Mide balonu Kayseri

nilazra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2016
31
22
Herkese merhabalar
2 Şubat Çarşamba günü doktordan randevu aldım ve endoskopik yöntemle mide balonu taktırmaya karar verdim..Çok heyecanlıyım
Boyum 1,72 Kilom 94
Aslında kilom sabitti ve 70 kiloydum
Bu kiloyu son iki yılda aldım 🤷
Balonum 6 aylık bakalım neler olacak bu süreci çok merak ediyorum..Hedefim 75
Spor konusunu endişe etmiyorum çünkü hergün spor salonuna gidiyorum tabi takıldıktan sonraki ilk 10 gün gidemeyeceğim ☺️

Neler yaşadığımı neler yediğimi burada paylaşarak sizlere yardımcı olmak istedim

3 Şubat Perşembe günü mide balonum takıldı.Bugün 2.günüm kramplarım ve bulantım var..Üstesinden gelmeye çalışıyorum ve doktorumun verdiği ilaçları kullanıyorum..1 haftalık sıvı diyet programım(Su,ayran,kefir,süt) var bitince kontrole gideceğim gelişmeleri olduğu gibi yazacağım

Bugün 4.günüm kramplarım ve bulantım geçti şükür..Doktorumun verdiği sıvı diyeti uyguluyorum 10.gün diyetisyen kontrolum var bakalım neler olacak.Benim mide balonu araştırırken merak ettiğim tek konu kendimi nasıl hissedeceğimdi.. Gerçekten tok hissediyorum.Benim gibi vki 30 yada 31 olanlar için ideal gibi görünüyor

Bugün mide balonumun 9.günündeyim diyetisyen randevum vardı.-4 kg ile güzel bir başlangıç yaptım🤗90.7 şuan
Şikayetlerim yok denecek kadar az.Sıvı diyetten katı diyete geçtim bakalım ilerleyen günlerde kaç kilo vereceğim Yaza kadar 70-73 olmam gerekiyor..☺️👍🥰

Öncelikle geçmiş olsun Nerde ve kaç tl takildiniz

Evet arkadaşlar herkese merhabalar..🤗Bugün 31.günden yazıyorum .Şu an 87 kiloyum..-7.7 kg verdim..
İnanın balonu taktırdığım için şu ana kadar hiç pişman olmadım..Diyet listeme uyarak çok güzel ilerliyorum sporda yapıyorum.Biraz daha detay vermem gerekirse balonda iştah azalması kesinlikle olmuyor ama fazla yerseniz veya kaçamak yaparsanız o gün tüm gün midenizde yanma ve ağrı oluyor..Ben iki gün küçük kaçamak yaptım ve son oldu..O ağrıyı çekmektense yememeyi tercih ettim.İste tam bu noktada iyiki taktırmışım diyorum..Herkese sevgiler ara ara yazicam çünkü gerçekten merak edenler oluyor 🌺🌺🌺

Konunuzu şimdi farkettim, baya da olmuş halbuki. Hayırlı olsun, kilo vermeye devam ediyorsunuzdur umarım. Aman kilo vermeniz yavaşladığında salıvermeyin, sonunda sizi çok mutlu günler bekliyor :)
Takipteyim ara ara durumunuzu paylaşın :KK66:

Konunuzu şimdi farkettim, baya da olmuş halbuki. Hayırlı olsun, kilo vermeye devam ediyorsunuzdur umarım. Aman kilo vermeniz yavaşladığında salıvermeyin, sonunda sizi çok mutlu günler bekliyor :)
Takipteyim ara ara durumunuzu paylaşın :KK66:
Teşekkür ederim ilginiz için..Evet tamda dediğiniz gibi oldu geçen hafta kilo vermem durdu ama ben moralimi bozmadım yinede güzel ilerliyorum.Bu mesajınızla motive oldum tekrar☺️🥰

Balon takılalı 45 gün oldu şu an ki kilom 85.7 veee -9 kilo vermiş oldum

Merhaba bende bir hafta oldu taktirali ama istahimda hiç azalma yok kötüsü de her şeyi yiyebiliyorum ve midem de hiç yanma falan yok dün kuru fasulye yedim mesela dayanamadım ve bir tabak bile yiyebilirdim o derece doymadım bugün pilav ve tavuk yedim ve midem de yanma hissi falan asla oasi doyma hissi desen oda yok bu işte sanki bir terslik var

