Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Dikleştirmeli protez yaptıran biriyle konuşmam lazım eski olan kimseyi bulamıyorum:KK43:(((
Canım, dikleştirme ile birlikte protez de takılırsa ciddi sarkma olmaz. Tabi doktorunun güzel bir planlama yapması lazım. Yeteri kadar derinin alınması önemli, yeterli büyüklükte protezin doğru teknikle gögüs e koyulması da önemli 👍

Merhaba, epey bir süredir Kadınlar Kulübü'nü takip ediyorum çeşitli konularda fikir almak için ama bu benim yazdığım ilk mesaj. Ben de kendi tecrübemi paylaşmak istedim. 5 Kasım Salı günü Prof. Doktor Fuat Yüksel'e protezli meme dikleştirme ameliyatı oldum. Ben göğüslerimin anlaşılır derecede büyümesini istemiyordum; dikleştirme/toparlanma asıl amacımdı. Ameliyat esnasında doktorum 300 CC'de karar kılmış (Mentor marka ve kas altı). Normalde 300 CC'nin çok büyük olduğunu düşünürdüm fakat dikleştirme işlemi göğsü küçültüyormuş ve 300 CC kendi göğüslerime yakın bir büyüklük için uygun olarak değerlendirilmiş doktorum tarafından. Kendime geldiğimde doktorum odamı ziyaret etti ve söyledi bunu ve ben göğüslerimi henüz göremediğimden çok endişelendim çok büyük oldular diye. Lolipop şeklinde bir kesi yapıldı ve dikey olan kesiler 1 cm kadar göğsümün altına yani mideme doğru iniyor. Herkeste bu kadar aşağıya iniyor mu bu kesiler bilemiyorum çünkü incelediğim tüm fotoğraflarda izler hemen göğsün altında bitiyor gibi görmüştüm ben. Daha önce de aldığım için narkozun etkisinin bende çok ağır olacağını biliyordum ve buna hazırlıklıydım. Aşırı derecede mide bulantısı ve kusma beklediğim için 36 saat boyunca hiçbir şey yemediğim gibi bir yudum su dahi içmedim ve buna rağmen ameliyat günü ve gecesi defalarca safra kustum. Bunların dışında benim ameliyat sürecim çok rahattı. Ameliyattan çıkıp odama getirildiğim ilk 10-15 dakikalık (ilk ağrı kesici iğne yapılana kadar ki 10 dakika) süre hariç neredeyse hiç acı/ağrı yaşamadım. O 10-15 dakikayı da ben hatırlamıyorum zaten arkadaşlarım söylediler "çok acıyo" diye inledin diye. Bana diren takılmamıştı. Dikişlerin üzerinde gazlı bez vardı ve medikal sutyen giydirilmişti. Geceyi kusma molaları dışında gayet rahat, uyuyarak geçirdim ama bunda sanırım gece boyunca yapılan narkotik ağrı kesici iğnelerin etkisi büyük. Bu arada Medicana Kadıköy'de oldu ameliyatım ve gerçekten beni çok rahat ettirdiler. Sabah tuvalet için ilk kez yataktan kalktım ve bir süre önce kendisi de bu ameliyatı olmuş olan refakatçi arkadaşım kendi kendime kalkabildiğimi görünce şok oldu. Beni çok korkutmuşlardı pijamanı bile kendin indirip çekemiyorsun diye ama ben hiç bu sorunları yaşamadım. İlk defa aynada baktım göğüslerime. Zaten sutyen de olduğu için dikişler gizliydi ve gayet normal görünüyorlardı göğüslerim. Kesinlikle çok büyük değillerdi, havada durmuyorlardı burada pek çok kişinin bahsettiği gibi veya görünür bir şişlik de yoktu. Sadece gergin ve çok sertlerdi. 10:30 gibi doktorum pansumana geldi ve sonrasında hastaneden çıktım.
