Makyaj Hataları / Felaketleri / Beğenmediklerimiz -Resimli

goz makyajı koyuysa eger rujun ıslak ve koyu renk olması hic yakısmıyor gz makyajı koyuysa dudak makyajı acık olmalı

$yildiz-tilbe-2010-17-1279973.jpg $yildiztilbe2.jpg $hqdefault.jpg $bdwsc0juug2qcs80wjgsfq8hj_k7o7pb.jpeg $b-400098-Yıldız_Tilbe.jpg

Britney eskiden gerçekten güzeldi çok doğal bebek gibi yüzü vardı ama inanamıyorum ya bu kadar evrim geçirilemez.....
sibelcan'a gelince üst dudağını kalemle kalınlaştırdığı o kadar belliki iğrençç ötesi.

Ülkemiz doğal makyajın o kadar gerisindeki hala sahne makyajı,dudak kalemleri ve beyaz göz altı kapatıcıları kullanılıyor.

Ayy dikkatimi çektii bi bakatım dedimm Amann Tanrımmm Bunlar D Nee :KK53::KK53:

Bide Bu makyajları yaptırmak için tonlarca para döküyorlar :44:

konu başlığı ile paylaşılan fotolar cok alakasız geldı bana .

cunku paylasılan fotoların cogu cok eskı yıllara aıt fotolar

gunumuz ıcın degerlendırilecek fotolar degıl .

mesela 80 lı gıbı yıllarda koyu kahve hatta sıyah bıle dıyebılecegımız

kalemle dudak cercevesı yapma olayı vardı.şimdi dusundugumuzde

ıgrenc bır goruntu ama,demek kı o zamanlar

modaymıs kı sanatcıların cogu yapıyormus .aynı sekılde cok eskı

yılllar da kozmetık bu kadar gelısmemısken kontur uygulaması

dıye bırsey yoktu .mıllet bı allık surup cıkardı sadece .

sımdı oyle mı herkes kullanıyor .yanı bence gunumuze gore

degerlendırırsek daha dogru olur dıye dusunuyorum ben .

rujda allıkta yada pudrada aşırılığa lafım yok ama hala daha günlük hayatta renkli far kullananlar var pembe mavi vb. bence en büyük hata bu :)

Asırı mor ve yesil rimelde iğrenç duruyor bence günlük yasamda cok saçma sürmesi

şaka mısınız yahu :KK19::KK52:
$ART-bad-makeup.jpg
Victoria beckham- X-tina- lindsay lohan
$paris-hilton-lipstick-on-teeth1.jpg
Paris hilton
$JLo-celebrity-makeup-gone-wrong.jpg
Jennifer Lopez
$images (5).jpg
Lil Kim

Konuya baştan beri bakıyorum yorumlara ve resimlere gülmekten öldüm :KK1:
Yataktan yeni kalkmış halimiz bile bunlardan daha güzeldir peh :KK37: bunlar da kendine güzel diyor :KK1:

benim makyajda sevmediklerim;
1-rengarenk capcanlı farları mavi,pembe, yeşil vs sevmiyorum. ne olursa olsun yapaylık katıyor insana.. güzelleştirdiğini düşünmüyorum.
2-renkli mascaraları mavi, yeşil vs sevmiyorum. göze en çok yakışan renk siyahtır. siyah maskara, siyah göz kalemi vs vs :)
3-şu gözaltlarına sürülen beyaz far Allah'ım nasıl korkunç şeydir öyle.
4-rujun renginden koyu dudak kalemleri bilhassa kahverengi dudak kalemleri bana itici geliyor.
5-ve ve en önemlisi boyunla yüz arasında renk farklılığı olunca makyaj itici bir hal alıyor gözümde. boğazlı kazak kışın güzel bir kapatıcıdır :KK66: :)
6-allığı sürerken abartmamak lazım :KK66:
7-pudra, fondoten vs bunlar bence kişinin ten rengine uygun olmalı. beyaz tenli birine koyu renk fondoten yakışmaz mesela :KK66:
8-kalıp gibi duran, boya küpüne düşmüş gibi ben burdayım diye bağıran makyajı sevmiyorum. makyajın amacının kusurları örtmek, kişiyi olduğundan daha güzel göstermek, yüzdeki güzel hatları ortaya çıkarmak olduğunu düşünüyorum. ve bu konuda Lisa Eldridge'nin tarzına hayranım :KK66:

Cildi ne kadar sorunluymuş. :/
Hiç hoş durmamış kalın tabaka fondöten. :/
Ve dudağın 3 metre yukarısından çekilen kalem. :S

tumblr_metpcw4vET1re.jpg

Bunu da hiç beğenmedim. Alt kirpikler bu kadar belirgin olunca berbat duruyor bence.:120::120:
Cilt makyajı da maske gibi. :KK50:

Katy_(1).jpg

Son düzenleme:
X