MİDE BALONU TAKTIRMAYA ADIM ADIM SÜREÇLER :)

gzdayz

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2023
61
23
30
Merhaba Arkadaşlar, çok uzun zamandır araştırıyordum ve mide balonu taktırmaya karar verdim. aslında mide botoksu düşündüm ilk ancak faydasının balon kadar etkili olmadığını öğrendim. yarın doktor ile ön görüşmem var açıkcası tahminimce de 25.05.2023 tarihinde görüşmeye gireceğim. kilomdan rahatsızım ve ne yaptıysam faydasız :KK43: cesaret edip öğrenemediğim kilomu bende yarın öğreneceğim. nasıl bir süreç izlenecek beni neler bekliyor adım adım sizlere merak edenlere aktaracağım.

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar, çok uzun zamandır araştırıyordum ve mide balonu taktırmaya karar verdim. aslında mide botoksu düşündüm ilk ancak faydasının balon kadar etkili olmadığını öğrendim. yarın doktor ile ön görüşmem var açıkcası tahminimce de 25.05.2023 tarihinde operasyona gireceğim. kilomdan rahatsızım ve ne yaptıysam faydasız :KK43: cesaret edip öğrenemediğim kilomu bende yarın öğreneceğim. nasıl bir süreç izlenecek beni neler bekliyor adım adım sizlere merak edenlere aktaracağım.
25.05.2023 tarihinde dr ile görüşme sağladım gerekli tüm bilgileri aldım arkadaşlar..

dr dediği balonu mucize olarak görülmeyeceği yemeğe ve spor faaliyetlerinin üstünde durulmasını anlattı. balonu takıp her şeyi yiyeyim kafasındaysanız yaptırmayın maalesef çünkü böyle bir şey yok :)

işlem sonrası ilaç vereceği yoğun ağrıya karşılık serum yazacağını belirtti açıkcası o ağrı kısımları kafamda soru işareti sadece. 01.06.2023 tarihinde operasyona gireceğim dilerim sonuç alırız :)

kaç kg verdiniz peki
Benim 6.günüm 3.5 kg civarında verdim hiç korkma bence 2-3 gün bi şekilde geçiyor benim buralarda pek söylendiğini görmediğim şişlik durumu var sadece yaptırdığım günden beri karnım şişti ve sertti bugün biraz indi o şişlik çok rahatsız ediyordu birde işleme giderken mutlaka eşofman tayt gibi esnek birler giymeni tavsiye ederim ben kot pantolonla gittim dönüşte beni biraz rahatsız etti

Benim 6.günüm 3.5 kg civarında verdim hiç korkma bence 2-3 gün bi şekilde geçiyor benim buralarda pek söylendiğini görmediğim şişlik durumu var sadece yaptırdığım günden beri karnım şişti ve sertti bugün biraz indi o şişlik çok rahatsız ediyordu birde işleme giderken mutlaka eşofman tayt gibi esnek birler giymeni tavsiye ederim ben kot pantolonla gittim dönüşte beni biraz rahatsız etti
teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.. umarım sorunsuz atlatırım bende

Eve geldim henüz bir ağrı vs yok hatta kahvemi yaptım içiyorum azar azar akşama doğru ne olur bilemem :)

01.06.2023 başlangıç 70 kg

2. Günden selam

İlk gecemi 2-3 kez kusarak geçirdim ama ağrım vs yoktu.

Şuan sadece su, laktoksuz süt ve komposto iciyorum. Tabi aralarda kusma oluyor.

masallah benim de bugün 8.gunum dilerim iyi geçer. 70 kg ile balon yaptırmak bana garip geldi. masallah pek iyi bir rakam da yanlış anlamayın beni. hedefiniz 50 falan mı olmak acaba ya da boyunuz mu kısa? kıskandım mi acaba ben 😃hedefim 70 sonrasi 65 olmak da

Boyum kısa 1.55 gibi 70 az gibi rakam ama boy kısa olunca maalesef.. gönül isterdi 50 55 olayım dilerim olur.. kaçla basladiniz şuan kacsiniz.. birde ağızdan hapları ne zaman kullanmaya basladiniz