Merhaba bende bir hafta oldu taktirali ama istahimda hiç azalma yok kötüsü de her şeyi yiyebiliyorum ve midem de hiç yanma falan yok dün kuru fasulye yedim mesela dayanamadım ve bir tabak bile yiyebilirdim o derece doymadım bugün pilav ve tavuk yedim ve midem de yanma hissi falan asla oasi doyma hissi desen oda yok bu işte sanki bir terslik var
Gerçekten bir terslik var gibi ya da herkeste farklı etki mi gösteriyor bilemedim.Evet benim de bazen canımın çektiği yiyecekler oluyor ama yedikten sonra başıma gelecekleri bildiğim için (kusma yanma ağrı vb)uzak duruyor kesinlikle.. Doktorunuzla muhakkak konuşun

Gerçekten bir terslik var gibi ya da herkeste farklı etki mi gösteriyor bilemedim.Evet benim de bazen canımın çektiği yiyecekler oluyor ama yedikten sonra başıma gelecekleri bildiğim için (kusma yanma ağrı vb)uzak duruyor kesinlikle.. Doktorunuzla muhakkak konuşun
Ya şu an iki hafta oldu ben takali ve. Sadece dört kilo verdim onu da ilk hafta verdim ve her şeyi yiyebiliyirum asla kusma yok yanma yok sanki hiç takılmamış gibi . Siz ne zaman taktınız kaç kilo verdiniz

Ya şu an iki hafta oldu ben takali ve. Sadece dört kilo verdim onu da ilk hafta verdim ve her şeyi yiyebiliyirum asla kusma yok yanma yok sanki hiç takılmamış gibi . Siz ne zaman taktınız kaç kilo verdiniz
Bugün 61.günüm 11.2 kg verdim..Artık eskisi gibi yemekte yiyemiyorum.11.5 kg kaldı vermem gereken👍😇Sizin önünüzde daha uzun bir zaman var herşey yoluna girip vericeksiniz inanıyorum..Ben fazla yediğimde midem çok şiş oluyor balonun en büyük faydasınıda burda görüyorum

Herkese merhabalar uzun zamandır yazmadığımı fark ettim güncelleme yapmak istedim..

Mide balonu taktıralı 4 ay olmuş giden -17 kilo şuan ki kilom 78..
2 ayım daha var hedefim baştada yazdığım gibi 75 ti.Galiba hedef kilomun altına ineceğim 72 gibi☺️🥰

Çok ilginç gerçekten, benim bugün 13. gün ve hala hiç bir şey yiyemiyorum. Sıvı diyetteyim, sanki midemin tamamı balonla kaplanmış gibi hissediyorum. Bu şekilde dayanamayacağım için yarın çıkarttıracağım.
Sizinkini belki az şişirmişlerdir

Herkese merhabalar yeni bir güncelleme yapayım dedim merak edenler için..

1 aydır tatildeydim yeme içmeme dikkat etsemde biraz zorlandım çünkü bilinmesini istiyorum ki balonun etkisi pek kalmadı🤷Balon son ayda işlevini büyük oranda kaybediyor..Haftaya balonum çıkacak 6 ay bitti şükür

Şu an 74 kiloyum ve 20 kilo gitti iyiki balonu taktırmışım 👍🏻🧚🏻bundan sonraki hayatımda artık daha dikkatli olmam gerekiyor. Balonun verdiği o alışkanlıkları devam ettireceğim
☺️🌺✨

Herkese merhabalar yeni bir güncelleme yapayım dedim merak edenler için..

1 aydır tatildeydim yeme içmeme dikkat etsemde biraz zorlandım çünkü bilinmesini istiyorum ki balonun etkisi pek kalmadı🤷Balon son ayda işlevini büyük oranda kaybediyor..Haftaya balonum çıkacak 6 ay bitti şükür

Şu an 74 kiloyum ve 20 kilo gitti iyiki balonu taktırmışım 👍🏻🧚🏻bundan sonraki hayatımda artık daha dikkatli olmam gerekiyor. Balonun verdiği o alışkanlıkları devam ettireceğim
☺️🌺✨
Sizin adınıza çok mutlu oldum. Çok tebrik ediyorum, umarım kilonuzu korumakta da zorlanmazsınız.Eski kıyafetlerinizden birini gözünüzün önünde bi yere koyun, motivasyonunuz düştüğünde bi kendine getiriyor insanı :KK48:

X