Meme mr sonrası usg

esra8484

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2010
134
39
Merhaba.Memede ki fibroadenom için 6 aylık kontroldeydim.Renkli doppler sonrası dr'um mr istemişti.(Koltuk altında yoktu orda da korteksi kalınlaşmış lap çıkmış ayrıca memede ki fibroadenom Hipoekoik solid lezyon olmuş)10 gün kadar önce ilaçlı mr çekildim.Bugün hastaneden aradılar yarın tekrar usg ye çağırdılar.Mr da şüpheli bişey olsa görünmezmiydi neden tekrar çekilecek ki? Var mı aramızda bu durumu yaşayanlar? Yada fikri olan Cvplarsanız çok sevinirim

Merhaba.Memede ki fibroadenom için 6 aylık kontroldeydim.Renkli doppler sonrası dr'um mr istemişti.(Koltuk altında yoktu orda da korteksi kalınlaşmış lap çıkmış ayrıca memede ki fibroadenom Hipoekoik solid lezyon olmuş)10 gün kadar önce ilaçlı mr çekildim.Bugün hastaneden aradılar yarın tekrar usg ye çağırdılar.Mr da şüpheli bişey olsa görünmezmiydi neden tekrar çekilecek ki? Var mı aramızda bu durumu yaşayanlar? Yada fikri olan Cvplarsanız çok sevinirim
Benim sol memede kalın korteksli lap var 6 ay da bir kontrole gidiyorum bugüne kadar birsey olmadi ama sag dan 4a çıkmıştı biyopsi oldum adenom çıktı ondan da 6 ay da bir kontroldeyim
Şimdi de troidi de nodul bulundu ondan da biyopsi oldum sonucu bekliyorum ne olur herkesten dua istiyorum

Genelde usg den sonra ya mr yada biyopsi derler sizinki niye mr dan sonra usg demiş anlamdım cunku emar da dha detaylı çıkar diye biliyorm geçmiş olsun

Merhaba evet gittim.Radyoloji dr u ne olduğuna tam karar veremedi.Ayrıca koltuk altında ki yeni çıktığı için riske atmak istemedi.Yarın hem koltuk altından hem memeden biyopsi olacağım.
Geçmiş olsun peki birads 4 vs gibi rakam verdi mi
Güzel çıkar inşallah Allahım tüm sonuç bekleyenleri güldürsün beni de amin

Geçmiş olsun peki birads 4 vs gibi rakam verdi mi
Güzel çıkar inşallah Allahım tüm sonuç bekleyenleri güldürsün beni de amin
Bırads3 yazmışlar rapora ama fibroadenom mu yada kötü bir oluşum mu karar veremediler.2 tane radyoloji dru gördü dün ona rağmen ne olduğunu anlayamadılar.Amin inş.Rabnim bütün sonuç bekleyenleri içlerinde bizleride yüzümüzü güldürsün inş.

Bırads3 yazmışlar rapora ama fibroadenom mu yada kötü bir oluşum mu karar veremediler.2 tane radyoloji dru gördü dün ona rağmen ne olduğunu anlayamadılar.Amin inş.Rabnim bütün sonuç bekleyenleri içlerinde bizleride yüzümüzü güldürsün inş.
Amin amin amin
Hiç korkma 3 iyi derler ihtimal aşırı küçük
%1 bile değil derler Rabbım büyktr

X