolü yapmayı ve gece yemeyi kesmeyi düşünüyorum. Sorularınız olursa elimden geldiğince yazarım.
Hayırlı olsun canım 🫶🏻 insallah istediğin kiloya en kısa sürede inersin🥰 çok yenisin ilk hafta biraz zorlayıcı olsa da sonra çok daha iyi olursun. Hangi doktorda taktırdın?

Kızlar sizinle açık konuşmak istiyorum çünkü gerçekten çok zahmetli ve maliyetli bir işlem. İlk bir ay kilo verdiniz verdiniz diğer aylar gerçekten çok çok zor diyet veya spor yapmadan asla hiçbir etkisi yok. Diyet yapamayan spor yapamayan birinin balonla kilo vermesi bence çok zor. Benim için kesinlikle durum böyle. Ben uzun süreli diyetler yapıp bırakmış sonrada diyet yapamayan biriydim çok yediğimi asla söyleyemem ama ömrüm boyunca yediklerime dikkat etmek zorundayım yoksa kilo alırım biliyorum. 3 gün kaçırsam 5 gün dikkat etmek zorundayım böyle bir yapıya sahibim. İlk aylar gerçekten her şey çok iyi gidiyordu. Balonla ilk günlerim de inanilmaz zor olmadı kramplar ve bulantı ile atlattım. Ama 1-1.5 ay sonra balon yok gibi hissetmeye başladım. Yediğim hiçbir şey rahatsız etmiyor. Mide yanması dahi yaşamıyorum. Yediklerime zaman zaman dikkat edebilsem de kaçırdığım zamanlar oluyor dolayıyla bu da kilo verişimi durdurdu maalesef. Okuduğum başarı dolu hikayeler sayesinde ne umutlarla bu yola girmiştim ben de bir çok kişi gibi.

74 kg ile başladım ( kendi tartım da öyleydi)
gecen hafta takipte olan diyetisyenimin tartısında 66kg çıktım. Yağdan kaybedip kastan kazandığımı söyleyip beni sürekli motive etmeye çalışıyor ama ben açıkçası hiç tatmin olmuyorum. Çünkü ben balonu taktırmadan önce yemek istesem bile yiyemeyeceğim sanıyordum ciddi ciddi ama maalesef hiç zannettiğim gibi değil. Gayet acıkıyorum kendimi kaybedip istediğim her şeyi de yiyebiliyorum eğer istersem. Durum canımı çok sıkıyor 🤧 çünkü ben zaten diyet yapabilen ama istediğim kiloya erisemeyen biri olduğum için bu yola başvurmuştum bunca zahmete girmiştim. Ben eskisi gibi zor diyetler yapacak açlık krizleri yaşayacak ama yine de yemeyeceksem bir de üstüne spor yapmak zorundaysam neden bu kadar para verdim neden bunca zahmet çektim diye sorgulamadan edemiyor insan.

Bazen çok umutsuzluğa kapıldığım zamanlar oluyor bosveresim geliyor bazen bir gaz geliyor spora yazıl personal trainer tut sarıl dört kolla diyorum inanılmaz bir karmaşa içindeyim sizinle dertleşmek iyi geliyor. Eminim benim gibi olanlar da var beni anlayacak olanlar da var. Tut bogazini iste sen de diyecek olanlar da.. Ömrüm diyet ve kilo vermek derdiyle geçtiği için benzer söylemler sürekli duyuyorum. Ne yapacağım bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Canım bugünlerin geleceğini, en zorunun duraklama dönemi olduğunu, burda bırakıp vazgeçmenin en olası zaman olduğunu ama asla bırakmaman gerektiğini taaa en başında söylemiştim sana. Şu anda böyle bi durumda yapabileceğin en iyi şey F fnddfn ye de söylediğim gibi tartılmadan, moralini bozmadan bu dönemi atlatmayı beklemek. Ki o da tekrar kilo vermeye başlamış bak, atlatmış yani, bu da senin için bi motivasyon olur inşallah. Benim çabuk doyma olayım balondan sonra bile devam etmişti, çünkü o porsiyona alışmıştı vücut ama geç acıkma olayı kalmadı mesela balondan sonra. Bunu baz alarak balonun diyet yapabilmeye kesinlikle faydası var diye düşünüyorum. Dediğin gibi balonda bi sorun mu var acaba? Bunu da en iyi sen anlarsın acıkma süreni eskisiyle karşılaştırarak.
Ama en önemlisi sakın modunu düşürme ve kilo verememe endişesine kaptırma kendini. Bu işin bi kısmı da beyin bence ve beynimizin vücuda yapabileceklerinin sınırı yok. Merakla haber bekliyorum, atlatacaksın bu dönemi de merak etme :KK66:

Merhaba arkadaşlar;
Elipse mide balonu taktıran arkadaşlara bir soru sormak istiyorum. İşlemin 5. günü ne kadar yemek yiyebiliyordunuz rahatsız etmeden. Bir de sıvı alımınız örneğin tek seferde 2 yudumdan çok muydu? Destek olursanız sevinirim. Sevgiler.