Eve gidince yine kendi kendime yatağıma uzanabildim, biraz dinlendikten sonra yine kendim kalktım ve midem nihayet normale döndüğü için yemek yiyebildim. Kollarını yemek yemek için bile kaldıramadığını söyleyenler olmuştu. Gün boyu ağrı ya da acı çekmedim. Gece 2 yastıkla hafif oturur pozisyonda deliksiz bir şekilde uyudum. Sadece ertesi sabah kalkarken biraz zorlandım ve kalkmak için sırtımdan desteklenmeye ihtiyaç duydum. Doktorum o günden başlayarak 3 hafta boyunca her gün veya gün aşırı duş alıp önce Batikon sonra Bepanthen muadili bir krem sürmemi ve gazlı bezle kapattıktan sonra medikal sutyeni geri takmamı söylemişti. Böylece ilk defa aynada göğüslerime sutyensiz bakma fırsatı buldum. Dikişlerin ürkütücülüğünü bir tarafa bırakırsak büyüklük ve şekil olarak tam istediğim gibilerdi.
Ertesi gün saçlarımı da kendim yıkayarak duş aldım ve doktora kontrole gittim. Herşey yolunda dedi ve bir sonraki kontrolüm için 3 hafta sonra gelmemi söyledi. Yukarıda bahsettiğim gibi 3 hafta boyunca pansumana devam et ve hastanede takılan medikal sutyen veya muadili bir sutyeni 24 saat tak dedi. Araba kullanabileceğimi söyledi ki Cumartesi'den beri kullanıyorum.
Bugün 10. günüm, Pazartesi işe başladım ve ameliyat olduğum kimse tarafından hiç bir şekilde anlaşılmadı (ne görsel olarak ne de hareketlerimden). Sadece geceleri sırt üstü yattığımda göğüslerimin üst kısımlarında çok spor yaptıktan sonrakine benzer bir ağrı oluyor kramp gibi ve 2-3 saatte bir uyandırıyor beni bu ağrı. Oturur oturmaz veya ayağa kalkar kalkmaz ağrı geçiyor. Yatar pozisyonda protezlerin etrafındaki iyileşmeye çalışan kas dokusuna baskı yaptığı için olduğunu düşünüyorum bu ağrının. Tabii rahat uyuyamadığım için omuz, sırt ve bel ağrıları da var biraz ama dayanılmaz değil. Sadece sabahları aşırı spor yapmış ya da dayak yemiş gibi genel bir yorgunluk oluyor vücudumda. Sabırsızlıkla dikişlerimin iyileşmesini ve şu günlük pansuman rutininden kurtulmayı bekliyorum. Medikal sutyeni dün yıkadığım için bugün çok sıkı sporcu modeli toparlayıcı bir sutyen giydim. Medikal sutyenle göğüslerimin arası daha ayrık duruyordu, bugün giydiğim sutyen yanlardan daha iyi toparladığı için bugünkü dekoltem daha hoşuma gitti aslında. Doktorum masaja gerek yok ve 3 hafta sonundaki kontrolden sonra duruma göre yara izi kremine başlarız uygun olursa dedi.
Biraz uzun yazdım ama merak edenlere yardımcı olur belki diye düşündüm. Belki kesin bir şey söylemek için henüz çok erken ama bugün itibariyle doktorumdan, hastaneden ve göğüslerimden çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum :) Şimdilik tek endişem izler, onlarla ilgili değerlendirmeyi de 3., 6. ve 12. aylarda yapabilirim sanırım.
Merhaba dikleştirme ameliyatı sonrası memnun musunuz tekrar sarkma oldu mu

