Maşa yanığı izi kalır mı çok sinirliyim

Benim ensemi közledi şapşal herif, bağırıyorum farkında bile değildi. Baya geniş bi alan yandı ben o acıyı saatlerce çektim, sonra kabuk tuttu sonra geçti gitti, minicik bir iz bile kalmadı hiçbir şey sürmememe rağmen. Bi defa da kendim değdirmiştim aceleyle gözümün yanına onda da iz kalmadı. Sonra maşaya tövbe ettim. Kuaföre gittiğimde maşa yapalım dediklerinde gözüm falan seyiriyo :KK70:

Bugün düğünümüz vardı kuaför elinden maşayı düşürdü çenemin yanına değdi 1 saniyeliğine ve yandı silverdin krem sürdüm düğünden sonra da yıkayıp silverdin krem sürdüm ama soğuk suya falan hiç tutmamıştım ilk silverdini sürdüğümde de çok durmadı fondöten vardı şimdi silverdin kullanıyorum yarın eczaneye gidip sorucam ilk yandığında 10 15 dakika acıdı şimdi oval kırmızı bir iz var kabarcık olmadı iz kalır mı ya da hafifler mi böyle mi kalır şuan kuaföre aşırı sinirliyim titriyorum teşekkürler
Aleo vera varsa düzenli olarak kullan yanıklara lekelere çok iyi geliyor. Aklında bulunsun yanıklarda hemen kullanırsan acısını da alıyor

Hayir gecti biraz tabi. Kirmizi degil. Ilk yandigi zamanki gibi büyük degil. Gunesle zaten kendi ten rengime yakin hale gelse de birazcik beyazlık kaldi. Fotografini attim bakalim gorebilecek misin :)
Belli belirsiz bir beyazlık gördüm o mu

Bende de maşa yanığı vardı bir süre sonra geçti. Eczaneden yara izleri için olan ilaçlardan alabilirsin. Ameliyat sonrası doktorların verdiklerinden. Ya da aktardan kudret narı alabilirsin o da çok iyi geliyor.

Maşayla kaç kere kendimi yaktım :) alnımı, kulağımı, boynumu.. Zeytinyağı yada silverdin sürün, kısa sürede bişey kalmaz; korkmayın.

Bugün düğünümüz vardı kuaför elinden maşayı düşürdü çenemin yanına değdi 1 saniyeliğine ve yandı silverdin krem sürdüm düğünden sonra da yıkayıp silverdin krem sürdüm ama soğuk suya falan hiç tutmamıştım ilk silverdini sürdüğümde de çok durmadı fondöten vardı şimdi silverdin kullanıyorum yarın eczaneye gidip sorucam ilk yandığında 10 15 dakika acıdı şimdi oval kırmızı bir iz var kabarcık olmadı iz kalır mı ya da hafifler mi böyle mi kalır şuan kuaföre aşırı sinirliyim titriyorum teşekkürler
Maşayla düzleştiriciyle her bi yerlerini yakmış biri olarak söylüyorum iz filan kalmaz ben hiç bişe de sürmüyordum valla

Maşayla alnımı kaç kere yaktığımı sayamadım valla hiçte birsey kullanmadım ve izde kalmadı.
Korkma sen krem kullanmışsın hiçbirsey kalmaz.

ben iki sene önce koluma düşürmüştüm ama baya yanmıştı, saat pek uygun olmayınca geç müdahale yapmıştım izi hala var maalesef rengi falan biraz daha koyulaştı tabi. ama çok dikkat çekmiyor.

Silverdin kullanın, güneşe maruz bırakmayın. Geçer ama durumuna göre yanık izlerinin geçmesi 2-3 ayı alabiliyor. Geçmiş olsun, kuaföre de selamlar (ben de kızdım)

X