Canım bugünlerin geleceğini, en zorunun duraklama dönemi olduğunu, burda bırakıp vazgeçmenin en olası zaman olduğunu ama asla bırakmaman gerektiğini taaa en başında söylemiştim sana. Şu anda böyle bi durumda yapabileceğin en iyi şey F fnddfn ye de söylediğim gibi tartılmadan, moralini bozmadan bu dönemi atlatmayı beklemek. Ki o da tekrar kilo vermeye başlamış bak, atlatmış yani, bu da senin için bi motivasyon olur inşallah. Benim çabuk doyma olayım balondan sonra bile devam etmişti, çünkü o porsiyona alışmıştı vücut ama geç acıkma olayı kalmadı mesela balondan sonra. Bunu baz alarak balonun diyet yapabilmeye kesinlikle faydası var diye düşünüyorum. Dediğin gibi balonda bi sorun mu var acaba? Bunu da en iyi sen anlarsın acıkma süreni eskisiyle karşılaştırarak.
Ama en önemlisi sakın modunu düşürme ve kilo verememe endişesine kaptırma kendini. Bu işin bi kısmı da beyin bence ve beynimizin vücuda yapabileceklerinin sınırı yok. Merakla haber bekliyorum, atlatacaksın bu dönemi de merak etme :KK66:
Tüm pozitifliğin icin teşekkür ederim canım🥰🥰 kendimi bu hafta ölçüp tartacağım ve endoskopiye karar vereceğim duruma göre. Motivasyonum düştü ama toparlanmam şart elimden geleni yapacağım bakalım 🫣

Merhaba arkadaşlar;
Elipse mide balonu taktıran arkadaşlara bir soru sormak istiyorum. İşlemin 5. günü ne kadar yemek yiyebiliyordunuz rahatsız etmeden. Bir de sıvı alımınız örneğin tek seferde 2 yudumdan çok muydu? Destek olursanız sevinirim. Sevgiler.
Merhaba Gonca, benzer durumu hepimiz yaşadık henüz kana kana su içebilmek için çok erken yudum yudum içiyorduk bizler de o süreçte. Ve bunu çok konuştuk aramızda hepimize en zor gelen şey buydu maalesef ama kısa sürede o da geçecek ve istediğin gibi içmeye başlayacaksın 🫶🏻

Merhaba Gonca, benzer durumu hepimiz yaşadık henüz kana kana su içebilmek için çok erken yudum yudum içiyorduk bizler de o süreçte. Ve bunu çok konuştuk aramızda hepimize en zor gelen şey buydu maalesef ama kısa sürede o da geçecek ve istediğin gibi içmeye başlayacaksın 🫶🏻
CAnım aslında merak ettiğim şu tam olarak ilk 5. günde olmama rağmen üstsüte 3 yudum içebildim. Balona bişey mi oldu diye düşündüm, özellikle senin sürecini de inceleyince. Örneğin 2 kaşık mercimekli bulgur pilavı yiyebildim 5. günde. Erken gibi mi sanki. Hala yumuşak gıda dönemi diye geçiyor çünkü....

CAnım aslında merak ettiğim şu tam olarak ilk 5. günde olmama rağmen üstsüte 3 yudum içebildim. Balona bişey mi oldu diye düşündüm, özellikle senin sürecini de inceleyince. Örneğin 2 kaşık mercimekli bulgur pilavı yiyebildim 5. günde. Erken gibi mi sanki. Hala yumuşak gıda dönemi diye geçiyor çünkü....
3 yudum normal canım sorun yoktur, koca bir bardak suyu kafana dikersen anormal bir durum var diyebiliriz 5 gün için. 2 kaşık bulgur da pek etki etmez herhalde. Yumuşak gıdalar dönemimde ben de patates haşlama yemiştim 2-4 kaşık yiyebilmistim. Balonda öyle hemen sorun olmaz ki hem. Ben 15 ağustosta taktırdım benim ki yeni değil. Sen balonun takılıp takilmadigindan şüphe etmiyorsun herhalde çünkü o zor süreçleri yaşadın zaten ilk günler öyle bir ihtimal yok o yüzden.

