Meme'de Kitle Mamagrofi sonucu Bırads 4B Lütfen yardımcı olur musunuz?

Sizinkiler nasıl kıtle acaba sert tane gibimi yoksa orda süt dolmus kalmıs şiş gibi sertlikmi. Bendede cıktı sankı orda sut bırıkmıs sertlık buyuktu baya cevız kadar gıbı . 3 4 gundur azaldı içe dogru kucuk bır sertlık oldu elıme gelıyor. Ultrasonla baktıkar basıt kıst dedıler. Başka birsey cekmedıler yada bıyopsı fılan yapılmadı
Süt dolmuş kalmış gibi , ceviz kadar var belkide biraz daha büyük.ve dokununca aciyor ağrı yapıyor.dr süt bezesi gibi durmuyor dedi.ben farkettigimde emziriyordum ama sol memeyi çocuk emmiyordu o memeyi 7 aydır.bilmiyorum elim yüreğimde bekliyorum inşallah kötü bişey çıkmaz

Süt dolmuş kalmış gibi , ceviz kadar var belkide biraz daha büyük.ve dokununca aciyor ağrı yapıyor.dr süt bezesi gibi durmuyor dedi.ben farkettigimde emziriyordum ama sol memeyi çocuk emmiyordu o memeyi 7 aydır.bilmiyorum elim yüreğimde bekliyorum inşallah kötü bişey çıkmaz
E tamam siz nıye korkuyorsunuz kı ultrasonla bakılmadımı. Ben 10 sene oldu cocuk emzırmeyı bırakalı sımdı cıktı. Yanı sut kanalı fılan tıkanmıstır . Ultrasonda hemen soyluyorlar baktılarmı

E tamam siz nıye korkuyorsunuz kı ultrasonla bakılmadımı. Ben 10 sene oldu cocuk emzırmeyı bırakalı sımdı cıktı. Yanı sut kanalı fılan tıkanmıstır . Ultrasonda hemen soyluyorlar baktılarmı
Tabi baktılar mamagrafi + ultrason + ilaçlı MR yapıldı. Enson yarın biyopsi yapilcak . Mr sonucum Brads 4b (orta duzeyde riskli demekmis)

Dr süt bezesine benzemiyor dedi o yüzden korkuyorum sonrasında hiç birşey demediler biyopsi sonucuna bakicaz dediler.insallah kötü bişey le karsilasmam korkuyorum.sizinde aciyomu kitleniz dokunduğunda?

Dr süt bezesine benzemiyor dedi o yüzden korkuyorum sonrasında hiç birşey demediler biyopsi sonucuna bakicaz dediler.insallah kötü bişey le karsilasmam korkuyorum.sizinde aciyomu kitleniz dokunduğunda?
Evet ilk gun orda bır gergınlık vardı hatta ..
Bır haftacolucak cıkalı bır gunde cıktı
Sımdı agrımıyor ama elımle elleyınce ıcerde sert bıraz daha kuculdu ama orda duruyor
Ultrasonla baktılar basit kist dediler başka biley yapan olmadı
İçi sıvı doluymus kotu bısey gormedı demkki
Ama 10 yasında cocugum yanı ne alaka durduk yere cok korktum . Hala ıkıncı doktoru arıyorum
Agrıyorsa korkmayın dıyorlar aslında
O korktugumuz kitle agrımaz oyle hemen bılınmez ıcı sıvı olmazmıs.

Sutyen varken uste desteklendıgınde elıme cok zor gelıyor
Ama sutyensızkem gogus asagı dusuyorya ust taraf ıncelıyor ozaman elıme hemen daha buyuk olarak gelıyor .
Hatta sutyenleyken elledım elledım yok aa gecmıs dedım bı sevındım
Sonra baktım gecmemıs.
Doktor ıstersen gel bosaltalım dedı gıtmedım

E ne güzel bence evham yapmayın derim.benim Dr bana sürekli şüpheyle baktı hiç demedi bana kitleyi boşaltalım falan . Sizin benzerinizi yaşayan arkadaşlarim var sadece kontrollerine gidiyorlar şimdi.stresten falan da olabiliyormuş

E ne güzel bence evham yapmayın derim.benim Dr bana sürekli şüpheyle baktı hiç demedi bana kitleyi boşaltalım falan . Sizin benzerinizi yaşayan arkadaşlarim var sadece kontrollerine gidiyorlar şimdi.stresten falan da olabiliyormuş
Evet o gün kızım bayıgınlık gecırdı cok korltum ondan sonra farkettım
ınsallah oyledır.
Sizede cok gecmıs olsun ınsallah sonuclarınız temız cıkar

Amin inşallah .sizede geçmiş olsun. Konu sahibi henüz yazmamış ama çok merak ediyorum doğrusu sonuclarini

Sonucun çıktı mı? bana ulaşabilir misin elimden geldiğince destek olurum sana

Öncelikle geçmiş olsun Rabb'im kalıcı şifa versin inşallah.benim mr sonucum Brads 4b yarın biopsi olucam ama çok korkuyorum sizin şikayetler neydi acaba ? Birde kaçıncı evredesiniz? İnanın şimdi ne soracağımi şaşırdım 😞

Öncelikle geçmiş olsun Rabb'im kalıcı şifa versin inşallah.benim mr sonucum Brads 4b yarın biopsi olucam ama çok korkuyorum sizin şikayetler neydi acaba ? Birde kaçıncı evredesiniz? İnanın şimdi ne soracağımi şaşırdım 😞
Bir şikayetim yoktu ele gelen kitle ile apar topar genel cerrahiye gittim.
Şükür 1 evre başka bir yerime sıçrama görünmüyor.

Anladım.çok şükür erken farketmissiniz inşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz 🤲🤲

Bir şikayetim yoktu ele gelen kitle ile apar topar genel cerrahiye gittim.
Şükür 1 evre başka bir yerime sıçrama görünmüyor.
Merhaba durumunuz nasıl inşallah iyisinizdir 🙏🏼 acaba ele gelen kitleyi nasıl fark ettiniz kontrolü evde nasıl yaptınız bence bir çok kadıj bilmiyor nasıl yapıldığını ve kadın doğum doktorun çoğu da kontrol etmiyor çok üzücü 🥹 Allahım şifa versin tez vakitte şifa bekleyen herkese 🙏🏼

Merhaba durumunuz nasıl inşallah iyisinizdir 🙏🏼 acaba ele gelen kitleyi nasıl fark ettiniz kontrolü evde nasıl yaptınız bence bir çok kadıj bilmiyor nasıl yapıldığını ve kadın doğum doktorun çoğu da kontrol etmiyor çok üzücü 🥹 Allahım şifa versin tez vakitte şifa bekleyen herkese 🙏🏼
Merhaba çok şükür iyiyim tamamen tesadüf oldu 29 yaşımda hiç meme kanseri olabileceğimi düşünmediğim için kendimi hiç muayene etmedim bir gün sütyenimi düzeltirken tamamen şans eseri elime geldi çok şükür sonrası amaliyat zaten :)

X