Çok özür dilerim cep büyütmek ne demek ? Ve doktorunuz kim ? Aynı doktora ikinci operasyon oldun ben üç sene önce ğöğüs dikleştirme ameliyatı oldum sonuç hüsran oyüzden araştırıyorum iyi bi doktor
Merhaba meme dikleştirme ile ilgili özelden bana detayları atar mısınız neler yaşadığınızı hangi doktor ben de olacağım önerilerinizi bekliyorum

Ben gecen sene ocak ayinda meme diklestirme ve protez 250 cc ameliyati oldum. Sag protez cebe oturmadigi tekrar cep buyutulecelti bende madem narkoz alacagim buyutuyumde diyerek hem cep acildi hemde protezlerimi buyutturdum 375 cc taktirdim.
Merhaba meme dikleştirme ile ilgili özelden bana detayları atar mısınız neler yaşadığınızı hangi doktor ben de olacağım önerilerinizi bekliyorum

Merhaba bende 8 gün önce dikleştirme ve protez ameliyatı oldum benim de en çok merak ettiğim sorulardan biri şuan o kadar şiş lerki böyle kalacaklar diye korkuyorum ve diğeri dikişler henüz alınmadı ama bunlar böylemi kalacak endişesi
Benim dokum vardı ama operasyon esnasında doktor iltihaplı kisti çok fazla olduğunu görüp temizliyor 250-2755 cv yeter demişti öncesinde ama ameliyatta 350 takmaya karar vermiş ne kadar inerler sütyen ölçüsü ne olur bende merak ediyorum 😔

Unzile banti olan sen miydin? Bant verdiyse doktorun dişini sık ve tak. 3 hafta taktım b

Biraz gevşetme imkanin varsa gevşetip tak. Nasıl bi bant takiyorsun bilmiyorum. Biraz gevşek takarsan agrin olmaz. Ben 3 hafta taktim. Protezler yukarda meme dokum aşağıdaydı. Cok guzel indi yerine.
Merhabalar bant ile birlikte korse gibi ameliyat sonrası sütyeni de takmaya devam etmek doğru olur mu ?

Yoksa bant ile inmesi gereken silikonları engeller mi ?

Kızlar ben de 1 ay önce ameliyat oldum. 360 cc orta yüksek profil yuvarlak protez kasaltı takıldı. Açıkçası zayıf olduğum için (165 boy 50 kg) ve yapay durmasından anlaşılmasından korktuğum için doğal yapılabilecek en büyüğü olsun doğal olsun dedim dr.u ben yönlendirdim ama şimdi gözüm alıştı sanki, keşke 400-425 cc civarı yüksek profil mi taktırsaydım diyorum :KK43: bu acı da bir daha çekilmez ağrılı bir süreç gerçekten :KK43: şu an ölçüm 73-90 cm. Dr protez daha aşağı inip daha yuvarlaklaşacak belirginleşecek dedi ama sizlere de danışmak istedim sonradan daha belirgin olur mu
Merhaba kime ameliyat oldunuz ve ne kadar ödediniz acaba ? bende protez ile meme büyütme istiyorum.

Amelıyat sonrası gögüste enfeksıyon ve bozuk para buyuklugunde yara sorunu yasayan oldumu lütfen bırıleri acil yorjm yapabılırmi:KK43:

Merhaba. Ben geçtiğimiz pazartesi Onurkan İdacı’ya ameliyat oldum. Bu konuda görüştüğüm ilk doktor kendisiydi ve ilk görüşmede ameliyat günü aldım. Konuşmalarıyla tavırlarıyla o güveni verdi bana. Ameliyat sürecinin henüz çok başındayım ama şimdilik her şey yolunda.
Onurkan idaci asla aslaaa. 2017 yilinda ameliyat oldum ona beni rezil etti. Ve sonrasinda yuzume bakmadi.

Ben de bu aralar düşünüyorum bu ameliyatı, cocuklarım doğmadan önce hiç meme dokum yoktu yani sıfır dümdüz sayılırdı, emzirirken de inanılmaz büyüdü aslınfa o anki hali cok güzeldi silikonlu gibi oldukça büyük ve dikti hatta silikon taktırsaymışım böyle olacakmışım diye düşünüyordum, tabi 2 çocuk emzirip sütten kesilince o büyüyen memelerin üst kısımları boşaldı ama eskisi gibi dümdüz değil alt tarafında dokum az denemeyecek kadar var çok sarkık olmasa da bana sarkmıs gibi geliyor neyse geçen hafta bir doktora gittim bambaska bir sebepten o işleme gerek yok diyince memeleri gösterdim sizce ne durumda diye önce bariz asimetri olduğunu söyledi zaten farkındayım ben biri diğerinden oldukça küçük, dikleştirmeye gerek yok yuvarlak silikonla toplarlanır dedi birine 275 dedi sanırım onu cok anlamadım diğerine 300 yeterli olur dedi.. bende şimdi ciddi olarak düşünmeye basladım ama baska doktora da bakıcam fiyatlar inanılmaz ama malesef 😣 birde meme dokusu olanlarda şelale görünümünü okudum oldukça korktm cünkü ztn ameliyattan aşırı korkuyorum bir kere cesaretmi toplayıp olayım diyorum ama tekrar tekrar bilemiyorum cesaret edebilirmiyim. Bir de meme ölçüsü nasıl alınıyor acaba ölçüp yazayım durumu boyum 165 ve 53 kg ölçülerim

X