Boyum kısa 1.55 gibi 70 az gibi rakam ama boy kısa olunca maalesef.. gönül isterdi 50 55 olayım dilerim olur.. kaçla basladiniz şuan kacsiniz.. birde ağızdan hapları ne zaman kullanmaya basladiniz
benim boyum 168 cm ve maalesef ki 97kg ile başlangıç yaptım. o sebeple 70 vs kulağıma az geliyor ama dediğiniz gibi boy kilo endeksine göre düşününce 70 de size fazla geliyor elbette. bugün 1.haftam bitti ama ben hiç tartilmadim. 2.harfa yani haftaya cuma diyetisyen kontrolüm var orda tartışmayı düşünüyorum. surecimde de muhtemelen hep diyetisyende tartilacagim. bana 3 farklı ilaç verildi. mide koruyucu, kramp önleyici ve bulantı önleyici.bunlari da hemen ilk günden kullanmaya başladım ve 3 gün kulladim. mide koruyucu ise 1 ay kullanılacak sabahları kahvaltıdan yarım saat önce fakat ben 3 gündür vs unutuyorum içmeyi 💗

benim boyum 168 cm ve maalesef ki 97kg ile başlangıç yaptım. o sebeple 70 vs kulağıma az geliyor ama dediğiniz gibi boy kilo endeksine göre düşününce 70 de size fazla geliyor elbette. bugün 1.haftam bitti ama ben hiç tartilmadim. 2.harfa yani haftaya cuma diyetisyen kontrolüm var orda tartışmayı düşünüyorum. surecimde de muhtemelen hep diyetisyende tartilacagim. bana 3 farklı ilaç verildi. mide koruyucu, kramp önleyici ve bulantı önleyici.bunlari da hemen ilk günden kullanmaya başladım ve 3 gün kulladim. mide koruyucu ise 1 ay kullanılacak sabahları kahvaltıdan yarım saat önce fakat ben 3 gündür vs unutuyorum içmeyi 💗
O zaman benim ilaçları almam lazım henüz almadım.. serum için ayrı ilaç verdi sorumlu biseyim yoksa hapları alayım.. dilerim hedefimize ulaşırız:)

2. Günden selam

İlk gecemi 2-3 kez kusarak geçirdim ama ağrım vs yoktu.

Şuan sadece su, laktoksuz süt ve komposto iciyorum. Tabi aralarda kusma oluyor.
Merhaba geçmiş olsun bol bol eksileri görürsünüz umarım. Bende bugün tüm işlemlerini yaptirdim. Çarşamba sabah takılacak endeskopik mide balonum. 😟 Endişeliyim çok hemde . Eşimden endisemi saklamaya çalışıyorum. Zor ikna ettim onu. İnşallah benimkide kolay geçer binlerce maaşallah size 🥰🤍

O zaman benim ilaçları almam lazım henüz almadım.. serum için ayrı ilaç verdi sorumlu biseyim yoksa hapları alayım.. dilerim hedefimize ulaşırız:)
başlayın başlayın ben serum bile almadım. yazmadı bana Dr. ben ille bana serum yazin ablam hemşire bana takar vs dedim. yok işte gerek yok kolay gececek dedi. dediği gibi de oldu şükür. ne öyle amansız ağrılar yaşadım ne bisey. ilaçlar idare etti ve ben ilk 4 gün full time yattım agri hissedeceğim an yan döndüm ve dua ettim 😅 bugüne şükür

Merhaba geçmiş olsun bol bol eksileri görürsünüz umarım. Bende bugün tüm işlemlerini yaptirdim. Çarşamba sabah takılacak endeskopik mide balonum. 😟 Endişeliyim çok hemde . Eşimden endisemi saklamaya çalışıyorum. Zor ikna ettim onu. İnşallah benimkide kolay geçer binlerce maaşallah size 🥰🤍
hiç korkmayın ve şimdiden hayırlı olsun. işlemi anlamıyorsunuz bile sonrasında ise birkaç gün sabır. insallah hersey güzel olacak

hiç korkmayın ve şimdiden hayırlı olsun. işlemi anlamıyorsunuz bile sonrasında ise birkaç gün sabır. insallah hersey güzel olacak
İnşallah. İşte 1 hafta falan sürecek diyenler var. Ondan korkuyorum. Bana öncesinde mide koruyucu içmem gerektiğini söylediler. Ama sonra içtiğimiz ilaçlar midede durmuyomuş . Benim hormon replasman ilaclarimda var. Onları hiç aksatmadan lâzım. Günü gününe icmeliyim.orda biraz endişeliyim. Çok erken menopoz oldum. İlacı icmedigimde şiddetli ateş basmaları yaşıyorum 🥺

Hiç endişelenmeyin anlamıyorsunuz ve aman aman ağrı vs olmuyor sadece ara ara kusma o da normal:) dilerim güzel sonuçlar alirsiniz

başlayın başlayın ben serum bile almadım. yazmadı bana Dr. ben ille bana serum yazin ablam hemşire bana takar vs dedim. yok işte gerek yok kolay gececek dedi. dediği gibi de oldu şükür. ne öyle amansız ağrılar yaşadım ne bisey. ilaçlar idare etti ve ben ilk 4 gün full time yattım agri hissedeceğim an yan döndüm ve dua ettim 😅 bugüne şükür
Bende paso yan yatıp dinleniyorum öyle iyi geliyor :)

X