Teşekkür ederim canım desteklerin için 🫶🏻 dün doktor görüşmem vardı. Ne kilo almisim
Ne vermişim. Ama bu hissedemediğim tokluk üzerine konuştuk ve doktor zor bir ihtimalde olsa da bir kaç kişi de başlarına gelmiş balonun hacminin küçülmüş olabileceğini söyledi. Endoskopi ile bakmayı önerdi eğer böyle bir durum varsa balon firması ücretsiz karşılıyor 3 ay içinde yenisi takılıyor. Bunun üzerine doktor bana bir kaç soru sordu;
- durmadan aralıksız su içebiliyor musun? Rahatsız ediyor mu?
- çok yemek yediğinde rahatsızlık hissediyor musun? Vb. Gibi. hepsine cevabım maalesef hayır oldu.
Artık mide yanması dahi hissetmiyorum. Kendimi kaybetsem bir hamburger bir patates üzerine de kola içsek bile balonla alakalı sorun yaşamam gayet yerim. Rahatlıkla su da içebiliyorum🤷🏻‍♀️ bir koca bardak suyu kafanıza dikebiliyor musunuz dedi. Evet hiç düşünmeden dedim hatta.
Doktor endoskopi için karar verip ona dönüş yapmamı bekliyor. Bu süreçte ben de kendimi ölçüp tartacağım.

15 ağustosta takıldı balon bu kadar kısa bir süreçte bu şekilde olmamın normal olmadığını söylediler. Böyle bir şey başıma gelmiş olabilir mi acaba? Benimle yakın tarihlerde taktıran arkadaşlar neler yaşıyorsunuz sizde de benzer şeyler var mı?
Canım bir bardak suyu ben de aralıksız içiyorum ama çok yemek yersem rahatsızlık hissediyorum. Hatta geçen yazdım suyu içebiliyorum diye. Bak şimdi benim de içime bir kurt düştü

Gözün aydın canım çok sevindim adına 😍 ne kadar sürede kaç kilodan kaç kiloya düştün acaba? Yoğun tokluk hissi hala devam ediyor mu?
Sağol canım 82,2 fen 71,6 ya düştüm. Arada 1 hafta kilo aldım ama bu hafta geri verdim. Yoğun tokluk hissi yok canım

3 yudum su normal ama mercimekli bulgur Yemen normal değil. Ben ilk 1 ay kuru bakliyat içeren şeyler yemedim hiç. Gaz yapmadı mı midene

Canım bir bardak suyu ben de aralıksız içiyorum ama çok yemek yersem rahatsızlık hissediyorum. Hatta geçen yazdım suyu içebiliyorum diye. Bak şimdi benim de içime bir kurt düştü
Bence hiç kuruntu yapma hem kilo vermeye devam ediyorken. Zaten ilk hafta için demiştim ben sonrasında su içimi rahatlıyor canim.
Nasıl gidiyor senin yeme düzenin ne durumda? Birde senin ne kadar olmuştu?

Bence hiç kuruntu yapma hem kilo vermeye devam ediyorken. Zaten ilk hafta için demiştim ben sonrasında su içimi rahatlıyor canim.
Nasıl gidiyor senin yeme düzenin ne durumda? Birde senin ne kadar olmuştu?
bu aralar genellikle sabah kahvaltı yapmıyorum. öğlen genellikle et türü yiyorum.öğleden sonra meyve ve ayran tüketiyorum. akşam da genellikle yemiyorum tenise gittiğim için. gerçi diyetisyen kızıyor böyle yaptığım için

Merhaba hanımlar bende dün yani 24 Ekim de saat 3 gibi hemen hemen elips balon taktirdim yatarken o kadar zordu ki ölüm gibiydi açıkçası ilk 4 5 saat iyiydim balon sonrası ama sonrası halsizlik az da olsa kramp ve bulantı çokça yaşadım çok pişman oldum diyebilirim çok zor geldi benim için balon öncesi üç gün diyet yapmam gerekiyordu yaptın dün ve bugünle birlikte 5gun oldu çok açım dolayısıyla ve inanılmaz halsizim hep bi uyku hali annem çocuklara bakıyor yoksa asla ilgilenemezdim umarım bunca çektiğim şeylere değer iyi bir kilo veririm de

Merhaba hanımlar bende dün yani 24 Ekim de saat 3 gibi hemen hemen elips balon taktirdim yatarken o kadar zordu ki ölüm gibiydi açıkçası ilk 4 5 saat iyiydim balon sonrası ama sonrası halsizlik az da olsa kramp ve bulantı çokça yaşadım çok pişman oldum diyebilirim çok zor geldi benim için balon öncesi üç gün diyet yapmam gerekiyordu yaptın dün ve bugünle birlikte 5gun oldu çok açım dolayısıyla ve inanılmaz halsizim hep bi uyku hali annem çocuklara bakıyor yoksa asla ilgilenemezdim umarım bunca çektiğim şeylere değer iyi bir kilo veririm de
Canım mutlaka gidip serum taktır, hemen kendine gelirsin. Bir de laktozsuz süt ve proteinli sütleri aksatma bence. Proteinsizlik halsiz yapar.

Canım mutlaka gidip serum taktır, hemen kendine gelirsin. Bir de laktozsuz süt ve proteinli sütleri aksatma bence. Proteinsizlik halsiz yapar.
Yarın alayım gerçekten çok halsizim artık bittim yani inşallah bu kadar cektigimize değer 100 kilo ile başladık dün en az 20 vermeliyim

hayırlı olsun balonun canım bol eksili günlerin olsun

X